Márkaszerviz rossz olajat használt, motort kell cserélni


Foglaltmindennick # 2020.01.02. 07:41

Üdvözlöm,

2013-as Toyota Aurisom van 1332 köbcentis, 1NR-FE kódú, ami eddig csak Toyota márkaszervizekben volt szervizelve a szerviz intervallumok betartásával.

A probléma az, hogy 80 ezer futott km körül el kezdte enni az olajat, akkor az olajfogyasztás 4000 km / liter volt. Ekkor felvettem a kapcsolatot az importőrrel, aki arról tájékoztatott, hogy ez még normálisnak mondható.

Most 94 ezer km-nél már 1000 km / liter az olajfogyasztásom. Megint felvettem a kapcsolatot az importőrrel. A szervizkönyvből kiderült, hogy a szakszervizek szinte végig vastagabb olajat használtak az elsődlegesen előírtnál (0w20 helyett 5w30-at), amely valószínűleg a hiba oka lehet..

Az autó már nem garanciális, de mivel bizonyítható, hogy vastagabb olaj került az autóba a szerviz hibájából számíthatok valami kompenzációra / javításra? Jogilag mit tudok tenni az ügyben?

Köszönöm a segítséget.

Atis77 # 2020.01.09. 02:47

https://totalcar.hu/…otor_ugyben/ nem egyedi a problemad.

Foglaltmindennick # 2020.01.09. 07:23

Igen, tudom, olvastam. Toyotás fórumokból kiderült, hogy más embereknek is pont ugyanez a problémájuk, így felmerül a gyanu, hogy a márkaszervizek valószínűleg Magyarországon globálisan "vastagabb" olajat használtak, mint az elsődlegesen előírt.

Az a kérdésem, hogy mit lehet tenni jogilag? Az importőr már több mint egy hete nem válaszol a panaszos emailemre.