elvett jogosítvány


wers # 2021.04.19. 09:50

Azt írják,a jogsimat hazaküldik. Gondolom persze 11 hónap után. Mivel Erdélyi vagyok román jogsim van. Vajon ott majd kiadják úgy, hogy aláírok egy papírt, hogy nem vezethetek Németországban?

Elvileg azonnal át kell küldeniük a kiállító hatósághoz. De gyakorlatban akár 11 hónap is lehet.

A román hatóságnál érdeklődj, hogy mikor hol, hogyan tudod átvenni. Innen nehéz megválaszolni, Magyarországon így lenne.

furcsa,
nem írja, hogy MPU vizsgát kell csináljak.

Ha nem írja akkor nem kötelez rá. A pénzbírság mellett minden feltételt közölnie kellene.

Vagy akkor mondják meg amikor majd kérelmezem a jogsim feloldását.

Ez érdekes, mivel nem tőlük kapod vissza. Fizesd be a büntetést, utána levélben érdeklődjél, hogy van-e még teendőd a 11 hónap kivárásán túl.

Innen nehéz többet a konkrét határozat ismerete nélkül.

arpilee # 2021.04.19. 09:24

Szép napot mindenkinek.

Németországban elvették a jogsimat ittas vezetésért.(2,41 véralkohol). Kaptam egy levelet a bíróságtól, hogy 2200 euro büntetés, 11 hónap eltíltás.
Azt írják,a jogsimat hazaküldik. Gondolom persze 11 hónap után. Mivel Erdélyi vagyok román jogsim van. Vajon ott majd kiadják úgy, hogy aláírok egy papírt, hogy nem vezethetek Németországban? A másik ami furcsa,
nem írja, hogy MPU vizsgát kell csináljak. Vagy ez magától érthetődik? Vagy akkor mondják meg amikor majd kérelmezem a jogsim feloldását. Csak annyit ír, 11 hónap, pénzbüntetés és hogy fellebbezhetek. Persze nem fogok.

arpilee # 2021.03.16. 07:46

Köszi a választ Wers.

wers # 2021.03.14. 10:53

Egyáltalán van esélyem, hogy haza küldik a jogsit vagy nem,

Kötelességük visszaküldeni.

ha haza küldik lehetséges, hogy ki vegyem úgy, hogy aláírok egy papírt, hogy nem vezethetek Németországban

Igen

Szomorú örökös # 2021.03.14. 10:24

arpilee

Szerintem ezzel a kérdéssel egy német ügyvédhez fordulj, az itteni ügyvédek szerintem kevésbé ismerik a német jogot.

arpilee # 2021.03.14. 10:21

Szép napot mindenkinek.

Németországban elvették a jogosítványomat ittas vezetésért, teherautóval vezettem, 2021 február 11-én(2,41 véralkoholszint). A rendőrök felhívtak 19-én, hogy fogok kapni majd egy levelet, egy bírósági határozatot. Jelenleg be vagyok itt jelentve Németországban. Kb mennyi idő amíg megkapom a határozatot, vagy ezt nem lehet tudni. Jelenleg munkanélküli vagyok, mert teherautóval dolgoztam, várom a határozatot, de szeretnék hazamenni, kijelentkezni. Egyáltalán van esélyem, hogy haza küldik a jogsit vagy nem, ha haza küldik lehetséges, hogy ki vegyem úgy, hogy aláírok egy papírt, hogy nem vezethetek Németországban, érdemes egyáltalán ügyvédet fogadni itt kint, vagy lehetséges a kategória szerinti eltíltás? Még soha nem volt bevonva a jogsim. A saját autóm is kint van.

vadzsra # 2021.03.04. 21:06

Köszönöm a választ,

szép estét!

drbjozsef # 2021.03.04. 18:42

A kiszabható szankciókról hol tudnék tájékozódni?

Mondom, sehol.
A körülmények alapján dönt a bíró.

A felső határ a Btk. 237.§-a írja le, esetedben két év szabadságvesztés, ha nincs minősítő körülmény.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

De ha első eset, nincs baleset, etc, akkor az előbb leírtak a valószínűek.

Ha gondolod, vedd fel a kapcsolatot az ittasvezetes.hu-val, szokta itt hirdetni magát, az adatlap kitöltésével ad becslést, de állítólag lehet ezeket is csökkenteni. Egy kis jogászkodás sosem árt, ha pl. fontos lenne a jogsi. De megúszni nem fogod eltiltás nélkül.

drbjozsef # 2021.03.04. 18:37

vadzsra,

Nem, nem, a repül csak a bevonás.

Nem tudom, a THC inább súlyosbító-e, de a magyar közgondolkodásban a fű a pokol kapuja, lényegében bűnőző aki használja, míg az alkohol az partikellék, azzal nincs baj (a 800ezer alkoholista országában).

És tartok tőle, hogy ehhez hasonló lehet a joggyakorlat is, inkább súlyosabb lesz (fű talán nem is lehet szabálysértés), de a fél-1 év jogsi bevonás plusz pénzbüntetés lesz ez.

Véglegesen nem veszik el, az biztos.

(ráadásul bocs szomorú örökös, teljesen félreértettem a hozzászólásodat, teljesen igazad volt)

vadzsra # 2021.03.04. 17:37

Köszönöm a válaszokat kedves drbjozsef, Szomorú örökös!

Örökös jól látja a dolgot, "sajnos" nem alkoholról van szó, hanem THC-ről. Semmi ilyesmi ügyem nem volt még soha, és 27 éve van jogsim, soha semmiféle balesetet nem okoztam, büntetőpontjaim száma is nulla. Ez sem balesetnél volt, hanem mint írtam, egy egyszerű igazoltatásnál történt.
A "repül a jogsi" azt jelenti, hogy végleg is elvehetik? A nyomozó tévesen tájékoztatott arról, hogy 1 hónap és 1 év közötti időről van szó?
A kiszabható szankciókról hol tudnék tájékozódni?

Szép estét!

drbjozsef # 2021.03.04. 15:42

Nem írt se vér, se légalkohol értéket, de a zéró tolerancia miatt ez minimum szabálysértés. Ott pedig repül a jogsi is, pénzbírság is.

Szomorú örökös # 2021.03.04. 15:38

drbjozsef

A kérdező leírása szerint nem ittas, hanem bódult állapotban vezetett, egyáltalán nem biztos, hogy alkoholról van szó. Az azért súlyosabb tényező lehet, hogy bebizonyosodik.

drbjozsef # 2021.03.04. 15:28

vadzsra,

A körülmények alapján.

Alkolholos befolyásoltság mértékétől, okozott kártól/személyi sérüléstől, és mondjuk attól, hányadik alkalom.

Enyhén ittas, balesetet nem okozó első esetben fél-1 év jogsi, és 100-200ezer forint pénzbírság.

vadzsra # 2021.03.04. 09:15

Köszönöm a választ, kedves wers.

Valaki meg tudná mondani, hogy a kiszabható szankcióknak, és hogy mi alapján szabják ki, hol tudok utánanézni?

wers # 2021.03.03. 17:17

Az eltiltás idejébe beszámítják a tényleges elvételtől eltelt időt. Ha jól olvasom jan. 14-től.

vadzsra # 2021.03.03. 12:26

Szép napot mindenkinek!

Idén jan. 14-én igazoltatás alkalmával a helyszínen elvették jogsimat bódult állapotú vezetés gyanúja miatt. Aznap a nyomozó azt mondta, hogy az elvétel ideje 1 hónap és 1 év között lehet.
Jan. 26-án kaptam egy mailt a rendőrségtől, hogy az okmányt elküldték a Kormányhivatalnak, és az ügyben szakértőt rendeltek ki.
Febr. 9-én a rendőrség kérdésemre azt válaszolta: "A vezetői engedély visszavonásának időtartamáról a büntetőeljárás jogerős befejezését követően a bíróság határoz.".
Márc. 3-án küldött 1 határozatot a Kormányhivatal, hogy elrendeli a vezetési jogosultság szüneteltetését (21.01.14-től), és a jogsit visszavonja. Azt is írták, hogy az eljárás megindításának napja jan. 26.
A munkám jelentős része a vezetés.
Kérdéseim:

  • Tényleg max. 1 évre vehetik el a jogsit?
  • A majdani bírósági határozatba beleszámít az addig eltelt idő, vagy onnantól ketyeg majd az óra?
  • Ha a bírósági határozatba nem számít bele az addig eltelt idő, van rá valami lehetőség, hogy legalább addig visszakapjam a jogsit? (Ahogy utánaolvastam, néha akár évekig is elhúzódik egy ilyen ügy)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

ezmostmi? # 2021.02.11. 05:58

köszönöm

wers # 2021.02.10. 10:25

Kell

ezmostmi? # 2021.02.10. 10:03

Üdv,
Rendszámos utánfutó átiráshoz kell eredetvizsga?

Atti331 # 2021.02.09. 06:34

Köszönöm

wers # 2021.02.09. 06:23

nem évül el, ha arra gondolsz - nem tud elévülni, mert ez egy feltétek és nem büntetés

wers # 2021.02.09. 06:22

természetesen

Atti331 # 2021.02.09. 06:20

Köszönöm a választ wers. Minden feltétel. Ebbe gondolom az utánképzés is beletartozik?

wers # 2021.02.09. 05:43

Amennyiben teljesítettél minden feltételt, amit az eltiltó határozat előír, akkor csak be kell menned érte oda, ahonnan a határozatot kaptad.

Elég vélelmes, hogy ennyi idő elteltével már nem érvényes az orvosid. Akkor új jogsi kell. Annak mente és költsége azonos, mintha nem vették volna el. Először orvos utána Kormányablak.

Atti331 # 2021.02.08. 20:57

Tisztelt fórum. Kérdésem a következő:Még 2005.juniusában ittas vezetés miatt másfél évre elvették a jogosítványát, pénzbüntetés és jogosítvány leadása mellett. Ha most szeretném visszaszerezni a jogosítványomat, akkor mire számíthatok, mik a teendőim? Pénzösszeg, idő, stb.? Köszönöm válaszukat.