Társasház kötelező vízóra csere


koboldocska (törölt felhasználó) # 2016.04.06. 11:17

Tisztelt MajorDomus!
Nem lepett meg válasza, hogy joga van megtagadni az aláírást :-( Hozzászoktam. Hogy megértsem: a vízművek által hitelesített személy, vállalkozás helyett akárki elvégezheti a vízóracserét, akármennyiért? Mert arról szót sem esik, hogy ez mennyiben kerül a "saját vállalkozás" keretében? Amennyiben a meghízható, minősített vállalkozó végzi, miért vagyok köteles leadni az órát. Alapszabály szerint saját tulajdon. Nem a társasház fizeti a cserét, hanem a tulajdonos.

Ugyanakkor m értem a személyeskedő megjegyzést. + nem köpködtem.

Talán nem fogalmaztam pontosan? Megengedő kk. hogy a tulajdonos a saját maga által (mármint a tulajdonos által) választott céggel végeztesse el a cserét.

MajorDomus # 2016.04.05. 19:18

Igen!
Ha a társasház finanszírozza az óra cserét, akkor az közös tulajdon, mert a társasház nevére állítják ki a számlát.
Értelemszerű hogy a leszerelt vizórát neki kell átadni, mert annak állása képezi a zaróelszamolas alapját a Vizmuvel.
Na most hogy jön össze az hogy a tulajdonos választ céget, a közös képviselő meg saját hatáskörben/vállalkozásban végzi el a cserét?

Ha nem érted az nem baj, de azért nem kellene a képviselőre köpködni.

koboldocska (törölt felhasználó) # 2016.04.05. 10:16

Vízművek írásban tájékoztatott, hogy idén esedékes az óracsere. Ezen tájékoztatás mellékletében megjelölte az általuk hitelesített/minősített cégeket. "Természetesen" a közöskincs nem közülük választ, saját hatáskörben/vállalkozásban óhajtja a cserét elvégezni. "Megengedi", hogy a tulajdonos az általa választott céggel végeztesse el a cserét, de a régi vízórákat neki kell odaadni, ellenkező esetben nem írja alá a mellékvízmérő-szerződést. Joga van ehhez?

MajorDomus # 2015.09.30. 21:59

Nincs ilyen rendelet. Még!
Korábban volt rendelet, de nem jelent meg a Magyar Közlönyben! Tehát nincs.

A hitelesítés 8 év, ami marhaság, mert a társasház költségeit növeli az egyre nagyobb különbözet.

Helyes ha kollektívan le cserélik. Jó a közös képviselőtök!

hacka # 2015.09.30. 11:44

T. Jogi Fórum.
A társasházban ahol lakom 6 év után cserélni akarják a vízórákat.Ha jól emlékszem tavaly arról volt szó,hogy lesz egy kormányrendelet amelyben a vízórák cseréjét nem a lakók fizetik,hanem a vízművek.Ez most érvényben van vagy nincs? És ha érvényben van akkor ezt településenként változtathatják?
Várom szíves válaszukat.
Köszönettel

Hacka

MajorDomus # 2015.09.23. 22:14

1./igen
2./természetesen, mert a vizórád csak almérője a társasházi főmérőnek. .

3./örüllj hogy a költségeket nem terhelte rád a közgyűlés, mert megtehette volna.

Cini
Amihez nem értesz, arról ne adj félrevezető
tanácsot

Careesh # 2015.09.23. 15:01

Köszönöm a választ!

Azért nem mert nem bízom a digitális dolgokban !

Ott vannak a ,,fűtéskorszerűsítés"-kor beszerelt techem féle
mérőszerkezetek amiket a radiátorokra raktak!
Egyik sem mér normálisan! Van olyan mérő ahol ki sem nyitottam a radiátor szelepét és mégis van benne egység...!

C I N I # 2015.09.23. 12:25

Nem.
Nem.
Egyébként meg miért ne?

Careesh # 2015.09.23. 05:25

Tiszteletem!

Egy 10 emeletes társasházban lakom, magántulajdonú lakásban.

Nemrég találtam egy A4-es papírt a postaládámban miszerint küldöttgyűlés megszavazta (semmilyen hivatalos értesítést nem kaptam), hogy az összes lakásban a vízórákat(lakáson belül) díjmentesen lecseréljék úgynevezett okos órákra!

A jelenlegi magántulajdonban lévő, magántulajdonú, hitelesített vízóráim 5 éve cserélve lettek és a jelenlegi jogszabály(8év) szerint még további 3 évig jók lennének, de kötelezően rám akarják erőltetni a cserét!

Fenntartásaim vannak az okosórával kapcsolatban ezért nem szeretném beszereltetni! Nekem tökéletes a régi, hagyományos!

Kérdésem a következő!

Köteles vagyok-e együttműködni a társasházzal, ha van saját hiteles vízórám a saját lakásomban?

Magántulajdonon belüli dolgokról dönthet-e társasházi közgyűlés?

Köszönettel:

Kocsis Tamás