Válás, vagyonmegosztás


éva33 # 2007.09.21. 00:58

sziasztok,régen irtam, de van egy uj szitu, élettársam és exe arra készül,hogy a Laci még 2 évig fizeti kintröl a havi 120 ezer gyerektartást a két gyerekére, de utána a felesége nem kér többet, és akkor lesznek a gyerekek 15-19évesek, igy a házbol a tulajdoni része Lacinak ugymond kilenne fizetve, mivel azt nem lehetett kihajtani a volt nejétöl. nekünk igy is jo, mert egy 6 millio értékü házrol van szo csak,igy nem érte volna meg évekig perelni.
Kérdésem: Ebben az ügyben érdemes e hogy a Laci ajánlott levélben kérje erre a volt nejét, vagy mi ennek a menete, olvasgattam,és jol értem ez a gyámhatoságon és biroságon is átfog menni? Szoval a gyhatoság beleegyezése kell, és a biroság jogerösnek itéli? kell hozzá ügyvédet fogadni? kb oktober végén lenne ez megoldva, akkor jön haza a Laci.
Azonnal eltudja intézni a papirrészét, vagy ez hosszabb idö? mit tehet addig kintröl? mert csak 3 napot lesz itthon, s közben házvásárlást is intéznünk kell, ha az is megy egyáltalán?!
Én ugy gondolkodtam-mivel a világ egyik leggonoszabb nöje ő- hogy megijedt hogy Laci hamarosan hazajön, és akkor nagyon kevés gyerektartás illetné, pláne a 120 ezerhez képest. ezért bebiztositja magának a 2 évre 120 at. nem jönne még haza mert nekünk is szükségünk van a pénzre, és ugye jo ha a nö azt elöre nem tudja hogy akár 4 évig is kint lesz még a párom?!
mert akkor fifikázik:( elöre is köszi a válaszokat: Éva

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.18. 10:33

Bocsánat, a kommentár lemaradt: ez egy paradoxon.
Okosan, pláne jól válni nem lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.18. 10:32

szeretném okosan és jóóóól csinálni hogy a fiam ne sérüljön miatttunk!

Addddri # 2007.09.18. 08:34

Kedvesek vagytok KÖSZÖNÖM!Tudom a válás nem nindig a legmegfelelőbb magoldás...szeretném okosan és jóóóól csinálni hogy a fiam ne sérüljön miatttunk!
Mindenkinek szép napot!

monalisa1 # 2007.09.17. 20:04

Addddri,
a legelább megyei székhelyű városokban van telefonos lelkisegély szolgálat, a helyi újságban a telefonszám megtalálható. Létezik családterapetura - családsegítitő - szolgáltatás is, igaz ez fizetős. De legjobb egy közös barát, ismerős, aki elbeszélget a férjeddel...

monalisa1 # 2007.09.17. 19:51

(Igen, ilyen egyszerű egy válást elinditani, de ami azután jön a házasfelek közt...)

Az a "20 millióig" elszámolás nagyon is bölcs javaslat. Tehát leülni, őszintén elbeszélgetni, aztán időt hagyni a "hogyan tovább" átgondolására. És ha mindezek után sem képes dönteni: a családja és/vagy a barátnője, akkor tényleg nincs miért tovább halogatni a válókereset beadását.

Elválni egyszerű (...), de a gyerekelhelyezés dolga + a kapcsolattartás részletes lepapírozása + a t.díj összege és fizetési módja mindenjárt nem kevés vita tárgyát képezheti. Aztán a házastársi közös vagyon megosztása...

Ha a bíróság netán úgy dönt hogy a lakáshasználatot megosztja, akkor a kényszerűségből történő közös fedél alatti élés rossz esetben maga a pokol...

ObudaFan # 2007.09.17. 19:38

Illetve a másik fél esetleges jelenlegi lakóhelyére is be lehet adni a keresetlevelet, ha az jobb.

amatőr # 2007.09.17. 19:22

ObudaFan már leírta:

a legutolsó közös lakóhely szerinti helyi bíróságra kell menned, ott adhatsz be keresetlevelet.

Minden helyi bíróságon tartanak ún. panasznapot, ahol a keresetevél megfogalmazásában segítenek.

Mielőtt elindulsz, érdeklődj telefonon, hogy a hét melyik napján van panasznap.

Vidd magaddal a házassági anyakönyvi kivonatotok eredeti példányát, a közös gyermeketek születési anyakönyvi kivonatát meg 12.000 Ft összegben illetékbélyeget.

Ha az illetékbélyeg megvásárlására anyagi helyzetedre figyelemmel nem vagy képes, lehet kérni személyes költségmentesség engedélyezését. Ehhez a szükséges nyomtatványt szintén a bíróságon adják.

Addddri # 2007.09.17. 17:03

igen ez lenne a kérdés hogy merre kell elindulni?
Köszönöm!

ObudaFan # 2007.09.17. 15:47

Mi a kérdés, mit szeertnél, és mit nem tudsz? Ha válni szeretnél, a legutolsó közös lakóhely szerinti helyi bíróságon adhatsz be keresetlevelet, ott panasznapon ennek megfogalmazásában segítenek is.

Addddri # 2007.09.17. 14:12

minden segítségnek nagyon örülök...Köszönöm!
badriks2003@freemail.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.17. 13:23

Azért húszmillióig, mert az jó sokáig tart. De lehet 30. is.
Szerintem jobb lenne mediátorral próbálkozni előbb - ha már mindenképpen kívülálló kell a konfliktusotok rendezéséhez. A bíróságnak nincs módjában a házasságot, kapcsolatot reparálni, csak felbonthatja azt.

(Lennének észrevételeim, de azok nem jogi természetűek, ha kíváncsi vagy rájuk, emilben szívesen elmondom őket.)

Addddri # 2007.09.17. 11:54

miért pont 20 millióig...? már többször leültünk...eredmény nincs...nő van...és lesz is mert a férjemnek így kényelmes...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.17. 09:00

Leülni, elszámolni 20 millióig, megnyugodni. Hirtelen felindulásból nem csinálni nagyobb bajt, mint amekkora már úgyis van.

Addddri # 2007.09.17. 07:39

Sziasztok!
Nagyon el vagyok keseredve...van egy 9 hónapos kisfiam és a férjem egy éve csal egy kolléganőjével...tehát már a terhesség idején!Ígérgeti hogy elhagyja...szakít vele ...de nem bírom tovább! Nem akar elválni 9 éve vagyunk házasok van egy közös lakásunk és nem hajlandó elmenni...a kérdésem az lenne hogyan kellene elkezdenem???Mi a teendő ilyen esetben????

ObudaFan # 2007.09.12. 19:41

Nincs mit.

monalisa1 # 2007.09.12. 18:36

Kizárólagosan ObudaFan-é az érdem.

szabolcsi # 2007.09.12. 18:22

Nagyon szépen köszönöm ObudaFan és monalisa1 segítségét!

ObudaFan # 2007.09.11. 18:32

Azt mondtad, meg akartok állapodni. Ebben az esetben úgy osztjátok meg, ahogy akarjátok. Ha nem állapodtok meg, és per lesz, szerintem igen kétséges, hogy eltérés lesz az 50-50%-tól, bár nem lehetetlen.

szabolcsi # 2007.09.11. 08:39

Biztosan bennem van a hiba, de nem értem az "ingatlan nyilvántartási hányadtól eltérés"-t.Most akkor 4:3, vagy fele-fele arányú törvényesen az eladási ár megosztás?

Az nem számít, hogy 4 évig a szüleim jóvoltából nem kellett költenünk albérletre, rezsire, étkezésre stb. Nyilvánvaló, hogy így tudtunk takarékoskodni, hisz még fiatalok vagyunk. Lakásvásárláskor én fizettem a kevesebb összeget, de a fent leírtak miatt jogosnak érzem a bejegyzett 50-50 % tulajdonjogot.
Hogy működik ez? Csak a "jog "az enyém az előtte lévő "tulajdon"-t, ha eladom az csak részben? A lakásvásárlásba bevitt pénz erősebb a tulajdonjogtól?

Izisz31 # 2007.09.11. 06:52

Az én esetemben a Vagyonközösség megszünéséről szóló megegyezésben van egy pont, ami arról szól, hogy "minden ingó és ingatlan megosztásra, megegyezésre került, egymás iránt további követelésük nincs.."
A kamatokat ő, aki engem már tavaly kifizetett és azóta is a lakásban van, a bank felé már rendezte, csak most rajtam akarja behajtani. A fenti idézetet lehet, hogy rosszul értelmezem és hiába nem jelezte semmilyen formában felém korábban, mégis jogosan járhat neki? Én nem érzem úgy!

ObudaFan # 2007.09.10. 20:10

Megállapodni persze bárhogy megállapodhattok. Ha nem állapodtok meg, akkor neked kell bizonyítani, hogy a szüleid olyan jelentős mértékű hozzájárulást adtak, ami már indokol egy ilyen eltérítést az ingatlan-nyilvántartási hányadtól. Az az igazság, hoyg egy perben a dolog vége jó eséllyel az 50-50 % lenne.

monalisa1 # 2007.09.10. 19:47

Véleményem szerint az ingyenes lakhatást a szüleid mindkettőtöknek biztosította - kapjátok ezen szülői segítséget mint fiatal házaspár. Az már más kérdés, hogy a szülői számításuk veletek szemben sajnálatosan nem jött be...

Az előző tulajdonostól kérhetsz lakáshasználati díjat, mivelhogy ő már a nektek eladott lakást használta bútorraktárnak...

Tértitivevényes levélben szólítsd fel a lakásbérlettel azonos havi bérleti díj utólagos megfizetésére, egyúttal 15 napon belül a kiürített lakás kulcsát adja át. Amennyiben nem cuccol, az önkormányzatnál feljelented birtokháborítás miatt - bírságolják majd.

És ha nem fizeti meg a használati díjat, fizetési meghagyást kérhetsz ellene bíróságon keresztül.

Igaz, semmiféle megegyezés és/vagy irásos megállapodás nincs köztetek "a" bútorraktározással kapcsolatban, de az hogy a tulajdonotokat nem tudtátok használatba venni, anyagi és nem vagyoni károtok keletkezett - lásd ráment a házasság hogy nem tudtatok idejekorán elköltözni és önálló életet kezdeni.

szabolcsi # 2007.09.10. 19:21

Nagyon szépen köszönöm ObudaFan gyors válaszát.

Házasságkötésünk előtt 3 évig szüleimnél éltünk, házasságkötés után még egy évet.
A szülőknek az ottlakásért semmit nem fizettünk, hogy lakásra "gyüjtsük" a pénzt.
Mindketten dolgozunk.
A lakást már több mint egy féléve megvettük, de nem
költöztünk be, mert a volt tulajdonos, hogy ne kelljen
kiköltöznie a megállapodott időben, értékes ingóságokat
hagyott a lakásban.

Közben kapcsolatunk megromlott, a válás mellett döntöt-
tünk. Szeretném a kapcsolatot úgy lezárni, hogy lehetőleg anyagiakban se érjen senkit kár. Az ingóságok
elosztása egyszerü, de mi a helyzet a szülők segítsége
esetén. Õk károsodhatnak, mert segíteni akartak?

Köszönettel.

ObudaFan # 2007.09.10. 18:38

Ha különvagyonból történt a kifizetés, akkor 4-3 arányban, ha nem akkor 50-50%. Szóval, azt kellene tudni, ki miből fizetett.