Társasházi közgyűlés - Skype


MajorDomus # 2020.07.09. 18:59

És szél ellen nem lehet....

Zoltanuss # 2020.07.08. 20:10

Belterjes tenyészet, összeszokott állandó résztvevőkkel.
Sajnos ilyen másutt is előfordul !!

MajorDomus # 2020.07.08. 19:20

És neked sem bukósisak....

MoPet # 2020.07.08. 15:15

Belterjes tenyészet, összeszokott állandó résztvevőkkel. Néha betéved egy új arc is, de nem lehet labdába rúgni. Már gondoltam rá, hogy megszivatom őket a rezsicsökkentés semmibevétele miatt, de sajnos az autómnak nincs garázs :(((

MajorDomus # 2020.07.07. 18:07

Eléggé "zsírozottnak" tűnik az a közgyűlés.

drbjozsef # 2020.07.07. 04:19

MoPet,

Jól értelmezed a Tht-t, de ha a közgyűlésen ténylegesen is megválasztja őket a többség, akkor nemigen lesz jogalapod megtámadni a közgyűlés határozatait.

Nem ilyennek kellene lennie a meghívónak, de ha megtartják, és ott megválasztják őket, akkor ez van.

MoPet # 2020.07.06. 17:19

Kedves MajorDomus,

Beszéltem a közös képviselővel, azt mondta, hogy félreértelmezem a Tt.-t és nem javítják ki a meghívó szövegét, mert az úgy jó, ahogy van. A közgyűlésen meg majd úgyis megszavazzák őket, mert ellenjelölteket nem lehet szerinte állítani. Itt egy kis ellentmondás volt a szavaiban, mert én is azt mondtam kezdettől, hogy választják a levezető elnököt. Nagyon ellenségesek, személyes támadásnak vesznek minden észrevételt.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Elvileg hagyhatom a fenébe is, mert azt mondják, hogy csak kukacoskodok.

üdv
MoPet

MajorDomus # 2020.07.04. 18:37

Egyetértünk!

"a közgyűlést a megválasztott elnök vezeti"

és nem a kihirdetett.....

MoPet # 2020.07.04. 17:32

T. Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyiben befolyásolja a közgyűlés érvényességét az, ha a meghívóban már előre el van döntve, hogy ki lesz a levezető elnök és a jegyzőkönyv vezető?
Ugyanis pontosan ez történt. A közgyűlés július 17-én lesz megtartva és a meghívóban már előre le vannak fixálva az érintett személyek.

Én úgy tudom, hogy ennek kellene lennie az első napirendi pontnak. Ha pedig nem szerepel a napirendi pontban a megválasztásuk, akkor ebben érvényes döntést sem lehet hozni, vagyis legitim levezető elnök és jegyzőkönyv vezető nélkül maga a közgyűlés is érvénytelen (Tt. 34. §)

köszönettel
MoPet

matthiasi # 2014.12.06. 08:45

Igen ez lenne a helyes, mégsem teszik.

Egy történet a társasházi hirdető tábláról .

Jó hat éve az egyik társasházban, ahol érdekeltségem van, készítettek egy mozgássérült rámpát. Nagyon helyes, de azért ronda lett.
Nos elő egy cetlit és a következő szöveg került rá : kedves készítő ez a rámpa egy tsz.-ben trágyafeltoló szerketeznek nagyon megfelelne, de itt szörnyűség ! kifüggesztve a táblára.
Mi történt : kb. kettő hét múlva gyütt a vállakozó és igazított rajta, (csiszolt, glettelt stb. ), az óta elfogadható.
Néha a névtelen felszólítás a leghatásosabb.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.06. 07:33

De állítólag megnevezni nem szabad őket.
Nem hogy szabad, hanem kötelező. Forintösszeggel együtt.

matthiasi # 2014.12.06. 07:05

Ez ugyan nem konkrét közgyűlési ügy , de valahogy csak kötődik hozzá.
Tehát : volt egy közgyűlés ahol sok minden között elhangzott az is . tetemes adóssága van a társasháznak mivel nagyon sokan hónapok óta tartoznak a közös költséggel. De állítólag megnevezni nem szabad őket. hát én egyenként nem nevezném meg őket, de a hirdető táblára kiírnám :

" nyomorult tartozók ideje lenne az adósságaitókat rendezni. "

van e ebben jogsértés ( a minősítésen kívül ) ? .

De lehet ronda potyázóknak is nevezni őket, mert ugye azok egy közösségen potyáznak.

bookmark # 2014.12.04. 20:17

T. Fórumozók!

Szerintem is a 21. században a skype-n és viberen történő jelenlét sima ügy kéne, hogy legyen. Esetleg a közös képviselő kiküldhet egy azonosítót mondjuk postán, amit be kell olvasni ahhoz, hogy megfelelően lehessen azonosítani az illetőt.

Magának a hangfelvétel készítésnek pedig van értelme, mert

  1. könnyebb jegyzőkönyvet készíteni, mert vissza lehet hallgatni,
  2. az illető hangját fel lehet ismerni.

Amúgy nálunk most már teljesen normális, hogy készül hangfelvétel és az első pontok között szavazzuk meg.

Végül is felnőtt emberekről van szó, vagy nem?
A kérdés csak az, hogy a törvény elismeri-e az online részvételt ha azt a ház már előtte határozattal megszavazta?

Wildmann # 2014.10.13. 18:01

Én a telefont tartom jó megoldásnak.

Tudom, hogy a spórolás a és a költséghatékonyság mindenkinek fontos, azonban ha valami ekkoráról van szó, akkor én úgy gondolom azt a néhány forintot még rá lehet szánni.

Vagy keresni kell egy olyan személyt, aki ingyen hív és hajrá, legyen ő a meghatalmazott.

Egyébként én azt tartanám a legjobb megoldásnak, ha olyan valakit küldene maga helyett aki ért is a felújítással kapcsolatos teendőkhöz valamit. Pl.: jó lenne egy társasházkezelő. Azt is ismeri, hogy mi azt amit ilyenkor tenni kell, meg azt is, hogy hogyan. Talán még jó ötletekkel is szolgálhatna. Én inkább ezt javasolnám.

Mufurc_nagyon # 2014.10.13. 07:52

Kedves csuli!
Aki skype-n keresztül normál laptop segítségével képes értékelhető hangfelvételt készíteni, az előtt megemelem a kalapom;-))

Szerintem nem a hangfelvétel készítés a probléma, hanem annak a felhasználása.
Ma már a legtöbb "telcsi" képes hangfelvételt készíteni minden látható "jelenség" nélkül.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.10.11. 13:03

Az már legyen a levezető elnök gondja.

csuli # 2014.10.11. 11:04

MajorDomus!

Akkor ezt kérésemet nem is kell megszavaztatni?

Nem biztos, hogy mindenki megelégszik azzal a nyilatkozattal, hogy nem készül felvétel

MajorDomus # 2014.10.11. 10:42

Nem jogi, hanem technikai kérdés. A jogi részét a meghatalmazott útján letudtad, ha szabályszerű.
Alapelv ;mindent szabad amit a törvény nem tilt.

Ezt nem tiltja.

A meghatalmazott jelentse be a levezető elnöknek a közgyűlés elött, s nyilatkozzon hogy hangfelvétel nem készül az elhangzottakról.
Ezt rögzítik a jegyzőkönyvben. Ez fontos a minősitett többségét igénylő vagy nevszerinti szavazásnál.
A többi csak technika kérdése.

csuli # 2014.10.11. 08:59

Tisztelt Fórumozók!

Az a kérdésem, hogy van-e valamilyen jogi lehetőségem arra, hogy a társasház közgyűlésén skype segítségével részt vegyek.
Van meghatalmazottam is,de ő csak a jelenléti ívet írná alá ill. a szavazásnál feltenné a kezét.

Halaszthatatlan ügyben lesz a közgyűlés, sajnos egészségi problémám miatt képtelen vagyok részt venni. Nincs idő a levelezésre, ott és akkor kell dönteni, a házat érintő felújítási kérdésben ami a ház éves költségvetésének 3-4 szerese.Ezért nem bíznám teljesen a meghatalmazottamra a dolgot.

Kíváncsian várom a hozzászólásokat.