Külföldi rendszámú gépjármű használata


wers # 2018.02.22. 16:30

Nem változott a törvény a tekintetben, hogy magyar állampolgár magyarországi szokásos lakóhellyel, tartózkodási hellyel nem vezethet Magyarország területén külföldi rendszámú autót. Jobb lenne, ha odakint kérnétek ideiglenes rendszámot külföldre kivitel céljából. A magyar hatóság is jobban szereti. Emellett magadat is óvod. Ha kint kéritek az ideiglenes rendszámot ott rögtön kibukik, ha van az autón esetleges korlátozás, tilalom. Nagyon nem lenne az jó nektek, ha csak hónapok múlva derülne ki, hogy elidegenítési tilalom van rá.

szetodave # 2018.02.22. 15:16

Tisztelt Jogi forum!

A napokban szeretnek egy hasznalt autot vasarolni Nemetorszagban. Az elado ideadna nekem a sajat rendszamaval, es csak akkor vonatna ki a forgalombol Nemetorszagban, miutan en hazaertem(+1-2 nap)! A kerdesem az lenne, hogy belephetek- e igy az orszag teruletere, es az itthoni atiratasig hasznalhatom-e az autot 1-2 napig, ameddig az ervenyes nemet okmanyokkal rendelkezik!

Elore is koszonom megtisztelo valaszat!
Tisztelettel: M David

nonolet # 2017.12.11. 08:38

Leviferi

Íme a tudás...
http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

Véleményem # 2017.12.10. 23:15

Leviferi

Mindenről hiteles magyar fordítás legyen melyet a hatóság helyszíni ellenőrzés során tud értelmezni és így elfogadhatja.

( rengeteg cég van más országban mint anyacég, melyek rendelkeznek magyar képviselettel és magyar céggel, azok általában magyar rendszámú autókat használnak, lízingelnek és teljesen rendben van így minden )

Leviferi # 2017.11.28. 18:28

Tisztelt Fórumozók!

Lenne egy kérdésem a témával kapcsolatban. Olvasgattam a válaszokat de nem tiszta számomra a dolog.

Szóval adott egy magyar munkavállaló, aki egy lengyel cég magyar képviseletében dolgozik. A magyar cég külön jogi személy, a lengyel anyacég által delegált lengyel ügyvezetőkkel.

A lengyel anyacég lízingel autókat Lengyelországban. A magyar alkalmazott ilyen lízingelt, lengyel rendszámos autót kap munkavégzéshez. Kap hozzá a lízing cég által kiállított, a magyar munkavállaló nevére és címére szóló meghatalmazást, hogy az autót vezetheti Lengyelországban illetve a határain kivül is.

Nos, elég ez így?

Renben van így, vagy büntetést rizikóz?

AudreyN # 2017.09.22. 07:29

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szép hétvégét Mindenkinek!

Üdv, AudreyN

ttip # 2017.09.21. 12:22

AudreyN: nem kell visszacserélni. Ha lejár (15 év), akkor ott tudsz újat kérni, ahol éppen laksz.

Akkor ismét: hogy hol állították ki a jogosítványt, az teljesen független attól, hogy milyen rendszámú mit és hol vezethetsz vele.

AudreyN # 2017.09.21. 12:01

Köszönöm az eddigi tanácsokat, nagyon hasznosak voltak számomra. Még police.hu -t is olvasgatom.

Engedjetek meg még egy kérdést, bár lehet, hogy másik topic-hoz tartozik:
Mivel jan.-ban úgyis lejár a jogosítványom és Németo-ban egyszerűbb meghosszabbítani, itt fogom megtenni. Ha viszont visszaköltözöm Mo-ra (vagyis ott töltök 183 napnál többet) és ismét Mo-on kiállított jogosítványra akarom/kell "cserélni" német jogsimat, annak vannak retorzioi?
Vagy visszafelé ez már nem megy?

Illetve német jogosítvánnyal magyar rdsz-u autót vezethetek, igaz?

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

Üdv: AudreyN

ttip # 2017.09.20. 13:39

AudreyN: hogy a jogosítvány külföldi-e, az a külföldi rendszámú autó magyarországi használata szempontjából lényegtelen. Ha németet kérsz, akkor bevonják a magyart. De nem muszáj ezt megtenni, a magyar is érvényes ott és megfordítva. A német jogsihoz nem kell tízévenként orvosi felülvizsgálat, ennyi az "előnye".

AudreyN # 2017.09.20. 13:21

Köszönöm Mindenkinek!

Akkor összefoglalva:

  • a német lakcímbejelentkezéskor a kapott okiratot (Anmeldung bei der Meldebehörde) lefordíttatom és mindkettőből magamnál tartok egfy másolatot, ű

ugyanis a többi feltételnek nem felelek meg, úgy mint:

  • külföldi jogosítvány
  • mo-i lakcímkártyára bejegyzett külföldi cím

Apropo: külföldi jogosítványhoz hogyan lehet jutni? Mo-on kiállítottat honosítják éa bevonják a magyar jogsit?
És ez csak ebben az esetben (német rdsz-ú autó, német lakcímmel mo-i vezetés esetén) lenne szükséges, egyébként nem?

Köszönöm szépen még egyszer!

Üdv, Audrey

Rexor # 2017.09.20. 12:15

Honnan veszed a 183 napot? Szerintem valamit nagyon keversz itt.

nonolet # 2017.09.20. 09:48

A SZOKÁSOS!!! tartózkodási hely pedig az,
ahol (ez az alapeset)
egy évben legalább 183 napot töltesz!!! el.

Akár a Hauptwohnsitz, akár a Nebenwohnsitz az a cím éppen.

A német rendszámos autó itthoni vezetésénél csak ez számít!
(azaz a szokásos!!! tartózkodási hely)

A jogsi milyensége pedig közömbös...

Dr.Attika # 2017.09.20. 09:47

Kedves AudreyN!
Minden további nélkül vezetheti itthon a német rendszámú gépkocsiját az Ön által leírt feltételek szerint.

nonolet # 2017.09.20. 09:43

németországi bejelentett lakcímem van (Hauptwohnsitz), mint tartózkodási hely.

Hauptwohnsitz
Az "Lakcím" azaz állandó cím.

A "Tartózkodási hely" az az ideiglenes cím.
Azaz a Nebenwohnsitz.

  • *-

Hauptwohnsitz azt írod.
Tehát a magyar lakcím kártyádon
a "Külföldi cím" bejegyzés szerepel?

Mert így kéne lennie... ez esetben.

nonolet # 2017.09.20. 09:37

"A járművezető akkor mentesülhet a rá vonatkozó korlátozások alól, ha az ellenőrzés során igazolja, hogy

  • a szokásos tartózkodási helye
  • nem Magyarország területén van

Ennek igazolására az illetékes külföldi hatóság által kiállított, a külföldi tartózkodási helyet megjelölő bármilyen közokirat (pl. vezetői engedély),
vagy a magyar hatóság által kiállított olyan lakóhelyet igazoló hatósági igazolvány alkalmas, amelybe a külföldi tartózkodási helyet bejegyezték."

"az idegen nyelven kiállított közokirat

  • csak magyar nyelvű fordítással fogadható el,

azonban

  • nem szükséges, hogy a fordítás hiteles legyen,

az egyszerű fordítást is el kell fogadni.

Bővebben itt...

KÜLFÖLDI RENDSZÁMÚ JÁRMŰVEK ÜZEMELTETÉSÉNEK SZABÁLYAI
http://www.police.hu/…amu-jarmuvek

AudreyN # 2017.09.20. 09:20

Kedves Szakértők és Forumozók!

A kérdésem:
Magyar kiállítású jogosítvánnyal vezethetek-e német rendszámú autót, ami a nevemen van (üzembentartó is én vagyok) Magyarországon?
Adalék: németországi bejelentett lakcímem van (Hauptwohnsitz), mint tartózkodási hely. (vagyis itt élek, dolgozom, adózom) és kéthavonta/hathavonta Mo-ra megyek látogatóba.

Köszönöm szépen!
Üdv.

ergobacsika # 2016.10.28. 05:43

Tisztelt Fórumozók, Szakértők!
Az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok:
Ha egy magyar cég egy szlovák cégtől bérel hosszú távon szlovák rendszámú kisteherautót, akkor azt a magyar cég alkalmazottai milyen feltétellel vezethetik tartósan Mo.-on?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Honda Civic # 2012.05.09. 11:45

titokka

A "külföldi rendszám-magyar vezető" topicban több információt találsz ebben a témában. Javaslom, hogy ott írj/olvass, hátha több hasznos infóra lelsz. Van pár segítő fórumozó.

titokka # 2012.05.09. 11:44

Ssjnos erre nem tudunk hivatkozni mégsem, mert ez a 60 napos határidő már nincs érvényben.

titokka # 2012.05.09. 10:44

A közigazgatási birságot kiszabó határozat postára adása és a cselekmény között eltelt több mint 60 nap. Ebben az esetben lehet erre hivatkozni? Mert akkor szabálysértés lehetne az ügyből és akkor viszont kisebb a büntetési tétel általában.

A szabálysértési eljárás szabályai egyrészt liberálisabbak, másrészt sokszor jelentősen alacsonyabb pénzbírsággal zárulók, mint a közigazgatásiak.

Vélemény? Hivatkozhatok-e arra, hogy több mint 60 telt el?

titokka # 2012.05.08. 06:03

Honda Civic!Véleményem! Köszönöm a gyors választ, fellebbezés lesz mint egyetlen lehetőség. Úgy gondoltam, hogy amennyiben valóban igazolható, hogy külföldön él életvitelszerűen, akkor nem utasitják el a fellebbezést, de akkor úgy látom akiket már eddig megbirságoltak, nem sok jóra számithatnak.

Honda Civic # 2012.05.07. 21:50

titokka

Velünk is megtörtént hasonló eset, ami szintén nem kamu volt. Fellebbeztünk a közigazgatási bírság ellen, egyelőre még nem jött határozat. De nagy a valószínűsége az elutasításnak, mivel "utólagos igazolásnak helye nincs" szerepel a törvényben. A környezetemben történt ezen kívül két másik eset is, az egyiknél már elutasították a fellebbezést.
De egy esélyt megér szerintem.

Véleményem # 2012.05.07. 17:57

Attek

Nincs már 30 nap. 1 nap is akkor van ha van egy ilyen egy napra érvényes kölcsönadási.
A Holland lakcímeddel viszont, nyugodtan jöhetsz az országba, nincs korlátozva hogy mennyi időre.

titokka

Fellebbezés.

titokka # 2012.05.07. 15:25

Tisztelt fórumozók!
Január 2-án, tehát 1 nappal a tv. életbe lépése után megállitották a svájci rendszámú autót, rendszámot leszerelték. 8 munkanap eltelte után visszaadták a rendszámot, mehetett vissza Svájcba, miután igazolni tudta, a lizingcég által küldött papirral, hogy van jogosultsága vezetni az autót. Most kijött a közigazgatási birság 400.000 Ft-ról. Kivételesen nem kamu az eset, hanem valóban külföldön dolgozik az autó vezetője. Mit lehet tenni ilyen esetben? Valóban van Mo-i lakcime, de Svájcban él életvitelszerűen, amelyet tartózkodási engedéllyel, svájci bejelentett lakcimmel és adóigazolással is tud igazolni. Valóban ki kell fizetni 400.000 forintot, mivel hazajött karácsonyozni és január 2-án akart visszamenni? Számomra felfoghatatlan ez az egész.

Attek # 2012.05.05. 09:10

Üdvözlet,
Az lenne a kérdésem, hogy én Hollandiában élek és Holland rendszámu autóval szeretnék Magyarba menni.(Holland jogsim van, Holland lakcímmel)
Olvastam erről de nem vagyok tisztában a mostani jogi törvényével. Nekem is 1 napot lehet vele menni, vagy a 30 nap érvényes.