Osztatlan közös tulajdon - használati egyezség


Linebacker # 2016.11.23. 16:50

Sziasztok!

Osztatlan közös tulajdonban lévő területen termőföld tulajdonos vagyok, de a tulajdonomat bérbe adtam egy szövetkezetnek.
Az egyik tulajdonostárs használati egyezséget kíván kötni, annak érdekében, hogy a terület egy bizonyos részét maga használja.

Mivel hamarosan rendezésre kerülnek a részarány tulajdon formában nyilvántartott területek tulajdoni viszonyai,azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az említett tulajdonostárs vajon hivatkozhat-e a megkötendő egyezségre később, hogy számára az általa használt területet adják ki?

lajcsó # 2016.11.23. 19:43

A használati megállapodás meg az osztatlan közös tulajdon megszüntetése nem ugyanaz!
Természetesen az osztatlan közös tulajdon megszüntetése során úgy is meg lehet állapodni, hogy a tulajdonostársnak az általa használt területet mérjék ki.

bubo116 # 2016.11.23. 20:23

Tisztelt Forumozók!
2015 Juliusban elválltam.
2016 juliusában volt egy gyermekelhelyezési tárgyalásom.A kislányomat saját kérésére az édesapjához helyezte el a bíróság.Én sajnos anyagi körülményeim miatt nem tudtam válalni.Gyerektartást fizetek érte 15 ezer forintot.Kiderült hogy bántalmazta a gyereket és a Tegyesz átmeneti nevelésébe került.A gyermekelhelyezés során egyezség született hogy amig a kiskorút neveli ö lakhatja kizárolagosan a kettönk közös ingatlanját (ami 1/2-1/2 arányu tulajdon).
Mivel hogy a kislány a Tegyeszbe került igy az egyességet a volt férjem megszegte.
Mi a tehendöm hogy a közös ingatlant ne tudja tovább lakni vagyis a részem?Kifizetni nem tudom!Söt felhalmozza az ingatlanon az adosságot:pl közösköltség.
Hogy lehetne megállítani hogy ne gyártsa a lakáson az adósságot?Hogyan lehetne értékesíteni ezt az ingatlant?Kérem segítsenek:Köszönettel Bubo116

MajorDomus # 2016.11.25. 18:53

Nem a közös ingatlant lakja, hanem a saját tulajdonát.

,, Az ingatlant minden tulajdonos jogosult használni,,

Kérheted a közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól.

Ekkor kifizetheted a részét, és elköltözik.

Ja, hogy nincs pénzed?

Akkor bízni kell a csodában!

B változat.

Eladod a saját részed egy ingatlanspekulánsnak aki meglépi ugyanezt.

A veszteség 40 %. Az ingatlan árából.

prof laikus # 2019.09.14. 16:40

Van-e akadálya annak, hogy osztatlan közös tulajdonban a tulajdonrészek tulajdonosai "személyre szólóan" állapodjanak meg a használtat szabályairól?

Arra gondolok, hogy mondjuk az egyik tulajdonosnak van 1/4 illetősége. És amikor ezt eladja, akkor az új tulajdonosra ne vonatkozzon a használati egyezség.

Hanem mondjuk az egyezségben leírjuk, hogy az új tulajdonosra alapvetően mi vonatkozik, amit aztán rá nézve személyre szólóan újra, pontosítani lehetne.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

drbjozsef # 2019.09.15. 07:09

prof laikus,

Alapvetően szerződési szabadság van, használatról simán úgy állapodtok meg, ahogy akartok. Ha mindenki elfogadja így, és sikerül is érthetően, egyértelműen megfogalmazni, és ezzel az új tulajdonos is tökéletesen tisztában van, és ennek tudatában veszi meg, akkor én nem nagyon látom akadályát.

prof laikus # 2019.09.15. 07:59

(drbjozsef ezt idáig mindenki tudja, ez általános

ezért tettem fel a kérdést, hátha valakinek, akinek komolyabb rálátása, tapasztalata van, eszébe jut róla valamilyen előfordult eset, ötlet stb.

te feleslegesen töltöd és rabolod másokra nézve is az időt)


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.15. 08:05

Fogadni mertem volna, hogy ez lesz a reakció. :D

prof laikus # 2019.09.15. 08:15

ez a fórum a tiéd? mért mit reagáljon bárki áldr b józsef teljesen felesleges beírásaira?

és te mért rabolod más idejét egyébként?


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com