Parkolási bírság


ius latratus # 2015.10.24. 19:23

wers

A Kormányhivatal hogy jön ide?
A részletfizetési lehetőségről beszéltem. De hogy ennyire a szájába kelljen rágni valakinek a teljesen nyilvánvalót, háát...
Nem rólad beszélek.
S nem itt fogom kifejteni, hogy én amúgy mit tennék.
;)

wers # 2015.10.24. 17:38

jajjjj

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.24. 17:05

Miért nincs itt is olyan, mint a BKV-nél, hogy ha nincs nálam az érvényes bérletem, akkor 2 napon belül ha beviszem Akácfa utcai kirendeltségbe és bemutatom, fizetek csak 2000.-, ha nem akkor 16.000.-,???

Azért nincs így, mert 2 napon belül bárki tud szerezni rokkantkártyát, illetve ha szükséges akkor olyan személyt is, aki rokkant.

wers # 2015.10.24. 15:31

ius latratus, ugye nem a kormányhivatal zászlója alatt ténykedő osztályról beszélsz?

wers # 2015.10.24. 15:21

Miért nincs itt is olyan, mint a BKV-nél, hogy ha nincs nálam az érvényes bérletem, akkor 2 napon belül ha beviszem

Azért ugye azt te is érzed, teljesen másról van szó.

wers # 2015.10.24. 14:23

igen, csak egyikünk sem értette, mire gondolsz

ius latratus # 2015.10.24. 13:11

Írtam már a szabálysértési hatóságról?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2015.10.24. 12:39

Szerintem a jogalkotók átestek a ló másik felére avval, hogy valóban beteg mozgásukban korlátozott személyeket büntetnek meg brutális (50.000.-) forintra. Miért nincs itt is olyan, mint a BKV-nél, hogy ha nincs nálam az érvényes bérletem, akkor 2 napon belül ha beviszem Akácfa utcai kirendeltségbe és bemutatom, fizetek csak 2000.-, ha nem akkor 16.000.-,??? Itt csak egy féle alternatíva van, fizesd ki a maximumot! Esetemben nem visszaélésről van szó, mert édesanyám hibázott a parkolással és felejtette el kitenni a kártyáját. Bement személyesen és elismerte hibáját, akkor meg miért nem lehetne legalább a felére csökkenteni a bírságot? Hova vezet ez a durva jelenség és miért kell ennyire megbüntetni valakit a feledékenysége miatt? Azt látom, hogy itt száműzöttek lettek a betegek, rokkantak,szegények, közmunkások, mozgáskorlátozottak. Gusztustalan és szánalomra keltő lett ez a rendszer.

Immaculata # 2015.10.24. 07:44

valótlanul állítják rólatok, hogy jogtalan előnyt szereztetek, és nem tartjátok be a közigazgatási rendeleteket, az által, hogy jogtalanul használjátok a fizetős parkolót ?

Mi volt ebben a valótlan?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.24. 05:52

nem sérti

F.csaba # 2015.10.24. 04:23

Szekszárdi Vagyonkezelő ellenében személyiségjog megsértése miatti perben a Szekszárdi Törvényszéken elvesztettem a pert!
A bíró szerint, ha valaki azt a valótlan híresztelést és állítást teszi rólad hogy te jogtalanul parkolsz és így nem tartod be a helyi közigazgatási rendelkezéseket és azokkal szemben akik betrtják, te jogtalan előnyt szerzel nem minősül a te emberi méltóságod megsértésének !
Mellesleg meg meg lett jegyezve, hogy mi maga egy

Don Quijote, hogy a bíróságtól azt kéri, hogy a parkoltató társaság fizesse vissza mindazoknak a parkolási pótdíjakat melyeket jogtalanul szedett be ?
smile hangulatjel

Kérdezem tőletek, hogy szerintetek sérti- e az emberi méltóságot, ha valótlanul állítják rólatok, hogy jogtalan előnyt szereztetek, és nem tartjátok be a közigazgatási rendeleteket, az által, hogy jogtalanul használjátok a fizetős parkolót ?

wers # 2015.10.23. 20:30

ezt én sem értem

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2015.10.23. 20:17

A szabs.hat. rugalmasabb

Úgy értsem, hogy náluk sem lehet részletfizetést kérni?

ius latratus # 2015.10.23. 20:14

Megnéztem.
Jól írtam. Nem lehet részletekben.

ius latratus # 2015.10.23. 20:12

Mondjuk ahogy leírtam, nem is vagyok biztos benne, hogy nem lehet részletekben kifizetni.

ius latratus # 2015.10.23. 20:10

Nincs helye részletekben történő teljesítésnek sem. A szabs.hat. rugalmasabb. Az összegre itt neked senki nem fog tippelni.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2015.10.23. 20:04

Köszi szépen!
Sajnos ettől féltünk, de ilyen esetben valóban nem marad más, mint a bünti befizetése. Reménykedtünk abban, hogy esetlegesen részletfizetést kérhetnénk. Így karácsony előtt ez nagy érvágás neki és nekünk is. Szabálysértési hatóság ettől durvább bírságot is kiszabhat? Életében nem volt ilyen ügye, teljesen kibukott szegény. Nagy árat fizetünk érte, pedig ő valóban mozgásában korlátozott és nem csaló! Persze értem, a szabály az szabály! Köszi még egyszer!

ius latratus # 2015.10.23. 20:02

Ja, hogy már elismerte, hogy ő volt a vétkes.
Akkor a szabálysértési eljárás kilőve.

ius latratus # 2015.10.23. 19:59

Nincs is helye méltányosságból történő mérséklésnek.
Ha nem fizet, szabálysértési hatósági eljárás lesz.

wers # 2015.10.23. 19:49

Szeretnék, de sajnos nem tudok jó hírt írni. A parkoló igazolvány személyre szól, bármely gépjárművel hasznalható. Azt bizonyítani utólag, hogy a jogosult volt ott, nehéz.

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 19:39

Ha méltányosságból nem mérsékelték a büntetést, felesleges fellebbezni.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2015.10.23. 19:05

Kedves segíteni tudó Szakértők!

Édesanyám miatt írok, mert bajba került Bp. III. kerületben. Szegény jogosan használta a rokkant parkoló részt, mert van jogosultsága, mivel mozgásában korlátozott. Sajnos elfelejtette kirakni a kártyát, amivel igazolja a jogszerű parkolást. Megkapta a büntetést ami 50.000.- forint lenne. Bement személyesen az ügyfélszolgálatra és kérte az ügyintézőt, hogy mentesítsék a bírság megfizetése alól, de elismeri, hogy elfelejtette a kártyát kirakni a szélvédője alá. Kocsija személyes használatban az ő tulajdonában van és valósan használhatja a kártyáját. Megkapta a határozatot, hogy nem fogadják el az érveit és kötelezik a bírság megfizetésére. Szeretne fellebbezni és a határozatban van is erre utalás, hogy megteheti.

Érdeklődnék, hogy tudtok e valami javaslatot, segítséget adni, hogy mire hivatkozhatna, hogy kis szerencsével megússza a bírságot?
Előre is köszi minden jó szándékú segítséget!

gerbera317 # 2015.10.23. 17:58

Most akkor mi a kérdés? Bírság szabálytalan/tiltott parkolás miatt, vagy pótdíj fizetős parkolóhelyért történő nemfizetés miatt? K. nem mindegy, kb. annyira, mintha magas lázzal mennél orvoshoz, de kérdésre az anyósod derékfájására panaszkodnál. Szóval?

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 08:29

Ingyen biztosan nem, mert az utca I.sz. parkolási övezetbe tartozik,fizetős. Óránként 300 Ft.,és a másik kategória ugyan-ide 600 ért.

Szomorú örökös # 2015.10.23. 05:56

És mellesleg szerintem az a tábla, amit te mutattál,
csakis azt jelzi, hogy ott várakozhatsz szabályosan.
Azt nem feltétlen jelzi, hogy ingyenes.