Végrehajtás során vett lakás közüzemi tartozása


drbjozsef # 2019.01.27. 08:05

Víz bekötés?
Ha még sose volt víz az ingatlanon, akkor igen, ki kellene fizetned. De ha jól értem nem ez a helyzet.

De ha volt, csak szüneteltették/megszüntették, de ÁRVERÉSEN vetted az ingatlant (vagy árverésen kívül de annak hatályával), akkor szerintem nem. Az árverés eredeti szerzésmód, semmilyen korábbi tartozás nem terhelheti.

Arra gondolsz, hogy nem kapcsolják vissza, nem kötnek veled szerződést amíg nincs rendezve a tartozás, akkor az nem jogos. Ha csak arra, hogy a víz visszakapcsolásának díját is ki akarják veled fizettetni (tehát a konkrét munkát), azt valószínűleg igen, neked kellene fizetni, de ez nem is százezreket jelent szerintem.

Ha a vízmű nem kapcsolódott be a végrehajtásba, pedig volt követelése, akkor igen, hibázott amúgy. De ez a konkrét visszakapcsolási díjat nem érinti, ha csak arról van szó. Valszeg a víz fogyasztási tartozásokat bukni fogja.

oligaliga # 2019.01.27. 06:45

Rolika

Röviden: nincs.

Rolika1 # 2019.01.26. 22:31

Szeretném megkérdezni, hogy van-e bármilyen kiskapu a víz bekötésére tartozás esetén? (nem a nevemen van a tartozás)

A felhalmozott több mint 600e forint víz tartozást körülbelül 2006 óta generálta a tulajdonos aki azóta elhunyt és a gyerekei örökölték és az ingatlan elárverezték hitel tartozások miatt.

A tartozás felhalmozásában szerintem jelentős szerepe van a vízműnek is, mert nem hiszem el, hogy eddig nem volt lehetősége végrehajtás alá vonni az ingatlant. Mivel bizonyíthatóan nem tett meg mindent a tartozás beszedésére, van lehetőség eredményesen nekimenni a vállalatnak? (Eredményesség alatt arra gondolok, hogy lesz használható víz szolgáltatásom)

SaireyVMK # 2018.06.30. 09:41

Hoppácska. Megint egy régi 2014-es hszre reagáltam. Hát ejnye. Figyelmetlenség tetőfokon.

SaireyVMK # 2018.06.30. 09:41

Tehermentes vételnél az árverezőnek az árverésből szerzett pénzből elvileg a közüzemi tartozásokat is ki kellene egyenlítenie.(Legalábbis szerintem ez lenne a logikus) Ha nem így történik akkor visszaperelhető az adott összeg,amennyiben azt az új tulaj fizeti meg a régi helyett.

Gyakorlati tapasztalataim nincsenek.(Igazából elméletiek se nagyon) Elévülés van,de attól még a szolgáltató az üzletszabályzata alapján jogot formálhat a nem kifizetett tartozásra a későbbiekben is.(Az elévülés nem azt jelenti,hogy nem kell kifizetni, csak azt,hogy bírósági úton nem lesz többé behajtható) Ez lényegében annyit tesz,hogy amíg nincs rendezve a tartozás, a szolgáltató megtagadhatja a további szolgáltatást(illetve a későbbiekben is, amíg nem egyenlítik ki). Bár ennek van egy pro-kontra verziója is,miszerint azt a régi tulajon/azon akivel leszerződött/ kellene behajtania végrehajtással vagy ahogy tudja. Jelen esetben az árverező is lehetne egy ilyen forrás.

Igen, az árverezés utáni óraállástól KELLENE fizetnie. (Ha a megelőző tartozásokat rendezték.) És ha egyáltalán még be van kötve az adott szolgáltatás ,ugyanis megeshet,hogy már rég le van kötve és annak újbóli bekötése tetemes összegbe kerülhet(mely önmagában már az új vevő költsége,hiszen eleve lekötött állapotban vette meg.Egyedül a tartozás törlesztése lenne az előző tulaj/árverező feladata- amennyiben erről nem születik egyéb megállapodás.)

SaireyVMK # 2018.06.30. 09:40

Tehermentes vételnél az árverezőnek az árverésből szerzett pénzből elvileg a közüzemi tartozásokat is ki kellene egyenlítenie.(Legalábbis szerintem ez lenne a logikus) Ha nem így történik akkor visszaperelhető az adott összeg,amennyiben azt az új tulaj fizeti meg a régi helyett.

Gyakorlati tapasztalataim nincsenek.(Igazából elméletiek se nagyon) Elévülés van,de attól még a szolgáltató az üzletszabályzata alapján jogot formálhat a nem kifizetett tartozásra a későbbiekben is.(Az elévülés nem azt jelenti,hogy nem kell kifizetni, csak azt,hogy bírósági úton nem lesz többé behajtható) Ez lényegében annyit tesz,hogy amíg nincs rendezve a tartozás, a szolgáltató megtagadhatja a további szolgáltatást(illetve a későbbiekben is, amíg nem egyenlítik ki). Bár ennek van egy pro-kontra verziója is,miszerint azt a régi tulajon/azon akivel leszerződött/ kellene behajtania végrehajtással vagy ahogy tudja. Jelen esetben az árverező is lehetne egy ilyen forrás.

Igen, az árverezés utáni óraállástól KELLENE fizetnie. (Ha a megelőző tartozásokat rendezték.) És ha egyáltalán még be van kötve az adott szolgáltatás ,ugyanis megeshet,hogy már rég le van kötve és annak újbóli bekötése tetemes összegbe kerülhet(mely önmagában már az új vevő költsége,hiszen eleve lekötött állapotban vette meg.Egyedül a tartozás törlesztése lenne az előző tulaj/árverező feladata- amennyiben erről nem születik egyéb megállapodás.)

drbjozsef # 2018.02.03. 10:41

Amit te kimásoltál, és amit az előtted hozzászóló írt, azoknak a világon semmi közük egymáshoz. Bár valóban vannak benne azonos szavak, mint az "az", meg az "egy", meg ilyenek.

Javaslom, mélyedj el a végrehajtási eljárás keretei között vásárolt (árverezett) ingatlan megvétele, meg a visszterhesen vásárolt, de végrehajtási joggal terhelt ingatlan vétele közötti lényeges különbségekben.

SaireyVMK # 2018.02.03. 08:42

drbjozsef
Tudom,hogy korrekt,azért is a kedvencem :D
Csak így reagáltam az előttem író hozzászólására.

drbjozsef # 2018.02.01. 20:02

TiaTina kétésfél hónapja nem járt erre, már nem nagyon fog...

drbjozsef # 2018.02.01. 20:01

Sairey,

Mi ezzel a gond? Teljesen korrekt.

nonolet # 2018.02.01. 20:01

TiaTina

A csomót át kell vágni...

1.
Kifizetni a tartozást, ügyelve rá, hogy a bizonylatból kiderüljön TE fizettél.
(legjobb: átutalás megfelelő közlemény rovattal)

2.
Megkötni az új szerződést és használni a vizet

3.
Aztán nekifogni a pénz visszaszerzésének...
A már működő szolgáltatás kényelme mellett.

Első lépés tértivevényes levélben jelezni,
hogy téves befizetés történt MÁS helyett!
és
kérni a visszafizetést, mondjuk 30 napos határidővel.

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet indulhat a procedúra...
Kezdésnek "Fizetési meghagyás" a közjegyzőtől.

Ha fizet OKÉ!

HA nem fizet perré alakítani az ügyet.
És akkor majd kiderül kinek van igaza.

SaireyVMK # 2018.02.01. 17:48

Ebből pedig az én személyes kedvencem: „... végrehajtási joggal terhelt ingatlan esetén arra kell legjobban vigyázni, hogy a vevő tehermentes ingatlanhoz jusson. Ha ugyanis végrehajtási joggal terhelten kerül sor az ingatlan megvételére, akkor a tulajdonosváltozás miatt nem szűnik meg automatikusan a végrehajtási jog, sőt az új tulajdonos ingatlanát is változatlanul terhelni fogja. Amennyiben pedig az adásvételkor az ingatlan tulajdoni lapján a végrehajtási jog szerepel, és a felek nem állapodnak meg a tehermentesítésben, akkor az új tulajdonos sem hivatkozhat arra, hogy a végrehajtási jogról nem tudott.

Igaz,nem a jogszabályokból van az idézet,hanem egy kis olvasnivalóból:
http://kocsisszabougyved.hu/…k-vasarolni/

TiaTina # 2017.11.14. 15:21

waterkiller végül mi történt a tárgyaláson?
Ugyanis én is hasonló cipőben járok. A vízmű tesz a fejemre, most éppen az illetékes felügyeleti szervekhez fordultam, de nem reménykedem. Viszont végig szeretném csinálni, mert csípi az igazságérzetemet, hogy más adósságát én fizessem ki, és csak utána kötnek velem szerződést... Még mit nem! 100 ezer forint feletti összeget kellene kicsengetnem...

Mondjuk azt nem értem, hogyha egy kormányrendelet szemben áll egy törvényi szintűvel (származékos szerzésmód - eredeti szerzésmód), akkor még miért nem indított valaki az alapvető jogok biztosánál utólagos normakontroll elleni felülvizsgálatot!? Mert számomra a Vhr. 84.§ (4) e pontja döcög..

A vízműtől kapott levelemből csemegézzetek nyugodtan:
"A Vhr. 84. § (4) bekezdés e) pontja alapján a mellékszolgáltatási szerződés létrejöttének egyik előfeltétele az, hogy a bekötési vízmérő szerinti felhasználási helynek és a szerződni kívánó elkülönített vízhasználónak ne legyen lejárt határidejű számlatartozása a víziközmű-szolgáltató felé és ilyet a víziközmű-szolgáltató az adott elkülönített felhasználási hely vonatkozásában se tartson nyilván. A hivatkozott jogszabályi rendelkezés nem tesz kivételt a végrehajtási eljárás során megszerzett ingatlan esetére. Az árverési vevő ugyanolyan leendő elkülönített felhasználónak minősül, így ebben az esetben is Vhr-ben foglaltak az irányadók."

"A mellékszolgáltatási szerződés megkötésének elmaradása nem befolyásolja az ingatlan vízellátását és szennyvízelvezetését. Amennyiben az adott elkülönített felhasználói helyre vonatkozóan az ingatlan tulajdonosának, egyéb jogcímen használójának nincs hatályos mellékszolgáltatási szerződése a szolgáltatóval, a víz- és csatornadíj elszámolásának módjáról az érintett társasháztól, illetve annak közös képviselőjétől kaphat tájékoztatást."

"A fentieket figyelembe véve új elkülönített vízhasználóval csak a díjhátralék megtérülését, és a mérőcsere elvégzését követően van lehetőségünk a mellékszolgáltatási szerződést megkötni."

A személyes kedvencem: "Megértjük és átérezzük helyzetét, de Társaságunknak nincs lehetősége a Vhr.-ben előírtaktól eltérni."

MajorDomus # 2017.10.04. 17:10

Fordulj ügyvédhez,de gyorsan!

waterkiller # 2017.10.04. 16:29

T. Forumozók
Holnap megyek tárgyalásra MEKH határozat fellebbezése miatt, mivel próbálkoztam tovább menni. A Vízmű nem szerződöt árverési vevővel, tartozás miatt, és ezt MEKH jóváhagyta. Sajnos eddig úgy látom, hogy hiába az eredeti jogalkotói akarat, ezek megmutyizták, hogy mégse legyen tehermentes az ingatlan. Nincs jogász segítségem. Nagyon megköszönném, ha van bármely olyan anyag amit esetleg meg tudnának osztani, hátha sikerülne valamely módon igazat lelni. A MBVK nem hajlandó a kialakult helyzetről állásfoglalást kiadni, pedig legfőképp az ő dolguk lenne jelezni az itt is vázolt jogszabályütközést, és feloldani azt. Sajnos már meglévő ítéletek vannak arra, hogy a Vízműnél fennálló tartozás kötelmi alapú, és nem a tulajdonjogot terheli, így nem ellentétes a Végrehajtási törvénnyel. De hátha. A remény hal meg utoljára.
Esetleges segítségüket előre is köszönöm.

MajorDomus # 2017.09.18. 19:14

Másik ügyintéző másként dönt.

Vadsuhanc # 2017.09.14. 09:27

drbjozsef

A rendszerben a hiba ott van, hogy összekeverik a felhasználóváltás, névátírás fogalmát a szerződés felmondásának és az új szerződés következményeit.

A felhasználóváltás és a névváltoztatás nem eredményez új szerződést, ilyenkor jogos a követelés a tulajdonos felé, hiszen Ő maradt a szerződésben csak a fizetési kötelezettséget másra terhelte.

Most csináltam végig nem nem volt gond, hogy a volt bérlőnek tartozása állt fenn... Kiszámlázták neki velem kötöttek egy új szerződést a saját lakásomra vonatkozólag.

drbjozsef # 2017.09.14. 09:05

Vadsuhanc : bár tudod, a tulajdonos mögöttes felelőssége törvény szerint van, úgyhogy akár követelhetik tőled is.

drbjozsef # 2017.09.14. 09:04

Ez meg még jogosabb. Ilyen szempontból meg pláne pongyola akkor a válasz.

Vadsuhanc # 2017.09.14. 06:17

Én azt állítom, hogy nem a lakás volt tulajdonosától, hanem attól a személytől, akinek az adott szolgáltatásra vonatkozón szerződése volt a lakásban.

Nekem van egy lakásom és abban egy albérlő lakik és a lakásban lévő fogyasztási hely vonatkozásában az albérlő köt a szolgáltatóval szerződést, akkor nem a lakás tulajdonosától azaz tőlem, hanem az albérlőtől kell a tartozást behajtani. Akár a lakás árverezése esetén is.

Én nem voltam szerződéses jogviszonyban a szolgáltatóval csak az albérlő.

drbjozsef # 2017.09.14. 05:39

Jogos, bár az inkább nemet arra értettem, hogy magára a kérdésre egyáltalán nem válaszoltak, hogy mit tegyen a szerződsékötéssel, és a fogyasztói hellyel. De áttételesen ez végülis igen, azt jelenti, hogy keressék csak a korábbi tulajdonost.

MajorDomus # 2017.09.13. 19:40

És nem az újtól!

nonolet # 2017.09.13. 16:39

"Inkább nem, mint igen,"

Naaaa...

A válasz teljesen egyértelmű!

"a szolgáltató azt az árverést követően
is
jogosan követelheti
a korábbi!!!! tulajdonostól."

gerbera317 # 2017.09.13. 14:18

"a szolgáltató azt az árverést követően is jogosan követelheti a korábbi tulajdonostól."
Terelnek, nem a kérdésre válaszolnak, de végül csak kibökik a lényeget: a korábbi tulajdonost terhelik ezek a tartozások.
Ennek ellenére megpróbálják megfizettetni az új tulajdonossal, azonban, ha az jogi utat helyez kilátásba, azonnal visszakoznak azzal, hogy "ez most nem jött be".

drbjozsef # 2017.09.13. 13:51

Tipikus. Inkább nem, mint igen, mert ezt ki nem tudja amúgy is. Remélem megírod nekik, hogy köszi a semmit funkcionális analfabéták.