Kiskorú nevére szeretném ajándékozni autót.


eurosolar # 2012.03.24. 15:23

Jogszabály van, meg a hozzá tartozó kivételek.

guba" # 2012.03.24. 15:12

Ez egy általános szabály.

Jogszabály van, "általános szabály" nincsen.

eurosolar # 2012.03.23. 08:29

Ja, és nem valami "tudatlan" vidéki okmányirodában történt az átírás, hanem a budapesti központi okmányirodában.
Mivel kétszer mentem, két ügyintézővel is beszéltem, és egységes volt a kialakított álláspont.
Mondom, az ügyintéző hívta fel nekem is a figyelmem.

Szeretném, ha mások is okulnának belőle, ezért írtam le.
Erre a szakértő uraknak mindennel problémájuk van, de érdemben hozzá nem szólnak, csak ijesztegetnek, meg a stílust kifogásolják.
Fura egy fórum ez...

eurosolar # 2012.03.23. 08:07

"Természetesen mind az öröklés, mind az ajándékozás a vagyon értékhatárától függetlenül mentes az illeték alól az egyenes ági rokonok között a módosító törvény alapján."
http://www.adonet.hu/…lletekmentes

eurosolar # 2012.03.23. 08:04

guba: Ez egy általános szabály. Mellesleg nem minden rokon közt ingyenes az ajándékozás és öröklés, hanem csak egyenesági rokonok között. Tehát pld. testvérek közt NEM!

Gabicsek: Kár ijesztgetni, nem véletlenül másolták le még a születési anyakönyvi kivonatot is az okmányirodában. Mellesleg az illetéket azonnal, ottani postán be kell fizetni, csak akkor kapod meg a forgalmit.

KBS: ???

Gabicsek # 2012.03.22. 21:50

Legfeljebb a NAV majd küldi a csekket.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.22. 19:46

Khmmm. Hogy mondod, eurossolár? "Elnézést"?

guba" # 2012.03.22. 18:31

12.§ (4) Gépjármű, pótkocsi öröklése és ajándékozása esetén az illeték mértéke a gépjármű és pótkocsi visszterhes vagyonátruházási illetékének (24. §) kétszerese.

(Az ajándékozás és az öröklés jellemzően egyenesági rokonok között történik.)

eurosolar # 2012.03.21. 12:32

Nem hagytam le!
Egyenesági rokonok közt az átírási illeték 0, azaz nulla forint, ha ajándékozással történik a tulajdonosváltás.

Tudom, mert decemberben pont ugyanezt csináltam, csak nem a kiskorú gyerekemre, hanem édesanyámra irattam a kocsit.

Visszterhes adás-vételivel mentem az okmányirodába, és ott mondta az ügyintéző, hogy hülye vagyok, ha nem ajánékozom, mert úgy NINCS átírási illeték. El is jöttem, és másnap ajándékozási szerződés alapján ingyenesen átírták.

A bizosításhoz hozzá sem kellett nyúlni, mert addig is az én nevemen volt a KGFB, mint tulajdonos/üzembentartó, most pedig üzembentartó vagyok.
Egyedül az új forgalmi száma miatt kértem egy új kötvényt a biztosítótól.

Gabicsek # 2012.03.20. 22:22

Ha van üzembentartó, MOST már nem köthet a tulajdonos kgfb-t az autóra, az üzembentartónak kell megkötni.

A költségekhez még számítsd hozzá az átírási illetéket is, mert azt eurosolar lehagyta.

eurosolar # 2012.03.20. 20:14

Egyenesági rokonok közt illetékmentes az ajándékozás.
A NAV-nak sem kell bejelenteni.

Én édesanyámnak ajándékoztam az autót, ő pedig nekem ajándékozta az üzembentartói jogot.
Biztosításon sem kellett változtatni, 10-es bonus is maradhatott a nevemen.

Tavalyi árak:
eredetiség vizsgálat: 18e Ft
új forgalmi: 6e Ft
új törzskönyv: 6e Ft
Ennyi.

guba" # 2012.03.14. 16:07

Kell hozzá. Illetéket kell fizetni és magasabbat, mint adásvétel esetén. Biztosítást az üzembentartó köti.

sziszi77 # 2012.03.12. 07:47

Tisztelt Jogi fórum.

Megszeretném kérdezni ha a kiskorú gyermekem nevére szeretném ajándékozni az autót,kell-e hozzá üzemben tartó?Ha nem kötelező melyik jobb ha van üzembentartó vagy ha nincs?
Másik kérdésem Ha ajándékozom nem kell adót fizetni utána egyik részről sem?
Ha a gyermek nevén lesz az autó,biztosítás szülő nevére is lehet kötni?
Válaszukat előre is köszönöm.