üzembentartói szerződés


the big cat # 2005.11.30. 17:42

Világesze, igen csak létező szerződéseket lehet kötni, nem létező szerződésformát nem lehet kitalálni, bármilyen kötelem ami létrejön, az besorolható valamilyen kötelem vagy azon belül szerződésformába, ha mégsem, úgy jogalap nélküli gazdagodás címén keletkezik kötelem.

the big cat # 2005.11.30. 17:37

NINCS OLYAN HOGY ÜZEMBENTARTÓI SZERZÕDÉS. Az üzembentartás egy speciális dologi jog, nem kötelmi jog, mint a szerződések. Amit helytelenül üzembentartói szerződésnek neveznek az a tartalma alapján kölcsön, haszonkölcsön, bérlet vagy más egyéb kötelmi viszony. A szerződéseket nem az elnevezésük, hanem a tartalmuk alapján kell megítélni.

Az hogy valaki ellenszolgáltatás (vagy papíron ellenszolgáltatás) nélkül engedi, hogy a üzembentartóként mást jegyezzenek be a forgalmiba haszonkölcsön, aminek egyébként adójogi vonzatai is lehetnek, hiszen ez vagyoni értékű jog ingyenes átadása, és ugye ha ez a haszonkölcsön nincs írásba foglalva, úgy a feltételeinek bizonyítása igen nehézkes, a tulajdonos mérhetetlenül nagy előnybe kerül.

El Bömbölöm # 2005.11.30. 16:53

kedves Norbi!

az üzemben tartói szerződés esetén csak az előző üzembentartó biztosítójával köthetsz érvényes biztosítási szerződést.ha nagyobb a bonusod, akkor megéri.
viszont érdemes az üzembentartói szerződésel vigyázni!a tulajdonos bármikor visszavonhatja s futhatsz a pénzed után.
egyik ismerősöm járt így:vett egy kocsit 600.000 Ft-ért, üzembentartói szerződéssel.8 hónap után kapott egy levelet a tulajdonostól, amelyben felmodta a szerződést.vissza kellett volna vinnie a kocsit 8 napon belül.nem tette, per lett belőle.el is vesztette az ismerősöm.most pedig perli a tulajdonos azért, mert nem vitte vissza időben a kocsit.
így se kocsi, se pénz, csak tapasztalat
úgyhogy érdemes ezzel vigyázni!a tulajdonjog nem függ mástól, csak tőled.viszont drágább-ez biztos.
a tulajdonostól meg is örökölhetik a tulajdonjogot.ha ismered a tulajt és tudod róla, hogy nem szőröző természet akkor ok.

sok szerencsét!

Norbi88 # 2005.10.24. 18:29

Üdvözletem!
Szeretnék venni egy autót, de az átírász nem nagyon tudnám kifizetni.A tulajjal belemenne kölcsönadásiba vagy üzembentartói szerződésbe.
Ám de. A biztosítást az szeretném az én nevemre kötni mert az lényegesen olcsóbb lenne mint ha az ő nevén lévőt kéne fizetni.Beszéltem a biztosítóssal és ő azt mondta, h üzmbentartói szerz. kell hozzá.
Ebben az esetben sincs értelme megkötni ezt a szerződést? Kölcsönadásival ugye nem lehet az én nevemen a biztosítás a súlyadó ....stb? Esetleg van valami jobb ötletetek?
Üdv: Norbi

szalami # 2005.10.19. 08:35

Mint big cat kifejtette, nincs értelme annak, hogy üzemben tartásra szerződni. Egy szerződésnek az a lényege, hogy a két fél kötelezettséget vállal, hogy az egyik tesz valamit a másiknak, a másik pedig cserébe valamilyen ellenszolgáltatást nyújt. Az üzemben tartás nem két személy között létrejövő ügylet, hanem egy személy és egy autó között létrejövő dolog, nevezetesen a személy üzemben tartja az autót, és ezt a hatóságnak be kell jelenteni. Két személy között az autóval kapcsolatban létrejöhet kölcsönadási vagy bérleti szerződés. Ettől teljesen független dolog, hogy az egyik személy a hatóságnál mint üzemben tartó bejegyezteti magát. Attól a szerződés még továbbra is kölcsönadási vagy bérleti szerződés lesz és nem "üzemben tartói".

világesze2 # 2005.10.17. 18:55

"Üzembentartói szerződést nem lehet kötni soha sehol, ugyanis ilyen nem létezik."

Csak létező szerződéstípusokat lehet kötni?

Adás-vételi, bérleti, eltartási, meg még néhany egyéb, és ennyi? És ha az élet mást követel, speciálisat?

Támaszd légyszives alá ezt az információt még valamivel.

spm007 # 2005.10.17. 13:27

Bocsánat, ha értetlen (buta) vagyok, az én konkrét esetem az, hogy vásárolnék egy motort, és az eladó javasolta, hogy ha most nincs pénzem átiratni, csináljunk egy üzembetartói szerződést.Én benne is lennék, csak a srác azt mondta, hogy azt csak november-decemberig lehet.Van értelme ilyet csinálni?(ha nem is létezik)Már elvesztettem a fonalat.Köszönöm a választ!

szalami # 2005.10.16. 13:46

Üzembentartói szerződést nem lehet kötni soha sehol, ugyanis ilyen nem létezik.

spm007 # 2005.10.16. 10:56

Üdv mindenkinek!
Az üzembetartói szerződést bármikor meg lehet kötni, egész évben?A tulajdonos, vagy az üzembetartó lakhelyén kell intézni?
Köszönöm, ha segít valaki!

the big cat # 2005.09.26. 18:47

Ez nem üzembentartói szerződés, ez egy formanyomtatvány az üzembentartó változásának bejegyzéséhez. Egyébként ez kell hozzá, nem pedig egy jogilag nem létező szerződés. Szerződést két fél köt, kötelmi viszonyra. Az üzembentartás nem kötelmi viszony, és nem két fél között jön létre, hanem egy személynek egy dologhoz való speciális viszonyát fejezi ki.

lacibá # 2005.09.26. 13:15

Itt található üzembentartói szerződés:
word doc. formátumban
http://www.hasznaltauto.hu/…entartoi.doc

üdv lacibá

jabe04 # 2005.09.23. 21:44

Kedves mekkmester

Nagyon köszönöm:))

mekkmester # 2005.09.23. 08:04

Kedves Jabe!

Az üzembentartói bejegyzéshez új forgalmi engedélyt állitanak ki, és ennek az illetékét (6000 Ft) kell megfizetni.

jabe04 # 2005.09.22. 23:05

Üdv Mindenkinek !

Mennyibe kerül az üzembentartó átiratás?

Köszönöm

Teknős # 2005.09.07. 09:11

Helló!

Küldjön valaki legyen szíves 1 üzembentartói szerződés mintát.

Köszönöm: Béla

Zoltán György # 2005.08.04. 19:24

Van rá formanyomtatvány is!!!:-)))))))

the big cat # 2005.08.03. 12:52

Továbbá az "üzemben tartás" nem szerződéses kötelem, az valamiylen a használati jogok átengedésére irányuló szerződés kell legyen, jellemzően bérleti vagy haszonkölcsönszerződésekről van szó, amiket egyébként nem kötelező írásba foglalni, és nem feltétele az üzembentartó bejegyzésének sem.

the big cat # 2005.08.03. 12:48

Én nem értem, minek ehhez szerződés. bemnetek az okmányirodába, és bejegyeztetitek üzembentartónak azt akit akartok. Ugyis a bejegyzés, és nem valamiféle szerződés konstituálja az üzembentartói jogviszonyt.

Ági20 # 2005.08.03. 10:41

SZIASZTOK!!
VALAKI LEGYEN SZÍVES KÜLDJÖN NEKEM EGY ÜZEMBENTARTÓI SZERZÕDÉST, HOGY HOGYAN NÉZ KI! SÜRÕS LENNE NAGYON! VALAKI TUDNA AZONNAL KÜLDENI EGYET AZ agi20@citromail.hu E-MAIL CÍMRE!! ELÕRE IS KÖSZÖNÖM!!!

Buyka # 2005.07.26. 17:30

hello valaki kölgyön nekem egy üzembentartóit pls köszi

kispali2 # 2005.07.06. 11:54

szintúgy.
Köszönet.

reaper4 # 2005.06.22. 12:46

hi!

én is megköszönném ha valaki tudna linkelni 1 üzembentartói szerződés-mintát.

előre is köszönöm

j.janos # 2005.04.25. 16:07

Hello!

Segítséget kérnék, nem nagy dolog. Üzembentartói szerződés-mintát tudna nekem valaki beemelni? Köszönöm előre is a segítséget.

the big cat # 2004.11.15. 18:07

Az üzembentartót is érdemes lenne bejegyezni a forgalmiba, persze nem kötelező. Ha nincs benne, akkro viszont, te fizeted a súlyadót, biztosítást, díjfizetés nélküli parkolást, stb. A szabálysértéseket viszont (tilos helyen parkolást, gyorshajtást, stb. viszont mindig az elkövető fizeti, viszont neked fogják kiküldeni, hogy nyilatkozz, az autót ki vezette, és csak saját magadra, vagy közeli hozzátartozódra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, viszont egy vadidegenre igen.

Ha üzembentartóként be van jegyezve, akkor lehet a nevén a biztosítás, a "súlyadó" kötelezettje is ő lesz. Viszont ez pénzbe kerül, mert az új forgalmi iletékköteles. persze még mindig kevesebb, mint az "átírási" illeték.

Janaman # 2004.11.15. 17:49

Üdv Mindenkinek !

Van egy öreg járgányom, eddig még nem sikerült eladnom senkinek. Most jelentkezett egy emberke akinek kellene, azzal a feltétellel, hogy nem íratná át, viszont egy üzembentartói szerződést írnánk. Kérdésem az, hogy ez milyen hátrányokkal járna részemről ? ( ki fizetné a súlyadót, biztosítást, pl: gyorshajtási csekk stb....)

Előre is köszi. Janaman