bérlő közüzemi tartozása hogyan érinti az ingatlanomat?


Majordomus # 2022.01.18. 17:57

Nem lenne egyszerűbb elküldeni a bérlőt?
Mielőtt "lelakja" a lakásod értékét?

Zöldövezeti11 # 2022.01.18. 17:00

Maga a szolgáltató sem zárhatja el a vizet, csak korlátozhatja a felhasználást.

Bizony radikálisan. Un. csőszűkítöt tesznek a vezetékbe.

A panaszos is megcsinálhatja.... lehetőleg nem hozzáférhető helyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.18. 15:46

Maga a szolgáltató sem zárhatja el a vizet, csak korlátozhatja a felhasználást. Azt úgy tudod elérni, hogy nem fizeted a számlákat. Nem praktikus, inkább mondd fel azt a bérletet.

eszszeru feketedoboz # 2022.01.18. 15:16

Nem "kapcsoltathatod" ki.

Gaspar Gyula # 2022.01.18. 12:53

Kérdésem ,hogy amennyiben a berloim több mint 100000 Ft-os vizszamlat halmoztak fel tulajdonomban,ami közmű a nevemre is van itatva kikapcsoltathatom e a szolgáltatást. Hetente fogyaszt 8-10 köbmétert. Amennyiben igen hozzávetőlegesen milyen költségek merülhetnek fel részemre.Termeszetesen én fizetnem az elmaradást,de további terheket nem szeretnék magamnak. Várom olyan személyek válaszát aki K jártak már hasonló helyzetben.

Bubó # 2006.04.22. 09:04

Szerintem - a bérlő által kötött közüzemi szerződés alapján - ő a fizetésre kötelezett, csak rajta hajthatják be a tartozását. Arra viszont vigyáznod kell, nehogy kikapcsolásra kerüljön sor miatta, mert azt csak akkor kapcsolják vissza - tetemes díjért - ha kifizeted a visszakapcsolás költségét. (amit majd követelhetsz a bérlőn, ha tudod)
Ha ő van birtokon belül, önkényesen, erőszakkal nem teheted ki, csak tör-vényesen. Ha tartozása van feléd (pl. elmaradt bérleti díj) ingóságaira zálog-jogod van, jogosult vagy azokat a tartozás mértékéig visszatartani.

dioska # 2006.04.21. 08:59

Az alábbiakban kérném a tanácsaitokat:
A bérlőm nem fizeti a közüzemi díjakat és jelentős közüzemi tartozást halmozott fel. A közüzemi szerződések az ő nevén vannak. Ha nem fogja kifizetni, akkor az én ingatlanomat fogják megterhelni, vagy őt fogják majd a szolgáltatók hajkurászni?
Másik kérdésem, hogy most május 31-án kell kiköltöznie. Ha nem hajlandó kimenni, akkor beköltözhetek a saját lakásomba úgy, hogy az ingóságait a pincébe leviszem? Hogyan szabadulhatok meg tőle minél gyorsabban?