Parkolási bírság


Acelgirl # 2015.03.20. 20:42

Képzeljétek,nagyon kellemeset csalódtam a minap. Pesten jártunk, és bementünk az ügyfélszolgálatra a Mikulás csomaggal és azzal a bizonyos két parkolójeggyel. Mosolyogva előadtam magam, hogy mi történt, vidékiek vagyunk, nem volt nálunk apró stb. És a kedves hölgy stornózta a büntinket :) végül is nekünk adott igazat a 15 perc kapcsán. Nem is gondoltam volna hogy egy kis mosollyal mennyi mindent el lehet érni.

Passionata # 2015.03.19. 13:12

az ügyvéd úrtól kérdezném , hogy külföldi rendszámú autóval magyarországi parkolási bírság behajtásának,elévülésének mi a pontos határideje.
előre is köszönöm .

Acelgirl # 2015.03.17. 18:21

gerbera köszönöm a válaszod :) megpróbálok egy méltányosságit kérni tőlük, hátha...ha meg nem sikerül, nyilván be fogom fizetni, nem vagyok az a pereskedős típus. Csak bosszantó, hogy ott húznak le,ahol csak tudnak

gerbera317 # 2015.03.17. 10:14

@Acegirl

KKt. 15/C. §70 (1) Ha a jármű díjfizetési kötelezettség alá eső várakozási területen díjfizetés nélkül várakozik, vagy a kifizetett várakozási időt egy óránál rövidebb időre történt fizetés esetén 5 perccel, egy órára vagy annál hosszabb időre történt fizetés esetén legalább 15 perccel túllépi, várakozási esetenként egy órai várakozási díjat, továbbá pótdíjat kell fizetni.

Ez egy k*szott gumiszöveg, amit mindenki a maga javára értelmezhet, és végül a bíróságnak kell eldnöntenie, ki tud jobban magyarul. Te ezt úgy értelmezed, hogy a 2 óra + 50 perc az hosszabb 1 óránál, ezért 15 perc türelmi idő illet meg. A parkolótársaság azt állítja, hogy a "megtörtént fiztést" kell figyelembe venni, ez pedig az aktuális (50 perces) parkolójegy alapján vehető figyelembe, így a türelmi idő csak 5 perc volt. Ez rendben is van, de nem veszik figyelembe, hogy valójában 2 óra + 50 perc volt megfizetve, ráadásul a folytonosság fennáll. Kérdés, hogy igazuk van-e.

Namármost, ha veszni hagyod a dolgot, és fizetsz, sosem fog kiderülni, melyik a helyes értelmezés. Ha viszont hagyod eljutni a dolgot a fizetési meghagyásig és a bíróságig, és a bíróság esetleg a parkolótársaság javára dönt, akkor ez bizony drága kabát (kb. 35-40 ezer Ft, végrehajtás esetén 60-70 ezer Ft) lesz.

Ez teljesen a te választásodra van bízva.

Ha mégis inkább a fizetést választod, azt a parkolástól számított 15 napon belül tedd meg, különben úgy jársz, mint az előtted író zooley, akinek az ügyét menthetetlennek látom.

Acelgirl # 2015.03.16. 18:00

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni.
Pénteken a belvárosban parkoltunk horror áron közel 2 órát (ennyi apró volt nálunk) A jegy lejárata előtt 1 perccel vettük újabb jegyet, igaz ez már csak 50 percre szólt. Közel 3 órát parkoltunk összesen 2 jeggyel. Jött a közteres és természetesen a 2. jegy lejárata után 8 perccel már meg is büntetett. A papíron az szerepel, hogy ha a parkolójegy 1 óránál hosszabb időre szól, akkor 15 perc a türelmi idő. Érdemes fellebbeznem? Felhívtuk az ügyfélszolgálatot is, de ott azt mondta a hölgy, hogy az utolsó jegyet veszik figyelembe.... Mégis ki jár több ezer Ft-nyi érmével a zsebében?

zooley # 2015.03.16. 14:13

Kedves Fórumozók, Szakértők!

Az esetem röviden:
Parkoltam és rossz zónában váltottam mobil jegyet. Bírságot kaptam, rajta az szerepelt hogy rossz zónában váltottam jegyet. Először telefonon kérdeztem Őket, azt mondták írjam le egy email-ben az esetet, küldjem el a mobilon kapott azonosítót. 16 nap múlva jött a válasz, hogy nem fogadják el és mivel lejárt a 15 nap, így már nem 6600.- hanem több mint 18000.-a bírság. Mit tehetek? Ez jogilag rendben van? Húzzák addig a választ amíg lejár a hatráidőm?!?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv:

Zoli

bokros # 2015.03.15. 14:52

A közúti közlekedésről szóló 1988 évi I. tv. 15/C.§.(3) bek szerint „ A várakozási díj és a pótdíjfizetési kötelezettség egy év alatt évül el. A várakozási díj és a pótdíj után késedelmi kamat nem követelhető”


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

gerbera317 # 2015.03.15. 11:47

@ cavit

A tilos parkolás és a fizetős parkolóhelyen történő nem fizetés nem ugyanaz! Az egyik közlekedési szabálysértés, amit bírsággal sújtanak, és közigazgatósági hatósági ügy, a másik szolgáltatás fizetés nélkül történő igénybe vétele, amiért pótdíjat kell fizetni, és polgári ügy. A te eseted utóbbi.
Már nem tehetsz semmit. A fizetési meghagyásnak kellett volna ellentmondanod, illetve erre a lehetőség még egyszer megnyílt a végrehajtási lap kézbesítését követő 15. napig. Mindkettőről csúnyán lekéstél. Kérj részletfizetést a végrehajtótól.

gerbera317 # 2015.03.15. 11:41

@ fabyen82

Kifizeted a pótdíjat, azután pedig bevasalod az illetőn. Ha vonakodik, akkor fizetési meghagyásos úton.

gerbera317 # 2015.03.15. 11:40

@ zsoka001

Az nem kamat. Törvény mondja ki, hogy 15 napon belüli megfizetés esetén a pótdíj összege 1 napi díj + 2 óra (ez általában 8 + 2 vagy 10 + 2 óra díja), 15 napon túli megfizetés esetén az 1 órai díj negyvenszerese.
Muszáj vitatkozni?

Fabyen82 # 2015.03.14. 23:40

Kedves Fórumozók

Egy autó üzembentartója vagyok, de nem én használom, hanem kölcsön adtam egy illetőnek. Parkolási díjakból egy hónap alatt küldtek három csekket a nevemre, hogy fizessem be. Hogyan tudom rá hárítani a fizetést?

cavit # 2015.03.06. 14:49

Segítséget szeretnék kérni!
2010-ben megbüntettek tilos parkolásért. Csomagot nem találtam, nem tudtam róla. 2009 óta lakom a jelenlegi lakcímemen. 2013-ban levelet végrehajtói levelet kaptam, amiben követelnek tőlem 72.000 ft-ot a Közlekedési társaság megbízásából. Ajánlott levélben megkérdeztem, miért is, mert semmilyen levelet eddig ez ügyben nem kaptam. A levélre nem válaszoltak, csak ma megjelent a végrehajtó, hogy lefoglalna.
A parkolási társaság az előző lakcímemre küldte a leveleket, majd miután nem vettem át (de hogy is vettem volna) átadta a végrehajtónak. Erről sem tudtam.
Mit lehet tenni?
A válaszokat előre is köszönöm!

zsoka001 # 2015.03.05. 18:36

3445.- Ft 15 nap után 10865.- Ft lesz. Ez nem gusztustalan kamat?

gerbera317 # 2015.03.05. 16:11

Én is kérhetek gusztustalan kamatokat?

Te is??? Miért, ki még? Mert hogy a parkolótársaság nem, az biztos.

zsoka001 # 2015.03.04. 17:08

Sziasztok!

2014 decemberében keletkezett egy 6600.- Ft-os túlfizetésem a Belváros-Lipótváros Közterület-felügyeletnél.
Kértek egy számlaszámot, amire visszautalhatják a pénzt.
2014 dec. 28-án emaiben elküldtem nekik.
Vártam.
2015.01.21.-én ez email jött.

Köszönöm a levelét.
A 6600Ft túlfizetés visszautalásáról a mai napon intézkedtem. Az összeg megérkezéséig kérem szíves türelmét.
Tisztelettel:
Pethe Orsolya
ügyintéző

Most 03.04. van.
A kérdésem: Én is kérhetek gusztustalan kamatokat?
Amikor én nem fizetek, kb 1 hét után a dupláját kell fizetnem.

sixtybi # 2015.02.23. 08:13

Igen, ugyanabban a zónában volt a két parkolàs.
Eleve arra hivatkoztam, hogy az másik esemény, de pont ezt nem fogadták el.
Ilyenkor kinek kell bizonyítania?
Ők gondolom azt feltételezik, hogy egy parkolási esemény volt, és ezért jogos a büntetés, mert 20 perce le volt már járva a jegy.
Én meg azt állítom, hogy két esemény volt, és sajnálatos módon az előzőé kint maradt a szélvédő mögött.

kérdés, hogy itt kinek kell, és hogyan bizonyítani.

Ezért szeretem jobban a mobilos parkolást, ott ilyen nem fordulhat elő. Mondjuk egyszer megszívtam már azt is, mert elfelejtettem leállítani.

sixtybi # 2015.02.23. 00:23

Nem értem ezt az érvelést, hogy a parkolóőr rosszhiszeműségére hivatkozzak.
Az én érvelésemről miért hallgassak?
A parkolóőr egyébként teljesen normális volt. Meg ugye ő mikor odaért a kocsihoz, azt látta, hogy nincs ott senki, és van egy 20 perce lejárt jegy a szélvédő mögött. Ő jól járt el.
Tudom igazolni, hogy elküldtem. Sőt, válaszoltak is rá pár nappal később, hogy nem tudják figyelembe venni a másik jegyet, mert az ellenőrzéskor nem rendelkeztem érvényes jeggyel. Ami persze nem igaz, csak ugye A jegy a kezemben volt, nem a kocsiban.
Arra hivatkoznak, hogy a türelmi idő 15 perc, és az már akkor letelt, és jogszabály hiányában nem tudnak méltányosságból tekintettel lenni az általam ismertetett körülményekre.

gerbera317 # 2015.02.22. 10:58

Egy próbát megér. De nem arra kell hivatkozni, amit itt leírsz (illetve bölcsen hallgatni kell róla), hanem arra, hogy a parkolóőr rosszhiszeműen, a leparkolás és az azonnali jegyváltás között szükségszerűen felmerülő, nemfizetéssel eltelt időt kihasználva, megkezdte a pótdíjazást.

sixtybi # 2015.02.22. 01:55

Sziasztok,

Ha volt már valakinek hasonló ügye, vagy ért hozzá, kérem segítsen, mitévő legyek.

Hegyvidéki parkolàs, II. Kerület, Budapest.

Parkoltam, érvényes jeggyel. Majd elmentem a helyszínről. Kis idő múlva visszamentem, leparkoltam, elmentem jegyért. persze a régit kint felejtettem, ami akkor már nem volt érvényes. Az új jeggyel megyek vissza, ellenőr éppen büntet. Mondom neki itt a jegy. Időpont ugyanaz a perc, mint a büntetés. Mondta küldjem el emailben a központnak, nem lesz gond. Másnap elküldtem. Viszont nem fogadták el, mert kint maradt a lejárt jegy. Nem foglalkoztam vele egy évig, de most kaptam fizetési meghagyást. Van itt értelme pereskedni? Nyilván nem szívesen fizetnék, főleg hogy tökre nem igazságos. Teljesen jóhiszeműen jártam el. A bűnöm annyi, hogy a régi jegyet nem vettem le. Mit gondoltok? Köszi.

gerbera317 # 2015.01.15. 22:34

Lehet fellebbezni, vagy támadni ezt a bírságot(?)” - Lehet.

vagy valami pozitív / enyhítő kimenetele lehet még esetleg ennek a dolognak?” - Nem.

Pyromaistro # 2015.01.14. 21:05

Tisztelt Fórumozók

A következő eset történt velem.

Győrben, a Szigethy Attila 66 és 68-as közötti járdán parkoltam - 3 napig volt ott az autóm.

Feljelentési papírt hagytak a kocsi szélvédőjén.
Jött egy hivatalos papír miszerint adjam meg az adatait annak aki az autóval oda parkolt.

Kitöltöttem a saját adataimmal - visszaküldtem.
Ez volt 2014. decemberben -> 2015.01.12.-én jött a hivatalos papír + a csekk 30.000 Ft-ról.

Lehet fellebbezni, vagy támadni ezt a bírságot, vagy valami pozitív / enyhítő kimenetele lehet még esetleg ennek a dolognak?

Köszönöm, ha valaki foglalkozik a kérdésemmel és tud válaszolni.

gerbera317 # 2014.10.27. 15:16

És mindezt miért írtad itt meg? Hogy veled együtt sirassuk el az emberi méltóságodat, vagy inkább csak röhögjünk az ötleten?

Na de komolyra fordítva a szót: Az autót kiváltottad, de azzal a szabálysértés következményét még nem hárítottad el, és most már nem is fogod tudni, csakis a közlekedési hatóság által kiszabott bírság megfizetésével. Hogy mindez jogszerű-e? Tegyél próbát fellebbezéssel, aztán majd megtudod. Egyébként az.

koko96 # 2014.10.27. 13:53

Jogi tanácsot szeretnék kérni.Májusba rossz helyen parkoltam is elvitték az autómat.Befizettem a szállítást és a tárolás.Utána kaptam a bírságról a csekket,de nem fizettem be.Fizetési felszólítás nélkül feljelentettek engem. Az indok az volt, hogy nem fizettem be a csekket, de fizetési felszólítást sem kaptam a feljelentés előtt. A kérdésem az lenne, hogy jogos e a rendőrség feljelentése? Az a legnagyobb probléma, hogy emberi méltóságomban megsértettek ezzel, mert így az önkormányzat "bűnözőnek" tekint és akként is kezel mindezt egy csekk be nem fizetése miatt.

gerbera317 # 2014.09.27. 14:21

Röviden??? Szerinted miért nem kaptál eddig választ? :-/

A parkolási díjakat neked kell megfizetned, persze csak azokat, amelyek még nem évültek el. Ha tavaly adtak kölcsön a kocsit, akkor még elég frissek lehetnek ezek a parkolási követelések...
Miután fizettél, fizetési meghagyás az adós ellen mindazon összegre és járulékaira és költségeire, amikkel neked kellett helyette helytállnod. A fizetési meghagyást közjegyző bocsátja ki, úgyhogy a bíróság és a rendőrség felejtős történet.

Fragma75 # 2014.09.24. 07:16

Tisztelt Fórumozok!

az esetem röviden a következő: nevem van az autó amit tavaly évben egy egyoldalú nyilatkozattal egy ismerősnek adtam át használatra.Ebben a nyilatkozatban vállalja hogy a kocsi után járó havi törlesztő részleteket fizeti, 1hónapot csúszhat a fizetéssel.Én jóhiszeműen,megbízva benne belementem (utólag tudom nem lett volna szabad).Persze hogy nem fizette minek a következménye hogy mára az autó hitelszerződését felmondták ez még a "kisebb" baj lenne persze bőven elég.De a nagyobb hogy a használat alatt jó sok parkolási bűntetést szedett össze, melyekről én azonnal tájékoztattam és közöltem vele hogy emiatt nem akarok bármiféle hátrányt szenvedni se most se később, mire a "megnyugtató" persze intézem,fizetem választ kaptam legtöbbször.Egy idő után megelégelve a dolgot felszólítottam hogy adja vissza a kocsit.Erre vagy az volt a válasz hogy személyesen találkoztunk és fűt fát igért, vagy pedig egyszerűen eltűnt,elérhetetlen lett az illető.Ezt odáig játszottuk hogy keményebben szólítottam fel ha nem adja vissza az autót akkor rendőrséghez fordulok.Na erre megijedt (persze még ő volt felháborodva...) és visszaadta az autót.Ekkor ismét felszólítottam hogy mi lesz a rendezetlen parkolási bűntetésekkel mert van amiről már végrehajtási eljárás elötti levél jött.Ekkor azt a választ kaptam másnap leülünk számoljam ki,írjam össze mennyi az annyi és megbeszéljünk hogyan tudja rendezni.Na ez óta a kijelentése óta szintén elérhetetlen az illető.És ekkor utnam meg a dolgot fordultam volna a rendőrséghez egy feljelentéssel.A rendőrségen közölték nem tudják megmondani ez rájuk vagy bíróságra tartozik-e, így elmentem a kerültei bíróságra is.Ott egy tanácsadás keretén belül azt a tanácsot kaptam hogy a fizetési felszólítást hivatalos ajánlott levél formájában küldjem meg neki amire várjam a reakciót.Mivel előre tudható volt hogy nem fog reagálni semmit így is lett a levél "a címzett nem kereste" felirattal visszajött.Mivel anno a tanácsadáson azt mondták hogy ilyen esetben közjegyzőhöz kell fordulni és ő intézkedik hogy felelősségre is legyen vonva az illető, illetve amivel tartozik pénz azt be tudjam hajtani rajta.A kérdésem arra vonatkozik ez tényleg így van, vagy van másik út, egy egyszerű feljelentés vagy polgári per indítása?Nem mindegy már csak a pénz miatt sem.A parkolási bűntik kb. 727.000-nél járnak és akkor az elmaradt autó havi törlesztőket még nem is számoltam.
Köszönöm a segítséget.