Elkésett gépjárműátírás


monalisa1 # 2010.02.07. 18:05

Másvalaki tulajdonában lévő gk-ra nem lehet biztosítást kötni. Tessék átíratni, aztán a késedelem miatti némi büntetést is megfizetni.

"Mona"
laikus hozzászóló

Crash # 2010.02.07. 14:02

Hello mindenki!

Azt szeretném kérdezni hogy mit tudnék csinálni ha 09.dec.27.-én vettem a kocsit most akarok rá kötelezőt kötni, de azt mondják nem lehet, mert csak ha a tulajdonjog megszerzése nem több mint 14 nap
ilyenkor mi van?

Köszönettel Crash.

monalisa1 # 2010.02.04. 16:27

Bontóba vele.

atttillla # 2010.02.04. 11:10

De az autó nem működik. Motorhibás be se indul akkor mi a teendő?

monalisa1 # 2010.02.03. 20:42

A kitiltás miatt, az újra forgalomba helyezés érdekében valószínűleg soronkívüli műszaki vizsgára kell vinned a kocsit, nos ott majd bejelented a színváltozást. (Ha a motor- és alvázszám változatlan akkor ugyanazon kocsiról van szó.)

Érdeklődhetsz: Nemzeti Közlekedési Hatóság
http://www.nkh.hu

"Mona"
laikus hozzászóló

atttillla # 2010.02.03. 19:36

Valaki? Lejjebb!

atttillla # 2010.02.03. 19:35

Valaki? Lejjebb!

guba # 2010.02.03. 12:48

Akkor menjél be, amikor ki tudod fizetni az átírást.

Crash # 2010.02.03. 12:44

Kedves Guba!

És mire számítsak? Kivonják a forgalombólés haigen akkor mennyi idő múlva? Mennyi lesz a büntetés kb? (azonkívül hogy nem 18Ft/ccm hanem 36/ccm) Ha megállít 1 rendőr feljelent az átírás végett? Mikor kéne bemennem az okirodába hogy elmondjam az indokaim?
Bocsi a sok kérdésért!
Köszönöm a segítséged előre is.

guba # 2010.02.03. 11:56

Hát, ha beleszerettél, tartsd meg! :-)) Egyébként sem befolyásolja a mulasztásod következményeit, hogy később eladod e vagy sem. A legjobb amit tehetsz, hogy amikor bemész az okmányirodára mondd el az indokaidat, és ha jó vagy az ügyintézőnél, talán nem lesz következménye. Régen ez működött, manapság nem tudom mennyire.

Crash # 2010.02.03. 10:29

elnézést csak annyit még hogy leghamarabb március 12.én tudnám átiratni mert akkor van fizetés

Crash # 2010.02.03. 10:20

Jó napot!

Azt szeretném kérdezni hogy 2009.december 27.én vettem egy kocsit kereskedésbe (műszaki március 28 ig.) Átírást lekéstem mert a cégtöl kirúgtak és inkább kajára költöttem az átírási pénzt.
Mit tudnék tenni hogy jól járjak, vagy mire számíthatok, megszeretném tartani a kocsit mert beleszerettem (a motorja 3000km es generál után Skoda 120L 24000Ft volt) vagy vegyek másikat de ennek a motorját hogy tarthatom meg vagy hogy lenne a legjobb?
Előre köszönöm!

atttillla # 2010.02.03. 09:58

Jó napot!

A kérdésem a következő lenne:

Vettem egy autót októberben elkéstem az átírásával...
Kitiltották 4 hónapra az autót november 14.-ei kezdeti idővel ami azt jelenti hogy március 14 elméletileg amikor megszűnik ez a kitiltás...
Mivel az autó elég ramaty állapotban volt mindent megcsináltattam rajta... és egy új színt vittem fel az autóra (szürke volt kék lett)... Valyon hogyan tudom én ezt még átírás előtt bejegyeztetni, hogy megváltozott az autó színe még átírás előtt???

Kicsit bonyolult a dolog de sajnos igy jött össze...
A válaszokat előre is köszönöm!!!
Üdv : ATTTILLLA

monalisa1 # 2010.02.02. 19:06

jager

Az örököstől kell megvenned az autót, neki meg előbb a saját nevére kell azt iratnia - másképp a dolog nem lehetséges. (Arra figyelj hogy a vételt követően csak 15 nap van a kocsit a nevedre iratni - különben késedelmi bírság várható. Ezen kívül a biztosítást is intézned kell valamint az önkormányzatnál a súlyadót.)

Ha a műszaki vizsga időpontja közeli addig ne vedd meg a kocsit amíg az örököst azt el nem végeztette - minek te fizess egy csomó pénzt.

"Mona"
laikus hozzászóló

guba # 2010.02.02. 18:28

Beugorhatnál, csak kellene tudnod mutatni egy írásbeli adásvételi szerződést, mert bemondásra nem fog a nevedre kerülni. Azonkívül ha elvállalod, hogy nem irattad át határidőre, kapsz még egy csomó bírságot is a nyakadba.

bertód # 2010.02.02. 18:04

Üdvözletem!
Egy olyan problémám adódott,hogy van nálam egy gépjármű ami a forgalomból ki lett tiltva.Forgalmi törzskönyv van
és egy határozat miszerint az átirás elmulasztása miatt
kitiltották a forgalomból,ismeretlen vevőnek lett eladva.Ez az ismeretlen vevő dolog nekem ujj ilyet még nem láttam,de felmerült bennem,ha ismeretlen a vevő valószinű a régi tulaj se mutatott adásvételit amikor lejelentette,tehát elvileg átirható lehet ha beugrok az ismeretlen vevőnek?

jager # 2010.01.21. 17:42

Kedves Fórumozók!

2 éve használok egy gépkocsit, aminek jelenleg üzembentartója vagyok. Sajnos az autó tulajdonosa tavaly év végén meghalt. Ilyenkor mi a teendőm, ha az autót meg szeretném venni. Kétszer kell átíratni (először az örökösre, majd rám?), vagy meg lehet oldani egyszerűbben (olcsóbban) is?

Köszönöm a válaszokat!
Róbert

Thony # 2010.01.17. 19:31

1,Ar asszem bemegyek személyesen, bár körbe faxoltam az össze önkormányzatot de jobb rájuk nézni:)
2, köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.01.17. 19:20

35/2000. (XII. 27.) KöViM-BM együttes rendelet

35/2000. (XI. 30.) BM rendelet

Én el nem olvasom:)

guba # 2010.01.17. 19:15

Ilyenkor még a határidőben meg kell jelenni az okmányirodán, a bejelentést megtenni, és kérni egy igazolást arról, hogy ott jártál, és az átírást ezért és ezért nem tudták foganatosítani. Neked nem kell semmit kérvényezned, bejelentési kötelezettséged van, amit határidőben teljesítened kell. Az ügymenet egyébként valóban az, hogy elküldenek, és azt mondják, hogy akkor majd jelentkezzél érvényes eredetvizsgával. Az igazolásra neked azért van szükséged, mert azzal mosod magad tisztára, ha utóbb mégis meg akarnak szopatni. Egy ezzel teljesen analóg tényállásnál egy ügyem a közigazgatási bíróságig jutott, mire végre elengedték a bírságot, és abban is arról volt szó, hogy utólag már nem emlékezett Micike az okmányirodáról, hogy a kedves ügyfél tett bejelentést.

Thony # 2010.01.17. 18:59

Köszönöm eddigi kedves segítségedet!
De sajnos nem találom az ide vonatkozó rendeletet!
Mert a számát ismerem de azt hogy ki adta ki azt sajnos nem tudom:( Ha esetleg linkelnéd, vagy beillesztenéd nem vagyok túl gyakorlott. Köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.01.17. 16:42

Balra törvénytárra katt.Ott írd be a számát.:)

Thony # 2010.01.17. 16:40

És ezt a rendeletet hol tudom megtalálni? mert google nem adja ki:)

végrehajtó1 # 2010.01.17. 16:32

van ilyen BM rendelet olvasd át

végrehajtó1 # 2010.01.17. 16:27

A budapestiek ismerik a 2000/35-ös törvényt ami erről szól,

Ezt nem én írtam.