Válás, vagyonmegosztás


igggen # 2007.10.01. 14:09

és a 3millióm, ami már benne volt?

ObudaFan # 2007.10.01. 13:52

Egyelőre úgy tűnik, hogy rendeztétek a dolgot: te a lakás 50%-ának tulajdonjogát engedted át neki, mégpedig visszterhesen, tehát ajándék visszaköveteléséről sem lehet szó. Tévedésre, megtévesztésre egy éven belül lehetett volna ezt megtámadni. Õszintén szólva elég reménytelennek tűnik, hogy ne 50-50% legyen.

igggen # 2007.10.01. 13:23

Köszönöm válaszod. Hát igen, sajnos én. Azt gondoltam, ha 18,5évig (1,5 évig én fizettem)együtt fizetjük a kölcsönt és szeretjük egymást akkor "megérdemli". Vettünk közösen egy autót 3,5 éve, 480.000.-et a gyerekeimre ill. a lakáskölcsönre járó adóvisszatérítésből fizettünk be és 1.100.000.- kölcsön van rajta. Amit a házra kifizettünk részletek illetve amit az autóra kifizettünk részletek között összesen 900.000.-Ft különbség van. Én ezt az összeget kifizetném neki és vihetné az autót és bármely ingóságunkat. Más vagyonunk nincs. Szerinted ez elfogadható? Vagy mindenképp el kell adnnunk a lakást és felezni kell? (Egyértelmű hogy ezt majd a bíróság dönti el, csak egy hozzáértő esetleg tud tanácsot adni, hogy egyáltalán előhozakodjak-e egy ilyen ajánlattal.) Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.01. 10:23

Nem igaz.
Adott esetben viszont te magad tetted közös tulajdonná a lakást.

igggen # 2007.10.01. 09:53

Sziasztok! Pár kérdésem volna, aki tud segítsen!
Igaz az, hogy minden eredetileg külön tulajdon is közössé válik 5 év együttélés vagy házasság után? Jogosan követeli a férjem a lakásunk felét, abban az esetben, ha ő költözött a lakásomba, ahol a 3 gyermekkemmel laktam (a volt férjemmel vettem), amin 6 és fél millió hitel volt, melynek közös fizetéséért én ráírattam a lakás 50%-át. (3milliótFt-om már nekem benne volt, azt én a lakásvásárláskor kifizettem kp.-ben).5éve fizetjük együtt a kölcsön részleteit havi 50000Ft-tal.

ObudaFan # 2007.09.28. 10:29

Nincs mit.

massodka # 2007.09.28. 06:52

köszönöm a választ

ObudaFan # 2007.09.27. 19:14

A ház vonatkozásában: ha nem szakadt meg az életközösség az együttélés és a házasságkötés között, akkor már az együttélés ideje alatt szerzett vagyon is a házastársi közös vagyon körébe vonható. Így tehát az akkor teljesített törlesztőrészletek, valamint az akkor szerzett vagyonból a ház értékébe adott hozzájárulás közös vagyonból ment, csak az nem, ami olyan pénzből ment, ami már az együttélés alatt is az egyik félnél megvolt. A gépkocsi vonatkozásában az ő korábbi gépkocsija ára az ő különvagyona, a többi közös vagyoni rész.

massodka # 2007.09.26. 12:05

sziasztok!

segítségre lenne szükségem.

Három évvel ezelőtt párommal(még nem férj) vettünk egy kertes házat, ő adott bele 12 millió, én 3 millió forintot, a fennmaradó részt 5 milliót hitelből törlesztjük.A ház 75(ő)/25(én)%-ban a tulajdonunk. a 12 és a 3 millió, mindkettőnk saját külön vagyona volt. az 5 millió hitelt az ő nevére vettük fel, viszont 60/40% arányban fizettük/fizetjük. A lakást átalakitgattuk, kifestettük, bútorokat vásároltunk bele, ezeket fele-fele arányban vásároltuk. Mindezek után ( két évvel ezelőtt) összeházasodtunk. A hitelt ugyanigy 60/40% arányban fizettük tovább (mivel az én fizetésem kevesebb, ezért nem fele-fele arányban). A hitelből törlesztettük egyszer egyösszegben 1millió forintot, amit az após adott számunkra. A páromnak volt egy kb 500ezres kocsija házasságunk előtt, majd miután összeházasodtunk vettünk egy 1,3 milliós kocsit,ezt az összeget a volt kocsija árából 500ezer+ saját pénzéből vettük. Kérdésem az lenne, hogy válni fogunk. Mire tarthatok jogosan igényt? ház 25% részére csak? miközben én is ugyanugy fizettem a törlesztőrészleteket, bár kisebb arányban, de kiszámoltam, hogy a részletfizetések miatt kb már a ház igazi értékéből kb. a 33%-át én fizettem ki, ő meg a 67%-át. az jelent valamit, hogy 1 milliót az ő szülei pénzéből fizettünk ki? A kocsit már házasságunk után vettük, igaz, hogy az ő pénzéből, de házassági közös vagyonnak számit(legalábbis az 500ezren felüli rész- ami a votl kocsijának az ára volt)? Illetve a bútorokat,amiket még házasságunk előtt vettünk, az is 75/25 %-ban lenné az övé ( a ház tulajdonjoga alapján arányokkal)? pedig azokat teljesen fele-fele arányban vettük?

köszönöm segítségeteket!

monalisa1 # 2007.09.25. 20:16

Kedvező helyzetű a Szarvasi Városi Bíróság hogy kevés a válóperes munkája, vagyis felétek elég negyedév és agyő drágám...

Keressetek másik ügyvédet.

éva33 # 2007.09.25. 20:01

monalisa1 köszönöm szépen a szavaid, és igen, megegyezik vele a Laci belemegy ebbe a két évbe, mégpedig azért, mert akkor már tényleg nem lesz mihez nyuljon a nö, akkor már minden odavan. nem is vártam többet egyébként. Magyarország. ja és még valami: simán lejött hogy Laci ügyvédje a jo kis pénz ellenére simán a nö felé hajtott mindent, hogy legyen egy ujabb per. igy aztán végképp kiben bizzon az ember ? most házat készülünk venni, remélem ahoz is hozzányul. de ez már nem kérdés volt. és a forum tulaja tényleg kivehetné az irásomat ..ott lent.

éva33 # 2007.09.25. 19:56

a sima válás normális emberi hozáállással max 3 honap, legalábbis szarvason annyi. persze tényleg : normális válás. rokonaim, ismeröseim ennyi idö alatt váltak, söt még a Laci is.

monalisa1 # 2007.09.25. 19:09

Olvastam a mai beírásaidat...

Nézd, a magam részéről már nem akarok belebonylódni a dolgokba., az ember laikusként válaszol ahogy tud, aztán özönlenek az újabb kérdések...

Fordulj ügyvédhez, mégpedig válóperes ügyek vitelében járatoshoz., nincs ingyen, de csak egy jogász tudja egészében átlátni a problémákat.

Én a helyetekben megegyeznék a nővel, aztán Isten vele. (Az egyezséget ügyvéd szerkeszti meg, bíróság hagyja jóvá, de a gyerekek miatt a gyámhivatal beleszólhat a dolgokba.) És ne várd hogy az az egyezségség könnyen - hamar összejön, sajnos nem.

Aztán még valami: január közepére tervezitek Lacival a házasságot, de előbb neked el kell vállnod... Még egy sima válás is 8-10 hónap, ha nem több.

Kívánok minden jót, sok boldogságot a Lacival!
És legfőbb öneki mielőbbi gyógyulást!

éva33 # 2007.09.25. 16:51

mármint az irásaimat vegye ki aki tudja, köszönöm.

éva33 # 2007.09.25. 16:48

:( akkor kérem aki teheti vegye ki, köszönöm, a hölgy kifejezés viszont max poén lehet :) .. üdv és köszönök minden segitséget( monalisa különösen Neked ) és minden tiszteletem az itt lévö sikeres segitökész Uraknak . Éva

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.25. 16:45

Már kaptál választ a kérdésedre, senki nem fog mást,
többet mondani.
A hölgy állításai jogilag többnyire helytállóak - magánbeszélgetést nagy nyilvánosság számára közzétenni nem éppen ildomos magatartás.

éva33 # 2007.09.25. 16:34

[17:34:31] juhasztimea: erről a két évről decemberben én fogok tőled biztositékot kérni
[17:36:14] juhasztimea: de ezt neked kell majd intézni
tul jog egy az egybeni beszámitását.érték kül nélkül
[17:38:04] juhasztimea: és akkor 2009 jun tól nincs gyerektartás.[17:38:37] juhasztimea: csak annak fogok aláirni ami nekem is megfelel[17:39:06] juhasztimea: nemzetközi jogokra szakosodott ügyvédet ajánlotak ma.tehát leirom utoljára
[17:39:30] juhasztimea: egyezség
[17:39:35] juhasztimea: ugy szól
[17:39:53] juhasztimea: tul jog egyenes arányban történő
[17:40:02] juhasztimea: elajandékozása
[17:40:09] juhasztimea: 2 gyermekednek
érték különbözetre sem te sem én nem tartunk egymással szemben igényt

[17:40:51] juhasztimea: első tul joguk lesz
[17:40:56] juhasztimea: nem kell
[17:41:02] juhasztimea: csak illetéket

[17:41:36] juhasztimea: ezért én cserében 2009 jun tól véglegesen el álllok
a gyerektartási kötelezetség kérésétől

[17:43:17] juhasztimea: nincs érték becslö nincs plusz kiadás
[17:43:37] juhasztimea: megegyezhetünk két év múlva peren kivül is
nincs az hogy követelözünk pénzben még

[17:45:05] juhasztimea: csak szólok olvassa a fiad is
[17:45:17] juhasztimea: és a lányod is
[17:45:34] juhasztimea: elegük van a bizonytalanságodból
[17:45:47] juhasztimea: döntss és amellett állj ki

[2007.09.24. 20:39:46] juhasztimea: akkor szerdán kérhetem a letiltás meginditását?
itt közlöm a barátnödnek hogy remélem már nincs messze a sir
[2007.09.24. 21:24:16] juhasztimea: és csak sajnálni tudom hogy mások dolgába ártja magát
[2007.09.24. 21:24:23] juhasztimea: érdekből
[2007.09.24. 21:24:36] juhasztimea: kedves volt férjem
[2007.09.24. 21:24:42] juhasztimea: gyerekeim apja
[2007.09.24. 21:24:58] juhasztimea: gondold át mit szeretnél
[2007.09.24. 21:25:02] juhasztimea: én már tudom
[2007.09.24. 21:25:26] juhasztimea: csak rajtad mulik hogy tiltatom a gyerektartást vagy nem
[2007.09.24. 21:26:13] juhasztimea: sziasztok

éva33 # 2007.09.25. 16:27

egy kis mai csemege. hogy ezt honan szedte és miért, csak ö tudja. esetleg azért, mert a LACI 2 HÉTIG TÁPPÉNZEN VOLT, MERT NAGYON BETEG, ÉS EGY FILLÉRT SEM KINT ILYEN ESETBEN ? :( EZ EGY KIS SKYPE IRÁS: MIT AKAR AZ ILYENNEL? MIT AKAR EZZEL MONDANI?[14:17:18] juhasztimea: A Legfelsőbb Bíróság egyik állásfoglalása értelmében a foglalkozás megváltoztatásával járó keresetcsökkenést tartásdíj perekben nem feltétlenül kell figyelembe venni, ha a kötelezett maga döntött erről.
[14:31:05] juhasztimea: A gyermektartást a gyeremek tanulmányi végleges befejezéséig kell fizetni, tehát középfok, diploma, de vannak bizonyos feltételek, korlátok. Előfordul, hogy még utána is megítélik, ha nincs munkája, mert pl. pályakezdő még. A kapcsolattartás működése vagy nem működése nem befolyásolja a gyermektartást
[14:35:53] juhasztimea: A jogszabály általánosságban határozza meg a tartásdíj mértékét:
1 gyerek esetében 20%
2 gyerek esetében 40%
[14:36:16] juhasztimea: Ettől eltérni csak a felek közös megegyezésével lehetséges.”
[14:46:26] juhasztimea: Az ítélettel együtt menjen be a városi bíróság panasznapjára, és ott kitöltik Ön helyett (ingyen) a szükséges nyomtatványt, és ellátják egyéb tanácsokkal is. Kérem, hogy folyamatos végrehajtást kérjen, mert így a végrehajtó követelheti a végrehajtási eljárás megindulása után keletkezett tartozásokat is. Lehetősége van állam által előlegezett gyermektartásra is, ha a végrehajtó nem tud semmit behajtani.
[14:57:37] juhasztimea: A büntető törvénykönyv 305-ös szakaszának b. pontja szerint bűncselekménynek minősül a gyerektartás 2 hónapi rosszindulattal való nem fizetése, ha a gyerektartás fizetésének kötelezettségéről jogerős bírósági határozat rendelkezik. Ön tehát a jogerős bírósági határozat értelmében panaszt tehet a rendőrségen, és kérheti a bűnvádi eljárás elindítását a volt férj ellen.
[15:23:27] juhasztimea: Szankciókat vetnek ki az olyan adóssal szemben, aki nem tartja be az intézkedést?
[15:23:34] juhasztimea: A bíróság 500.000 Ft-ig terjedő rendbírsággal sújtja az adóst, ha a végrehajtásból eredő, jogszabályban foglalt kötelezettségének nem tesz eleget vagy a végrehajtási intézkedést akadályozó magatartást tanúsít.
[15:29:05] juhasztimea: A százalékos arányban meghatározott tartásdíj összegére vonatkozóan a Csjt. kimondja, hogy azt gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25 százalékában kell megállapítani, de a kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50 százalékát nem haladhatja meg . A kialakult bírói gyakorlat szerint azonban a tartásdíj összegét csupán általában kell gyermekenként a kötelezett átlagos jövedelmének a 15-25 százalékában megállapítani, az eset körülményei ennél alacsonyabb és magasabb mértékű gyermektartásdíj megállapítását egyaránt indokolhatják (BH 2002/233.).

A gyermektartásdíjat határozott összegben indokolt megállapítani (havi X forintban), ha a kötelezett jövedelme különböző forrásokból származik és ezek összege pontosan nem határozható meg, vagy éppen kiemelkedően magas összegű (vállalkozó, külföldön él, munkakörében jelentősebb összegű borravalót kap, stb.).
[15:54:18] juhasztimea: Ha jogerős ítélet van a tartásdíjról, vagy jogerős bírói egyezség, akkor egyszerűen az első fokon eljárt bíróságtól végrehajtást kell kérni. Mivel válás volt,
[15:58:26] juhasztimea: Mert a letiltás akkor is lehetséges ez esetben, ha nincs újabb bírói tárgyalás, csak a gondozó szülő jelzi, hogy veszélyeztetve érzi a tartásdíj folyósítását, és már ripsz-ropsz le is tiltják, még akkor is, ha a különélő szülő önkéntes teljesítést vállalna.

éva33 # 2007.09.25. 07:20

a teljes sztori: a két ember elvált azért , mert a nönek(felperes) lett egy pasija. a férj külföldön, az asszony itthon, a lakásukban. jött a válás, megegyeztek mindenben, a férj a házet elhagyta, mitis tett volna , mikor már a pasi költözött be?! és neki menni kellett ki dolgozni.
szoavl: elhagyta -vissza nem kiván menni -alapon.
Elváltak, megegyeztek mindenben, a ház kizárolagos használati joga a felperesé a gyerekeivel, tdij: 2 évre jogerösen : 500 euro.
Közös kölcsöneik megosztodtak fele fele arányban, de egyikkel a felperes bar listára is vágta az alperest, de csak passziv, és már levan tudva az egész hitel azóta.
Egyik gyerek 2008. juniusban lesz 18 éves, másik 2012 augban 18 lesz.
A ház értéke bizonytalan, kb 6 millio, a felperes szerint ha eladásrol van szo 8 millio, ha értékkülönbözetröl van szo, akkor csak 3 millio.
Szoavl nincs hiteles értéke még.
Az alperesnek lett egy élettársa,3 kiskoru gyerekkel, akit kb január közepén feleségül fog venni.
Az alperes keresete ft ban havi 400 000 . és fizeti az 500 euro tdijat, a közös hitel felét, ami 37 ezer ft.
A felperes közalkalmazott, kb 100 -120 at kap, családival, 120 000 gyerektartást,és van egy élettársa, aki szintén kb 100 at visz haza .
A felperes olyan egyezséget akar kötni, hogy 2009. juniusig fizesse az alperes a 500 euro tdijat, (közben az egyik gyerek betölti a 18 at) . Ezek után azt mondja, nem kér többé tdijat, és a ház akkor nem kerülne bolygatásra. akkor az kire is kerülne nem tudom, gyerekekre, avagy a felperesre.
a Ház egyébként fele fele a két felnött közt, azt viszont nem értjük, hogy hogyan tovább, mert:

  • ha aláir is, akkor is léphet elö tdij kéréssel a 2 év letelte után ilyen olyan okkal.
  • ha nem ir alá, akkor ez a nö mindenre képes, azt mondta akkor mindent megtesz hogy semmivé tegye az alperest, akkor amig a gyerekek nappalin tanulnak, addig nem hagyja, és utolso csepp véréig küzd, hogy csak ök járjanak jol, és mi soha ne boldoguljunk.

Ezek voltak ök.

És ime a másik oldal:
Én. A alperes élettársa. Én még nem váltam el mindig. Miért? a házasságom jo sosem jolt, aztán ekem jött a Laci, és eljöttem, a férjem szort szépen a pénzt, hivni kellett rendörséget, volt pzsichiátrián mert ittasan fenyegettett zsarolt.
De én vártam eddig, hogy jöjjön rendbe anyagilag, mert ha lejön a nevéröl a gytartás akkor kevesebbet kap az adokedvezméy miatt . De mit ad a joisten, vett fel most még egy hitelt, igy most 55 ezer a havi törlesztöje.
Kapcsolatunk jo, és 18 ezer ft ot kértem töle eddig, a 3 gyerekre, kereset 110 000 ft.
Most belett a válás közösen adva, 22 ezer tdijjal, és aház az övé. csakis mert ajándékba kapta, de nem is áll szándékomba utcára vágni, magyarul kötelet a nyakába. hisz gyerekeim apja, és én léptem ki a kapcsolatbol(na nem ok nélkül, hisz nem törödött velünk és tudom a pofon)
De a válásunk lemgy simán, itt nem lesz gond, én is ember maradok, ö sem lesz kisemmizve.
ALBÉRLETBEN ÉLEK A LÁNYAIMMAL, KAPOM A 24 EZER FT OT(GYET), A 42 CSALÁDIT, ÉS TÖLE A 18AT, PLUS SEGIT ITT OTT.
AZ ALBÉRLETET A LACI FIZETI, DE ÉN NEVEMEN VAN, ILLETVE 2 SZERZÖDÉS VAN EGYIKEN LACI MÁSIKON ÉN, EZ ÉRDEKES IS.

AMENNYIT TUD, LACI IS KÜLD, PERSZE, ÉS EZ IGEN VÁLTOZO.
MOST AKARUNK HÁZAT VENNI ÉS AMINT ELVÁLOK, ELVESZ.
HÁZAT VENI, DE : JÁRNA NEKEM A FÉL SZOCPOL, DE NEM KAPOM MEG MERT LACI NEVÉN HÁZRÉSZ VAN.
HAVI 50 LESZ A TÖRLESZTÖ ÉS LACI EXE MIATT NEM TUDJUNK HOGYAN ALAKUL MAJD.
JO LENNE HA HAZAJÖNNE, DE HA HAZAJÖN AKKOR AZ EX UGYE MINDENT MEGTESZ HOGY VÉGÜNK LEGYEN.
HA MARAD MÉG KINT, ÉS ALÁIR ANNAK A KÉT ÉVES VALAMINEK, AKKOR JOBBAN BOLDOGULUNK, LEGALÁBB ÉHEN NEM HALUNK.
ÉS AKKOR IGY VAN ESÉLY HOGY VALOBAN NEM KÖVETEL TÖBBÉ AZ EX. DE HA MOST MEGINT BECSAPJA AKKOR 2 ÉV ALATT FIZET 2 800 000 AT, PLUS FIZETHET TOVÁBB , ELMEGY IGY 2 ÉV ÉS EGY RAKÁS PÉNZ AZ EXNEK.
ÉS EZ MIND TÖLÜNK, NEM LEHET ÉLETÜNK, NEM LEHETÜNK EGYÜTT, NEM JUTHATUNK ELÖRE
K É R D É S E I M :

  1. HOVA FORDULJUNK ELÖSZÖR IS A MEGEGYEZÉS VÉGETT?(BIROSÁG, ÜGYVÉD, GYÁMHATOSÁG?)
  2. HOGYAN LEHET VÉGÉRVÉNYESSÉ TENNI? (HOGY SOHA SEMMIT NE KÖVETELHESSEN)
  3. MEDDIG KÖVETELHET AZ Ö/MI ESETÜNKBEN TDIJAT? A GYEREKEK 18 ÉVES KORÁIG? VAGY AMIG TANULNAK APPALIN? VAGY VAN EGY FELSÖKORHATÁR?
  4. KI LÁTJA ELÖRE EZEKBÖL: MENNYIBE KERÜLNE NEKÜNK EZ AZ EGÉSZ?
  5. AMIKOR A TDIJAT NÉZIK, AKKOR MILYEN JÖVEDELMEKET VESZNEK FIGYELEMBE, ÉS KIÉT? (ÉLETTÁRS PL)
  6. HA TUDJA EGY SZAKÉRTÖ, AKKOR IRJA LE NEKEM,MIT TEGYÜNK HOGY MINÉL HAMARABB MEGSZABADULJUNK MAGÁTOL AZ ÜGYTÖL?
MELYIK HANGZIK JOBBAN : 2 ÉV EGYEZSÉG, VAGY NINCS EGYEZSÉG, MARAD MÉG 5-7 ÉVRE A ZAKLATÁS, ZSAROLÁS, FENYEGETÉS, ÉS ÉHENHALÁS?! MERT HA NEM IR ALÁ AKKOR AKÁR HAZA IS JÖHET, JÖVÖRE, KÉRJÜK A CSÖKKENTÉST, VAGY CSÖKKEN VAGY NEM, A HÁZROL MEG LEHET PERESKEDNI. --------
  • JA IGEN, HA KÉRI LACI A KÖZÖS TULAJDON MEGSZÜNTETÉSÉT, AKKOR MIK JÖHETNEK SZÓBA? NÖ NEM TUD FIZETNI, LACI NEM TUD FIZETNI ÉS NEM IS KELL A HÁZ NEKI, A NÖ ELADNI NEM AKARJA, AKKOR? KÉRHETI LACI AZ ÁRVEREZÉST? AMUGY EZT A NÖ NEM HAGYNÁ, ÉS LACI IS CSAK ENNEK TUDATÁBAN LÉPNÉ MEG.MERT AZT TUDJUK HOGY A NÖ NEM MENNE EDDIG.

ISZONYU KICSI A HÁZ ÉRTÉKE (BÁR EZ MÉG KÉRDÉSES, MERT 3 SZOBÁS KOCKAHÁZ SARKADON) ÉS HATALMAS A TDIJ, MINT A NÖ ELSZÁNTSÁGA IS.
HOSSZU LETT DE BENNE VAN MINDEN.AMI MOST ITT LÉNYEG.

monalisa1 # 2007.09.24. 21:59

Oké, leírod az egészet, de tömören, lényegre törően...

monalisa1 # 2007.09.24. 21:39

Gondosan elteszel minden egyes levelet ami jön a nőtől! Még a boritékot is csatold hozzá.

És igen, amint egybe keltek a Lacival - és ebben az esetben az élettársi kapcsolat vélem nem kellően döntő súlyú, tehát össze kell házasodni -, a t.díj felülvizsgálat íránti kérelmet egyből adja be a bírósághoz. Az eljárás költségmentes, a szükséges papírok kitöltésében a bíróság heti un. panasznapján segítenek. Aztán a bíróság majd oszt-szoroz és mérlegel, és végül is dönt. Veszteni való nincs!

Ha a nő a szoláriumot meg a műkörmöst stb. írja mint t.díjból ezekre a "feltétlen" kiadásai, biztos vesztes a dologban.

Ezért nagyon fontos minden egyes levél (= követelés) eltétele, és ha megvannak akkor visszamenőleg is egybegyűjteni az egészet.

éva33 # 2007.09.24. 21:37

holnap leirom az egészet, a házrol is, és arrol, hogy mit akar a nö most megyek, joéjt mindenkinek és monalisa1 Te fáradhatatlan vagy látom köszi hogy ennyit reagálsz:)

éva33 # 2007.09.24. 21:30

nehéz ügy. esetleg annyi hogy jol kivázsgálják hisz a biroság a gyerekek érdekét nézi és ebben az enyémek is benne vannak, ha házastársak leszünk, akkor .. én 18at kapok 3 ra és 24 a gyetem, náluk meg a nö 120 at keres, és sztem lejjebb lehet azt a 120 gytartást is vinni még biroi szemmel is. és a nö élttársa ugye nem jön a képbe hogy az asztalra tesz havi 100 at nekik? amugy nem akarunk meguszni semmit, csak állandoan fenyeget és kiis mondja hogy neki kell a pénz, szolira, mükörömre, kozmetikusra, és de jo nyaralni is tudnak, mi meg rohadjunk meg, söt azt is megirta hogy megveret, meg hült helyünk lesz, söt, egy orája irta lacinak, hogy utso csepp véréig harcolni fog és minden fillért kisajtol belöle, és akár börtönbe is juttatja, meg ilyen baromságok. és milyen emberröl van szo? mi nök ilyenröl álmodunk. és nekem meg is jelent. és apának is minta volt, amig lehetett.

monalisa1 # 2007.09.24. 21:21

Bocs, nem olvastam az előbb vissza., de az tény hogy ha a családban (= egy új családban) a "hozott" gyerekek alapján megnövekszik az eltartott (= gondoskodott) gyerekek száma, akkor haladéktalanul kérni kell a bíróságot ennek alapján az eddig fizetett t.díj összegének mérséklésére.

Hoppá! Épp a napokban volt itt a fórumon éppen ilyesmiről szó: a férj újra megnősült, az új asszony is hozott 1-2 gyereket, DE mivel NEM KÖZÖS gyerekekről van szó, a férj eddigi t.díj kötelezettsége nem változott...

Érted ugye: azok a te gyerekeid, őket eltartanod elsorsorban neked kell. És vélem te is kapsz több-kevesebb t.díjat...

És ismét bocs, de nem olvasok vissza.
Ha rosszat írtam, elnézést.

éva33 # 2007.09.24. 20:56

köszönöm a szavaid, de nem én jöttem elöbb a képbe, ök még el sem váltak a pasija már ott élt laci házában, én csak ezután jöttem amikor már már ök együtt voltak. ha rre gondoltál. de mindenre figyelek amit irtok. nekem egy jogásznö azt irta hogy ha elvesz laci akkor figyelembe veszik hogy plus 3 kiskoru lesz a háztartásában.