Tilosban Parkolás


wers # 2019.11.19. 07:37

Kezdjük ott, hogy nem a pótdíj fizetésre, vagy a tilosban parkolás büntire vonatkozik. Hanem a kerékbilincsre vagy elszállításra.

Ezen kívül „Az okmányirodában korábban leadtam a telefonszámom” az még nem jelenti feltétlenül azt, hogy arra adott felhatalmazást, hogy a nyilvántartásba bekerüljön. Ha nem kifejezetten így "adta le", akkor az csak a belső használatú rendszerben látható egyéb értesítésekre pl. elkészült a törzskönyv.

Anna_ # 2019.11.15. 10:31

Így nyerhetsz 15 percet, ha kerékbilincset tennének az autódra!

https://alapjarat.hu/…k-az-autodra

Anna_ # 2019.11.15. 10:31

gerbera317 A kérdésed nem egyértelmű, de gondolom a telefonos értesítésre gondolsz.

55/2009. (X. 16.) IRM rendelet 4. § (3) Ha a nyilvántartás tartalmazza az üzemben tartó rövid szöveges üzenet fogadására szolgáló elérhetőségét vagy telefonszámát, akkor egy alkalommal meg kell kísérelni az üzemben tartó értesítését az intézkedés megkezdéséről.

(4) Ha az üzemben tartó a (3) bekezdés szerinti értesítésre adott válaszában jelzi, hogy 15 percen belül a helyszínre érkezik, és a járművet eltávolítja, akkor az intézkedést fel kell függeszteni. Ha ez az időtartam eredménytelenül eltelt, az intézkedést folytatni kell.

gerbera317 # 2019.10.22. 07:20

Kedves Anna, ha már ilyen szakértő vagy, legyél kedves azt is közölni, hogy ezt melyik jogszabály teszi lehetővé. Mégiscsak egy jogi fórum ez, vagy mi. Tehát?

Starbreeze # 2019.10.19. 11:19

Kedves Anna!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és az emberséget is, amit tanúsítottál felém. Neked köszönhetően már értem, hogy működik a rendszer ebben az esetben, hálás vagyok!

Köszönettel:
N.

Anna_ # 2019.10.12. 10:15

Grave7 Tudom, de nem azért írtam le. A fejekben szerettem volna rendet rakni. Starbreeze is azt hitte, hogy ilyenkor telefonálnak. Így kerek a történet.

Grave7 # 2019.10.12. 09:10

Starbreeze írásában csak büntetésről van szó, kerékbilincset vagy elszállítást nem említett.

Anna_ # 2019.10.12. 07:25

gerbera317: BM nyilvántartás

Anna_ # 2019.10.12. 07:21

Elírtam: 3000 Ft

Anna_ # 2019.10.12. 07:20

Kedves "Szakértők"!
Nem elég, hogy tájékozatlanok vagytok, de közben nagyon magas lóról osztjátok az észt. Kicsit vissza kellene venni a nagy arcotokból!
Tegyük helyre a dolgokat! Az okmányirodában 3000e forintért a rendszámot összekapcsolják a telefonszámmal (átíratás, új vásárlása esetén ingyen). Ekkor az igénylő kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy a hatóságok rendelkezésére álljon ez az információ. Ilyen hatóság pl. a közterület-felügyelet is. Ha meg van adva a telefonszám, a kerékbilincs vagy elszállítás esetén a közterület-felügyelet köteles megpróbálni elérni a tulajdonost telefonon vagy SMS-ben (akár éjszaka is). Ilyenkor ha a tulaj 15 percen belül elhagyja a gépkocsijával a helyszínt, akkor megússza a kerékbilincset/elszállítást. Fontos, hogy a büntetést nem. Másik lényeges infó, hogy ha a kerékbilincs/elszállítás fel sem merül, csak szimplán a büntetés, akkor nincs telefon/SMS!
Tiszteltetem a "szakérző urakat"!

wers # 2019.10.10. 08:17

csak akkor megint én lennék a mumus.” :DDDD

Nem baj, mi így szeretünk

gerbera317 # 2019.10.09. 06:51

Áh, csak költői kérdés volt. Úgy is kezdhettem volna, hogy "hogy képzeli a kérdező, hogy...", csak akkor megint én lennék a mumus.

wers # 2019.10.08. 08:08

hol érnek össze az okmányiroda (ma már: kormányablak) által nyilvántartott elérhetőségi adatok a közterület-felügyelő terepmunkájával.

Sehol

Egyébként megkockáztatom, hogy még csak nem is kiadható adat. Továbbá ezt a megadott telefonszámot az elkészült okmányok és egyéb okmányirodai értesítések céljából rögzítik. Nem azért, hogy péntek este bárki is felhívja, hogy rossz helyen áll.

gerbera317 # 2019.10.07. 09:01

Engem ebből az a technikai részlet érdekelne, hogy hol érnek össze az okmányiroda (ma már: kormányablak) által nyilvántartott elérhetőségi adatok a közterület-felügyelő terepmunkájával.

Starbreeze # 2019.10.05. 13:12

Kedves Szakértők!

Segítségüket szeretném kérni a következő problémámban:

Péntek este olyan helyen parkoltam, ami mint kiderült, szombat egész nap piacként működik, és szombat 00:00-tól 15:00-ig behajtani tilos tábla tilalmi hatálya alá esik a terület.

Az okmányirodában korábban leadtam a telefonszámom, hogy az ilyen eseteket elkerüljem viszont hívást sajnos nem kaptam, de a bűntetést kirótták rám.

Érdeklődni szeretnék, hogy valóban köteles lett volna-e felhívni a közterület- felügyelő, és ha igen, akkor a telefon hívás elszalasztása végett van-e lehetőségem fellebbezni?

Hálás lennék a kedves válaszaikért.

Köszönettel:
N.