Gépkocsi adás - vételi szerződés


1583Lacus1583 # 2019.04.28. 13:59

Sziasztok! Segítséget kérek.
A hétvégén eladtam az autómat. Meg is írtuk az adásvételit és utólag vettem észre hogy a km állás nincs beírva de azon kívül minden rendbe van.Az lenne a kérdésem hogy így elfogadja az okmányiroda az adásvételit?
Előre is köszönöm!

wers # 2019.04.10. 06:26

volt egy eset, végén gyámhivatalnál landolt

anya lett az üzembentartó, amit apa később megreklamált (ez kb 20 millás kocsi volt)

drbjozsef # 2019.04.10. 06:04

Ha a kiskorú vagyoán költené erre, akkor esetleg.

De ha a saját pénzéből vesz a gyerek nevére autót, akkor nemigen látnám értelmét.

Majd ha el akarja adni, akkor lesz a probléma.

wers # 2019.04.10. 04:37

Kiskorú gyermekem nevére vettem autót, közeledik az átírás, amit tudok, hogy mint törvényes képviselő én írok alá, én leszek az üzembetartó.

Ha nagyon kukacos az ügyintéző, ezt nem biztos hogy elfogadja, eseti ügygondnokot kér.

Paul2019 # 2019.04.09. 21:04

Köszönöm, nekem is ez volt az elgondolásom.

drbjozsef # 2019.04.07. 15:51

Paul,

szerintem NEM-et.

Ez nem bizalmi vagyonkezelés, arra külön törvény vonatkozik.

Te simán a Ptk. szerinti törvényes képviselő vagy, az aszerinti passzusok vonatkoznak az autó általad kezelésére.

Paul2019 # 2019.04.07. 03:47

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem lenne:

Kiskorú gyermekem nevére vettem autót, közeledik az átírás, amit tudok, hogy mint törvényes képviselő én írok alá, én leszek az üzembetartó.

Amit nem tudok, vagyis a kérdés:

Az üzembentartói szerződésben melyiket kell megjelölnöm?

A felek kijelentik, hogy a szerződés tárgyát képező gépjármű bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozik / nem tartozik.

Szomorú örökös # 2019.03.28. 17:48

bermuda háromszög

A végén neked nem volt átírási költséged?

Ha ezt tőlem kérdezted, akkor a válaszom nem, nem volt, de ezt már leírtam! Az elején én fizettem az átírást, amely alapján engem üzembentartóként jegyeznek be, majd a lízingcég a végén, mikor kifizetem a kocsit, ad egy tulajdonjogátruházási nyilatkozatot, amely alapján üzembentartóból átírnak engem tulajdonossá, majd okmánycsere (forgalmi és törzskönyv) költsége van csak a tulajdonosnak. Az MKB Euroleasing cégnél zárt végű lízing esetén ez így működik.

wers # 2019.03.28. 12:11

Szívesen, még jó, hogy épp egy bonyi gépkocsis esettel vívok, ránéztem a szerződésre, és eszembe jutott, hogy pont ilyen esetekre lehet különböző időpontot használni.

wers # 2019.03.28. 12:06

Még egy válasz, a biztosítás is a hatályba lépéstől, az átírásra a 15 nap is.

A szerződéshez legjobb, ha papírboltban kaphatót használjátok.

PasztaX # 2019.03.28. 11:38

wers

nagyszerű, köszönöm az infót

wers # 2019.03.28. 11:13

Nos, igen, lehet úgy, hogy a birtokba adás is ma.

Már csak az a kérdés, hogy melyik időponttól kell biztosítást kötni. Ezt kérdezzétek meg attól a biztosítótól, ahol most neked van biztosításod. Szerintem az április 22. Ugyanazzal a dátummal te felmondod a biztosítást, a vevőd pedig köt. Vigyázzatok a fedezetlenségi díjjal, elég húzós.

Még annyi, írjátok a megjegyzésbe: hatályba lépés és okmányok átadása a törzskönyv megérkezéskor, legkésőbb április 22.

PasztaX # 2019.03.28. 10:21

wers

rendben, várom és előre is köszönöm

wers # 2019.03.28. 10:00

Nem így gondoltam, de félre is írtam.

Kelt 2019. 03. 28.

A többi három 2019. 04. 22, de megkérdezem, hogy a birtokba vétel lehet-e szintén mai dátum.

PasztaX # 2019.03.28. 09:45

wers

Akkor ez így rendben lenne?

kelte - MA (19.03.28.)

hatályba lépése - GONDOLOM, AMIKOR AZ
birtokba vétele - AUTÓ OTT MARAD, PL. MA (19.03.28.) vagy hétfőn (19.04.01.)

okmányok átvételének időpontja - EZ pl. ÁPRILIS 22

Április 22-től lenne 15 napja átíratni?
Vagy valamit nagyon félreértettem?

wers # 2019.03.28. 09:23

Az szerződésre négy dátumot kell feltüntetni.

Eltérhet a szerződés kelte, hatályba lépése, okmányok átvételének időpontja, a gépjármű birtokba vétele.

Írjátok meg mai keltezéssel, de a többit mondjuk ápr. 10-re., akkor onnantól 8 és 15 nap.

PasztaX # 2019.03.28. 09:08

Gondoltam én egy olyanra, azt mondták 3 hét múlva meglesz a törzskönyv, ez azt jelenti hogy
Április 18-ra

Ha én ma írok egy adásvételit, azt 8 napon belül be kell jelentenem, azaz legkésőbb
Április 5-én

szerencsére ezt már lehet online is, ettől kezdve a vevőnek 15 napja van bejelenteni, tehát legkésőbb
Április 20-án (de az hétvége szóval 19 péntek)

Nos ha kormányablaknak lehet hinni akkor már
Április 8-án én fel tudom venni ott náluk és aznap odaadni a vevőnek, a vevő pedig másnap a törzskönyv birtokában át tudja íratni,
szóval így ha jól sejtem jogilag beleférhet a dologba.

Szerintetek?

Szomorú örökös # 2019.03.28. 06:43

wers

Akkor még egyszer: zárt végű pénzügyi lízing esetén az elején kifizeted az átírási költséget. Ezek után nem mindegy, hogy egyből a másik nevére írják vagy a tiédre? Nem lesz ettől olcsóbb, az átírás költségét nem kapod vissza.

Nem csak „én mondom”, hanem személyes tapasztalat, immáron a második zárt végű lízinges autómat hajtom - az első járt le két éve tavasszal - mindkét alkalommal az elején kifizettem az átírás költségét, mert ez a szerződés feltétele. A végén csakis a forgalmi és a törzskönyv cseréjének a költsége van, az pedig nem túl sok. Higgy nekem, így sokkal tisztább az ügylet.

wers # 2019.03.28. 06:33

Szerintem:
Az eladó nyolc napon belül bejelenti az eladást, ezt be is jegyzik. A vevő kezdeményezi az átírást. Na hagyjátok magatokat, az okmányiroda írásban szólítsa fel hiánypótlásra, és függessze fel az eljárást. Biztosítást tud kötni a vevő, majd pótolja az eredetiségvizsgálatot, és a törzskönyvet. Legyen nyoma, hogy nem az vevő hibájából hiúsul meg az átírás.

PasztaX # 2019.03.28. 06:24

wers

mivel a cofidis a téma, nyilván a cofidis ügyfélszolgálatától kérdeztem.
Viszont továbbra is eléggé távol járunk a témától, az hogy ez így történt már a múlt, nem tudok vele mit kezdeni hisz a baj ilyesformán megtörtént,

ha kérhetem foglalkozzunk a kérdéssel és ne az alternatív valóságokkal.

wers # 2019.03.28. 06:04

Szomorú örökös, 15 napon belül a lízingnél is él a köztes vevő lehetősége.

Egy normál tulajdonjog átruházási szerződés is arra jogosítja fel, hogy a saját nevére írassa.

Tehát az sem igaz, hogy jelentős költségtől mentesült volna a kérdező.

Ha te mondod.

wers # 2019.03.28. 05:50

kettő alkalommal is megkérdeztem” kitől kérdezted?

Szomorú örökös # 2019.03.28. 05:47

wers

Ja és csak mellesleg zárt végű pénzügyi lízingnél, ahol ugyebár nincs maradványérték, az MKB Euroleasing esetében a lízingszerződés létrejöttekor ki kell fizetni az átírás díját. A lízing végén csakis okmánycsere (forgalmi és törzskönyv) szükséges. Tehát az sem igaz, hogy jelentős költségtől mentesült volna a kérdező.

Szomorú örökös # 2019.03.28. 05:43

wers

Nem is kellett volna neked nevedre íratni, ha volt már vevőd a kocsira. A lizinges papírokkal és az új vevővel a szerződéssel kellett volna menni átíratni.

A tulajdonjogi átruházási okmány egyértelműen arról rendelkezik, hogy a lízing cég az én jogomra mond le a tulajdonjogról, mivel rendeztem a kocsi árát. De ha gondolod, idézek az én 2017-ben lejárt lízingem után megkapott tulajdonjogi átruházó dokumentumból:

Lízingbeadó kijelenti, hogy aláírása keltezésének napján, a Lízingbevevő valamennyi szerződésben vállalt kötelezettségét teljesítette, így a gépjármű tulajdonjogát visszterhesen megszerezte, további követelése Lízingbevevővel szemben nincs. Lízingbeadó erre tekintettel hozzájárul ahhoz, hogy a gépjárművet a Lízingbevevő mint új tulajdonos a saját nevére átírassa.

Szerintem ez eléggé konkrétan leírja, hogy a lízingbevevő a saját nevére írathatja csak át a gépjárművet.

PasztaX # 2019.03.28. 05:37

wers

a cofidis -t konkrétan kettő alkalommal is megkérdeztem hogy biztosra menjek, azt mondták mindenképp a nevemre kell íratnom mielőtt tovább akarom adni, a cofidis által kiküldött papírok is kifejezetten az én nevemre voltak, ezt be is kellett mutatnom a kormányablakban.

konkrét vevőm nem volt az autóra amikor átírattam, este felraktam a hirdetést és egyből jött is egy érdeklődő, aki viszont nem szeretne 3 hetet várni, hanem szeretné mielőbb saját tulajdonban tudni.

A csomó pénz téma pedig legyen az én gondom szerintem, ez egy jogi fórum nem filléresedők társasága, a problémámra adott, ami esett az már így esett. :)

------------------------------------
"Szerintem most is be lehet jelenteni az eladást"

A szerintem az jogilag nehezen fogadható el érvelésnek.
Ha én most bejelentem hogy eladtam és megírnánk az adásvételit, akkor neki 15 napon belül a saját nevére kell íratni, de 15 nap múlva még nem lesz meg a törzskönyv (legfeljebb 21-22 nap múlva) ami nélkül nem fogja tudni átíratni. Szóval elméletben hiába írnánk szerződést ha az átíratás így nem tud megtörténni.
Erre keresek én valami megoldást!