Jogosítvány honosítása


csepanyi # 2006.06.22. 17:11

A fordítást az Országos Fordító Iroda csinálja. 4000Ft a kérvény az okmányirodában, kb. 6-7 ezer a fordítás, az orvosi kb. szintén 5000Ft, a vizshadíj is 4-5 ezer Ft körül van. A fordítást meg az orvosit egy hét alatt el lehet intézni. Gondolom beszélned kéne egy autós iskolával is KRESZ ügyben. Aztán ha minden megvan és beadtad a papírokat...God knows...:))

kispako # 2006.06.22. 16:09

Ok, koszi a valaszt , tudod mibe kerul a hiteles forditas, es hol csinaljak? Ill mennyire nehez a KRESZ, es mibe kerul ez az egesz mutatvany, es mennyire gyorsan intezheto-e el?

csepanyi # 2006.06.22. 13:26

Hiteles fordítás, rendőrorvosi igazolás, tanfolyammentes KRESZ vizsga, csupán ennyi kell a honosításhoz. A KRESZ azért mert az USA nem tagja a Bécsi Egyezménynek. Ha viszont valamelyik afrikai országból vagy Albániából van jogsid, akkor még vizsgára sincs szükség. (Röhej) Amúgy én is próbálkoztam ezen a fórumon, de többnyire értéktelen információhoz jutottam. (Pl.: nézzek utána az interneten stb.)

kispako # 2006.06.22. 03:12

Hello, en most raktam le a jogsit par honapja, mar 17 vagyok, es szeretnem PONTOSAN megtudni, hogy hogyan kell honositani, milyen papirok kellenek, ill mibe kerul, es hogy egyszerubb-e a helyzetem ha van nemzetkozi jogsim, ill hallotam meg hogy 1 evig lehet hasznalni a jogsit honositas nelkul, ez igaz ha igen honnan tudjak hogy mikortol szamitva egy ev? Eleg evente elhagyni az orszagot es ekkor ujrakezdodik? New York csatlakozott e-mar a becsi torvenyekhez, avagy amerika?

csepanyi # 2006.06.09. 19:00

Köszi az infót!

monalisa1 # 2006.06.09. 18:15

Azt hiszem megtaláltam:
http://jogositvany.hu.hu/j35-2000.htm#kf

A 35/2000. (XI.30.) BM rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról.

  • Külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély érvényessége, cseréje

16. § (1) - (5)
17. § (1) - (4)
19. § (1)

A hivatkozott rendelet és azon belül is a jelzett paragrafusok elég hosszú szöveg, javaslom tüzetes áttanulmányozását.

Egyébként még annyit, hogy a Google keresőben a "Jogosítvány" szó alatt "csak" 40.100 oldal található, bocs...

monalisa1 # 2006.06.09. 15:50

www.Jogosítvany.lap.hu

monalisa1 # 2006.06.09. 15:49

Írd be a Google keresődbe a "Jogosítvány" szót, és 480.000 (!!!) oldalnyi olvasnivalót találsz semmi pillanat alatt.

Szia

monalisa1 # 2006.06.09. 15:46

Nézd, egy háziorvosnak nincs jogosítása külföldi vezetői engedélybe egészségi alkalmasságot vélelmezni.

Az okmányirodának pedig csak akkor áll módjában jogosítványt - mint okiratot - kiállítani, ha ahhoz a szükséges MAGYAR orvos az ehhez szükséges engedélyt (= alkalmasságot) megadja.

A jogosítvány amúgy egyszerű megszerzésének dolga és a "magas" magyar gépjárművezetői színvonal egymással sehogy sincs köszönő viszonyban, tehát ne keverjed...

Halkan jegyzem meg: te írtad, hogy 2003-ban lejárt a jogsíd., nos akkor ne egy esetleges komplex tanfolyam fél évét sokaljad, hanem hogy elszalasztottál TE MAGAD 3 évet rendezni ezen problémádat.

És tudod mit: ha esetleg ezen fórumon nem tudnak érdemben válaszolni, de van ám a net-en pl. www.Jogositvany.hu honlap is...

csepanyi # 2006.06.09. 10:54

Ha ezen a fórumon nem tudnak választ adni, akkor mit várjak a szerencsétlen ügyintézőtől?

csepanyi # 2006.06.09. 10:51

Nem érvényesíteni kell az amerikai jogosítványt, hanem az alapján egy magyart valahogy megszerezni. (Vagy érted vagy sem) A fantasztikus magyar hatóságok úgy látszik nagyon megkövetelik a "magas" színvonalat. Itt félévet kell tanfolyamra járni, ilyen vizsga, olyan vizsga, aztán nézd a vezetési stílust (és tudást!). Kemény fába vágtam a fejszém ezzel a dologgal, azt már látom. Igazad van, talán tényleg egyszerűbb kiutazni Floridába, aztán vissza sem jönni.

monalisa1 # 2006.06.09. 06:57

2006.06.08. 15:38:29: "az ügyintéző azt mondja, hogy nem tudom honosítani mert nem érvényes."

Szerintem igaza van, mert amerikai jogosítványt magyar orvos - magyar hatóság - hogyan is tudna érvényesíteni?!

Tehát intézd el, hogy a floridibában kiállított vezetői engedélyedbe legyen egészségügyi alkalmassági pecsét.

Mi sem egyszerűbb: repülőjegy oda-vissza, kaja és szállás a volt ismerősöknél, egy jó fürdés az óceánban, valamint némi tiszteletdíj a floridai orvosnak a pecsételésért...

Aztán vissza a magyar lakhelyed szerinti okmányirodába, és majd meglátod, hogy akkor mit mond az ügyintéző?...

Diplomát sem lehet különbözeti vizsgák nélkül honosítani, nemhogy egy semmi kis vezetői engedélyt.

Vagy érted vagy sem.
Szerintem.

csepanyi # 2006.06.08. 19:05

?

csepanyi # 2006.06.08. 18:13

Általában a jogosítványoknál az orvosi szokott lejárni, nem? Legalábbis tudomásom szerint 10 évente csak azt kell megújítani és nem kell újravizsgázni mindenből. A jogszabályban nem látom leírva hogy NEM lehet honosítani lejárt jogosítványt, csak azt hogy nem lehet vele vezetni. Lehet hogy tévedek?

monalisa1 # 2006.06.08. 15:59

KRESZ vizsga +

  • Vezetésből valószínűleg elég lesz egy szimpla vizsgát tenned - persze díjfizetés ellenében -, amikor is beül melléd a vizsgabiztos aztán mentek egy kicsit a városban stb. (Gondolom a 16 év vezetési gyakorlatode alapján ez legfeljebb egy "örömvezetés" lesz majd.)
  • Vélem a műszaki elméletit alapból átugorhatod majd, elvégre az autók "őshazájából" jöttél haza.
  • Esetleges egészségügyi tanfolyam? Max. néhány órás elméleti képzés elsősegélynyújtásból, sebkötözésből stb.

Ha CSAK az orvosi alkalmasságod van lejárva, nos mint alant írtam, a háziorvosnál a "pecsételéssel" nem lesz gond.

Itt maga a magyar vezetői engedély kiadása a probléma.

Ezt kell megérdeklődnöd!

Sajna tárgyban többet én nem tudok mondani.

csepanyi # 2006.06.08. 15:31

Nem is a KRESZ vizsgával van a probléma. Csak nem akarok egy komplett tanfolyamot végig ülni, plussz vezetésre járni (16 éve vezetek) meg hasonlók. Ha le is van járva a jogsi az az orvosi alkalmmaságira vonatkozik nem? Megértem hogy KRESZ vizsgát kell tennem, a lehetséges különbségek miatt, de miért kellene nulláról indulni? Azért mégsem Nepálból származik a vezetői engedélyem.

monalisa1 # 2006.06.08. 15:16

Én tudok olyanról akinek Ausztriában volt jogsija, aztán lejárt, nem is törődött vele, itthon meg az egész vezetői engedély tanfolyamot végig kellett csínálni - utóbb.

monalisa1 # 2006.06.08. 15:14

Na mi okból a nem érvényesség, ez jó kérdés!

Gondolom az orvosi engedélyezéssel nem lesz problémád, azt a háziorvosnál majd el tudod rendezni +az okmányirodában is kell majd néhány ezer forintot fizetni.

Egyébiránt vélem valamiféle KRESZ "útóképzési" tanfolyamra és vizsgára be kell majd ülnöd, lévén Amerika messze van (...), itt az EU-ban pedig tán mások az egyes közlekedési szabályok/előírások.

Javaslom egy komolyabb autós iskolában érdeklődjed meg a dolgot.

csepanyi # 2006.06.08. 13:38

Kedves autójogász!

Már régebben válaszoltál arra a kérdésemre, hogy tudnám honosítani a Floridában megszerzett, és 2003-ban lejárt jogosítványomat. A minap bent voltam az okmányirodában ez ügyben és az ügyintéző azt mondja hogy nem tudom honosítani mert nem érvényes. Tudnál segíteni abban, hogy mire hivatkozhatok (a jogszabály melyik részére) hogy meggyőzzem a tévedéséről?

Előre is köszönöm.

monalisa1 # 2006.05.03. 19:38

Ezt én sem tudom, sőt az azt sem tudom megmondani, hogy hol tudnál utána nézni.
De remélve azért mielőbb megoldódik a problémád.

Amúgy a KRESZ-ismeretek felfrissitése senkinek nem árt (...), sőt ha jól tudom egyes hivatásos sofőrökneka munkakörhöz évi/két évi rendszerességel házivizsga van.

Az "úr"vezető meg megszerzi a jogsit mondjuk 18 éves korában, aztán van akinek soha többé nem kerül a kezébe a KRESZ tanköny. Ez így nincs rendején, 5-10 évente egy vizsga sokaknak elkelne bizony...

csepanyi # 2006.05.03. 18:17

Köszi a választ. Nem tudom, hogy az USA tagja e annak az egyezménynek, aminek alapján mentesülök a vizsgakötelezettség alól.

monalisa1 # 2006.05.03. 16:43

Jaj bocs, elolvastam., Te itthon szeretnéd honosítani a Floridában szerzett jogosítványt.

KRESZ-ből biztosan fog kelleni vizsgát tenni.

Érdeklődj autós iskolákban.

monalisa1 # 2006.05.03. 15:56

Hát erre a kérdésre leginkább egy Floridában élő magyar tudna megválaszolni.

Ha kutakodsz egy kicsit a net-en - pl. Florida.lap.hu - bizonyára találsz e-mail levelezőtársat, aki ismeri a helyi közigazgatási szabályokat, de leglábbis utána tud nézni a kérdésnek.

Egyébként az ottani KRESZ-ből biztos a vizsgakötelezettség, a vezetési gyakorlat ellenőrzése pedig annak okán, hogy Amerikában 90%-ban automata sebességváltós kocsik vannak.

csepanyi # 2006.05.03. 12:09

Kedves autójogász!

Azt szeretném kérdezni, hogy aki Floridában szerzett jogosítványt, annak van e valamilyen vizsgakötelezettsége a honosítás során? Pl. KRESZ, vezetés, stb.

Előre is köszönöm a válaszát!

autojogasz (törölt felhasználó) # 2006.02.09. 22:22

Elnézést, az időm rövidsége miatt csak a jogszabályt tudtam átmásolni.