Kiskorú nevére szeretném ajándékozni autót.


Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.10. 14:36

Viszont illetékmentesen megörökölheti. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.10. 14:33

Nem.

liga2003 # 2013.10.10. 14:15

Üdv, Segítséget szeretnék kérni. Élettársam kiskorú gyermekemnek szeretné ajándékozni autóját. Mivel a gyermek neki nem egyeneságbeli rokona, de "elvileg" és gyakorlatilag nevelt gyermeke, ez lehetséges -e illeték-.mentesen? Köszönöm a választ.

eurosolar # 2013.04.15. 18:57

Most olvasom, hogy már a szakértők is belátták a fórumon, hogy illetékmentesen lehet gépjárművet ajándékozni egyenes ági rokonok között? :)
2012 elején még nagyon lehurrogtak itt ezért...

smallville80 # 2012.09.10. 17:50

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék hogy vettem egy 150.000ft autót .
Megcsináltuk az adásvételi szerződést megkötöttem a kötelező biztosítástde még az adásvételi szerzsődést nem adtuk le (2 napos) nálam van a törzskönyv is ,
De időközben megbeszéltük hogy a fiamnak szeretném ajándékozni aki 14 éves lesz szeptember ben.
azt kérdezném hogy hogyan is kell ezt intézni és menyibe kerülne +én szeretnék lenni az üzembetartó.

wers # 2012.08.23. 08:20

Ha Erzsébet az üzemben tartó, akkor talán új kötelező sem kell. Amúgyis ő használja, az a praktikus, ha ő az üzembe tartó.

Dr.Attika # 2012.08.23. 08:15

Kedves Erzsike!
Menjenek be a legközelebbi okmányirodába. Vigyék a törzskönyvet és a forgalmit. Vigyék be mindkettőjük anyakönyvi kivonatát. (Önét és a fiáét.) Ott kapnak egy nyomtatványt az ajándékozásra vonatkozóan. Töltsék ki és ennyi. 6000,- Ft. Az új kötelezőt nem számítva. Lépjék meg nyugodtan, semmi jogi problémája nem lesz az ajándékozással kapcsolatban.

Veronika21 # 2012.08.23. 07:18

Kedves Válasz adók!
A félreértés elkerülése végett tisztázni szeretnék valamit.Tudom a tartozásom meg kell adni meg is fogom, de mivel most nincs jövedelmem mert le voltam százalékolva és az állam ezt meg vonta tőlem, Mondván jól vagyok mehetek dolgozni de azt nem monda hová 55évesen nehéz gépkezelői szakmával nő létemre nincs semmi kilátásom már jelentkeztem utcát seperni is, de azt mondák diplomások is vannak már előttem tehát ez sem jött ősze.Az autót édesanyámtól kaptam 5 éve akkor volt az ára 200 ezer ki is lett akkor fizetve. Voltak az életemben szebb napok is mint most,édes anyám beteg 85 éves és orvoshoz hordom egyébként meg minden nap kerékpárral járok minden napa a tanyáról hozzá 1,5 km-re lakik tőlem.Tehát nem furikázok vele össze vissza, szeretném a fiamnak ajándékozni ha lehet de nem tudom hol kezdjem el és mennyibe fog kerülni.Talán így érthetöb a kérdésem,

Dr.Attika # 2012.08.23. 06:51

Ok. Ha megkeresnek ilyen üggyel, akkor átirányítom hozzád az ügyfelet.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.23. 06:18

De. Pl én.

Dr.Attika # 2012.08.23. 05:59

Tudod Te is miről van szó. A végrehajtó először az ingatlan-nyilvántartásban, másodszor a gépjármű nyilvántartásban kutakodik. Ha nem talál az adós nevén gépjárművet, akkor nem teszi rá a kezét. Erre megoldás, ha elajándékozza a gyermeknek.
Egy 17 éves autó kapcsán senki nem fog pert indítani fedezet elvonás megállapítására.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.23. 05:40

Azért ne is egyszerűsítsd túl. A fedezetelvonó ügylet jogosultja tűrni köteles, hogy a hitelező a dologból kielégítést keressen.

Dr.Attika # 2012.08.23. 05:23

Guba!
Ne bonyolítsd túl. Nyilván 17 éves autó nem nagyon lehet kölcsön biztosítéka.
Kedves Erzsébet!
Ajándékozzák nyugodtan a gyermekre. Illetékmentes a dolog. 6000,- Ft az új törzskönyv. Az autót nem tudják végrehajtás alá vonni. Ha nincs jogosítványa az ajándékozottnak az nem akadálya, hogy gk. tulajdonjogát megszerezze.

guba" # 2012.08.22. 19:14

Igaz, nem azt mondta, hogy az autón van a tartozás. Abban az esetben elajándékozhatja.
(Egyébként autó esetében nem bejegyzésről van szó, elég az is, ha a szerződés szerint a kocsi a kölcsön biztosítékaként szolgál.)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.22. 19:05

Miért? Nem mondta, hogy elidegenítési tilalom lenne bejegyezve. Sőt, azt se mondta, hogy kölcsönből vásárolta az autót.

guba" # 2012.08.22. 18:53

Jogszerűen a hitelőző hozzájárulása nélkül nem ajándékozhatja el.

Rexor # 2012.08.22. 08:04

Kedves Veronika,

Megteheti, de ez még nem jelenti azt, hogy az autót kivonhatja a végrehajtás alól. Szóval én sok értelmét nem látom a dolognak.

Veronika21 # 2012.08.22. 07:28

Kedves Szakértők, Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy van nekem egy 17.éves autóm (suzuki siwft)Szeretném a fiamnak ajándékozni Ő 18 éves de nincsen jogsija a közel jővöben nem is lesz.Meg tehetem-e és milyen költséggel járna?Itthon lakik velünk még tanuló. Én havonta 1-2alkalommal vezetek mivel a beteg édesanyámat viszem az orvoshoz.De szeretném ha nem lenne a nevemen az autó.Sajnos van hitel tartozásom amit nem tudok már fizetni és félek hogy el viszik.az értéke nem nagy kb 200 ezer ft de nekem nagy érték.Meg tehetem hogy a fiamnak ajándékozzam, így a családban maradna.Válaszukat Köszönöm Erzsébet

kfgabri # 2012.07.23. 17:26

Plusz feltételezem, hogy anyóspajtást nem Q7-tel kell vinni dokihoz...

kfgabri # 2012.07.23. 17:25

Briguska, a NAV nem fogja betárolni a kocsit, ha rendesen fizettek, "csak" elveszi a törzskönyvet.
Ha kápés a kocsi, akkor megoldható, nem?

Briguska # 2012.07.23. 16:57

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi helyzetben. Az én és a párom nevén köztartozás szerepel a NAV-nál, fizetésünkből folyamatosan törlesztjük adósságunkat.
Idén tavasszal megbetegedett anyósom, ezért mindenképp vásárolnunk kellene személygépkocsit, amivel kórházba hordanánk kezelésekre. Na már most. Gépjárművásárlás esetén a NAV jelen esetben lefoglalhatja a tulajdonunkba került járművet. A kérdésem az lenne, ha kiskorú gyermekem nevére (aki a páromnak nem vér szerinti gyermeke) történne a tulajdonjog átíratása, és a párom lenne az üzembetartó (ő rendelkezik jogosítvánnyal), legális lenne e a dolog...A NAV számon kérné e tőlünk, hogy miből is vásároltuk a járművet?
A válaszokat előre is köszönöm!

jucus.no1 # 2012.07.20. 08:32

Üdv!
Bocsánat, de nem találtam köelebbi topikot, ezért itt kérdezem:
Apám 16 éves unokájának (fiamnak) ajándékozná mezőgazdasági vontatóját. Hogyan teheti meg ezt? Mire van szükség az átíráshoz és ennek mi a menete?
Nem baj, hogy a gyerek még nem nagykorú?
Úgy tudom, hogy a traktor nem gépjármű, csak jármű.
Ugyanolyan szerződés -A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat- kell hozzá, mint a gépkocsihoz, vagy milyen?

eurosolar # 2012.04.12. 13:34

Igen ezt írta az apeh honlap, meg az újság is, viszont az okmányirodában azt mondták rá, hogy hülyeség.

És lehet is benne valami.
Mert a 100%-ból tényleg le lehet vonni 25%-ot, ha üzembentartói jogot is adunk valakinek, mert a levont 25%-ot viszont az üzembentartó fizeti ki.

Ha viszont egyenes áginak ajándékozzuk, akkor nem kell semmit fizetnie, így a semmit kéne levonni a 100%-ból, tehát fizetheti ugyanúgy a 100% illetéket az autóvásárló szülő. (szerintem)

guba" # 2012.04.12. 10:52

Ennek megfelelően, ha a szülő vásárol egy személygépkocsit, majd még ugyanazon a napon – akár ugyanabban az okiratban – a gyermeke számára ingyenesen üzembentartói jogot alapít rajta, akkor a szülő az egyébként fizetendő illeték 75 százalékát köteles megfizetni, míg a gyermek illetékmentesen szerzi meg a vagyoni értékű jogot, amennyiben igazolja, hogy az ajándékozó egyenes ági rokona.

Vagyis, ha valaki az adásvétel napján enged használati jogot egyenesági rokonnak, akkor 25%-al kevesebbet fizet, mint az aki saját célra veszi...Ehhez nincs is mit hozzátenni.

eurosolar # 2012.04.11. 14:21

Dr.Attika!

Jogos!!!
Gondolom még lehet új szerződést írni az eladóval.