Szavatosság használtautóvásárláskor!?


ArtAry # 2019.05.12. 16:51

Üdvözletem!
Problémám a következő!
2019.04.13-án vásároltam egy 2009-es évjáratú vw eos típusú személyautót magánszemélytől.
Az eladó elmondása szerint végig szervízelt, magyarországon lett forgalomba helyezve, első tulajok.
tettünk egy próbakört, nem észleltem semmi különöset, kisebb esztétikai hibái voltak.
161000km-rel vettem meg. Erre a hétre volt időpontom teljes átnézésre.
Két hét után, 04.30-án este leálltam vele, s pár perc múlva nem tudtam újraindítani, amikor mentem volna tovább. 2-án tudtam szakembert hívni, aki rácsatlakoztatta a hibakeresőre, s kimutatta, hogy elszállt a vezérlés. gy látatlanba a javítás 100-400ezer forintig terjedhet, de senki nem nyúl hozzá, amíg nem egyeztetek az eladóval.
Ugyanis a szervízben is és több autószerelő is azt mondta, hogy ilyenkor még az eladó a felelős ilyen hibáért. Telefonon érdeklődtem egy ügyvédnél is, aki nekem adott igazat, s azt mondta, ez le is van írva a Ptk-ban (nem találtam, hol).
Az eladóval a közel 2 hét alatt csak kétszer tudtam beszélni (sokadik próbálkozásra), akkor is hárít, s elzárkózik az együttműködés elől.
Mit tegyek?
Szeretnék lépni, mert nem azért vettem, hogy itt nézegessem csak a ház előtt.
A válaszokat előre is köszönöm! Ary

ezmostmi? # 2019.05.13. 06:05

Szerintem,ha "elszáll a vezérlés", az rácsatlakozás nélkül is látható,ezért is javasolt a vétel után azonnal a hajtáslánc ezen cseréje,de minimum szij+görgők. Az eos,ha TDI,mert gondolom az,annak cseréje 90 000km-enként kötelező,ha crTDI,akkor ez 210 000.de a VW-hálózat 80-150 000-et javasol. Amennyiben valóban elsőgazdás magyar autó,akkor a szervizkönyvből látható,hogy ezen beavatkozás megtörtént-e és ha igen,mikor,?! Persze mindenki spórol ahol tud,de 10 éves autónál,160 000km-nél bármi lehet.Találkoztam olyan esettel,hogy vezérléscsere után 15 000 km-nél főtengely fogaskerék-ék elnyiródásából fakadó vezérlés átugrás keletkezett,szerencse,hogy csak 2 szelep bánta,igy fillérekből megoldódott a gond,sima anyagfáradás.

ArtAry # 2019.05.13. 19:40

Üdvözletem.
Az említett autó 1.4 tfsi benzines, és láncos a vezérlésű. Szervízben azt mondták, hogy nem kötelező cserélni, ha nincs semmi előjele. A szervízben való átbézésre pedig a múlt héten került volna sor, mert 3 hetet kellett várni az időpontra.