Magán vs. céges autó


Aviator1111 # 2018.08.02. 06:36

Sziasztok!

Szeretnék utánaolvasni annak, hogy milyen előnyei/hátrányai vannak egy cég esetében annak, ha az autót a cég, vagy a saját nevemre íratom?

Ha valaki tudna segíteni abban, hogy hol nézzek utána annak, hogy mivel jár a céges autó tartása, milyen feladatokkal, kötelezettségekkel, adózási szabályokkal stb., azt nagyon megköszönném.

Üdvözlettel:
Horváth Ádám

nonolet # 2018.08.02. 13:19

google a te barátod....

nonolet # 2018.08.02. 13:22

...mivel SOOOOOOOOK féle eset lehetséges.

Azt meg itt senki nem tudja, hogy te éppen melyik leszel.

Vadsuhanc # 2018.08.02. 13:33

Talán a könyvelőd is sokat tudna segíteni.

ringasd # 2018.09.03. 18:46

Tisztelt Szakértők!

Munkahelyem cégautót biztosít számomra a bejárás és a sok utazással járó munkám elvégzése miatt. A céges autó egy 2 üléses tehergépkocsi, mivel adózás szempontjából ennek a költségei jobban visszaigényelhetőek a cég számára.
Főnököm felajánlotta, hogy akár személygépkocsit is tud biztosítani, de ebben az esetben az adózás költségei közötti különbözetet (tehergépjármű - személygépkocsi) nekem kellene megfizetni.
Azt szeretném kérdezni, hogy mik azok az költségek, amikkel kalkulálnom kellene.

Köszönettel

Sherlock # 2018.09.03. 19:11

ÁFA leginkább.

Rexor # 2018.09.04. 07:24

Mondjuk nem ártana pontosítani ezt. Tehergépkocsi esetében útnyilvántartást kötelező vezetni, ezt a járművet magáncélra nem használhatod. Személygépkocsi esetében függ az adózás attól hogy bérli e a cég az autót vagy vásárolja. Tehát ezeket jó lenne, ha tisztáznátok.

ringasd # 2018.09.04. 07:44

Köszönöm a válaszokat.
Az autót megvásárolja a cég, nem bérli. Jelenlegi tehergépkocsira is útnyilvántartást vezetek, magáncélra nem használom. Céges személygépkocsi esetén nem kell útnyilvántartást vezetni?
Illetve igazából az a kérdésem, hogy mi az a költség, amit nekem kellene megfizetni (amitől a cég "elesik") azzal, hogy nem teher, hanem személyautót biztosít részemre, mondjuk éves szinten.

Köszönöm

Rexor # 2018.09.04. 09:04

Személygépkocsira nem kell útnyilvántartászt vezetni, a társaság cégautóadót kell hogy fizessen. Feltételezem ezt akarják veled megtéríttetni, de erre rá kellene kérdezni, merti itt még szóba jöhetnek más tételek is pl. a le nem vonható áfa a személygépkocsi beszerzésnél vagy a kapcsolódó költségeknél (pl. üzemanyag, fenntartás)

ringasd # 2018.09.04. 12:30

Köszi Rexor!
Én is a cégautó adóra gondoltam plusz költségként. A cégvezető szintén személygépkocsit használ (a cég a tulajdonos), ezért azt gondolom, hogy az egyéb költségek (üzemanyag, szerviz, fenntartás) áfája levonható.

Köszönöm