Gyermek külföldre vitele


gyógyszerész # 2012.06.08. 04:15

Tisztelt Fórumozók!A szülői felügyeleti joggal rendelkező szülő a másik fél tudta nélkül külföldre/Canada v. USA/költözik a gyermekkel/amerikai-magyar álampolgár/.Mit tehet a másik fél,ha ezzel nem ért egyet.Melyik országban kell bírósághoz fordulnia?Mi van akkor,ha bejelenti ugyan,de a tiltakozás ellenére is költözik?Köszönöm.

anpe # 2012.06.07. 20:25

Köszönöm tisztelt Monalisa1 a javaslatát, de laikus vélemény nincs segítségemre.

monalisa1 # 2012.06.07. 19:45

Még ha "ideiglenesen" viszi is ki a gyermeket külföldre, a bíróság által meghatározott számú kapcsolattartást biztosítania kell., az már az ő gondja ezt hogyan is...

A gyámhatóság az elmaradt (= meghiusított) láthatás miatt remélve elkezdi majd bírságolni, a nemfizetés miatt rövid idő alatt szép summa lesz belőle...

Kérheted majd a bíróságtól a gyermekelhelyezés megváltoztatását, remélve eredménnyel.

Javaslom keresd fel a gyámhatóságot és hozd tudomásukra a szándékát.

monalius
laikus hozzászóló

anpe # 2012.06.07. 09:34

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Volt feleségem bejelentette, hogy a kisfiunkkal egy európai uniós országba fog költözni hamarosan. A tervvel nem értek egyet, mert a gyerek remekül érzi magát jelenlegi iskolájában, sokat vagyunk együtt, átlagosan heti három napot, tehát sokkal többet, mint a bíróság meghatározta kapcsolattartás. Nagyon fontos vagyok neki és természetesen ő is nekem.

Volt feleségem azt állítja, ha költözési szándékát nem véglegesnek, csak egy évre szólónak állítja be a gyámhivatalnál, akkor a véleményemet meg sem kérdezik, semmit sem tehetek, és nincs jogom a kapcsolattartásra sem, ami a munkám és a nagy távolság miatt legfeljebb évi két alkalomra redukálódna.
Igaz ez? Valóban nem tehetek semmit?

Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.06.04. 10:32

Eleve csak az 1 éven túli kint tartózkodáshoz kell a másik szülő hozzájárulása, vagy bírói engedély.

manek76 # 2012.06.04. 09:20

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy Németországban kaptam álláslehetőséget, 1 évre, a gyermeket vinném magammal Németországba, minden papírt beszereztünk, iskolába beirattam, stb. Az apjával nem tudunk megegyezni, ezért bíróságon elindítottam egy tartózkodási hely kérelmet. Ha ez nem zajlik le 1 éven belül, akkor haza kell jönnünk. Van-e jogszabályban meghatározva időtartam, hogy mennyi idő múlva mehetek ki újra a gyerekkel?

üdv

ObudaFan # 2012.05.27. 11:22

Mármint nem az önkormányzat, hanem természetesen a jegyző.

ObudaFan # 2012.05.27. 11:22

A helyi önkormányzat igen gyorsan fiktívvé fogja nyilvánítani azt a lakcímet.

monalisa1 # 2012.05.26. 17:29

Szerintem hiba lenne itthon mindent felégetni, mert alakulthat úgy is hogy...

Amúgy jó ideje nincs már állandó lakcím és/vagy ideiglenes lakcím., tartózkodási hely van.

Valamint nem árt valami címet magatok után hagyni mert soha nem lehet tudni: valaki keres, illetve hivatalos levél jött stb. (Postán lehet kérni némi pénz ellenében hogy utánküldést eszközöljenek, vagy bérelni postafiókot és megkérni rokont/ismerőst időnként nézzen bele.)

monaluis
laikus hozzászóló

Cathalyn # 2012.05.26. 09:37

Természetesen a szüleinél, velük együtt külföldön, amit be is jelentenénk az okmányirodában, csak mivel nem úgy, hogy végleg külföldre költözik, így neki megmaradna a magyarországi állandó lakcíme is.

ObudaFan # 2012.05.26. 08:08

Szerintem a gyámhatóság vizsgálhatja, hogy hol lakik a gyerek, ha nem a szüleinél.

Cathalyn # 2012.05.25. 19:15

Milyen esetben okoz gondot?

ObudaFan # 2012.05.20. 12:37

De, ez gondot okozhat.

Cathalyn # 2012.05.20. 08:15

Sziasztok!
14 éves fiammal és az apjával együtt szeretnénk külföldre költözni.
Azt már tudom, hogy ha mi bejelentjük, hogy végleg külföldre költözünk, akkor elveszik a személyinket és a lakcímkártyánkat, és azt is, hogy a gyerek vonatkozásában ehhez a gyámhatóság engedélye kell.
Épp ezért - illetve ezért is - az ő esetében csak ideiglenes külföldre költözést szeretnénk bejelenteni.
A kérdésem az lenne, hogy ez így megoldható? Mármint hogy részünkről végleges, a gyerek részéről ideiglenes legyen a külföldre költözés?
Nem fog az gondot okozni, hogy a szüleinek (és törvényes képviselőinek) nincs magyarországi címe?
Előre is köszönöm, ha valaki válaszolni tud!

ObudaFan # 2012.05.09. 11:24

Amíg a szülői felügyeleti jogát bíróság nem szünteti meg, vannak.

kittyó # 2012.05.08. 21:26

Kedves pazs

Abban az esetben is ki kell kérnem az „édesapa”"beleegyezését,ha jelenleg a 22 éves börtönbüntetését tölti?Ezáltal is vannak még mindig apai jogai?
Köszönettel

pazs # 2012.05.08. 13:43

Ha az apa is beleegyezik, akkor a gyámhivatal engedélye kell, ha nem egyezik bele, a bíróság jóváhagyására is szükség van egy éven túli külföldön tartózkodáshoz. Mindkettőhöz kell környezettanulmány is.

Ezek hiányában hazahozathatja a gyereket az édesapja.

kittyó # 2012.05.08. 13:14

Tisztelt Fórum!

Érdeklődni szeretnék,milyen papírokra van szükségem ahhoz,hogy kiskorú gyermekemet külföldre hozzam és idekint éljünk.Több mint 10 éve elvált vagyok,édesapja egyáltalán nem tartja vele a kapcsolatot.Iskola el van intézve Németországban,kell-e még valahonnan hivatalos papírt beszereznem,ha igen honnan kell engedély.Az idő nagyon szorít.
Segítségüket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.04.24. 08:46

Nincs mit.

sznékrisztina # 2012.04.24. 06:59

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2012.04.23. 14:49

Ez szerintem megoldható.

sznékrisztina # 2012.04.23. 12:01

Kedves Shariel és Fórumozók!

Bementem a gyámhivatalba és a bíróságra is, hát meg kell mondjam nagyon nem egyszerű a dolog. A gyámhivatal anélkül meg sem indítja az eljárást, ha nincsenek a papírok: befogadási engedély (ha albérletbe mész, hogy ott lakhatsz), jövedelemigazolás (kinti munkáltatótól), iskolai, óvodai, bölcsödei befogadó nyilatkozat, hogy tud hozzájuk járni a gyerek, és a legdurvább, hogy környezettanulmányt kell készíteni a kinti hivatalnak, hogy megfelelnek a lakhatás feltételei annak, hogy a gyerekek ott tartózkodjanak. Mindezt úgy, hogy mi még itthon vagyunk és sosem látták a gyerekeket. Amennyiben elindul a gyámhivatali eljárás és az apa nem egyezik bele, úgy a bíróságra kell menni és ott kell folytatni az eljárást. És mindeközben a láthatás megváltoztatása iránt is kell egy pert indítanom, mivel a bírósági határozat, amelyben ezeket megállapították,még nincs 2 éves. Egyszóval nagyon nem egyszerű.

Most az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e tenni azt, hogy csak a láthatás megváltoztatás iránt indítok pert és kiviszem a fiúkat, majd mikor kint vagyunk néhány hónapot és berendezkedtünk én kérem meg azokat a papírokat, amiket a gyámhivatal kér és azokkal, amikor hazajövünk (fél éven belül) akkor indítom meg az eljárást?
Vagy tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan lehet ezt az egészet minél gyorsabban elintézni, mivel legkésőbb augusztus elején ki kell mennünk, mert a nagyfiam kezdené az iskolát.

Shariel # 2012.04.22. 14:44

Tisztelt Forumozók!

Válofélben lévő anyuka vagyok három gyermekkel,külföldön szeretnék letelepedni a gyermekeimmel és a jelenlegi párommal,aki jelenleg is külföldön dolgozik.Mi ennek a menete,segítségeteket szeretném kérni!

ObudaFan # 2012.04.17. 21:06

Nincs mit.

sznékrisztina # 2012.04.17. 12:24

Köszönöm a választ!