forgalomból kivont oldtimer Németországból


Atis77 # 2019.01.26. 08:16

Írj rám és megmondom mi hogy csináltuk.

Lacesz76 # 2019.01.03. 20:41

Természetesen minden papírját átadta az elkadó az autónak. Törzskönyvet (Fahrzeugbrief) és forgalmi engedélyt (Fahrzeugschein) is.

Lacesz76 # 2019.01.03. 20:29

Egy kis (talán csak elméleti) bonyodalom keletkezett egy németországi oldtimer vásárlás körül. Az autó forgalmijában egy (az első és egyetlen) tulajdonos van bejegyezve. Ő vette újonnnan az autót, majd 2017-ben lejárt a máűszakija és kivonatta a forgalomból. Ekkor egy német úriember megvette, azzal a céllal, hogy felújítja és visszahelyezi forgalomba. Idő hiányában ez nem jött össze és nem helyezte forgalomba, így a neve nem került bele a forgalmiba! Én megvettem tőle hivatalosan kétnyelvű adásvételivel. Így viszont amikor viszem vizsgára az adásvételiben lévő eladó személye és a forgalmiban lévő tulajdonos személye nem egyezik. Ez biztosan gond. Beszéltem az eladóval. Neki van adásvételije ami az eredeti tulajdonos és közte köttetett. tehát ez a hiányzó láncszem. Kell ez az itthoni regisztrációhoz? Elég a másolata? Vagy mire lehet szükség? Németországban kijelentett autót lehet adni-venni a forgalmiban való bejegyzés nélkül elvileg.