elvett jogosítvány


keszeg67 # 2009.02.18. 18:48

Na ezt most nem igazán értem..Mért ne vezethetnék,nem vonták be a jogositványom,és még semmi papirt nem kaptam?

Üdv.:Laci

monalisa1 # 2009.02.18. 17:22

A rendőr úgy látta, hogy a tilos jelzés ellenére átmentél a vasúti átjárón, ez nagyon durva szabálysértés amiért akár 12 hónap vezetői eltiltás is lehetséges. (Szerencsésnek mondhatod magad ha 6 hónapon belüli lesz az eltiltás, mert ebben az esetben nem kell elvégezni az 1-2 hónapos utóképzést, valamint annak 100+ eFt költsége.)

A határozat 1-2 hónapon belül várható, melyre feltétlen jelezzed: jelen idő szerint sajnálatosan munkanélküli vagy, jövedelmed nincs. (Ezt valamiképp igazolni is kell majd.) Így valószínűleg halasztást engedélyeznek a büntetés befizetésére.

Mostantól semmiképp ne vezess mert már eltiltás alatt állsz - csak még adminisztrálják, mert ha elkapnak külön 150 eFt büntetés a tarifája...

Sajnálom hogy jót nem tudtam írni, de magadnak okoztad a bajt.

keszeg67 # 2009.02.18. 11:48

Köszönöm a gyors választ,nem lettem boldogabb.Igen rámváltott a lámpa,de sajna a rendőr máshogy látta.
Jelenleg munka nélkül vagyok,igy nincs honnan levonni
a várható nem kevés büntetést.Ilyen esetekben mi a tendencia jogositvány ügyben?És kb. mikor kapok határozatot?

Üdv.:Laci

monalisa1 # 2009.02.18. 11:29

Természetesen a keresetből történő esetleges levonás csak részletekben történik majd.

monalisa1 # 2009.02.18. 11:27

Ha "csak" az történt, hogy nem a piros jelzés lámpál álltál meg akkor 100.000 Ft a büntetés - ez olyan mint amikor a STOP táblánál történő kötelező megállás. (Tehát nem a lámpa/tábla után 1-2 m-rel történő megállás..., hanem a lámpa ill. tábla előtti megállási kötelezettség.) Amennyiben a piros ellenére átmentél a vasúti kereszteződésen akkor 300.000 Ft-od fogja bánni... Ezek fix összegek, legfeljebb részletfizetés kérhető, bár épp a napokban olvastam valahol, hogy f.hó 1-től már nemigen adják meg a részletfizetés lehetőségét. (Ha nem fizet levonják a keresetből.)

KRESZ 1/1975. (II.5.) KPM-BM együttes rendelet 39.§ (3) bekezdés b), c), e), h) pontok, valamint a 39.§ 5(5) bekezdés a) és b) pont, melyek a fenti bírság(ok) összegéről szólnak.

Azt hogy mennyi időre tiltanak el a vezetéstől megmondani nem tudom, de túl jóra ne számíts...

Egyébként a vasúti jelzőlámpa úgy van beállítva, hogy amikor fehérről pirosra vált még biztonsággal meg lehet állni. (Persze van amikor valakire "rávált" a lámpa és ő a biztonság érdekében már nem áll meg hanem csak keresztülhalad - ha ez az eset amikor a helyszínen tartózkodó rendőrrel meg kell tudni valahogy értetni... Utóbb már senki nem tudja az ellenkezőjét bizonyítani.)

Monalisa
laikus hozzászóló

keszeg67 # 2009.02.18. 11:05

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklödni szeretnék,vasúti átjáró piros lámpa miatti szabálysértés milyen mértékü büntetést von maga útán?
Mennyi az esélye hogy a jogsim megmarad,vagy legalább
1-5 hónapra vonják be.Az eset tegnap történt,mikorra
várhato a határozat?

Köszönettel:Laci

monalisa1 # 2009.02.02. 14:49

A barátnődnek nincs tanúja?, aki vele volt a kocsiban ill. aki esetleg látta az esetet.

Pjotr # 2009.02.02. 13:22

Elvileg rajt kéne lennie a fellebbezésnek is a papíron.
Mindenképpen érdemes fellebbezni, rosszabb nem lesz.

Kacsa1111 # 2008.11.27. 08:25

Kedves Attys24,

ezért mondtam, hogy a kérdésed szempontjából nem lényegtelen körülmény az eltíltás...


Kacsa11

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.27. 06:44

Attys!Nem a megszerzessel van a baj azt siman megcsinalhatod a szlovakoknal hanem azzal h ha utana a szlovak jogsival maon vezetsz akkor abbol nagy gond lesz!Ne tedd!

Attys24 # 2008.11.27. 06:10

Kacsa 1111 !
Üdv.! Szerintem az hogy engem m.o-on eltiltottak az a szlovák hatóság részéről mindegy. (ha nem mondom el, nem tudnak róla). Igazából nekem abban kéne a segítség, hogy mi lenne a menete a szlovák jogsi megszerzésének. Bevallom őszintén hogy sem én sem a munkahelyem nem bírjuk ki ezt a maradék 9 hónapot.

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.26. 17:28

Honnan van neked ez a rendkivuli eleslatasod? Ennyi idota kozt mar az a meglepo ha egy olyan normalis embert latok mint te. Bence

Benccce (törölt felhasználó) # 2008.11.26. 17:21

Royal # e-mail 2008.11.23. 23:40

Royal azt hiszem te rendkivul lenyeglato vagy :-) Szorol szora ugy van ahogy mondod. Bence

Kacsa1111 # 2008.11.26. 17:13

Kedves Attys24,

azt ne felejtsd el hozzátenni a kérdéshez, hogy eltiltottak itthon a járművezetéstől ittas vezetésért, mert a kérdés megválaszolásához elengedhetetlen...


Kacsa11

Attys24 # 2008.11.25. 12:36

Üdv. mindenkinek! Én az után szeretnék érdeklődni, hogy magyar állampolgárkén szerezhetek-e jogosítványt szlovákiában és ha igen akkor ennek mi a menete?? Előre is köszi a válaszokat.

margaréta*** # 2008.11.24. 12:52

Pont a fordítottjáról van szó: B jogsival történt a baleset, a buszvezetőit, motrot, stb, minden mást visszakapott korlátozás nélkül, csak a személyautón van januárig korlátozás. (bocsánat, visszaolvastam, félreérthető: "B kategóriára az nem érvényes" mármint a jogsi arra nem érvényes, nem a korlátozás)

margaréta*** # 2008.11.24. 12:51

Pont a fordítottjáról van szó: B jogsival történt a baleset, a buszvezetőit, motrot, stb, minden mást visszakapott korlátozás nélkül, csak a személyautón van januárig korlátozás. (bocsánat, visszaolvastam, félreérthető: "B kategóriára az nem érvényes" mármint a jogsi arra nem érvényes, nem a korlátozás)

monalisa1 # 2008.11.24. 11:30

Persze azért annyira még ne örvendjen előre, mert a baleset miatti itélettel "hidegzuhany" jöhet még...

monalisa1 # 2008.11.24. 11:28

Ha egyéb más kategóriára eltiltották, de a B-re kimondottan nem, akkor valóban nem kell utánképzésre menni. Mázlista...

margaréta*** # 2008.11.24. 08:47

Kedves Monalisa!

Köszönöm ismételten a válaszodat. A helyzet az, hogy már megküldték neki a jogosítványt postai úton, abba benne van a korlátozás 2009. jan. 13. napjáig. Ez akkor most azt jelentheti, hogy tényleg megússza utánképzés nélkül?
Az ügyvédje "elérte" valahogy, hogy még mielőtt megkapja a bírósági jogerős ítéletet, legyen jogsija. Még a végzést nem, csak határozatot kapott. Szerencséjére külön választották az ittas vezetést és a balesetet. Mázlista. Minden szar helyzetből jól jön ki...

guba # 2008.11.24. 07:30

Persze nem olyan rég nekem pont egy jogász mondta, hogy „erre nagyon egyszerű a válasz: aki "menő“, elfoglalt, ügyekkel tele levő ügyvéd, az nem fog itt egész nap a gép előtt írogatni", jóformán kiröhögött, hogy miért is várom, hogy komoly jogász ilyen fórumon egyáltalán jelen van, hiszen annak ideje nincs az ilyesmire.

Nyilván azok járnak fel ide jogászként, akiknek a napi munka, vagy a tanulás nem köti le minden szabad szellemi kapacitásukat - ebben teljesen igazad van! Zömében ügyvédjelöltek és joghallgatók. Ez azonban nem kellene, hogy azt jelentse, hogy feltétlenül alacsony színvonalú, vagy hibás válaszokat kapjanak a kérdezők. Az kellene, hogy mindenki ahhoz szóljon hozzá, amihez valóban úgy gondolja, hogy ért is. Ha kellő hozzáértés híján lévő, feltűnési vágytól hajtott emberek lepik el a fórumot, akkor ez valóban riasztóan hat azokra, akik értelmes vitákért, vagy használható tanácsokért járnak fel ide.

Royal # 2008.11.23. 22:40

Csak akkor meg a lényegét nem értem ennek a fórumnak. Valaki egyszer összefoglalhatná pár mondatban, mi is a rendeltetése ennek a fórumnak, hátha páran megtudnák.

Maga a fórum alapötlete szerintem brilliáns. Kishazánk keszekusza átlegemberellenes jogrendszerében eligazodni nem egyszerű, aki nincs otthon benne, azt könnyen megvezetik. Ilyenkor jól jön egy kis instant, ingyenes szaktanácsadás. Én mikor előszőr tévedtem ide, pár éve, voltak érdemi tanácsok, amit igazi jogászok ejtettek meg. Aztán a fórummal az történt, ami minden fórummal szokott, amikor publicitást nyer. Felhígult. Itt is megjelentek az önjelölt szakemberek, és jogtudorok, akik minden témakörbe hozzátesznek valami okosat, aminek semmi köze a valósághoz. A hangnem is átment kioktatóba, ledegradálóba. A hozzáértők meg valahogy eltüntek.

Royal # 2008.11.23. 22:26

Hát igen, van néhány olyan hozzászóló ezen a Fórumon, akik kifejezetten azért írogatnak ide, hogy a jogászokat fikázzák

Szerintem nem a jogászoknak szól a fika, inkább a jogrendszerünknek. Mert azt aztán, tényleg csak a legperverzebbek találják szépnek, pláne igazságosnak.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.23. 21:33

Ha egyszer van felesleges időd, menj be egy bármelyik topicba és számold össze, hogy egy kérdésre hány érdemi válasz érkezett. Meg fogsz lepődni ... és ne hari, de ehhez nem kell jogásznak lenni, hogy meg lehessen állapítani. Na majd egyszer talán csinálok egy statisztikát ....... de pár ember "best of" válaszaiból is lehetne egy szép gyűjteményt össze tenni, mint pl. annyi válaszképpen sokszor, hogy "LOL" és "ROFL", de ha nagyon megerőlteti magát, akkor is max annyi, hogy „"lesz egy harmadik változat is?" ” -na és ők elvileg "komoly" jogászemberek ...hm .... Mi lenne, ha én ezt tenném a saját területemen, te jó ég ...
Hát ez van.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.23. 21:27

Igen hát lehet, hogy valamikor az volt, de egy jó ideje az ökörség és az érdemi válasz aránya olyan 100:1 sajnos.
Persze nem olyan rég nekem pont egy jogász mondta, hogy "erre nagyon egyszerű a válasz: aki "menő", elfoglalt, ügyekkel tele levő ügyvéd, az nem fog itt egész nap a gép előtt írogatni", jóformán kiröhögött, hogy miért is várom, hogy komoly jogász ilyen fórumon egyáltalán jelen van, hiszen annak ideje nincs az ilyesmire. És elég felkapott ügyvéd létére nem is tudta, hogy létezik ez a fórum.
És jahhh gondolkodóba estem ... amikor azt látom, hogy pl. írok vmit, és 2 perc múléva máris ott a semmitmondó de azért válasznak szánt beírás attól a pár állandó tagtól, akkor el kell ismerni, ebben van valami. Aztán amikor meg pl. két hétig nem jutok géphez és nem válaszolok valamire, akkor megkapom, hogy "na ugye" stb ..., nem tudom honnan ered ez az alapfeltételezés, hogy mindenki egész nap a gép előtt tud ülni.

Hát ez van, semmi sincs ingyen, ez sincs...Csak akkor meg a lényegét nem értem ennek a fórumnak. Valaki egyszer összefoglalhatná pár mondatban, mi is a rendeltetése ennek a fórumnak, hátha páran megtudnák.