kártérítés


Niki008007 # 2019.10.22. 11:36

Tanácsot kérnék abban a témában hogy, adott egy "bérelt" autó amiről semmilyen szerződés nem készült, a főnök barátja kölcsön adta, olyan módon, hogy napi 5000 Ft lett neki fizetve az autóért. Sajnos az autóval balesetet szenvedtünk, személyi sérülés nem történt, egy árokba repült bele az autó, sajnos eléggé össze is tört. Az autó tulajdonosa most 300 000 Ft követel az autóért 3 napon belül, mert neki ez pénz kiesés és majd ő jogi útra tereli a dolgokat. Fizetési hajlandóság van, de 3 napon belül ezt az összeget kiegyenlíteni nem tudjuk, valamint az összeg nagyságát is irreálisnak találom mivel az autó ami egy Peugeot 206 aminek a hátulja már össze volt törve, a csomagtartót cserélni nem lehetett. Érdemes lehet e jogi útra terelni a kérdést.

Köszönettel!

zsoi # 2020.01.30. 14:21

Tisztelt Jogi Fórum!

Tanácsot szeretnék kérni.
Történetem: Gépkocsi mosásra beálltam egy futószalagos gépkocsi mosóba. Mosás közeben arra lettem figyelmes, hogy az előttem szintén mosásban résztvevő autó egyre közelebb kerül és világít a féklámpája, végül neki ment az autóm. Dudáltam, mire leállították a mosót. Én kiszálltam szemügyre vettem a balesetet, mikorra a kezelő személyzet megjelent és visszatessékeltek a kocsimba és elindították a gépet. Feljegyeztem az előttem lévő autó (károkozó) rendszámát. Az előttem haladó autó a mosás végeztével elhajtott. Az én autómon megsérült a lökhárító és a rendszám tábla az előttem lévő autó vonóhorgától. Az autómosó cég felvett az esetről egy jegyzőkönyvet, amiben a fékező vezetőt tették felelőssé a károkozásért mert nem tartotta be a mosó bejáratánál kifüggesztett használati utasítást. A MABISZ-on keresztül kiderítettem a károkozó biztosítóját. Felmérettem a kárt. A biztosító végül megtagadta a kártérítést azzal az indokkal, hogy a károkozó nem ismerte el a felelősségét. A károkozónak csak a rendszámát és a nevét ismerem. A biztosító személyiség védelem okán nem adja meg a károkozó elérhetőségi adatait. A rendőrségtől azt az információt kaptam, hogy mivel ez nem közúton történt, így ez nem hozzájuk tartozik. Jogi tanácsként a bíróságtól azt a tanácsot kaptam, hogy küldjek fizetési meghagyást de azt nem tudom megtenni mert nem ismerem a károkozó elérhetőségét.
Kérdésem az, hogy ebben az esetben mit tudok tenni?