Ingatlanom elé parkolnak.


esőcsepp # 2010.07.21. 19:34

Tisztelt Fórumozók!

Mi a teendő akkor, ha gyakran a garázsunk elé parkolnak és nem tudunk se ki, se bejutni? (Orvos a férjem és gyakran hívják azonnali risztással.)A szép szó és a kérlelésen már túlvagyunk. Már a felháborodott számonkérésen is. Este hazaérkezve az egész lakótelepet fel kell dudálni, hogy lejöjjön a tulaj és arrébbálljon. Ez nem jó megoldás. Esetleg nincs valami hivatalos lehetőség? Esetleg az autó elszállíttatása?

Köszönöm:
esőcsepp

kovacsz # 2010.07.21. 19:45

Néha éjjel kiszúrni a kerekeit. :-)

esőcsepp # 2010.07.21. 19:57

Na, ne viccelj velem :D Épp elég kínos volt amikor mind az 50 kg-mal számonkértem tőle az esetet.:))))

kovacsz # 2010.07.21. 20:04

Nem viccelek. Csak nem tudják meg, hogy ki volt! Hamar lezárható, hosszú távra eredményes jogi megoldás nem létezik a probléma kezelésére. :)))

kovacsz # 2010.07.21. 20:11

Addig is a rendszám alapján egy listát készíteni, mikor melyik lakó parkol ott, majd még akkor is nincs dolgotok 02.00-03.00 között rendszeresen felkelteni. :-)

monalisa1 # 2010.07.21. 20:11

Dátumozó fényképezőgéppel dokumentálni minden egyes esetet amikor x rendszámú gépkocsi akadályozza a garázsból történő kihajtást ill. bejárást, aztán cetli a szélvédőre, hogy a feljelentés megtörtént... Ennek alapján a rendőrség vagy a közterületfelügyelet eljárhat.

Ha "híre megy" hogy többeket is megbírságoltak már, remélve leszoknak az odaállástól.

Persze az "egész" lakótelepet informálni erről nem lehet., egy időszakban én is laktam olyan helyen ahol "farkastörvények" uralkodtak az esti ill. napközbeni leállásnál.

esőcsepp # 2010.07.21. 20:14

:( Háát ez nem az én stílusom. Mert ők is "visszabosszulhatják" a mi autónkat. Elvégre egyértelmű, hogy kinek a garázsáról van szó, és van amikor a behajtóján parkolunk. Tehát ez az ötlet almás :)
De gondoltam, hogy nyomtatok egy nagyon hivatalosnak tűnő bírságpapírt "tilosban parkolásért" (vagy valami ilyesmiért) és acsekkre ráírom a saját számlaszámom ;)

kovacsz # 2010.07.21. 20:15

Akkor gáz, ha egy társasházhoz tartozó területről nyílik az a garázs, mert ott nem tudnak intézkedni és az esetek nagyobb többségében ez a helyzet...

kovacsz # 2010.07.21. 20:16

A pénzes részébe már nem mennék bele... (csalás)

esőcsepp # 2010.07.21. 20:18

Igen, a fényképezőgépes mobil csak akkor jutott ma eszembe, amikor végre felhajtottam a kis hamist, és elhajtottam. Kifejtve a parkolótól megtett méterek és aláthatóan túltengő kilók száma közötti összefüggést. nagyon kegyetlen volt , de remélem hatásos :)

esőcsepp # 2010.07.21. 20:21

Igaz, tényleg elég csalásízű lenne a csekk, de az ötlet nem rossz. :)

kovacsz # 2010.07.21. 20:23

Rendszeresen konditermes, fitneszes szórólapokat dobni a postaládájába? :-)

monalisa1 # 2010.07.21. 20:24

A többlet 10-20 kg-kat adott esetben "a" hangerő ellensúlyozni tudja...

esőcsepp # 2010.07.21. 20:27

Egyébként egyértelmű, hogy garázsbejáróról van szó. Közvetlenül a közútról egy járdán át. A ház egész alja garázssor.Ma épp a járda kellős közepén állt meg. Se be, se ki két garázsosnak. Nagyon mérges voltam. :(

kovacsz # 2010.07.21. 20:29

Közterülten a járdán? Hívni 107-et.

esőcsepp # 2010.07.21. 20:37

Tényleg lehet hívni ezért a rendőröket? Próbáltam utánanézni a Kresz-szabályokban , hátha van valami idevágó, de nem jártam sikerrel.

esőcsepp # 2010.07.21. 20:40

Az alattunk lévő szomszéd vendége volt a kedves parkoló. Mivel most már nem voltam túl udvarias (több mint fél órát vártam, hátha pizzás, vagy efféle), és a felkutatása után nem voltam túl udvarias. Most azt hallgatom alulról, hogy én milyen is vagyok :) JESSZUS, remélem megérem a reggelt.

efi99 # 2010.07.21. 20:58

Rakj oda valami felnyitható, zárható bójaizét.

esőcsepp # 2010.07.21. 21:22

Hhmmm. Ez tényleg jó ötlet. De azt hiszem a járda miatt nem lehet megvalósítani. Ha meg a járda és a garázsajtó közé teszem, akkor nem ér semmit :) de azért köszönöm az ötletet.

kovacsz # 2010.07.22. 06:11

Megállás (max 5 percig.)

(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha

  1. azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
  2. a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
  3. a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
  4. a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

Várakozás (5 perc felett)
41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.
(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:

  1. a három külön úttesttel rendelkező út középső úttestjén;
  2. lakott területen kívül főútvonal úttestjén;

c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást akadályozhatja;

Egyjogász # 2010.07.22. 06:37

Egyértelmű, hogy az ilyen parkolás sérti a KRESZ-t (lsd. alábbi hozzászólás), úgy hogy elvileg minden esetben kihívhatod ilyen esetben a rendőrt/közterület felügyelőt. (Az más kérdés, hogy kijönnek-e.)

Az eredmény is kérdéses, mert lehet, hogy a szomszéd 2-3 bírság után nem parkolna oda, de az is lehet, hogy ismeretlenek, egy kis pillanatragasztót küldenének a záradba, vagy leengednék a kocsid kerekeit...hallottam már ilyenről.

Személy szerint én szomszédot nem szeretek feljelentgetni, persze ha nincs más megoldás....

Atis77 # 2010.07.22. 08:40

Mikor szűk zsák utca végében laktam, az én kapum elé is rendszeresen beállt egy tag. Volt egyszer hogy jöttünk haza velencéről és akkor is odaparkolt a kocsijával, én meg siettem mert kezdődött az F1. Épp hogy kipakoltunk az autobol, leültem a tv elé, rajtol a forma1 és már hallom is hogy dudál, kiszoltam hogy mi a problémája, az volt a válasz hogy hát ő elmenne, a válaszom az volt jó majd holnap esetleg kiengedem, azt menjen haza busszal. Másnap délután kellett csak sajnos boltba mennem :). Többé nem állt oda.

KissAda # 2010.08.16. 12:07

Végigolvastam a hozzászólásokat és a problémákat.Egy másik topikot indítottam pár napja én is és én is azt kérdeztem,hogy beállhatnak-e az autókijáróba/bejáróba vidéken?!

Amíg nem volt mellettünk kozmetika meg albérlő,addig semmi gonja nem volt senkinek sem!

Nekem a KRESZ oktatáson az első órát kezdték azzal,hogy autókijáróba/bejáróba nem állunk be!

Ennek ellenére nálunk előszeretettel állnak be.

Zavarja a páromat,igen.Mert tűzoltó és ha ügyeletbe kell mennie,azonnal indulnia kell.Ha meg beállnak,akkor keressünk meg,hogy éppen ki állt be?

Igaz,hogy nekünk nincs autónk,de párom itt lakik,amikor épp nemdolgozik vagy nem ügyel,mert sokat van távol,de akkor is nagy kapu és nyilván nem gyalogosan járunk ki egy akkora kapun!

Budapesten elviszik és még ki is írják,hogy mely rendelkezés alapján tilos oda állni!

Most azt tesszük,hogy kiteszünk egy tablát,hogy behajtás/kihajtás,csak eddig nem akartuk elcsúfítani a kapunkat és eddig nem is kellett ilyenek miatt hadakoznunk.

efi99 # 2010.08.16. 13:23

Várkozni (=parkolni) tilos, megállni nem. Pont.
KRESZ 41. §
(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:

  1. ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást akadályozhatja;

-
Úgy látszik a kihajtást szabad akadályozni, micsoda egy elcseszett fogalmazás már megint...:)

efi99 # 2010.08.16. 13:26

Úgyhogy ne táblát tegyél ki, hanem a 41. paragrafust egy A/4-es papíron.
A nyomaték kedvéért tedd alá, hogy 41 paragrafus 10.pont: a (2) megszegője 100 000 Ft-os pénzbírsággal sújtandó. Ez ugyan nincs benne a KRESZ-ben, de aki a mellékelt paragrafust sem ismeri, az ebben sem lehet biztos.