Jogosulatlan parkolás - feljelentés?


Sherlock # 2018.06.13. 09:03

Le a Hondásokkal! Magyar embernek magyar autót!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.13. 07:53

Nehogy már megbüntessék a hondást, mert szabályosan parkolt.

nonolet # 2018.06.13. 07:02

Szabálytalanul parkoltál, ha van felfestés a parkoló területén...

Straw87 # 2018.06.13. 06:44

Jó reggelt!

Szeretném megkérdezni hogy feljelenthetek e valakit jogosan a következô parkolási eset miatt:

Panel lakásunk elott fel vannak festve a parkolást segîto feher párhuzamos vonalak. Azonban van egy sarok rész ami îgy kihasznalatlan marad. Én erre a kis sarokhelyre alltam be de igy a mellettem levo parkolò helyet szabadon kell ugye hagyni. Esetleg motor parkolhat ott mert mellette kifèrek. Tegnap este egy nagyobb honda ugy parkolt be elèm hogy azzal akadalyozta a kijutàsom ès igy ma nem tudtam hasznalàlni autómat.
Amennyiben feljelentem nekem lenne igazam?
Tudtommal nem szabalyellenes a sarokrèszre parkolni ès mikor parkolunk nem szabályos màsik autòt beszorítani parkolàsunkkal.

Elôre is köszönöm a tanàcsokat!

Üdvözlettel:
Straw87

alfateam # 2018.04.09. 14:05

Lehet perelni a cégt, ha még is elszállíttatja?
Nyugi, nem fogja hiszen nincs jogosultsága és egyébként is hova vinné?

BertaZoltán # 2018.04.09. 11:21

Sziasztok.

Ha egy cég parkolója forgalom elől el nem zárt magán területen van(cég területe) Sorompóval kapuval nincs elzárva;és én mint dolgozó rendszámmal feljelölt magán helyre parkolok azért a cég nem vontathatja el az autót, hiszen a KRESZ szabályai érvényesek és a KRESZ nem ismer ilyet, hogy felfestem a rendszámot és akkor az az én parkolóm.

Jól tudom?

Lehet perelni a cégt, ha még is elszállíttatja?

Rexor # 2009.01.27. 11:58

Sorry egyjogásznak igaza van. Büntethet a rendőr.

Egyjogász # 2009.01.27. 11:55

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól (KRESZ)

1. § A rendelet a Magyar Köztársaság területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.

  1. Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).

Úgy hogy ott is joga van megbüntetni, ha rokiparkolóba állsz, ahol nem büntethet meg az az un. "babakocsis" vagy "nagycsaládos" parkoló, mert ilyen fogalmakat a KRESZ (a rokiparkolóval szemben) nem ismer.

Rexor # 2009.01.27. 11:55

dr. Mohos dr. rátapintott a lényegre :). Szerintem nincs joga, de a bevásárlóközpont szankcionálhatja ezt (igaz ezt maximum polgári peres úton tudja kikényszeríteni, ha van olyan ÁSZF, ami szabályozza a parkolás rendjét is).

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.01.27. 11:54

Egyébként a nevezett parkoló magántulajdonban van, de közterületnek minősül, mert bárki használhatja. Az általános közlekedési szabályok érvényesek itt is.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.01.27. 11:48

És magának-ha nem mozgáskorlátozott- joga van a mozgáskorlátozott parkolóba állni akkor, ha magánterületről van szó ?

gyula1 # 2009.01.27. 08:19

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha én egy nagy áruház parkolójába pl T...co a mozgáskorlátozott parkolóhelyre állok engedély nélkül akkor a rendőnek joga van megbüntetni engem? Mivel ez a parkoló az áruház területe és így magánterület nem közterület szerintem nincs joga! Szerintetek?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.: Gyula

gyula1 # 2009.01.27. 08:15

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha én pl egy áruháznak a parkoljába pl.: Tesco vagy Profi a mozgáskorlátozott parkolóhelyre állok és nincs rá engedélyem a rendőrnek joga van megbüntetni? Mivel ez a parkoló az áruház területe és így magánterület, nem közterület szerintem nincs joga megbüntetni! Ti hogy látjátok ezt?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv: Gyula

monalisa1 # 2009.01.23. 14:25

Addig is míg nem lesz saját autó, add bérbe a beállóhelyet havi pár ezer forintért - lelakatolás helyett.

NW17 # 2009.01.23. 09:17

Felfestenénk a rendszámot, ha lenne autó. :) Egyelőre még nem jutottunk el odáig, hogy arra is költsünk, főleg a mostani gazdasági helyzetben.
A tapasztalatok alapján egyébként a rendszám felfestése sem old meg semmit, nagy ívben tojnak rá.
A héten veszünk egy parkolásgátlót, már csak ez az egy megoldás maradt.

websas # 2009.01.18. 16:05

Én még megpróbálnám a közös képviselővel egyeztetve a rendszám felfestését vagy más módon történő jelzését.
És ha akkor is elfoglalják,akár el is vitetheted az autót (rendőri segédlettel).

websas

monalisa1 # 2009.01.18. 13:53

Hasonló problémát elkerülendő, sok helyen alkalmazzák a parkolásgátlót - egyértelmű a célzata.

NW17 # 2009.01.18. 11:09

Akivalaki: köszönöm a választ!
A teremgarázsban saját helyünk van, nem kis pénzt fizettünk érte. Nem állandóan, hanem ideiglenesen foglalják el a parkolónkat. Azt, hogy a házban lakók-e vagy vendégek, nem nagyon tudjuk. A közös képviselő sem tud sokat tenni, maximum kiraknak egy cetlit a szélvédőre, hogy jogosulatlanul áll a parkolóhelyen. Mivel a helyzet mára tarthatatlan lett, parkolásgátlót kell vennünk.
Szívem szerint leszerelnél a parkolóhelyünket elfoglaló autó rendszámát és kiírnám, hogy a város másik végében átveheti. :) Tudom, ilyet nem tehetek.

Akivalaki # 2009.01.14. 22:03

NW17!

A fórumon karbantartás is volt, no meg év eleje!

Ha a teremgarázsban fizetett saját tulajdonú helyed van, akkor a szerződésedben ez látszik. Van egy kezelője is a garázsnak, azt kell megkeresd, vagy a szerződésen van valami elérhetőség.
Első körben panaszt kellene tenni, és ha ez után sem oldódik meg agond, akkor fel kell hívni a figyelmét a kezelőnek, hogy perelni fogsz. Ez mellett fényképeket csinálhatsz az esetekről.

Azt aki ott áll nem tudod vagy értelmetlen feljelenteni mert arra fog hivatkozni, hogy ott csak egy szám volt és azt hogy ez mit jelent ő nem tudhatta, mert nincs kiírva a bejáratnál, hogy kinek mi a helye, nincs kifüggesztett parkolási rend stb vagy egyéb elmés kifogásra hivatkozik. Ha az x számú beállás a tiéd, akkor ahhpoz NEKED van jogod.. és az aki ezt kezeli ( mert fizettél neki érte ) annak kötelessége neked a helyet biztosítani ezért.

Habár semmi bővebbet nem tudunk a tulajdoni helyzetről így elég nehéz válaszolni! Üdv.

NW17 # 2009.01.06. 19:41

Köszönöm a segítséget...

NW17 # 2008.12.05. 09:29

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hol, milyen dokumentumok ellenében tudok feljelentést tenni az ellen, aki a teremgarázsban elfoglalja a parkolóhelyünket? Rendszám, lakásszám nincs felfestve, csak a parkoló száma. Már kiraktunk két papírlapot is, hogy a "kedves" autósok ne higyjék, az autó ideiglenes hiánya azt jelenti, bárki beállhat a helyünkre!

Üdv, András