Elkésett gépjárműátírás


_Wasp_ # 2006.08.08. 12:29

Aki hasonló problémába fut bele, az privizzen meg, van egy jó tippem :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2006.07.27. 07:41

Köszönöm a segítséget

úgy tűnik egyébként, mint mindenben, ebben a kérdésben is meg kell találni azt az embert, aki dönthet.....

azt hiszem, sikerült, szóval talán nem lesz gond az átírással

de azért kösz, még egyszer is


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Lökött # 2006.07.26. 15:46

Ezen megoldással, dupla átírást fizetsz.

Kényszerátíratást és az élettársad a sima átírást.

Le kell ülni és számolni, mi a jobb megoldás.

Szerződés átírásával kapcsolatban első lépés a megánokirat hamisítás. Ha netán azt közokiratba is foglalják, azaz bevésik a forgalmiba az új tulajdonost, a hamis magánokirat szerint, akkor már közokirathamisításról beszélhetünk.

Szükségünk van egy bünti eljárásra, melyből nem tudunk jól kijönni?
Vélelmezem nem.

Egy lehetőség van azért, a régi tulajdonost felkeresni személyesen, s megkérdezni, hogy Õ felhasználta-e az annó készült adásvételit, valahol is. Ha nem akkor újat készíteni, az aznapi dátummal, s villám gyorsan átíratni a kocsit. ( minden példányát a régi szerződésnek megsemmisíteni )

Ha felhasználta az eladó, akkor nem jó megoldás az előbb említett, mert új szerződés készítésekor, az eladó is bűncselekményt követ el. 2x adja el a kocsit. Magánokirat hamisításban elkövető.

Remélem tudtam segíteni.

----------------------
  • Löki
Traffic # 2006.07.24. 13:55

Véleményem szerint nem fognak átengedni a határon.
Másik szerződés írásán ne gondolkodj, az magánokirat-hamisításnak minősül!
Azt nem tudom, hogy milyen indokokat fogadnak el (a kómát biztosan elfogadnák), szerintem mondd el az igazat. Részletesen, pontosan, bizonyítsd be, hogy miért nem volt pénzed.

Egy megoldást tudok, de az sokba kerül. Add el az élettársadnak a járművet a kitiltás ideje alatt, ő írassa át időben, ezzel megszűnik a kitiltás, hiszen az új tulajdonost nem érheti hátrány az előző tulajdonos mulasztása miatt.

Attól tartok, hogy az eredetiségvizsgálatot is meg kell ismételned, tudomásom szerint 60 napig használható fel...

_Wasp_ # 2006.07.24. 13:44

Mivel a 15 napos határidőn sajna túl vagyok, arra lennék kiváncsi, hogy mit tehetek?

Mennék családostul Horvátországba augusztus végén, várjak a bejelentéssel, addig, hogy ne kelljen leadnom a rendszámot? Egyáltalán - átengednek a határon idegen névre szóló forgalmival és adásvételivel?

Ráadásul a gépkocsi a munkámhoz is kell, szóval nagy bajba kerülök, ha kivonnak a forgalomból. Adjam el és vegyek másikat?
Próbáljak megegyezni az autókereskedéssel ahonnan vettem, hogy írjunk egy másik adásvételi szerződést?
Vajon milyen okokat fogadnak el? Mi az amit biztos nem?
(nem feküdtem kómában vagy ilyesmi, csak összejött az új munkahely - vizsgaidőszak - gyámhatósági eljárás - élettársam korházi kezelése)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Traffic # 2006.07.24. 13:31

T. _Wasp_!

Elméletileg az Okmányiroda kivonja a járművet a forgalomból.

35/2000. BM rendelet
88/A. § (1) Amennyiben a jármű jogszerű megszerzője a bejelentési kötelezettségét, annak keletkezésétől számított 15 napon túl, késedelmesen teljesíti a közlekedési igazgatási hatóság az (5) bekezdésben foglalt intézkedések megtétele mellett, bejegyzi a tulajdonjogot a nyilvántartásba, és a forgalmi engedély, valamint a törzskönyv kiadására intézkedik.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben értesíti a mulasztási bírság kiszabása érdekében az Illetékhivatalt.

(3) Amennyiben az (1) bekezdésben meghatározott esetben a közlekedési igazgatási hatóság megállapítja, hogy az ügyfél önhibájából nem tett eleget bejelentési kötelezettségének a járművet kivonja a forgalomból, amennyiben a jármű tulajdonjogában időközben nem következett be változás.

A kivonás időtartama:
89. §
(2) A 76/A. § (6) bekezdés a) pontja és a 88/A. § (3) bekezdése esetében a kivonás időtartama, ha a mulasztás

  1. 30 napot nem haladja meg, két hónap,
  2. 31 és 90 nap közé esik, négy hónap,
  3. 91 és 180 nap közé esik, hat hónap,
  4. 180 napot meghaladja, egy év.

Úgy vélem olcsóbb megoldás 15 napon belül átíratni a járművet. Az önhibát is vizsgálja az Okmányiroda, bizonyítani kell, hogy mik voltak a személyes gondok, amely miatt nem sikerült a törvényes határidőn belül átíratni a személygépkocsit.
Ha elfogadják az indokot, akkor elmarad a forgalomból történő kivonás.

_Wasp_ # 2006.07.24. 11:34

Vásároltam egy személygépkocsit 2006.05.04-én.
Sajnos személyes gondok miatt ezt máig még nem tudtam a nevemre iratni.
(rendőr nem fogott meg, figyelmeztetést nem kaptam)
Készíttettem egy eredetvizsgálatot még 05.20-án, valamint van érvényes felelősségbiztosításom is a járműre.

Mire számíthatok, ha megyek átiratni?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása