Elkésett gépjárműátírás


wers # 2016.06.04. 03:49

A kekkh felé kinek a dolga az opció törléseket elintézni?
Ki másnak, mint aki terhelt?
Egyébként nem tűnt fel, hogy nem attól veszed meg a gépjárművet, aki a tulaj? A forgalmiban ki volt?

GáborK # 2016.06.03. 17:17

Tisztelt Jogi Fórum!

Sajnos a következő butaságot csináltam! Vettem egy motorhibás autót egy x kft-nek nevezett cégtől! Az x kft ezt pályázat során megvette a z kft. által felszámolt y kft-től!

Közben megcsináltattam az autót, költöttem rá közel 1 millió Ft-t és nevemre szeretném venni. Elmentem az okmányirodába, ott kiderült, hogy az x kft. nem vette a saját nevére az autót és még mindig az y kft nevén van. Ezen az y kft.-n van egy rakat hitel és egyéb opciós dolgok, ami miatt nem tudom átírni.

Elvileg a felszámoló cég minden iratot odaadott az értékesítés során az x kft-nek. Na ebből én csak az adásvételit és két olyan papírt kaptam, ami tájékoztat arról, h felszámolták az y kft-t. Ilyenkor mi a teendő? A kekkh felé kinek a dolga az opció törléseket elintézni? Az x cég az átírás során még az előző törzskönyvet is elhagyta, mivel már 2 éve náluk van az autó, azonban nem írták át, nem foglalkoztak vele, csak leállították a kert végébe az autót. Gondolom majd az adásvétel rájuk eső részét majd rendezik a navval, de én mit tegyek? Van két adás-vételim és körülbelül ennyi. A felszámoló cég nem valami segítőkész.

Véleményem # 2015.05.07. 17:41

dzsozi79

3 topicba írt, 3 különböző téma alá, ugyan azzal a problémával. Tisztázza, hogy akkor mi a konkrét kérdése és problémája egy topicban egy témában fejtse ki...

dzsozi79 # 2015.05.06. 10:56

üdv mzindenkinek !

2003-ban a nyakamra sóztak egy trabant gépkocsit amit
nem irattam át , és azóta mégcsak most kaptam róla egy levelet a kormányhivatal-tól hogy fáradjak be tisztázni az ügyet.
Az autó kb 2 hétig volt nálam aztán eltünt !!!
Feljelentést nem tettem !!!!
Szó szerint letojtam az egészet.

A kérdésem hogy ennyi idő után nem évül e-el a dolog ?
Mire számolhatok ?
Reagáljak a levélre ? hisz ennek már 12-éve.
Miért csak most kerestek fel ?

előre is köszönöm a választ.

mukikastar # 2014.09.10. 10:20

Szép jónapot! Egy olyan kérdésem lenne hogy kb 1 hónapja vásároltam egy autót, az eladó leadta az okmányirodában az adás vételit, de én még nem irattam át. Az autó vásárlás napja után 3 hétig egy szervízben állt szétszedve. Mivel már lekéstem a 15 napos határidőt, van erre valamilyen "kedvezmény" hogy szervízben állt az autó? Tudok ilyesmire hivatkozni vagy felejtsem el? A válaszokat előre is köszönöm!

lorddiablo # 2014.07.05. 19:41

Én is szívesen venném, ha valaki írna valami okosságot a kérdésemre.
Köszönöm.

majomlány # 2014.07.03. 12:17

Üdvözlet!
Történetem nem lesz egyedi ahogy olvasgattam a kérdéseket, viszont nem találtam választ az én ügyemre.
Kb 4 éve egy ismerőstől megvásároltunk egy autót,de nem irtunk adásvételit sem semmit,minden ugyanúgy ment az ő nevére,csak mi fizettük a költségeket. Hozzáteszem konfliktus nélkül!! Majd ember megkért hogy tartozás miatt trébe került,át kellene iratni a kocsit nehogy lefoglalják. Megírtuk az adásvételi szerződést, de megbeszéltük hogy addig nem jelentjük le,amíg nincs pénz átiratni (4,2 es motor ami kb 200.000 ft).Eredetvizsga és biztosítás még aznap elkészült az autóra már az én nevemre. Természetesen ő azonnal beadta a papirt (elmondása szerint), így betipegtem ocsmányirodába hogy megtegyem kötelességem de nem volt törzskönyvem. Elmondták mi a teendő,és hiányosságok miatt írjunk új szerződést is amin fel kell tüntetni hogy nem került átadásra és kérni kell másikat, mellesleg a rendszerbe sem kerültem be,vagyis nem is adta le az ismerős a papírt.De ez mellékes.
Kb 1 hónap múlva sikerült elérnem az embert, megbeszéltük a teendőket és megírtuk az új adás-vételit. 1hét múlva ocsmányiroda, de a srác még mindig nem tett semmit az ügyben. Többszöri felszólítás után sem. Majd 3 hónap elteltével egy barátom kölcsönkérte a verdát, ellenőrzésen megbukott és feljelentettek. Már beküldtem a két adásvételit egy hasonló levél kíséretében hogy igazoljam magam,de pár nap múlva ennek ellenére megérkezett a 40.000 es csekk. Amit azért kaptam állítólag mert engedtem vezetni a haveromat ugy hogy A és B oszlop között Sötétített ablakok voltak + bejelentési kötelezettség mulasztás.
30 napom van tenni valamit. Kérhetek kihallgatást, de az mire lenne jo? Az ablakok miatti büntetést elismerem hogy jár, de nem az én hibámból nem tudom átiratni az autót, akkor miért engem büntetnek. Kérem segítsen, mert 3 hónapja húzódik a dolog és az autó napi használatban van. Nem szeretnék több feljelentést. Előre is köszönöm

majomlány # 2014.07.03. 11:49

Valaki segítsen.... Fogy az időm :(

majomlány # 2014.07.02. 23:58

Üdvözlet!

Történetem nem lesz egyedi ahogy olvasgattam a kérdéseket, viszont nem találtam választ az én ügyemre.
Kb 4 éve egy ismerőstől megvásároltunk egy autót,de nem irtunk adásvételit sem semmit,minden ugyanúgy ment az ő nevére,csak mi fizettük a költségeket. Hozzáteszem konfliktus nélkül!! Majd ember megkért hogy tartozás miatt trébe került,át kellene iratni a kocsit nehogy lefoglalják. Megírtuk az adásvételi szerződést, de megbeszéltük hogy addig nem jelentjük le,amíg nincs pénz átiratni (4,2 es motor ami kb 200.000 ft).Eredetvizsga és biztosítás még aznap elkészült az autóra már az én nevemre. Természetesen ő azonnal beadta a papirt (elmondása szerint), így betipegtem ocsmányirodába hogy megtegyem kötelességem de nem volt törzskönyvem. Elmondták mi a teendő,és hiányosságok miatt írjunk új szerződést is amin fel kell tüntetni hogy nem került átadásra és kérni kell másikat, mellesleg a rendszerbe sem kerültem be,vagyis nem is adta le az ismerős a papírt.De ez mellékes.
Kb 1 hónap múlva sikerült elérnem az embert, megbeszéltük a teendőket és megírtuk az új adás-vételit. 1hét múlva ocsmányiroda, de a srác még mindig nem tett semmit az ügyben. Többszöri felszólítás után sem. Majd 3 hónap elteltével egy barátom kölcsönkérte a verdát, ellenőrzésen megbukott és feljelentettek. Már beküldtem a két adásvételit egy hasonló levél kíséretében hogy igazoljam magam,de pár nap múlva ennek ellenére megérkezett a 40.000 es csekk. Amit azért kaptam állítólag mert engedtem vezetni a haveromat ugy hogy A és B oszlop között Sötétített ablakok voltak + bejelentési kötelezettség mulasztás.
30 napom van tenni valamit. Kérhetek kihallgatást, de az mire lenne jo? Az ablakok miatti büntetést elismerem hogy jár, de nem az én hibámból nem tudom átiratni az autót, akkor miért engem büntetnek. Kérem segítsen, mert 3 hónapja húzódik a dolog és az autó napi használatban van. Nem szeretnék több feljelentést. Előre is köszönöm

majomlány # 2014.07.02. 23:57

Üdvözlet!

Történetem nem lesz egyedi ahogy olvasgattam a kérdéseket, viszont nem találtam választ az én ügyemre. Kb 4 éve egy ismerőstől megvásároltunk egy autót,de nem irtunk adásvételit sem semmit,minden ugyanúgy ment az ő nevére,csak mi fizettük a költségeket. Hozzáteszem konfliktus nélkül!! Majd ember megkért hogy tartozás miatt trébe került,át kellene iratni a kocsit nehogy lefoglalják. Megírtuk az adásvételi szerződést, de megbeszéltük hogy addig nem jelentjük le,amíg nincs pénz átiratni (4,2 es moto
  • kb 200.000 ft).Eredetvizsga és biztosítás még aznap elkészült az autóra már az én nevemre. Természetesen ő azonnal beadta a papirt (elmondása szerint), így betipegtem ocsmányirodába hogy megtegyem kötelességem de nem volt törzskönyvem. Elmondták mi a teendő,és hiányosságok miatt írjunk új szerződést is amin fel kell tüntetni hogy nem került átadásra és kérni kell másikat, mellesleg a rendszerbe sem kerültem be,vagyis nem is adta le az ismerős a papírt.De ez mellékes.
Kb 1 hónap múlva sikerült elérnem az embert, megbeszéltük a teendőket és megírtuk az új adás-vételit. 1hét múlva ocsmányiroda, de a srác még mindig nem tett semmit az ügyben. Többszöri felszólítás után sem. Majd 3 hónap elteltével egy barátom kölcsönkérte a verdát, ellenőrzésen megbukott és feljelentettek. Már beküldtem a két adásvételit egy hasonló levél kíséretében hogy igazoljam magam,de pár nap múlva ennek ellenére megérkezett a 40.000 es csekk. Amit azért kaptam állítólag mert engedtem vezetni a haveromat ugy hogy A és B oszlop között Sötétített ablakok voltak + bejelentési kötelezettség mulasztás. 30 napom van tenni valamit. Kérhetek kihallgatást, de az mire lenne jo? Az ablakok miatti büntetést elismerem hogy jár, de nem az én hibámból nem tudom átiratni az autót, akkor miért engem büntetnek. Kérem segítsen, mert 3 hónapja húzódik a dolog és az autó napi használatban van. Nem szeretnék több feljelentést. Előre is köszönöm
lorddiablo # 2014.06.29. 21:03

Üdv.
A történetem röviden:
Egyenesági felmenőmtől megvásároltam egy motorkerékpárt, aminek ő a tulajdonosa (az ő neve szerepel a törzskönyvben), míg én csak az üzemben tartója vagyok, de minden biztosítás és a forgalmi az én nevemen van, valamint minden biztosítás érvényes 2014. 12. 31-ig.

Kérdésem pedig a következők:

Mi legyen az ügyintézés sorrendje? Először eredetiség vizsgát csináltassam meg aztán menjek az okmányirodába, vagy fordítva? Mivel minden biztosítás a nevemen van és érvényes azt nem kell kötnöm újat?
Kapok-e új forgalmi engedélyt?
Mivel a lakcímkártyám nem arra a címre szól ahol lakom ill. tartózkodom, lehet-e tartózkodási helyet bele íratni a forgalmi engedélybe (arról a címről, ahol tartózkodom, nincs semmilyen igazoló papírom)?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Ha lehet erre a címre kérném: mzsolty@citromail.hu

Atis77 # 2014.06.26. 04:54

Nem feltétlen kell a TK, ha nincs meg a vevő besétál a papírokkal az okmányirodába, ott elmondja hogy elveszett. Ezután kőröztetik 30 napig ha nincs meg átírják, és kap egy újat a vevő.

pohicop # 2014.06.25. 18:32

Ha bemegy jelzi az okmányirodában, hogy vett egy autót amit át szeretne íratni, de még nem érkezett meg a törzskönyve akkor elfogadják neki. Leigazolják és nem ketyeg a 15 nap.

Más kérdés ki az aki törzskönyv nélkül mer autót venni?

kisnyúl # 2014.06.25. 17:04

Üdv,

Örököltem egy autót, mely pár napja a jogerős hagyatéki végzéssel már a nevemen van.

Tudja valaki mennyi időbe telik mire megküldik az új törzskönyvet? Most lenne rá vevőm.

Tudomásom szerint a vevőnek csak 15 napja van az átírásra az adásvételi szerződés megkötésétől, amihez szüksége lenne a törzskönyvre is!

luck-666 # 2014.06.21. 08:53

bocs,ez kimaradt:
A gépjármű tulajdonjogában bekövetkezett változást a jármű korábbi tulajdonosának (eladó, ajándékozó) a változástól számított 8 napon belül be kell jelentenie.

luck-666 # 2014.06.21. 08:46

azt,hogy a vevő nem volt jelen,azt jobb lenne nem híresztelni

luck-666 # 2014.06.21. 08:41

joglajos

ti is hibáztatok,mivel nem jelentettétek be az eladást

Gépjármű eladás bejelentése

A gépjármű eladás bejelentése a gépjármű átírásnál egyszerűbb folyamat és szerencsére pénzbe sem kerül. A folyamat magánszemélyek számára az alábbiak szerint zajlik:

  1. az adásvételi szerződéssel el kell menni az okmányirodába. Természetesen legyenek nálunk azok az iratok, melyek alapján a szerződés ki lett töltve. Az ügyintézés 2-3 percet vesz igénybe, kapunk egy pecsétet az adásvételi szerződésre, ami igazolja, hogy megtörtént a bejelentés.
  2. fel kell venni a kapcsolatot a biztosítóval és náluk is bejelenteni az eladást, ekkor érdekmúlás megnevezéssel megszűnik a kötelező felelősség biztosítás.

Tipp 1: külön az adóhivatalba nem kell menni. Az okmányiroda automatikusan értesíti az adóhivatalt.

Tipp 2: az eladás bejelentése interneten keresztül is megoldható, az alábbi címen: https://www.nyilvantarto.hu/ugyseged/

joglajos # 2014.06.20. 18:57

Eladtam az autómat két hónappalezelőtt a vevő egy család volt és vevő adataival kitöltött aláírt adásvételivel jöttek, a vevő a családfő volt aki nem volt jelen,betegsége miatt. A tanúk a felesége és a menye volt, akik velem együtt írták alá az adásvételit. Valamint a fia vezetett aki vélhetően használni fogja. A vételárat kifizették az autót tözskönyvestől megkapták. Rá két hónapra kaptam egy díjnem fizetéses autópálya használatot, ekkor jelentettem be az okmányirodában az eladást, azt hittem, hogy már régen átiratták. Mivel a a vevő nem volt jelen, az adásvételi érvényes-e.Én jóhiszeműen elfogadtam. A lakcím a családtagokéval
megegyezett.Az adásvételnek még a feleségem is tanuja volt, bár ő nem szerepel az adásvételin.
Köszönöm a válasz előre is.

subalo # 2014.03.30. 14:39

Üdv!
Vettem egy motorkerékpárt és azt szeretném kérdezni hogy az okmányirodának mennyi időn belül kell visszaadni a rendszámát mert mikor vettük ki volt vonva és már küldtünk nekik egy levelet hogy küldjék el ebbe a városba az okmányokat 1 honnappal ezelőtt???
Hogy van-e valami határidő hogy meddig kell kiadni?
a válaszokat előre is köszönöm

kkozsi # 2014.02.05. 10:33

Privátban is nyugodtan üzenhetnek. Köszönöm a segítésget.

kkozsi # 2014.02.05. 10:32

Tisztelt Fórumozók!
A következő gondom akadt. Még 2011 decemberében eladtam az autómat. A vevő egy ismerős volt. Nem állt anyagilag túl jól. Ezért megbeszéltük,hogy majd 2012-ben át lesz íratva az autó. Sajnos nem tudta a mai napig átíratni. 2012-ben adott arra pénzt h az autót kivonjam ideiglenesen a forgalomból. Ezt meg is tettem. És azóta semmi. A gondom az hogy a kivonáshoz visszavettem az autó papírjait, amit sajnos költözéskor elhagytam. Már egy jó párszor felszólítottam az illetőt h akkor jó lenne ha történne valami, de semmi. Most már unom, hogy én fizetem az autó után a gépjármű adót. Ráadásul azt mondja h adjam vissza az autó vételárát és akkor visszaadja az autót. De nekem semmi szükségem az autóra. Kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeim vannak? Dátum nélkül bevihetem az adásvételit az okmányirodába? Vagy menjek a rendőrségre?

Gyuszkó7 # 2014.01.31. 09:39

Tisztelt Jogi Fórum!

Még tavaly Május környékén vettünk 1 autót,de az átírással sajnos késtünk mert az autó totálkáros volt és többe került a javítása,késés miatt megbüntettek,azt szeretném kérdezni hogy van ennek elévülési ideje ? vagy hogy lehetne kikerülni a büntetést ?

TonyMontana # 2014.01.13. 23:04

Üdv!

December elején vásároltam egy autót, aminek lejárt a műszakija.Hazaszállíttattam, majd megcsináltattam az eredetiségvizsgáját, de az átiratásra nem volt pénzem...az autót tehát egyszer sem használtam közúton..nem is tudtam pontosan hogyan kell mindent rendezni.Teltek a napok, az ünnepek, és csak a minap fizettem ki az átiratás költségét.A segítőkészséges okmányirodában dolgozó nő, tájékoztatott, hogy bírságra számíthatok a késedelem miatt, 30 tól 100 ezer forint is lehet...majd tájékoztatott, hogy esetleg,ha már kiküldték a büntetést, a rendőrségen "fellebezhetek" ha meg tudom mondani az okát a késedelemnek...

Gondolom a szervek készségesen ki fogják küldeni a bírságot, tehát próbálok felkészülni, van rá mód hogy bírság nélkül átéljem ezt a helyzetet?
válaszotokat előre is köszönöm! Bízom segítségetekben!

Köszönöm előre is!!
h.dome@citromail.hu

Géza89 # 2014.01.13. 16:50

Üdvözlet!
Elég érdekes a problémám.
Van egy utánfutóm, még nincs átiratva. De az a nagyobb probléma több mint tíz éve nincs átiratva, se kötelező biztosítás nincs utána fizetve se súlyadó. (Műszaki sincs), Forgalomba szeretném helyeztettni , milyen kölcségekkel jár ez nekem, a alap kölcségeken kívűl. (eredetiség,forgalmi törzsköny, műszaki) ezeknek tudom a árait, de a visszamenő biztosítást, meg a súlyadóval mit tudok kezdeni , átiráskór, mivel a adásvételire nem írtunk dátumot.
Előre is köszönöm a segítséget.

Turani05 # 2013.12.26. 22:08

Én 2013. 12. 20.-án vásároltam egy autót, azonbam a törzskönyvét az eladó elvesztette, így ez bele is került az adásvételi szerződésbe. Előzőleg a központi okmányirodától kaptam azt a választ, h. ez így jó lesz, ha rögzítésre kerül.

Eredetvizsga és biztosítás is meg lett még azon a napon.
Próbáltam átiratni, de persze nem lehetett és az eladó még nem is jelentette be az elvesztést.
Felhívtam h. tegye meg, később visszahívott, hogy 31-ére kapott időpontot.

A kérdésem az, hogy miután bejelentette az eltűnést és lezajlik az ezzel kapcsolatos 1 hónapos procedúra, mivel hogy kiesek a 15 napos átírási kötelezettségből ér-e ez miatt valamilyen jogi hátrány, büntetés?