Szerződés lejárta utáni követelés.


Füge1 # 2018.10.03. 10:18

T.Cím! 2006-ban, 2.760 M/Ft CHF kölcsönt vettem fel szgk. megvásárlásához, melyet csekk formájában, havi egyenlő részben törlesztettem. Vissza fizettem 4.120 M/Ft-ot. A szerződésben szereplő lejárat napja 2016.07.hó. A héten kaptam egy felszólítást, miszerint még fizessek meg 1.300.349.- + 54.936.- késedelmi kamatot, különben végrehajtást kezdeményez a Bank. Időközben egy másik Bank elárvereztette a szgk.-t, és már új vevőre is talált. Csak azt nem tudom, hogy törzskönyv nélkül használja? Az autó nincs nálam, a szerződés rég lejárt, ilyenkor mi a teendő, jól van ez így? Köszönöm.

b_tom09 # 2018.10.03. 16:49

Szia Füge1!
Az elarverezett auto vetelara le lett vonva a tartozasodbol?
Arfolyamokat hiaba szamolsz, azzal csak magadat idegesited.
Ismeros is hasonlokepp jart, 2008-ota fizet egy, akkor 1 M ft-ot ero autora es meg 2022-ig kell neki. Az auto akkor lesz 17 eves.
Szerzodese nem jart le, pedig csak 2016-ig volt eredileg kotve.

drbjozsef # 2018.10.04. 05:32

Füge,

A szerződések ismerete nélkül nemigen lehet erre válaszolni.

b_tom esetében például nyilván valamilyen adósságátütemezés történt, kisebb részletre de hosszabb futamidőre, nyilván megállapodással, ez esetben értelmetlen az eredeti futamidőt citálni. Nyilván elfogadta a meghosszabbítottat.

Ha a lejárat napjáig megfizetted az összes CHF (!!) tartozásodat, akkor annak vége kellett volna legyen. Nyilván valamit nem osztottál meg velünk, nem az a kérdés, hogy te mennyit fizettél vissza, hanem az, hogy mennyit kellett-kellett volna. Ha így lett volna, nem lett volna végrehajtás, de csak elindult, annak csak volt oka. Azokat az okiratokat is ismerni kellene. A két bankot nem is értem hogy jön ide pontosan.

Egyszóval ez alapján akár jól is lehet ez így, vagy nem.

b_tom09 # 2018.10.05. 21:27

Az a duhito, hogy nem!
Fix. kamatozasu a hitel, 20 000 ft-rol let 44 000 ft es a futamido is kitolodott!
Folyamatosan van fizetve.

drbjozsef # 2018.10.06. 09:05

"kitolódott", mi? A futamidő az olyan, nem adsz neki eleget inni, akkor kitolódik. Az adós gondolom nem is tudott róla, csak amikor elszáradt egy levele.

Vadsuhanc # 2018.10.06. 10:51

Kedves Füge1!

2014.évben történt egy DH törvények szerinti elszámolás. Azt vedd elő és abban részletezve van miért lett annyi az összeg.

Ha nem kaptál elszámolást akkor kell újrakérdezni és akkor van esély "megtámadni" a követelést.

b_tom09 # 2018.10.06. 21:30

drbjozsef!!!
Kioktatasat koszonettel vettem, ez ram nezve hizelgo es ezzel sajat magat minositi.
Tovabbi jo trollkodast es kotekedest kivanok!

Füge1 # 2018.10.28. 15:26

Tisztelt drbjozsef! A korábbiakban írtakhoz:...a létrejött /CHF/ változó kamatozású kölcs.szerz. 2009.04.14.-től fix törlesztőrészletű, változó futamidejű konstrukcióra módosult. Nem értem: "A futamidő és az ezzel együtt az utolsó törlesztőrészlet összege az ÁSZF szerint számított kamat- és árfolyamváltozás függvényében módosulhat oly módon, hogy a havi törlesztőrészletek összege nem, csak a száma változik, a havi kamat-és árfolyamkülönbözet függvényében a kamat és a hátralévő tőketartozás is újraszámítódik.". Idézet a most kapott levélből.
A M-Bank, 2015.11.21.-én megküldte a forintosítással kapcsolatos tájékoztatót ez a fennmaradó 8 hónapra vonatkozott, azaz a szerződés lejártáig, vagyis /8x 34.336.-Ft/hó/= 274.688.- Ft összesen megfizetendő.Hogyan lett ebből, a mai napig 1.355.285.- Ft tartozás, miközben 2016.04.29.-i részletes kimutatásukban - 7.036.-Ft túlfizetést tartottak nyilván. Az általam megvásárolt szgk. árának közel a felét Forintban készpénzben fizettem előlegként. A számla Forintról szól, a felvett kölcsön Forintról szól és Forintban is törlesztettem. Miért kellett volna a Forintomat, forintosítani?
Hogy, hogy jön ide a másik Bank? Úgy, hogy /azóta rendeződött/ az E-bank vh.-sa miatt vitték el az autót. Tudom, kicsit bonyolult, a kérdésem az hogy a törzskönyvet ilyenkor a M-Bank kiadja/ta az új tulajdonosnak?
Valahol olvastam, lehet, hogy kacsa, hogy vigyázzon az, aki gj.kereskedőnél vásárol szgk.-t és van rajta hitel, mert akkor az új tulajdonosnak kell a törlesztést tovább fizetnie. Nyilván, ezt nem akarnám, nem ez a cél. Csak, hogy én már a vásárolt szgk. árát vissza-és kifizettem. Köszönöm.