Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!

mancs2 # e-mail 2020.05.30. 11:45

T. Csuklósbusz, a lak.szöv.-nek mindenhez joga van????. Elővételi jog lemondáshoz adószámot is kér a leendő vevőtől. Ezért Nem kevesen állnak el a vételtől, így legalább meg tudja venni vagy a lak.szöv, vagy a vezetőség tagja, családja ill. alkalmazottak.

wers #   2020.05.30. 06:16

Mert megérdemeljük. :)

Szomorú örökös #   2020.05.29. 21:43

wers

Az éppen egy változó adat, jobban járnának a személyi számmal.

Hát az eléggé gázos lenne, ha egy kifejezetten titkosított adatot kérnének a lakásszövetkezetnél.

MajorDomus # e-mail 2020.05.29. 20:54

Én sem,de éppen szig.számhoz nem sok köze van a lakszövnek.
.
A többi jogos.

wers #   2020.05.29. 12:42

Ezt nem teljesen értem, miért éppen a szig.szám zavar? :)

Az éppen egy változó adat, jobban járnának a személyi számmal.

(Mellesleg javíthatnák azt a százéves űrlapot. Nem állandó lakcím hanem lakóhely. Ja és nem leánykori név hanem születési név. Férfinak is változhat, de a nőknek sem csak házasságkötéskor. Hajadonnak is lehet eltérő születési neve)

Mielőtt valaki kérdezné, nem vagyok kötözködős hangulatban :D

Csuklósbusz #   2020.05.28. 19:23

A szigszámot is?

Megadom, egy kicsit elírom maximum. :-)

MajorDomus # e-mail 2020.05.28. 18:39

Igen.
Köteles vagy megadni.

Csuklósbusz #   2020.05.28. 12:43

Lakásszövetkezet kötelezően kéri egy nyilatkozat aláírását:

"lakásszövetkezetről szóló 2004. évi CXV. Törvény 34.§ (1) bekezdése alapján önként tettem a IV/8 sz. Lakásfenntartó Szövetkezetnél tagsági jogviszony létrehozása/megerősítése érdekében"

Tag/nem tag tulajdonos személyazonosító ig. száma: …………………….………
Tag/nem tag tulajdonos leánykori neve: …………………………………….……
Anyja neve: ………………………………………………………………………
Állandó lakcíme: …………………………………………………….………..….
Születési hely/idő: …………………………………………………..……………

Lakásszövetkezet jogszerűen kérhet pontos születési adatot és szigszámot?

Kérni kérhet, max nem kap... :-)

wers #   2020.05.28. 06:45

CSak alapdíjat fizettem a távhő felé, azt a számlát is a távhő küldte minden hónapban.

Nem volt gyanús, hogy ez nem a teljes összeg?

Egyáltalán miről szól az az 52000 Ft? Ha 2015-ől ezidáig akkor az igen csekély. (Nagyon)

MajorDomus # e-mail 2020.05.27. 21:15

És megnyerted az inflációs rátát 5 éven keresztül.
.
Képes lennél a saját fogyasztásodat a közös képviselővel kifizettetni?
.
A krokodil sírva kéri hogy cseréljetek bőrt!

drbjozsef #   2020.05.27. 18:04

Tehát a fogyasztásodat számlázzák, utólag, egy összegben. Amit eddig nem fizettél.

Nem ért kár. Mit hajtanál be?
A közös képviselő kétségkívü hibázaott, de ennyi.
Jelezd, hogy gondosabban végezze mostantól a munkáját.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Szomorú örökös #   2020.05.27. 18:03

K4resz

Megkaptam a távhőtől az összesítő számlát, amely 52000 Ft-ról lett kiállítva.....kiderült, hogy a közös képviselő 2019 májusáig folyamatosan 0 fogyásztást küldött be a lakásomról.....Ezt az összeget nekem most ki kell vizetnem egyösszegben......CSak alapdíjat fizettem a távhő felé, azt a számlát is a távhő küldte minden hónapban..... Kérdezném, hogy a közös képviselő ebben az esetben mennyire felelős, ezt az összeget esetleg rajtuk be lehet e hajtani?

Mit akarsz behajtani a közös képviselőn?
Azt a fogyasztást, ami gyakorlatilag a tiéd? :-O

K4resz # e-mail 2020.05.27. 17:45

CSak alapdíjat fizettem a távhő felé, azt a számlát is a távhő küldte minden hónapban.

MajorDomus # e-mail 2020.05.26. 18:53

valószinűleg.
Csak egyszerübb lenne ha nem kellene kifizetnue a saját fogyasztását:jelzem 14 %-al gyengébb forintból mint 2015-ben amivel elhasználta.

drbjozsef #   2020.05.26. 15:01

K4resz,

Ha ezen időszak alatt Te fizetted a távhőt a közös képviselőnek, akkor természetesen igen. Ha nem fizetted, akkor kellemetlen hiba ez, de végülis kár nem ér, tehát nem.

A közös költség részeként van megállapítva a távhődíjad?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

K4resz # e-mail 2020.05.26. 14:09

Üdvözletem!

Megkaptam a távhőtől az összesítő számlát, amely 52000 Ft-ról lett kiállítva. Telefonos megkeresés után kiderült, hogy a közös képviselő 2019 májusáig folyamatosan 0 fogyásztást küldött be a lakásomról, holott én 2015ben lettem annak tulajdonosa. Ezt az összeget nekem most ki kell vizetnem egyösszegben. Kérdezném, hogy a közös képviselő ebben az esetben mennyire felelős, ezt az összeget esetleg rajtuk be lehet e hajtani?

MajorDomus # e-mail 2020.02.18. 18:58

Egyszerű. A formanyomtatvánnyal lemész a fogadóórájára és aláiratod vele. Ha nincs,akkor bekopogsz hozzá.
.
Ha ez megvan,inditasz egy Fizetési Meghagyást a Társasház ellen!
.
Ha erre nem akarsz költeni,akkor tértis ajánlott levélben felszólitod -a számlaszámod feltüntetésével - hogy napon belül utalja vissza a pénzt,különben a jegyzői vizsgálatot kezdeményezel a társasház ellen. Ennyi.

Titke7 # e-mail 2020.02.18. 12:03

Üdvözletem! Az alaphelyzettel kezdeném: Társasházban vagyok tulajdonos, életemnek voltak hullámvölgyei, elég tartósan. Akkor keletkeztek közös költség tartozásaim. Bár a megoldást kerestem, kértem részletfizetést a közös képviselőtől, takarítást is vállaltam volna, de megtagadta mindezt, illetve a részletfizetés tekintetében azt írta, járjam körbe mind két háztömböt, egyenként kopogtassak be mindenkihez és kérjem a beleegyezésüket ehhez. Emberileg akart megalázni, ilyen karakter, aztán sorra nyújtotta be a végrehajtásokat, le is vonták a béremből rendre a tartozásokat, közben fizettem, hogy ne omoljon rám az egész. Két éve nincs elmaradásom, és most a 2019. évi elszámolásból derült ki, hogy 83.000,- forintot túlfizettem. Felhívtam telefonon, és azt mondta, pontosan nem tudja miből keletkezett ez a nem csekély összeg, valószínúleg a végrehajtó duplán vonatta le a munkabéremből a követelt összeget...mondta ezt úgy, hogy megesik az ilyen, majd visszakapom. Ezt én ilyen formában elfogadhatatlannak tartottam, ismét kerestem telefonon, e-mailben, de egyikre sem válaszolt. Egyszer ugyan véletlenül mégis felvette, kérdésemre, hogy miért nem válaszol a megkereséseimre azt válaszolta: "mert nincs kedvem, és majd visszafizeti a pénzt ha ráér!" és kinyomta a telefont. Azóta sem érem el, azt javasolták, hogy forduljak bírósághoz. Az ügyeimet nem tudom közben intézni: mellékvízmérőkre a szolgáltatás újraindítását kezdeményeztem, de ehhez kell a közös képviselő nyilatkozata, amit valószínű lesöpör a virtuális asztalkájáról. Patt helyzetben vagyok, mert akkora hatalommal bír, amit csak bírósági úton tudok "megakasztani"...Közben árulom az ingatlant, szeretném rendbe tenni a dolgaim, erre itt ez a helyzet :(

MajorDomus # e-mail 2020.02.03. 20:01

A lényeg benne van.
Két megoldás van. Édesapád neked ajándékoz 5 % tulajdont,akkor mint tulajdonos lehetsz közös képviselő a saját házadban.
.
Kettő.
Elvégzed a tanfolyamot 130 ezer ft ellenében és akkor mint külsős társasházkezelő elvállalhatod a házat mint vállalkozó.
.
Olcsóbb ha a tanfolyam árát odaadod édesapádnak,és tulajdonos leszel.

Hapciusz # e-mail 2020.02.03. 19:57

Libi888,

Elvileg lehetsz, ingyenmunkával.

Szomorú örökös #   2020.02.03. 17:10

Livi888

lehetek e új közös képviselő a társasházban,
de nem vagyok lakás tulajdnoos ,édesapám lakik csak ott ö lakása.

Én laikusként úgy gondolom, hogy nem, vagy csak úgy, ha megszerzed a házkezelői végzettséget hozzá. Ahogy én tudom, amennyiben nem vagy lakástulajdonos, kell a végzettség. És nem utolsó sorban szabályosan meg kell, hogy vállasszanak a lakók, másképp nem fog menni.

Livi888 # e-mail 2020.02.03. 16:43

Tisztelt Cím!
olyan kérdésem lenne ,hogy lehetek e új közös képviselő a társasházban,de nem vagyok lakás tulajdnoos ,édesapám lakik csak ott ö lakása.

Köszönöm

Julia82 # e-mail 2019.12.13. 15:15

Majordomus: nagyon szépen köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2019.12.12. 22:44

Na,erre a válaszra ráment 44 percem,most iszom egy sört!

MajorDomus # e-mail 2019.12.12. 22:42

Nehéz lesz a per.
Júliának több hatékony fegyver van a kezében,csak ezekkel óvatosan kell bánnia,s vigyáznia kell a lépések sorrendjével,mert ha a képviselő rutinos,ki tudja húzni a nyakát az ügyből.
.
Más.a két tulajdonos a teremgarázsnak is tulajdonosa mert az osztatlan közös tulajdon. A használati jogért fizettek,azt megvették( Pesten új társasházban idén ez 4 millió ft)
.
Ez természetesen be van jegyezve az Alapitó Okiratban,
Tehát ezt a társasház semmiféle módon nem tudja megvonni