Hibás térképmásolat, de ki a felelős?


drbjozsef # 2020.07.29. 11:45

Igazad van.

De mivel eladni akar, és a bank akadékoskodik, ahol kevesebb a gyárilag hülye, csak tényleg van ott valami. Ami ezek szerint az lehet, hogy a címe szerint lekért tulajdoni lapon lévő helyrajzi szám nem azonos a térképen az ő ingatlanánál lévő helyrajzi számmal. Megnézte az értékbecslő, vagy valaki a banktól, kezében a papírokkal, és rögtön feltűnt neki, hogy itt valami nem stimmel. Egyébként észre se vették volna talán.

De lehet, hogy nem erről van szó.

nanemaaa # 2020.07.29. 10:11

drbjozsef
Az eredeti kérdésben kizárólag a helyrajzi számok eltérése szerepel. Címről szó sem volt.

drbjozsef # 2020.07.29. 07:03

nanemaaa,

Ha a helyrajzi szám szerinti cím (ahol a kérdező lakik), és a térképszelvény szerinti adott helyrajzi számos telek (mert szerintem a kérdező kérdésében a "nem egyezik meg" leginkább ez lehet) - ahol a kérdező nem lakik - nem stimmel, akkor egy csereszerződés ezen semmit sem fog segíteni.

De persze még mindig nem tudjuk, mit jelent pontosan ez a felcserélődés.

nanemaaa # 2020.07.29. 06:35

Induljunk ki abból, hogy az ingatlan-nyilvántartás közhiteles adat. Innentől kezdve megvan a két érintett telek, és azok ott vannak, és jól vannak, ahol vannak. Innentől kezdve a történet leegyszerűsödik arra, hogy az ingatlantulajdonosok fordítva használják a telkeket, ergo egymás telkén laknak. Az általam ismert ügyekben a csereszerződés hozott megoldást. "A" elcseréli a tulajdonában lévő X telkét "B"-vel, annak Z telkére. Nem olyan bonyolult ez, mint elsőre látszik.

drbjozsef # 2020.07.29. 04:42

(ráadásul ha VAN hiba, akkor sorban egymás melletti telkek esetén én már láttam olyat, hogy az összes el volt tolódva eggyel, vagy egy tucat telek. Nem is értem, hogy nem tűnt fel addig senkinek, mondjuk kistelepülés volt, kevés tulajdonoscserével, hasonló típusú házzal, telekmérettel.)

wers # 2020.07.29. 04:19

Ha megvan a két felcserélt telek és felcserélt tulajdonos”,

Ugye csak viccelsz. Nem a telek van felcserélve hanem a számuk a térképen, vagy a tulajdoni lapon rosszul szerepel. Ezen egy tulajdonosváltozás sem tud segíteni.

(Azért megnézném annak a szerződésnek a szövegezését amire gondolsz, ki mit mire is cserélne)

MajorDomus # 2020.07.28. 17:11

Hm.
Nem lenne egyszerübb a 2 hrsz-t megcserélni?
.
Ekég költséges lesz ügyvédileg.

nanemaaa # 2020.07.28. 06:27

Ha helyes amit feltételezünk, akkor van még egy valaki, aki nem annak a teleknek a tulajdonosa amiben lakik. Ha megvan a két felcserélt telek és felcserélt tulajdonos, akkor nincs más hátra, mint felkeresni, és kötni vele egy csereszerződést, és azt átvezettetni.

MajorDomus # 2020.07.27. 17:44

Vagyis nem az ő ingatlanán...
Vajon kinek kellene kijavitani,ha a földhivatal szerint nincsbmit tenni...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.27. 09:58

Mondta, hogy van, csak nem ott, ahol szerinte lennie kellene.

nanemaaa # 2020.07.27. 06:41

(Láttam én már olyat, hogy egy telekosztás után a felek évtizedekig egymás tulajdonát birtokolták; mert eleve összekeverték. Nem gyakori - de ha hiszitek, ha nem - még mindig ez a valószínűbb, mint az, hogy a térkép szerinti hrsz. és a tulajdoni lapon a hrsz. ne egyezzen.)

Én is gondoltam erre, én is találkoztam már ilyen esettel egyszer-kétszer. De abból indultam ki, hogy a kérdező azt mondta, a térképen nincs olyan helyrajzi szám, mint a tulajdoni lapon. De lehet, hogy félreértettem.

wers # 2020.07.27. 05:56

de ha hiszitek, ha nem

Én hiszek neked, és valószínű, hogy igazad van. De ezt itt mi nem tudjuk megválaszolni.

Kérdés, hogy miért nem adott megfelelő választ az ügyintéző, ill. hogy ez javítható-e. „ a felek évtizedekig egymás tulajdonát birtokolták

Eladásnál, CSOK-nál ez nem zavar be?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.27. 05:35

(Láttam én már olyat, hogy egy telekosztás után a felek évtizedekig egymás tulajdonát birtokolták; mert eleve összekeverték. Nem gyakori - de ha hiszitek, ha nem - még mindig ez a valószínűbb, mint az, hogy a térkép szerinti hrsz. és a tulajdoni lapon a hrsz. ne egyezzen.)

wers # 2020.07.27. 04:21

Ha eltérés van...

:) kedves Béla, igen elképzelhető, hogy nincs hiba. De nem tudhatjuk.

Én abból indultam ki, hogy a földhivatal nem azt válaszolta, hogy nincs hiba, hanem hogy nincs mit tenni.
Ha nincs hiba, akkor igazad van, nem is kell javítani. :-*

MajorDomus # 2020.07.26. 20:13

Hiszen épp ez a probléma...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.26. 18:52

Ha eltérés van...

lajcsó # 2020.07.26. 17:13

"Ha a 221. hrsz. ingatlanról kérsz tulajdoni lapot, arról fognak adni, ami a térképen is 221. hrsz."
A tulajdoni lapon nem csupán hrsz. szerepel, hanem lakcim is!
A térképen be lehet azonositani a kérdéses ingatlan természetbeni elhelyezkedését, pl. Kökörcsin utca 40 a kereszteződéstől a negyedik ingatlan.
Ha eltérés van, akkor bizony a földhivatalban kell helyre tenni a dolgot.

MajorDomus # 2020.07.25. 17:54

Reméljük hogy ugyanarról az ingatlanról van szó !

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.24. 19:29

Ha a 221. hrsz. ingatlanról kérsz tulajdoni lapot, arról fognak adni, ami a térképen is 221. hrsz.

MajorDomus # 2020.07.24. 18:44

Csak nem az eladandó ingatlanon!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.24. 13:20

Gondolom, a térképen is van 221. hrsz. is.

Dorka54 # 2020.07.24. 12:50

Köszönöm, megpróbálom írásban kérni a hiba kijavítását.
A hiba az hogy a tulajdon lapon 221, a térképmásolaton 222 a helyrajzszám.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.24. 11:31

De mi a hiba? Te értetted? Biztos, hogy van hiba?

nanemaaa # 2020.07.24. 11:11

Dorka54
Tekintettel arra, hogy az ingatlan-nyilvántartás a térképpel és a tulajdoni lappal egységes és közhiteles, így azok eltérő adatokat nem tartalmazhatnak.
Írásban kérni kell a hiba javítását, amit a földhivatalnak kutya kötelessége hivatalból javítani. Ergo eljárási díjat sem kérhet érte. Ezért nem szoktak nagyon kapkodni ezekért az ügyekért.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.24. 07:54

a tulajdonlapon lévő helyrajzszám nem egyezik a térképen lévő helyrajzszámmal, egyel valahogy kisebb a szám a térképen.
Meg tudnád ezt egy kicsit precízebben fogalmazni? Én nem értem, tulajdonképpen mi is a helyzet.