osztatlan közös tulajdon megszüntetése


dorka11 # 2017.04.16. 18:25

commander!

Az én közös tulajdont megszüntető perem már a 9.évében jár, és még nincs vége. I. fokon tul.hányadok alapján osztják a költségeket. II.fokon a vesztes fizet mindent.

ObudaFan # 2017.04.16. 09:57

Átlag 2-3 év.

commander # 2017.04.15. 16:58

Köszönöm a választ ügyvéd úr.Kérem megmagyarázná ezt a bejegyzését: Elvileg, ha csak átmeneti az a helyzet, ami miatt így utcára kerülnél

commander # 2017.04.15. 12:52

Az, hogy jelzálog és elidegenési tilalom van az ingatlanon, az nem számít? Még hat év, valahogy időt kéne nyernem, hogy össze szedjem magam.

commander # 2017.04.15. 12:32

Csak úgy adtam a millát, de elismeri ezzel nincs is gond. Azt mondta egy ügyvéd nekik, hogy egy év alatt le cseng az egész. Ez hazugság szerintem. Kb meddig tart a per, ha egyáltalán lehet ezt tudni.

ObudaFan # 2017.04.15. 12:09

Elvileg, ha csak átmeneti az a helyzet, ami miatt így utcára kerülnél, akkor a bíróság elutasíthatja a közös tulajdon megszüntetése iránti keresetet, de ez elég kivételes. Valószínűbb, hogy valahogy meg lesz szüntetve a közös tulajdon, ha valamelyik tulajdonostárs kéri.

Szomorú örökös # 2017.04.15. 11:48

commander

Kérhetik a közös tulajdon megszüntetését - én is ilyesmire készülök - de abból sem ők, sem te nem jössz ki nyertesen. Nem biztos, hogy a vagyonuk jelentős részét elköltsék pereskedésre, mert ott - az ügyvédem szerint - nincs vesztes vagy győztes fél, ott közösen fizetik az illetéket, ami nem kevés összeg (nekem az perérték 6 %-át mondták).

A húgodnak adott egy milla az tulajdonként jelenik meg az általa vásárolt ingatlanban, vagy csak simán papírt írtatok a kölcsönről? Remélem nem adtad csak úgy oda neki hozomra...

commander # 2017.04.15. 11:29

Üdv. Sajnos haza kellett költöznöm a családi házunkban, ahol négyen vagyunk tulajdonosok. A húgom itt is lakott, sajnos sok volt a veszekedés, ezért azt mondta adok neki egy milliót és tud venni egy kis házat. Vettem fel jelzálogot a házra 2 millió ft, egyet adtam neki, a másik az én saram. Eltelt egy év, most azt mondja a másik húgommal, hogy adjuk el a házat, mert kell nekik a pénz. Persze tudják nincs annyi pénzem, ha meg eladjuk abból a pénzből nem tudok venni másikat. A bank azt mondta, ad nekem kölcsönt, ha rendezem a hitelt. Mondtam a testvéremnek adja vissza az egy milliót, a másikra meg van nekem pénzem, és akkor ad a bank hitelt és kifizetek mindenkit. Persze nincs egy millió és igy perrel fenyegetnek. Tényleg kitehetnek az utcára?
Kötelezhet a bíróság, hogy adjuk el az ingatlant, vagy árverés lesz? Kérném a segítségüket. Köszönöm!

MajorDomus # 2017.02.15. 19:44

És van is rá esélye,merg a kis parcellákkal nem tudnak mit kezdeni,a pénz meg jól jönne!

Pláne ha nem azon a telken megy keresztűl a felcsúti kisvasút meghosszabbitása!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.15. 16:07

Fogod, és kezdesz rajta legeltetni. Majd szól, akinek esetleg problémája van ezzel. Nem kell a dolgokat túlbonyolítani.

Shalamon # 2017.02.15. 16:05

Kedves Fórumozók!
Édesanyámnak- aki 88 éves-van egy földterülete ami hét tulajdonossal osztatlan közös tulajdonban van. Édesanyám most tudatta velem, én azt hittem régen eladta.Én fogom örökölni ezt a területet, ami a tulajdonosok közt a legnagyobb.Jelenleg senki nem foglalkozik a területtel, amin nem csodálkozom, mert termelésre szerintem alkalmatlan.Engem azért érdekel mert vannak lovaink és szabad tartásra,nyári legeltetésre tudnám használni. A kérdésem, hogyan tudom használni a területet?
Hajlandó vagyok bérbe venni,alkalmasint megvásárolni, vagy egyéb lehetősségek is érdekelnek.
Hogyan kezdjek hozzá?

MajorDomus # 2016.05.26. 16:27

Költséges lesz!

bobike # 2016.05.26. 11:03

Sajnos a megegyezés nem megy.jovo heten megyek ugyvedhez.

MajorDomus # 2016.05.25. 19:36

Egyszerübb lenne megegyezni!

ObudaFan # 2016.05.25. 04:49

Ha nem tudtok megállapodni arról, hogy ki melyik részt használhatja, bíróságtól kérhetitek ennek a rendezését.

bobike # 2016.05.24. 22:22

Keves Fórumozók!
Van egy osztatlan közös tulajdonban levő földterületem amelynek (5tulajdonosa van).Az a helyzet hogy az egyik tulajdonostársam eladta a részét amely 12/60ad a szomszédnak.
nagypapámek 5 en voltak testverek sigylett az 5resz.sajnos nem volt elrendezve a kesobbi atiratas.viszont ezt a teruletet mindig is az edesapam hasznalta.elvileg mindenki lemondana a nevemre kiveve azt ani ellett adva.
A kérdésem a következő lenne ő csak ùgy bele állhat ebbe a foldteruletbe akarhova es magáénak gondolhatja akár hol azt a reszt amit megvedt?velunk termeszetesen semmit nem egyeztetett .van hozza egy bejaro hid is es azzal egy vonalban gondolja a teruletet.
mi kiszeretnenk meretni a foldet.vagy mit kellene tennem?

MajorDomus # 2016.05.24. 18:03

Jobban jártok ha hitelt vesztek fel,és megveszed a fél házat.

erre az esetre irta nekem kbs,hogy jó ügyvédet kell fogadnia annak akinek a tulajdonostársa meg akarja szüntetni az osztatlan közös tulajdont.

mi van a maradék 2/8-ad tulajdonossal?

magdika74 # 2016.05.24. 16:42

Kedves Kovács Béla Sándor!

Ez sokat segített, köszönöm, hogy megosztotta velem ezt bölcsességet. Nagyra tartom, hogy ilyen hatalmas tudással rendelkezik. :*

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 15:10

Ez nem jogi kérdés, magdika74, hanem életvezetési.

magdika74 # 2016.05.24. 14:47

Kedves Fórumozók!

Van egy osztatalan közös tulajdonú ingatlan, amelynek 2/8-ad részben tulajdonosa vagyok és benne élek a parommal. A 4/8-ad résszel rendelkező társ értékesíteni kívánja a ház felét. Minket elővásárlási jog illet, de sajnos pénz hiányában nem tudunk élni vele. A leendő tulaj egyrészt nem akarja, hogy mi itt maradjunk, másrészt nem hajlandó ésszerű összegért megváltani a részünket. Néhány százezer forinttal ki akarja szúrni a szemünket. Ha nem fogadjuk el, olyan körülményt teremt, hogy önszántukból, kvázi elmeneküljünk a házból. Nem tudunk hová menni.
Ebben az esetben mit tudunk tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.23. 08:26

A kolléganő megadta a vonatkozó kollégiumi vélemény számát. Abban ott van a részletes indoklás.

MajorDomus # 2016.05.22. 20:17

Ebben mi a visszaélés,ha meg akarja szerezni az ingatlan másik felét?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.22. 19:52

Az értékbecslésig nem jutnak el, ha az alperes a kereset elutasítását kéri, és a bíróságot meggyőzi, hogy a felperes visszaélésszerűen gyakorolja a jogát.

lajcsó # 2016.05.22. 09:51

"Ha meg tudnak egyezni a megváltási árban, akkor nem is kell per."
Ez így van. De ha a megváltási ár (ajánlat) azonos az árverési értékkel, attól nem biztos, hogy elcsábúl a tulajdonostárs. Perben lehet kérni értékbecslést is a megváltási ár megállapítására, ami szerintem kedvezőbb lehet a tulajdonostárs számára.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.22. 06:48

Ha meg tudnak egyezni a megváltási árban, akkor nem is kell per. De akkor az egész trükközés fölösleges.