autó vásárlás,átírás


Szomorú örökös # 2020.02.21. 04:55

Armandó

Hogy lehetséges egyazon gepkocsinak 2 rendszámmal szerepel a nyilvántartásba?

Az én előző kocsimnak is a rendszerben kétféle rendszáma látható, ha lekérdezik. Ugyanis ellopták az előző rendszámát egyetlen nap alatt, az még a régi típusú volt, nem kellett hozzá a regisztrációs matrica. Nagyjából azt is tudtam, hogy ki volt, de nem tudtam rábizonyítani. Még aznap este bementem feljelentést tenni a rendőrségre ismeretlen tettes ellen. A vicces az volt, hogy végig mentem a városon a kocsival rendszám nélkül, de a kutya nem állított meg. A rendőrtiszt mondta, hogy hivatkozzak rá, ha bárki megállít, hogy ez ügyben épp hozzá tartok. Hazafelé már nálam volt a feljelentési jegyzőkönyv, de ugyanolyan könnyen hazamentem vele, senki nem állított meg. Amikor bementem a kormányhivatalba, gyakorlatilag új rendszámot kaptam - természetesen pénzért.

Egyszóval lehet simán két rendszáma lekérdezéskor a rendszerben.

kori28 # 2020.02.20. 20:53

Szia! Én néhány éve vettem kereskedésből egy autót. Az adminisztráció során szóba került, hogy az első rendszámtábla erősen karcos. A kereskedő javasolta, hogy az átiratás során igényeljek új rendszámot- csak pár ezer Ft. Én azt gondoltam, hogy a meglévő rendszámmal adnak új rendszámtáblát, de nem. Ténylegesen teljesen új rendszámot kapott.

Armandó # 2020.02.20. 20:07

drbjozsef!

A 2017 evi eredetiségi vizsgálatnál a regi rendszámmal (ami magyarorszagon nem lett kiadva, ha lekerdezem) van a fotó a rendszerben, a 2018 évi muszaki fotónál a jelenlegi/más rendszámmal készült a fotó!

Érthetetlen, hogy lehet egy autónak kétféle rendszáma, amit a rendszerben lévő fotókon is látható.

Armandó # 2020.02.20. 18:40

drbjozsef!

Ugyfelkapus lekérdezésben néztem!

drbjozsef # 2020.02.20. 18:32

Fura.

De milyen nyilvántartást nézel?
Az ügyfélkapust?
Ki kínálja eladásra? Miért nem kérdezel rá?

Armandó # 2020.02.20. 17:14

Tisztelt Fórumozok!
Gépkocsit szeretnék vásárolni, azomban a rendszám ellenőrzése során a fotón más rendszámmal volt látható, hiba jelzés után,pedig az eladásra kínált rendszámmal volt látható a fotón.
Beírva a rendszám lekérdezésbe a felvillanó rendszámot,a rendszer azt irta ki, hogy ez a 'rendszám magyarországon nem kerult kiadásra."

Hogy lehetséges egyazon gepkocsinak 2 rendszámmal szerepel a nyilvántartásba?
Szerettem volna megvenni, de ezek után mar szerintem nem szabad!
Szerintetek szabályos ez igy?
Mit tegyek?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

drbjozsef # 2019.12.23. 16:20

Miért, ó miért több topikban?

Katimama22 # 2019.12.23. 16:05

Tisztelt Fórumozók.
Magánszemélytől vettünk egy autót, amit ő nem íratott a nevére és így adta tovább.Sajnos nem lehet átíratni mivel az autó tulajdonosa nem ő volt, hanem egy alapítvány,Elkövettük mi is azt a hibát hogy a papírokat nem nagyon néztük meg sanos. amikor közölték velünk hogy nem tudják a nevünkre írni, azonall szóltunk annak akitől vettük, de elzárkózik az üzlet vissza csinálásától, Mit tehetünk ebben az esetben, a 15 napos határidőből nem sokára kicsúszunk,

wers # 2019.12.19. 17:39

Ja úgy! Kicsikacsóban a golyóstoll szabadabban ír.
Olyan, mint a kereskedőknél. A kivételes kategória.

drbjozsef # 2019.12.19. 11:02

Örököltünk ketten egy autót, bementünk az okmányirodába, a végzéssel a nevünkre vettük úgy, hogy egyből kértük a forgalomból ideiglenes kivonást. Na ekkor nem kaptunk új forgalmit, de az egyik oldalára, ahol megjegyzéseknek van hely, felírták, hogy az autónak több tulajdonosa van.

wers # 2019.12.19. 07:21

Nekem meg van ilyen. Csak én szereplek mint üzemben tartó. Tulajdonosról egy nyikk sincs.

De persze az sem mindegy talán, mikori, mert időről-időre változhat.
Bár a forgalmin egyáltalán hely se nagyon van a tulajdonos(ok) felsorolására. Tulajdoni arányokra meg még a törzskönyvben sem.

Ez nálatok hogyan volt? Több tulajdonos bízott mellet egy nem tulajdonos üzembentartó? Vagy egyik tulaj mint üzembentartó?
Vagy kettőnél több volt a tulajdonos? (mármint két tulaj, egyik az üzembentartó, még nem láttam, hogy a forgalmiban bármi megjegyzés lenne, de hát, amit nem láttam, még létezhet)

drbjozsef # 2019.12.19. 06:25

wers,

Asszem pontatlan voltam, de javíts ki megint ha tévedek : a többes tulajdonlás TÉNYÉT bejegyezik a forgalmi megjegyzés rovatába.

Nekem ilyen volt, de hát tudjuk, ügyintézője válogatja...

wers # 2019.12.19. 05:26

Bármilyen tulajdoni elosztás lehetséges, bejegyzik a forgalmiba.

Ejj ejj, drbjozsef, a forgalmiba az üzembentartót jegyzik be. A tulajdonost csak akkor, ha ő az üzembentartó.

A tulajdonosok a törzskönyvben szerepelnek. Tulajdoni elosztás nélkül.

Kis javítás, több tulaj esetén a tulajoknak meg kell egyezniük, ki szerepeljen a forgalmiban mint üzemben tartó.

drbjozsef # 2019.12.18. 07:46

asdf33,

A barátnőm anno megtarthatta az autót mert a pasi a hölgy nevére vette anno ,mint kiderült.
Ez sem egy biztos fogalmazás : az sejlik ki belőle, hogy a pasi vette, a saját pénzéből, csak nem a saját nevére. Ha ez igaz, és bizonyítható, akkor lehet keresnivalója az örökösöknek. De ennek csekély az esélye.

a tulajdonos én vagyok ,tehát az adásvételin én szerepelek, a forgalmiba mint üzembentartó pedig a párom neve van. Így akkor nem vehetik el ,ugye ?
Nem. Mármint az expasi örököseinek ehhez semmi köze.

Szeretne egy komolyabbat venni "nekem " de azt már tuti nem engedi a nevemre. Esetleg megkérdem lehetünk e 50-50%ban tulajdonosok.Ez lehetséges ?

Neked? Idézőjelben? Amúgy lehetséges. Bármilyen tulajdoni elosztás lehetséges, bejegyzik a forgalmiba.

asdf33 # 2019.12.18. 06:37

Köszönöm wers.
A barátnőm anno megtarthatta az autót mert a pasi a hölgy nevére vette anno ,mint kiderült.
(Lehet rosszúl fogalmaztam előzőleg )
Az én jelenlegi "autóm "kb.1M Ft os. úgy néz ki hogy a tulajdonos én vagyok ,tehát az adásvételin én szerepelek, a forgalmiba mint üzembentartó pedig a párom neve van. Így akkor nem vehetik el ,ugye ?
Szeretne egy komolyabbat venni "nekem " de azt már tuti nem engedi a nevemre. Esetleg megkérdem lehetünk e 50-50%ban tulajdonosok.
Ez lehetséges ?

wers # 2019.12.17. 05:11

Én ezt nem szeretném

Sajnos az a legkevésbé sem számít, te mit szeretnél.

wers # 2019.12.17. 05:10

Azért kérdem mert barátnőm kapott egy autót anno a pasijától és a pasi meghalt és a gyerekei jöttek hogy elvegyék a verdát.

Akkor rosszul tetted fel a kérdést, de inkább rossz kérdést tettél fel.

Mit jelent az, hogy "kapott egy autót"? Használatra? Ajándékba? Jelenleg a nyilvántartás szerint (törzskönyv) ki a tulajdonos?

Bármi is a tényállás, a te esetleges tulajdonjogod nem számítana. Vagy a volt "pasi" a tulajdonos, vagyis öröklik a gyerekei. Ez esetben nem is lehetsz tulajdonos, mert a barátnőd nem ruházhat át rád olyan tulajdonjogot, amivel nem is rendelkezik.
Vagy a barátnőd a tulajdonos, és kész, akkor az övé. Esetleg ezt a gyerekek hosszú pereskedéssel megtámadhatják.

asdf33 # 2019.12.16. 20:55

Köszi wers. Azért kérdem mert barátnőm kapott egy autót anno a pasijától és a pasi meghalt és a gyerekei jöttek hogy elvegyék a verdát.
Én ezt nem szeretném ne adj Isten ne legyen ilyen,szóval ilyen esetben elég az 50% tulajdon jog , vagy fele akkor is a gyereké lenne ?

wers # 2019.12.16. 17:46

Igen.

asdf33 # 2019.12.16. 17:10

Úgyértem hogy veszünk egy autót és felesben lennénk tulajok. Egyikünk pedig lenne az üzembentartó. Lehet így ?

asdf33 # 2019.12.16. 16:40

Lehet 2 tulajdonosa egy autónak ? És az egyik tulaj az üzembentartó .

wers # 2019.10.25. 04:36

törvényes képviselők(a gyermek szülei) beleegyezése után használatba vehetnénk e az autót egy kölcsönadási, vagy üzembentartói szerződéssel, a gyámhatósági hozzájárulás megérkezéséig?

Semmi képen nem javaslom. Azon kívül, hogy rizikós, miért is akarnád két költségen kétszer átíratni. Harmadik pedig, neked jobb lenne kereskedőtől kocsit venni a jótállás miatt.

Továbbá milyen kötelezettségei lennének még a törvényes képviselőknek az ügylet miatt a gyámhatóság felé?

Nem "lennének még", hanem lettek volna, mielőtt eladásra hirdeti. Ha most nincs hozzájárulás a gyámügytől, lehet, nem is lesz.

NJ0309 # 2019.10.24. 21:59

Sziasztok.

Elnézést, ha rossz helyre teszem fel a kérdéseim.

Adott egy 13 éves személyautó, melynek értéke 1.2-1.5 m Ft között mozog.
Szeretnénk megvenni, viszont kiskorú a tulajdonos, apa az üzembentartó. Mi a teendő ilyen esetben?
Olvastam, hogy mindenképp kell hozzá a gyámhatóság hozzájárulása. Gondolom ez nem 1-2 nap. Ilyen esetben a törvényes képviselők(a gyermek szülei) beleegyezése után használatba vehetnénk e az autót egy kölcsönadási, vagy üzembentartói szerződéssel, a gyámhatósági hozzájárulás megérkezéséig? Továbbá milyen kötelezettségei lennének még a törvényes képviselőknek az ügylet miatt a gyámhatóság felé?
Köszönöm előre is a válaszokat

wers # 2019.10.15. 09:57

Én is szívesen eladnám a szomszéd kocsját... házát, asszonyát. Lehetni lehet csak épp nem szabad.

monzo89 # 2019.10.15. 09:08

Nagyon köszönöm a segítséget, másik kocsit fogok keresni.
Nekem az ugrott be először, hogy ez olyan helyzet lehet, mintha kölcsönöznék egy autót, és azt akarnám eladni…

Az autót tulajdonló cégnek nincs telephelye, székhelye pedig egy székhelyszolgáltató cégnél van.

A hirdető pedig elhatárolódott attól, hogy a tulajdonos cég képviselője jelenlétében vegyem meg az autót ("nincs rá ideje").

Felajánlottam, hogy ha mutat egy megbízási szerződést, hogy eladhatja a cég kocsiját, akkor megveszem. Természetesen ebbe se ment bele ("ne aggódjak, nem vernek át, barátok").

A végén még én voltam a szélhámos, hogy feltartom őt, csak kötekedek, nem is akarok autót venni...