Autó adás-vétel szabályai - Mit tehet az ember,ha a rejtett hibákat nem mondja az eladó?


bajkalb # 2011.03.10. 08:43

Kösz Guba

Alapvetően nem hiszem, hogy bármilyen igényemet is keresztül tudnám verni az eladón, úgyhogy ha más nincs, megnyugtattál.

guba # 2011.03.10. 07:31

Lehet, hogy később esetleg vitássá válnak a szerződés feltételei, és akkor nem ártana, ha tudnád igazolni. Pl. szavatossági igényed keletkezik, stb.

bajkalb # 2011.03.10. 07:21

Sziasztok

Nemrég vásároltam egy autót, s a kereskedő intézte a teljes átírást. Elég gyorsan ment, azóta megvan a forgalmim, amin tulajdonosként vagyok rajta, kaptam tőle Áfás számlát a teljes összegről, van másolatom az adaásvételiről, viszont nem adott eredeti példányt az adásvételiről, pedig az elvileg járna.

Még elég friss az ügylet, szerintetek lehet ebből bármilyen problémám?

Köszi

guba # 2011.03.07. 12:03

Azt az autót vagy köteles megvenni, amelyik a szerződésben szerepel. Ha más az alvázszáma, akkor nem az alvázszáma változott meg, hanem egy másik autót szeretnének neked eladni. Azt már viszont nem vagy köteles megvenni.

amont # 2011.03.07. 10:57

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy kötöttem egy új autóra előszerződés, a kereskedő felhívott a hitel intézése közben, hogy a szerződésben szereplő autó motorszáma, gyártási éve és alvázszáma "megváltozott". Ez számomra elég furcsa, hiszen 2011. januári gyártású autóról beszélünk, tehát már a szalon tulajdona, elvileg tudniuk kellett volna a pontos adatokat. Kérdésem a következő: köteles vagyok-e a megváltozott adatok tudatában kifizetni és átvenni az autót? Illetve milyen pénzbeli követelésekkel állhatnak elő velem szemben, ha felbontom a szerződést?

guba # 2011.03.02. 07:38

HA pl. az derülne ki, hogy nem típusazonos motort szereltek be engedély nélkül, akkor igen.

tojota # 2011.03.01. 19:59

Tisztelt Fórumozók!

Febr. 20-án vettem egy használt autót. A múlt héten önindító hiba miatt nem tudtam intézni az átírást, de ma sikerült elvinnem a kocsit eredetvizsgálatra. Itt közölték velem, hogy NEM találják a motorszámot, így csak egy papírt kaptam, amire nem fogják átírni.
A kocsit kereskedőtől vettem, friss műszaki vizsgával. Mit lehet tenni ilyen esetben? Hétfőn lejár a 15 nap. Végső esetben visszakérhetem a vételárat?

Előre is köszönök minden segítséget!
Tisztelettel: István

guba # 2011.02.22. 14:05

Megőrzésre vette át. Ha nem akarja tovább őrizni, szólítsa fel a tulajdonost, hogy vigye el, ha nem viszi el, értékesítheti.

peti1 # 2011.02.22. 12:51

És ennek nincs valamiféle elévülési ideje, ill elidegenítés?
mint a földeknél hogy x idő használat után a tied lesz a terület?

guba # 2011.02.22. 11:57

Lehet. A tulajdonossal kellene beszélni, mivel a motor az övé.

peti1 # 2011.02.22. 00:10

Sziasztok
Az lenne a problémám, hogy:
Édesapám több mint 10 éve kapott megörzésre, vagy valami hasonlóra egy 250ccm es motorkerékpárt, amíg a tulaj börtönbüntetését tölti. papír nem készült a "kölcsönadásról". Már több éve szabadlábon van a tulaj, a motort nem kereste. Ha mi ezt a motort eladjuk, és a vevő forgalomba szeretné helyezni, ( a régi rendszám meg van, de forgalmi,és papír nincs)
A kérdés az lenne, hogy ebből az Adás-Vételből lehet valamiféle jogi kellemetlenségünk?

zsuov # 2011.02.15. 09:27

Estee1984!
Az autó átvizsgálást még a vásárlás előtt kellett volna megejteni!!!
Így sajnos ezek a hibák a te terheid. Mondjuk a kiszakadt szilenteket sem biztos hogy tudta......használtautó

guba # 2011.02.14. 20:13

Nincsen olyan jogszabály, ami előírná, hogy csak tökéletes autó lehet adásvétel tárgya. Ettől függetlenül lehet, hogy jogos a követelésed, de ezt az előadásod alapján nem lehet eldönteni.

estee1984 # 2011.02.14. 19:44

Hello!

2011.02.11-én (pénteken) vásároltam egy használt autót. Hagyományos adásvételi szerződést írtam alá! Az autóval 200km-t közlekedtem, majd 2011.02.14-én (hétfőn) elvittem átvizsgáltatni az autót, és az alábbi problémákra bukkantak a szerelők, melyről az eladó természetesen nem tájékoztatott: olajfolyás, magas fordulatszám, kiszakadt szilentek! A többi apróbb hibát nem írnám ide, mert azok olyanok, hogy arról talán Ő sem tudhatott! Kérdésem, hogy ilyenkor lehet-e anyagi követelésem az eladótól, vagy nem érdemes próbálkozni ezzel, esetleg hivatkozhatok-e valami jogszabályra ezzel kapcsolatosan!
Üdv.:

Estee

firefox # 2011.02.06. 16:21

Magyarázott, de zavaros volt.
Ha belegondolsz és most fizetek mi a biztositék, hogy havonta nem keres meg valamivel?

guba # 2011.02.06. 06:41

Minimum egy magyarázatot megérne a vevő részéről, hogy mégis mitől folyt el az olaj, és miért 30000Ft a kár. Ezekre gondoltam mikor azt írtam, hogy ő bizonyít.

firefox # 2011.02.05. 20:10

idézek:

"Haveri alapon csinálták meg nekem a cserét"

Valószinűsithető, hogy meg lett húzva, mert az nem tartott volna közel 3 hónapig...
Köszi a tippeket!

guba # 2011.02.05. 19:18

Olajleeresztő csavart jól meghúztad?

firefox # 2011.02.05. 18:58
firefox # 2011.02.05. 18:58

A Ptk 305.§ én ott olvastam érdekes dolgokat!
Azt értelmezve véleményem szerint nem kell fizetni.
Szerinted?

guba # 2011.02.05. 17:21

Mindaz, amit leírtam, a legjobb tudásom szerint való. :)) Mire gondolsz, hogy biztosan tudom-e? A Ptk. ide vonatkozó szakaszait eléggé. Ha gondolod szívesen elküldöm a diplomám hiteles másolatát, mellékelve egy nyilatkozatot, miszerint még soha életemben nem tévedtem.

firefox # 2011.02.05. 13:04

Tehát akkor ne foglakozzak vele?

    Ez személyes véleményed vagy biztosan tudod?
guba # 2011.02.05. 12:38

Mármint a hibás beszerelés és a kár között...

guba # 2011.02.05. 12:35

Persze, hogy be kéne bizonyítania. Honnan tudod, hogy egyáltalán történt bármi is. A kár tényét és mértékét, valamint az okozati összefüggést is a beszerelés és a kár között.

firefox # 2011.02.05. 11:31

Tehát törvényileg jogosan követeli pénzét vagy be kellene először bizonyítania, hogy szakszerűtlen beszerelés miatt keletkezett a 2. "kára".
Megjött a csekk, de semmi számla vagy akármi ami igazolja, hogy mire fel.
Bárki tud csekket küldeni és pénzt követelni.
Érdemes vele foglalkozni vagy esélytelen az ügye és nem kell fizetni?