2012 éviHorvátországi parkolási követelésarkolás


drbjozsef # 2022.04.26. 17:03

anka02,

Rákeresel a dr. Kőszegi névre, és elolvasod ott a sok okosságot. Lehet, hogy be fogják tudni hajtani rajtad. Benne van az elévülés, a nyugvás, a bizonyítási különbségek. De ha biztos vagy az igazadban, pereskedhetsz Horvátországban.

Szomorú örökös # 2022.04.26. 16:55

anka02

Vajon miből gondolod, hogy egy január 13-i bejegyzés készítője, aki ráadásul kompetens választ sem kapott, olvassa még ezt a fórumot? :-O

anka02 # 2022.04.26. 13:37

Kedves Kérdező!
Ugyan ez a helyzet velünk is!!!! 2014. decemberi bírság (decemberben nem szoktunk Horvátországba menni elve) Csak mi nem is voltunk akkor Horvátországban, csak a rendszám van benne egy táblázatban, semmi fénykép, se az autó típusa. Hol tart most a te ügyed?

spulika # 2022.01.13. 16:58

Kedves Fórum !
2012.09.12.-én egy parkolási fizetési felszólítást kaptam 2017.-ben. (Akkor is valamelyik témában erre kértem tanácsot itt a fórumon. Az 5 éves elévülés indokainkra a következőt írta a pulai eljáró ügyvédmegbízásából egy Dr Kőszegi budapesti ügyvéd azt még 2017.-ben\" a követelés elévülése a horvát kötelmi törvény (paragrafusokra hivatkozik) alpján 5 év, melyet a kötelezett adatainak megismerésétől számítanak tekintettel arra, h. a kotelezett adatainak hiánya kivetelés érvényesítését akadályozta, ez idő alat a kivetelés NYUGODOTT, NEM TELT LE, a horvát fél ezt az álláspontot képvisel.
Második és egyben az utolsó bírósági eljárást megelőző fizetésifelszólítás 2018. 10.16.-érkezett már 210,42 Eur-ra.
Akkor azt tanácsolták többen hogy próbálkozás ezzel ne törödjünk.
De tegnap 2022.01. 12.-én találtuk a korábbi tartozkodási helyünkön a ládába bedobva nem tértivevényesen, egy
3. fizetés felsz.-t KERESETLEVÉLLEL. 227.99eur.-ról Itt már a Felperes indítványozza a bíróságnak hogy a bizonyítási eljárás után hozza meg az ÍTÉLETET NA 4950KU megfizetésére. kérdésem mi tévők legyünk?