Hibás környezetvédelmi besorolás


FDToth # 2019.12.04. 17:30

Tisztelt Fórumozók,

adott egy hibrid gépjármű. 2015 júliusában vettük használtan, cégre. Már akkor feltűnt, hogy a forgalmiban az 5-ös besorolás helyett 9-es van. Írtam is a NKH-nak, de nem válszoltak. Ebben az évben lejárt a műszaki, gondoltam majd úgy is korrigálják, hiszen a vizsgabiztos észrevesz. Hát nem javították. Beszéltem egy ismerősömmel, aki az NKH-nál dolgozik, azt mondta, hogy jó a9-es, mert a 'elsődleges' hajtást nézik. Nem hittem el, de mondom ott dolgozik, csak tudja... 2 évvel később kértem műszakit, hogy nézzék meg, hogy 5-ösbe kéne sorolni. Aszonták nem lehet. Most 2019-ben újra kértem a műszakin és láss csodát, 5-ösbe sorolták.
De új forgalmi kell, meg miegymás, és ugyebár a cégautóadót 4,5 évig 33 eft/hóban fizettük 22eft/hó helyett.
NAV-nál szerintme vissza lehet igényelni a küllönbséget, de ilyen esetben ki a felelős?
Tudom, a rendszer ócsak, mert nem dobja fel sem a vizsgén, sem az okményirodában, hogy ho-ho hibrid auót, csak 5-ös lehet, hanem engedi kiállítani az adatlaot és a forglamit.
_Nem akarom annyiban hagyni és ahol lehet szeretnék 'felelősségrevonást", vagy legalább a rendszer módosítását.
Mit lehet tenni? Kihez foruljak? Békéltető?

Köszönöm!