Válás, vagyonmegosztás


Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.16. 07:28

Nincs szerepe az időnek. (Egyetlen esetet kivéve, de az is ritka és épp ellenkező irányú: a különvagyonba tartozó dolog válhat a közös vagyon részévé.)

Ster # 2007.11.16. 07:19

Köszi a választ...
Tehát semmiféle szerepe nincs az időnek...1-2 esetleg 4 évnek...
Azért kérdeztem, mert hallottam valakitől (nem jogban jártas), hogy az 5. év előtti válás esetén nem kell az 1/2-1/2 vagyonmegosztást "követni"....

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.16. 07:11

A "közös" vagyon 1/2-1/2 arányban oszlik meg a házasfelek között. Más kérdés, hogy egy konkrét vagyontárgy a közös vagyonba tartozik-e.

Ster # 2007.11.16. 06:38

Egy gyors kérdés, valaki biztosan tudja rá a választ...
Minden esetben 50-50% illeti meg mindkét felet a válás után a közös vagyonból? (Házassági szerződés nem íródott.)
Vagy van esetleg "időkorlát"? Pl.: 3-5 éven belüli (tehát relatíve korai) válás esetén más "szabályok" érvényesek...?

monalisa1 # 2007.11.15. 07:59

Tudnám javasolni ezen topic visszaolvasását, mert mások esetéből sokat lehet tanulni.

prognózis # 2007.11.14. 20:18

Köszönöm

monalisa1 # 2007.11.13. 20:00

Válás - gyerekelhelyezés, a vagyonmegosztás marad(hat) későbbre, de ha a válóper során meg tudnak egyezni, akkor azzal egyidejüleg az is lerendezhető - és a válóper 12 ezer forint illetékébe belefér. Ellenkező esetben egy külön vagyonmegosztási pár nagyon költséges "mulatság" valószínűleg mindkettőjük részére. És időigényes...

prognózis # 2007.11.13. 18:27

Jó estét!

Csupán annyi lenne a kérésem,hogy valaki mondja el milyen sorrendben történik a válás-vagyonmegosztás-gyermekelhelyezés.Ha nincs ilyen,mit ajánlanak,melyik a legjobb.

Köszönöm

ObudaFan # 2007.11.13. 17:43

Ha tudja a másik testvér bizonyítani, hogy valamilyen hagyatékkal kapcsolatos ígéret fejében tette ezt, akkor igen.

Zoltanuss # 2007.11.13. 17:33

T. ObudaFan ! Ez nekem szólt volna ?
11.09.18.19
hát az a helyzet egy 85 éves idős hölgy nem indit semmilyen tartási birósági keresetet.
Idős otthonban van, az egyik gyereke nem akar hozzájárulni a tartás kiegészítéshez - sőt a bankkártyáját is lenyúlta - jó magyar kifejezéssel !
pontosítva kérdést, egy későbbi örökségnél lehet ezt a kötelezettségét érvényesíteni ??
Kösz !

ObudaFan # 2007.11.09. 17:19

Az édesanya bíróságon rokontartás iránt pert indíthat a nem fizető gyermek ellen, mert rokonaival szemben, az alábbi rendelkezésekben meghatározott körben, az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja és akinek tartásra kötelezhető házastársa sincs.
A másik gyermek azonban csak akkor indíthat pert, ha nem idősek otthonában, hanem saját háztartásában tartja el az anyukát: a tartásra kötelezett rokon, aki a jogosultat saját háztartásában tartja és gondozza, a többi kötelezett ellen saját jogán is pert indíthat.

bandeexoft # 2007.11.09. 12:14

Nagyon köszönöm a lehetőséget!

amatőr # 2007.11.09. 11:49
bandeexoft # 2007.11.09. 11:25

Üdvözletem!
Köszönöm a tanácsot!

A mintát, mintákat azért kértem volna, mert sajnos a panasznapot a bíróságon nincsen lehetőségem meg keresni, mivel minden nap, szinte reggeltől estig dolgozom. Ügyvédhez pedig akkor szeretnék menni, ha már az egész dolog el van indítva, azaz a bíróság már kitűzött valamilyen tárgyalást és esetleg íratpótlást,pontosítást, azaz valami konkrétumot kér.
Egy egyszerű mintára vagy tanácsra lenne szükségem, azzal kapcsolatban, hogy mit kell ilyenkor a bíróságra be küldeni.

Köszönettel.

Zoltanuss # 2007.11.09. 11:12

Z. folytatja.
Tehát elvileg annyi vagyona van a néninek, hogy feltételezve egy belátható életkort - fedezi a költség különbözetet, az egyik fél ezt meg is hitelezné, viszont a másik hallani sem akar erről.
Hol kell kezdeményezni az eljárást ?
Elvileg egy magánszerződéssl is meglehetne oldani- ha mind a két fél akarja.
Aztán van a bosszú : ugyebár a bakszámlanyítás is csak a személyes megjelenéssel lehtséges.. Ezt állította több bank is , többekközött a számla kezelő bank is. Márpedig a mama a nyitáskor magatahatetlen beteg volt - jelen nem volt - Csak a bank tisztviselő közreműködésével lehetet ezt az ügyletet megtenni - vagy öt is át verték pl. egy szereplővel.
Amennyiben záros határidőn belül nem bocsátja a fizető - tehát az ellátás költségeit ténylegesen fedező fél rendelkezésére - úűgy monhatja e ez a fél, hogy vizsgálatot iddit ennek a tisztázására is ??
Ez zsarolás - vagy csak erős ráhatás ??
Kösz Zss.

Zoltanuss # 2007.11.09. 10:59

Üdvözlöm a T. fórumozókat !

Nem tudom jó helyen járok e !
Egy családjogi problémám lenne. Az eset a követekező : van két testvér - már fenőttek - javakorabeliek. Van nekik még egy édesanyjuk 85 éves, aki a nyáron magatehetetlen beteg lett - hosszas kórházi kezelés után egy idősek otthonában kötött ki, aminek a díja a nyugdíjának a másfélszerese. (80 a nyögdíj - az otthon díja 120 eft. Plusz gyógyszerek, plusz a lakás minimális fenntartási költsége egy újabb 10 -es, tehát 130 eft , kiegészítés minimum 50 eft. Az egyik testvér nem tud, de inkább nem akar semmivel sem hozzájárulni. Még ez is érthető -egy bizonyos határig, mivel mondja ő nem akarta a idézem: a mamát "ilyen drága flancos helyre vinni." Viszont a nem tudó/akaró félnél van a mama lényegileg illegálisan kötött é bank számlája és kártyája.
Ill. még az is bonylítja a helyzetett, hogy az otthonban történő elhelyezés előtt többször mondogatta a nem fizető testvér - nincs probléma ő majd fogad ápolónőket a mama gondozására, és a háztartás vezetésre - ez minimum kettő főállású személy lenne. Tehát megtévesztette a családot az anyagi helyzetét illetően.
Tény a nem fizetés módja csak az intézetbe történő elhelyzés után derült ki, amikor a szerződés aláírására került volna lakónikusan kijelentette ő nem fizet - az ő aláírandó helye , mint tartásra kötelezett személy , így üresen maradt.
Jellemző, hogy még abba se ment bele, hogy a leendő örökségből a másik fél meghitelezte volna - ezt az ajánlatot is elhárította.
Mi a teendő ?
Biróságra menni ?
Elvileg fenn áll a megtévesztés ténye.
Mi legyen a bank számlával ?
Lényegileg nincs erkölcsi joga magánál tartani.
Kösz jelenleg ennyi !
Zss

amatőr # 2007.11.09. 10:31

bandeexoft,

keresse fel a lakóhelye szerint illetékes bíróságon a panasznapot, ott majd segítenek a keresetlevél megírásában.

Vagy ha már úgyis ügyvédet kíván fogadni, rá is rá lehet bízni ennek a megírását.

bandeexoft # 2007.11.09. 09:54

Tiszteletem!
Egy válókereset, vagyonmegosztás, gyerekláthatóság megállapítása mintát szeretnék kérni. Nem tudom, hogyan kezdjem el...
Mielőtt ügyvédhez mennék, szeretném ezeket a bíróságra beadni. Lehet-e egyszerre, vagy külön-külön kell?

Köszönettel!

vanderbild # 2007.11.09. 07:39

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2007.11.08. 20:21

Amennyiben adócsalásról lehet beszélni, akkor bűnsegédként akár terhelhet is, de családjogi ügyben eljáró bíróság büntetőfeljelentést legfeljebb kiskorú veszélyeztetése miatt szokott tenni, az ellenérdekű fél pedig biztosan nem fog rendőrséghez fordulni.

vanderbild # 2007.11.08. 18:50

Én "csak" a családi hátteret, életet biztisítottam neki és 2 gyermekünknek a 17 év alatt, időnként be voltam hozzá jelentve alkalmazottként, de fizetést csak papíron kaptam. Terhel-e engem felelősség, hogy nem a valós jövedelme után adózott, amiről persze tudtam?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.08. 17:17

Minden bizonnyal.

vanderbild # 2007.11.08. 15:38

Ki lehet-e kényszeríteni magasabb tartásdíjat a minimálbérre bejelentett, de csekkekkel, számlákkal, egyéb befizetések, életkörülmények igazolásával bizonyíthatóan ennek a többszöröséből élő vállalkozó, sajnos még nem exférjtől?

Vivien5 # 2007.11.08. 03:50

kösz kbs ezt tesszük sajnos! csak az ügyfelem fog szívni...

ObudaFan # 2007.11.06. 19:34

Nincs mit.