vizsgáztatási időből kicsuszás


kispali2 # 2005.05.09. 10:19

Kérdezni szeretném a következőt:

Ha lassan 6 éves autó második 3 éves forgalmi érvényesség idejét letöltio, és időben nem vizsgáztatom le, az jár-e szankcióval, kevesebb időre adják-e ki az érvényességet, ha -határidőt mulasztva - később levizsgáztatom?
Van-e egyéb szankció?
Hogy lehet elkerülni? - Esetleg forgalomból való kivonatás? (S ha az jó e célból, az mennyibe kerülhet?)
Köszönöm, ha írnak.

Banyamancs # 2005.05.11. 12:48

Ha nem vonatod ki a forgalomból, a súlyadót és a kötelezőt fizetned kell érte.
A későbbi vizsgáztatás pedig csak a kijelölt helyeken lehet és nagyon kemény. Értem ez alatt, hogy tényleg mindent megnéznek!

kispali2 # 2005.05.11. 13:05

S a kivonatás kb mennyibe kerül?
Vizsga nélkül nem vonódik ki automatikusan? (azaz a forgalmi lejárta nem helyettesíti a forgalomból való kivoinatást?)
Meg ... forgalmi nélkül szabályosan lehet közterületen lenni, parkolni?

Kirby # 2005.05.11. 13:13

Én múltkor érdeklődtem ez ügyben, és azt mondták a polgármesteri hivatalban, hogy van ideiglenes és végleges forgalomból kivonás. A végleges kivonáskor be kell vinni a két rendszámot, 1500 Ft illetéket és nyilatkozni kell, hogy nem közterületen tárolja az ember az autót. Ezután a súlyadót sem kell fizetni, mert asszem az automatikusan törlődik, a kötelezőt meg le kell mondani a biztosítónál.

Banyamancs # 2005.05.11. 16:12

Az ideiglenes 1.500,-Ft, csekken befizetve. Ehhez a rendszámról lekaparják a matricát és hazavihető magaddal. Hat hónapos az ideiglenes kivonás.

A végleges kivonás: hát, most már megzavarodtam. ebben teljesen össze-vissza működnek az önkormányzatok és a rendelet...

A súlyadót a kivonás napja utáni hónap elsejétől nem kell fizetni és nem szokott automatikusan törlődni, az önkormányzatok szeretik az ilyet elfelejteni, be kell jelenteni! A biztosító felé szintén be kell jelenteni és időarányos díjat kell fizetni.

Fogalmam sincs, mi a helyzet a közterületen álló autókkal.

kispali2 # 2005.05.11. 17:18

köszönö9m az infókat.