társasházi ügyvéd


Tarantino # 2019.04.26. 05:55

Tisztelt Fòrum!

Egy 10 emeletes tàrsashàz 1.emeletèn lakunk,ahol a lakàsunk alatt vam a tàvhő hőközpontja.
Sajnos a fűtèsi szezonban rendszeresen előfordul,hogy nem tudunk hajnalban aludni az onnan eredő zajok miatt.
Amikor èjszakànkènt bekapcsol a rendszer,akkor egy folyamatos kalapàlò hang ès zùgàs hallhatò.
Többször jeleztem a k.kèpviseletnek,akik semmit nem hajlandòak tenni az ügyben.
Rendszeresen arra hivatkoznak,hogy napközben nem hallhatò a zaj.
Mivel ez màr egy èletminősèg romlàssal jàr,hiszen nem tudunk pihenni,ìgy szeretnèm megkèrdezni,hogy mit tudunk tenni az ügy èrdekèben?
Nekem kell a tàvhőnèl intèznem bàrmit?
Szerintem ez a k.kèpviselet dolga.

Vàlaszàt előre is köszönöm!

MajorDomus # 2018.10.02. 22:21

Nem!
a lenti központ közös tulajdon,a felszálló vezeték is,az a társasház gondja és költsége!

a lakáskészülék viszont a te magántulajdonod,annak javitása,cseréje a te gondod.

ennek semmi közé a közös költséghez.

jelzem,egy modern készülékk 5-7 ezer ft,a szerelés max. 2.000 ft kiszállással.

a hálózat javitása,a központ cseréje közös költség.

EszterHalasz # 2018.10.01. 20:35

Tisztelt fórum,

Az alábbi ügyben kérnék egy kis segítséget illetve tanácsot:

Tavaly vettem egy felújítandó lakást. A lakásban lévő kaputelefont még anno vagy 10 éve szerelték be. Áprilisban már le akartam cseréltetni a készüléket. Majd pár hónapja a teljes kaputelefon-hálózat elromlott és a készülék elkezdett folyamatosan csörögni. Végülis a hétvégén leszereltem.

Szóltam a közös képviselőnek, hogy többek között nálam is rossz a kaputelefon. Ő megadta a villanyszerelő számát, aki anno az egész rendszert beszerelte. Állítása szerint az új készülék a szereléssel együtt 17000 Ft-ba kerül, amit nekem kell kifizetni.

Nem értem, miért is fizetek havi 15000 közös költséget? A villanyszerelő állítása szerint a készülékcsere nincs benne a SZMSZ-ben. De utána néztem és a szabályzat tartalmazza a Karbantartást, Üzemeltetés, Fenntartás és Felújítást.

Azt szeretném megtudni, hogy mi az a költség, ami ebben az esetben engem illet. A szerelési munka közös költség, a készülék pedig önköltség.

Előre is köszönöm!

KetrinKetrin # 2018.08.13. 11:43

Tisztelt Fórum!

Évek óta egy évben 1-2x feljött az alattam lakó, hogy ázik, teljesen ad hoc jelleggel. Nálam minden száraz. többször volt kint a gondok, a társasház vizszerelői, mindig mások, sosem találtak hibát. Most új lakó költözött alánk, egy fiatal srác. Egyik nap éjjel fél 1-kor nyomta csengőt,mint egy őrült, hogy ö ázik. Nyilván rég nem csináltunk semmi vizes dolgot akkor.
Máskor vasárnap 11-kor, amikor még aludtunk egy előző éjjeli rosszullét miatt. Kád körbeszigetelve, csempézve, zuhanyfügönnyel. Amúgy sem locsolunk ki. A srác anyja egy idegbeteg nő, aki folyamatosan zaklat, hivogat, hetek óta. Volt kint újra a ház vizszerelője, először azt mondták a wc gumiharangja hibás, kicseréltük, DE állítólag még mindig áznak. Fürdőszoba porszáraz a szerelők, vagy 10 percig folyatták a csapot, zuhannyal a csempét, stb minden tök száraz. A közös képviselő felé már azt mondták, hogy a kád körüli szigetelés, jelzem ami tesztelve volt vagy 10 percig. Kértem adják meg a telefonszámot,. mert nekem teljesen mást mondtak. természetesen nem adták, újra nem jöttek ki. Meg azt mondták be sem engedtem őket, szóval hazudozás volt. Levelet írtam a közös képviselőnek azután, hogy a nő olyan napon próbamunkán zavart 3x telefonon, amikor előre szóltam, ne keressen mert olyan helyen leszek. Erre már begurultam és közöltem ez már zaklatás, hogy olyankor is zavar amikor direkt kértem ne. Levelet írtam a közös képviselőnek mindent leírva mert a nő már birtokvédelemmel, stb femyegetőzött, meg, hogy én nem is akarom intézni stb. Közben folyamatosan hol vele, hol a gondnokkal, hol a közös képviselővel beszéltem, miközben kivizsgálásokra rohangáltam, és a stressz amúgy is súlyosbítja a betegségem, 3 hete másról sem szólnak a napjaim mint az ö beázásáról. Jelzem régebben én is beáztam a wc fütéscsővön folyt le a víz majd az előszobában, ahol nála is van az egyik folt. A fő beázás a wc és fürdőszoba közti plafonon van nála ill az oldalfalon. Újabb szerelő jött ki, aki újra átnézett mindent a gondnok kiséretében. Az eredmény nálam csontszáraz minden. Még a wc mögötti burkolat is le lett bontva ott is porszáraz minden. Azt találta ki, hogy a wc és fürdőszoba közti fütéscső lehet a hibás, szét kell verni a betont a wc-ben és a fürdőben nálam. jelzem csak feltételes a hiba, azt javasolta várjuk mega rendszer vizzel való feltöltését, és utána újra hiba megállípitás. Ok. Majd 10 perc múlva hivott, hogy ezt most azonnal kell elvégezni!! Mivel ez most pénteken volt, és hozzám vendégek jöttek du-tán, amúgy is egy ilyen nagy munka nagy kosszal, kipakolással stb jár nyilván nem egyeztem bele.A közös képviselőt is hívtam, az hívta a szerelőt, majd újra hivott, hogy márpedig nem várják meg a feltöltést, és, hogy kiderüljön valóban ott-e a hiba, hanem addig kell megcsináltatni mig le van engedve a rendszer. Most kedden jönnek elvileg szétbombázni a lakásom. Mivel van egy nagyon stressz érzékeny cicám neki is nyugtatót kellett vennem be kell nyugtatóznom, fél napig pakoltam ki a fürdőszobát stb. És még nem tudom, hogy viseli a cicám a nagy zajt felfordulást, a gyermekem stb. Kérdésem: ha nem találják nálam a hibát és az összes zargatás, és kellemetlenség hiábavaló volt, mert máshonnan áznak, (panelnál ahogy mondta a szerelő van olyan , hogy egy emeletet pl kihagy az ázás, úgy folyik el) kinél kérhetek kártérítést a sok idegesség, és a nekem okozott kár miatt??? Köszönöm előre is, bocsi ha hosszú volt!

MajorDomus # 2018.06.04. 19:55

És az alattad lakó szennyvize hová folyik ?

MajorDomus # 2018.06.04. 19:55

És az alattad lakó szennyvize hová folyik ?

MajorDomus # 2018.06.04. 19:52

Akkor az a külön tulajdonod leágazó vezetéke!

V.B.Judit # 2018.06.04. 07:39

Tisztelt Jogi Fórrum!

A segítségét kérném, hogy a társasház alapitó okiratában szereplő: a közös tulajdonban maradó részek 12. pontja szerint a "Csatorna alap és ejtővezeték a külön tulajdon leágazó vezetékéig" értelmezése miatt.
Ez a vezetékszakasz csak ezt a lakást érinti, melyet az alattunk lakó lakásából lehetne megjavítani, mert a ház alatt a földszinti aljzat alatt van a hiba.
Kérem szíveskedjen segíteni, mert a lakók között azóta is vita van, hogy közös vagy magán tulajdon.

Köszönettel:
V.B.Judit

MajorDomus # 2018.06.01. 20:34

Akkor igen!

tekintettel arra,hogy 60 napon belül senki nem támadta meg, a hozott határozatok jogerősek!

Balaton1 # 2018.06.01. 08:31

Tisztelt MajorDomus, köszönöm választ, én nem voltam pontos. Ez egy tavalyi eset, a közös képviselő június 6-án hívta össze a közgyűlést június 15-re. így értettem, hogy törvénysértő és/vagy szabályos volt-e az adott közgyűlés.

MajorDomus # 2018.05.31. 19:07

Nem törvénysértő,a hozott határozatok törvényesek.

azt kell tudni,hogy a képviselőnek május 31-ig kell a tulajdonosok felé elszámolnia.

a beirásod szerint május 30-ig megkaptad a közgyűlési anyagot. ezzel az elszámolás megtörtént.

hogy 5 nappal később szavazzátok meg,az nem fővesztéssel járó hiba.

Balaton1 # 2018.05.31. 06:33

Tisztelt MajorDomus, köszönöm a gyors választ, viszont az 1. kérdés esetén mire vonatkozik, a nem/igen? Ha nem tartja meg a közgyűlést a közös képviselő május 31-ig akkor az nem törénysértő?

MajorDomus # 2018.05.30. 19:31

1.nem,igen
2.nem
3.igen
4.igen

Balaton1 # 2018.05.30. 12:35

Tisztelt Fórum tagok, pár kérdésem lenne:

  1. A társasházi közgyűlést júniusra hívta össze a közös képvisleő a törvényben foglalt május 31. helyett. Ebben az esetben a közgyűlés törvénysértő-e, szabályos-e, az ott esetlegesen elfogadott határozatok szabályosak-e? (Pl előző évi beszámoló elfogadása, adott évi költségvetés tervezet, közös költség emelés, stb).
  2. A társasház rendkívüli közgyűlésen tavaly ősszel elfogadott határozatokat, kerítésépítés, homlokzatjavítás, amelyeket azonban nem hajtott végre a közös képviselő, arra való hivatkozással, hogy nincs rá pénz és zet ő megbeszélte a számvizsgáló bizottsággal. A törvény viszont kimondja, hogy köteles végrehajtani a határozatokat, kérdezném, ezzel törvényt sértett-e?
  3. Közös képviselő a közgyűlési meghívóban szereplő előző évi beszámoló és idei évi terv sorokban több számítási hibát is vétett. Majd 1 nappal a közgyűlés előtt javította a számokat (amiket nem lehet tudni, hogy most már helyesek-e). Érvényes lesz e a szavazás, ha 1 nappal a közgyűlés előtt módosítja a számításokat?
  4. Közös képvisleő nem készít semmyilen kimutatást a rezsicsökkentésről társasházi és tulajdonosi szinten sem, ezek az adatok a közgyűlési meghívóban sem szereeplnek, ezeket ki sem függeszti. Törvényt sért-e ezáltal?

Előre is köszönöm a válaszokat.

egyesu # 2018.05.29. 05:45

A megjegyzese teljesen helytallo, ido kozben meg is tortent :)

MajorDomus # 2018.05.09. 17:35

Ügyvédet kellene váltani.

egyesu # 2018.05.09. 05:04

Barmily hihetetlen is, szeretnek visszamenni :)

MajorDomus # 2018.04.18. 18:13

Ha elüldöztek,nem itt élsz,akkor miért fáj neked a tetőtér eladása?

egyesu # 2018.04.18. 08:17

Tisztelt Jogi Fórum tagok,
kisebbség jogos sérelmével járó határozat megtámadásához keresek ügyvédet.

Tetőtér eladáshoz Alapito okirat modositas mellett a 4/5 meglett, ezt szeretném érvénytelenittetni.

Ha valakit érdekel egy ilyen ügy, keressen meg.

Három éve húzódik már maga a tetőtér dolog, egy per már régebbi határozat miatt folyamatban van.

Eddig a Dr. Izsák Orsolya ügyvédi irodával dolgoztam, de szeretnék bevonni valakit, aki tud velem gördülékenyen kommunikálni. Az ügyvédnő nagyon le van terhelve, és érzézsem szerint nem tud eléggé foglalkozni az üggyel, már ő is másik ügyvéd bevonását tanácsolta.

Szükségem volna valakire, akivel a rendelkezésre álló dokumentumok segitségével ki tudjuk dolgozni a taktikát, megtalálni/megerősiteni a jogi hátterét az ügynek. Az ügyvédnő sajnos erre már nem igazán ér rá, a tárgyalásokon való részvételre szűkült most vele az együttműködésünk.

Fontos, hogy mivel szó szerint elüldöztek otthonról, nagyon messze költöztem az országtól, ezért irásban vagy Skype videon keresztül tudok kommunikálni, személyesen megjelenni nem tudok.

Minden kapcsolódó dokumentum fent van felhőben, az aláirandókat tudjuk intézni scannelt formátumban, vagy igény esetén közjegyző bevonásával.

Köszönöm,
P.

Hapciusz # 2018.01.27. 07:31

Olyan ügyben keresek jogászt aki konkrétan a közösképviseletet kéri számon, mivel több esetben félrevezetik a lakókat, sőt nyomást gyakorolnak, hazudoznak és károkat okoznak a háznak. Az nem kóser, hogy elhülyült öregembereket tévesztenek meg olyan hivatásos szakmabeli emberek, akik egy neves önkormányzati cégnél hivatásos társasház kezelők. Ráadásul előbbre való nekik a korszerűsítés mint a karbantartás, a ház műszaki állapota csak romlik, amikor volt pénz, korszerűsítésre (kapufestésre, betonozásra)költötték! Évek óta brutális mulasztásokat követnek el, nem tesznek meg mindent a kármegelőzésekért, kárelhárításokért. Ráadásul a kritikus hangot hallatókkal szemben rágalmakat terjesztenek, uszítanak és hazudoznak!

Nem hiszem el, hogy nincs személyes felelősségrevonási mód a szándékos vagyoni károkozásokért, közbizalommal visszaélés esetén!!!

Demulátor # 2018.01.26. 08:06

T. Ügyvédek és Jogászok!

Keresek egy olyan tapasztalt jogi képviselőt, aki társas házi ügyekkel foglakozik. A problémám nagy vonalakban a következő: 2015-ben vásároltam egy lakást, egy társasházban.
Sajnos utólag derült ki, hogy a társasház fővízóráján adósság van. A lakásomban van vízóra, de nem hitelesítették, mert ez a tartozás már régen fennáll a társasháznál és így nem lehetséges a hitelesítés. A csatornázási művek már kezdeményezett eljárást a lakók ellen, amiben én nem lettem bevonva, mivel anno a régi tulajdonos kifizette a ráeső büntetést, ezáltal a csat művek kihagyta az eljárásból. Még a víz tartozás nincs rendezve a társasháznál, és ezért nem tudok csatlakozni a fővízórához. Szeretnék egy peres eljárást kezdeményezni, ha kell a társasház többi lakója ellen, és a terület kapcsolat tartója ellen, mert 2 éve nem tudok vizet fizetni és csak múlik az idő és nem történik semmi.. Természetesen az ügy, részleteiben gazdagabb, de ha van egy megfelelő jogi képviselő, akkor részletesebben beszámolok az ügyről. Köszönöm a figyelmüket.
Elérhetőségem: vaszil29@gmail.com
Tisztelettel:
Szabolcs.

MajorDomus # 2017.04.04. 21:13

Eléggé spciális szakterület!
Ha leirná mi a gondja,itt hamarabb találna megoldást,mint társasházi szakjogászt!

Ganesha # 2017.04.04. 12:00

Idézek az előző hozzászólásomból:

"Tapasztalati véleményekből eredő javaslatokat vártam, nem egy általános "balra" mutatást."
Másról beszélünk, kedves MajorDomus.

Üdvözlöm

MajorDomus # 2017.04.03. 20:13

És szerinted melyik ügyvéd mondja azt,hogy ő egyik sem ezek közül!

Ganesha # 2017.04.02. 19:06

MajorDomus,
"Keresek TAPASZTALT, HATÉKONY és ÜGYES társasházi ügyvédet..."
Attól tartok, nem értem a kommunikációját. Az ügyvédek általában elvállalnak mindent. Épp azért, mert ebből élnek. Nekem pedig jogom van a pénzemért olyat keresni, aki megfelel a feltételeimnek. Vagyis nem véletlenül írtam, amit írtam. Tapasztalati véleményekből eredő javaslatokat vártam, nem egy általános "balra" mutatást.
Raffer, köszönöm az ötleteket, ezekkel megyek valamire.