Közös szülői felügyeleti jog


ObudaFan # 2014.09.09. 16:35

Mondjuk a méltatlankodás az nem kell, itt mindenki ingyen és szívességből válaszolgat.

ObudaFan # 2014.09.09. 16:35

Bármelyik fél kérésére szinte biztosan megszünteti a bíróság.

lenovo505 # 2014.09.09. 13:10

Esetleg tudna valaki válaszolni, 40 nap után?????

lenovo505 # 2014.08.01. 16:58

Üdv.Olyan kérdéssel fordulnék a hozzáértőkhöz hogy közös felügyeleti joggal váltunk el,az anyánál vannak a gyerekek,6 és 8 évesek.Én füzetem a gyermektartást.Viszont a kedves exem a gyerekekkel kapcsolatban ahol csak tud keresztbe tesz!Van rá valami mód hogy a bíróság érvényesítse a közös felügyeleti jogot???Meghatározzon valamit hogy mikor melyik szülőnél vannak,stb??? Előre is köszi...

ObudaFan # 2014.06.21. 07:33

mskinga6

Egyezséggel lehet ilyen megállapodásra jutni, az egyezségben pedig meg lehet határozni a szülők jogait, kötelezettségeit úgy, ahogy szeretnétek. Általában a közös felügyeletnek az a lényege, hogy a szülők a gyermeket érintő kérdésekben közösen döntenek. Ha a közös szülői felügyelet gyakorlása során a szülők valamely kérdésben nem tudnak megállapodni - a lelkiismereti és vallásszabadság körébe tartozó kérdés kivételével - a gyámhatóság dönt.
Ha a közös szülői felügyelet gyakorlása során a szülők már nem tudnak együttműködni, a közös szülői felügyeletet a bíróság bármelyik szülő kérelmére megszünteti.

ObudaFan # 2014.06.21. 07:27

ZOZOZO

Nem mehetsz fel. De arról van megállapodásotok, hogy mikor vannak nálad a gyerekek, azt viszont végre lehet hajtani.

ZOZOZO # 2014.06.20. 13:50

Tisztelt Ügyvédek!

Közös házban élünk használatmegosztásban volt exemmel két kislányommal...
Mikor tavaly szétmentünk használatmegosztással a családi ház felső szintjét gondolkodás nélkül neki "adtam" ...

Viszont az együttlakás során, eljutottunk oda, hogy most birtokháborítással fenyeget, mivel a felső szinten lévő két gyerekszobába bejárok játszani a gyerekeimmel, vagy ruhákért, vagy altatni....

Mit tegyek? Ha az övé papíron a megosztás szerint, akkor én mint apa, csak könyöröghettek alulról a 4 és 7 -éves kislányaimnak, hogy jöjjenek le a nappaliba játszani? Hozzák le a játékukat?
Hozzák le a ruhájukat, mivel én nem mehetek fel és reggel iskola, ovi készülődésnél fel kell öltöztetni?
Eddig nem volt gond, de 2-3 hete bekattant az exem és ügyvédhfordult ... birtokháboritással fenyeget ha mégegyszer felmegyek az engedélye nélkül ...
Ha nincs itt felmehetek? Mivel 50%-ban velem vannak a gyerekek és az exem ezt az időt tölti a pasijánál, akkor nincs feszko...
De ha itthon van, mert az ő napja van, akkor mindig könyörögnöm kell, hogy engedje meg, hogy a gyerekeim után felmehessek és a szobájukban játszhassak velük?
Most eszközként használja ezt és folyamatosan "kegyet" gyakorol, hogy legtöbbször megengedi, de érezteti, hogy csak rajta és csak akkor ha ő engedi ...
Mit tegyek?

ZOZOZO

ZOZOZO # 2014.06.20. 13:45

Tisztelt Ügyvédek!

Tavsaly szétmentünk a párommal... két kislány 4 és 7 éves.
Közös felügyelet, normális mederben történő szétmenés ...
Havi 90 e Ft-ot fizetek és 50%-ban velem vannak. A páromnál lett elhelyezve, de közös felügyelettel a két kislány, széleskörű láthatási joggal, napi telefonnal stb.

Most merült fel, hogy a családi adókedvezmény problémája. Eddig tavaly ő vette igénybe és idén is ...

De most egyrészt lehet emelik, másrészt olyan helyzetbe kerültem, hogy anyagilag lehet kellene, hogy gyerekeimmel jövőre könnyebben tudjak élni ...
Mivel élettársak voltunk, gyorsan ment a szétmenés. Most jelenleg közös házban élünk négyen, azzal, hogy az én napjaimon, ő elmegy a pasijához...

Jövőre szeretném a családi adókedvezményt 50%-át én is igénybe venni. Lehetséges? Mi kell hozzá? Kell a hozzájárulása?

ZOZOZO

mskinga6 # 2014.06.07. 05:37

Kedves fórumozók!
8 évig élettársi kapcsolatban éltem. 2 gyermekünk született. A kicsi fél éves volt, amikor útjaink külön váltak. A gyermekeket az édesapjuk rendszeresen látogatta, támogatta,gyermektartást fizetett, nagyon szereti őket, ragaszkodik hozzájuk, ám a bíróság engem, az édesanyát nevezte ki a szülői felügyelet gyakorlójának. (én vidékre költöztem, ő Pest környékén maradt)
Idén a nagy fiúnk középiskolába megy (kollégista lesz), a kicsi pedig (12 éves) felköltözne az édesapához, aki azzal a kéréssel állt elő, hogy szeretne közös felügyeletet.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetőségeket rejteget magában a közös felügyelet?
Korlátozza-e az én jogaimat valamiben, illetve miben jogosítja föl az édesapát?
A segítséget köszönöm.

kaméleon # 2014.06.03. 19:25

Sanya, ha az anya tiltakozik ellene, a bíróság nem fogja rákényszeríteni.

sanya078 # 2014.06.03. 18:32

Tisztelt fórumozók!
Gyermekem elhelyezésének újbóli pertárgyalásán, aki most 2,5 éves, és lányka, a tárgyaláson kérhetem e a közös gyermek felügyelet gyakorlását, ha a per a 3 év utáni láthatás kibővítéséről, nálam alvásáról szól? És mennyi lenne az esélye hogy beleegyezne a bíróság, minek kell megfelelni, vagy ez esetleg egy új per tárgyalását képezi? A láthatásomról már korábban 2012-ben döntöttek, de érdemben szeretnék tudni, és segíteni gyermekem életben való megállását, akárhogyan is, és érzelmi, erkölcsi fejlődését is biztosítani. Láthatásom kéthetente hétvégén szombat, és vasárnap van.
Üdv
Sándor

pazs # 2014.03.11. 09:55

Ha te vagy az egyik szülő, akkor úgy, hogy kéred a bíróságtól. Ha nem, akkor sehogy.

utolsó esély # 2014.03.11. 09:06

Érdeklődnék közös szülői felügyeleti jogot hogyan tudok megszüntetni?

monalisa1 # 2013.12.28. 11:34

Anyavagyok

Egy 20 éves már saját magát vigyázza, ergo "felügyelni" maradt a 12 éves kiskorú. Mivel a nagyobbik pont karácsony másnapján cuccolt el otthonról, előre látható volt, hogy nálatok az idei karácsony nemigazán...

A kisebbik a téli szünet felét a külön élő apjánál tölthetné - sok másoknál ez így normális -, még lenne idő engedni.

----
  • laikus hozzászóló
ObudaFan # 2013.12.28. 10:33

Arra, hogy a végrehajtást a gyámhatóság elrendeli. Egyelőre más szankcióra nem.

Anyavagyok # 2013.12.26. 00:57

Kedves Fórumozók!
Az esetem röviden: Husz év házasság után a férjem hűtlensége miatt folyamatban van a válás. A megállapodásunk szerint a gyerekeinket (12 és 20 évesek) az én felügyeletem alá helyeztük. Havi 1x hétvégi láthatási jog eddig minden hónapban biztosítva volt. Kivétel az idei Karácsony, amikor nem engedtem el a kicsit, mivel a nagy 27-én elköltözik és szerettünk volna még egy kicsit együtt lenni. A párom és főleg az új nője azonnal a gyámhivatallal és a közös felügyeleti joggal kezdtek el fenyegetni, holott többször elmondtam nekik, hogy keressenek más időpontot a láthatásra. Kérdésem, hogy egyszeri "kihágásom" után mire számíthatok?

ObudaFan # 2013.12.16. 22:49

Akkor nincs nálatok közös felügyelet. Közös felügyeletet a bíróság csak a szülők közös kérésére rendel el.

Fabyen82 # 2013.12.16. 11:31

Kedves fórumozók!

Olvasgattam a topikot, de mivel kevés az időnk, szeretnék inkább írni. A párommal holnap megyünk a bíróságra beadni a keresetet, mivel nem engedi a volt párja hozzá a kisfiát egyáltalán. Ebben az esetben milyen keresetet érdemes beadni? A bíróság egy füst alatt rendezni fogja a gyerektartás és az elhelyezés kérdését is? Ha elhelyezik az anyánál (ebben megállapodnak),akkor a közös felügyeleti jog él, amennyiben nem korlátoz a bírósági határozat? Az én esetemben,a válási papírjaimat végig nézve nem találtam semmit a felügyeleti jogról, csak annyi van benne, hogy a gyerekek nálam vannak elhelyezve. Így akkor közös felügyelet van érvényben? Anyuka kérheti a perindítás után a kizárólagos felügyeleti jogot? Köszönöm!

atya.gatya # 2011.12.18. 17:39

Üdvözlök mindenkit!
Rövid kérdésem lenne, biztosan van is rá válasz valahol a fórumban, de mindeddig nem találtam meg.
Vázolva a helyzetem a következő: Nem hivatalos élettársi közösségben éltem Gyermekem anyjával. Apasági nyilatkozatot tettem természetesen, Gyermekem a nevemet viseli. Kapcsolatunk megszakadásáig közös lakcímünk volt. A Gyermekemmel kapcsolatban közös szülői felügyeletet gyakoroltunk. Az elhelyezésről, kapcsolattartásról, tartásdíjról bíróságon egyezség született. Az anya, a bíróságon követelte a közös szülői felügyeletről való lemondásom. A végzésben az anyánál lett elhelyezve a Gyermekünk, de a szülői felügyeletről nem rendelkezett a bíróság, vagyis egy szó sincs arról benne.
Kérdésem ez alapján az, hogy a szülői felügyeleti jogom megszüntette, vagy szüneteltette ez által a bíróság?
A választ előre is köszönöm!

hkati2 # 2011.11.25. 19:16

Kriszti72!
A hibát az előző munkáltató vétette! Keresd rajta! Amikor a férjed leszámolt nekik kötelességük lett volna feltüntetni a munkáltatói igazoláson a letiltást!Ha ezt elmúlasztotta azért felenie kénne! A munkáltatói igazolás tartalmazza:
⇒ a munkavállaló személyi adatait és TAJ- számát,
⇒ a munkaviszonyban töltött idő hosszát,
⇒ a tárgyévben addig igénybevett betegszabadság mértékét,
⇒ a munkabérből jogerős határozat, vagy jogszabály alapján levonandó tartozások mértékét, jogosultját, illetve azt, hogy ilyen tartozás nem terheli a munkabért
⇒ azt, hogy részesült -e az Mt. 95.§ (5) bek. szerinti emelt összegű külön végkielégítésben
⇒ az esetleges magánnyugdíjpénztári tagságra vonatkozó adatokat

Kriszti72 # 2011.11.25. 17:36

Sziasztok Fórumozók!
Segítség és okos tanács kéne. Vázolom a helyzetet nagy vonalakban: Gyermektartásdíj meglett állapítva jogerősen de az apa nem fizette. Bírósági letiltást kértem,amit tiltottak is egy darabig.Az apa új munkáltatót váltott.De ez idő alatt a bírósági végrehajtót is felfüggesztették és a kijelölt végrehajtónak nem hajlandó átadni az iratokat.Az új munkáltató nem von mert azt állítja, hogy nincs róla tudomása az apa irataiból nem derül ki.Tehát nem kapom a gyt hónapok óta,mert az apa önként nem fizet.
A végrehajtói kamara a leveleimre nem válaszol,telefonon szt a tájékoztatást adja hónapok óta, hogy nem tudnak mit tenni ,nekem meg kell várnom amíg a végrehajtónak a peres ügye lezárul. Írtam levelet a bíróságnak hogy akkor közvetlen bírósági úton tiltsák le,de elutasították a kérelmemet,mondván végrehajtás van folyamatban,de tudomásuk van a végrehajtó elleni pereskedésről és sajnálnak stb...de ők nem tehetnek semmit hanem a végrehajtói kamara. De a kamara meg a bíróságra mutogat.A munkáltató meg azt írta, hogy eredeti pontos összegű végrehajtó álltal kiállított letiltást ké, nem fogadta el tőlem,azt amit még a végrehajtó kiállított a volt munkáltatónak.Sakk matt helyzetben vagyok.Kérdésem az lenne lehetne-e az apa ellen egy keresetet beadnom mondván nem, fizet és nem tartja be a bírósági határozatban foglaltakat.? Kérhetem -e a bíróságot vonják ezért felelősségre és újra kötelezzék a gyt fizetésére.? Mellesleg már másfél éve folyik ellene rendőrségi eljárás is.
Fontos lenne a jó tanács mindenkitől.

tarjani # 2011.11.25. 17:09

Pazsnak és Siónak! Az én exem megtette azt,hogy elment a kislánnyal pestre felhivott és közölte,hogy a metró alá fog ugrani a gyerekkel együtt.Én még aznap vártam haza majd másnap vihogva hazajött a szomszéd faluból.Nem kivánom senkinek ezen tehetetlen éjszakát.Találkoztam olyan esettel,hogy a gyermekben tettek kár bosszúból meg ilyenek.Nem tudni kiben mi lakozik kiből mit váltanak ki a dolgok.A bosszúvágy nagy úr!!

pazs # 2011.11.25. 14:11

sadow: nagyon-nagyon rossz ötlet volt olyan emberrel szülővé válni, akiből kinézed, hogy azért bántaná a gyereketeket, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. Úgyhogy én is remélem, hogy ezt nem gondolod komolyan.

sió # 2011.11.25. 14:06

Méltó az írásod tartalma / hovatovább tükrözi/ ahhoz, ami a valódi problémád!
Keress orvost. Megéri!

sadow # 2011.11.25. 07:52

Nem hallottál még olyat te idióta?