nagyszülő láthatási joga


nagyneni30 # 2007.11.11. 16:06

Abban az esetben is lehet kérni a kapcsolattartást,hogy a tesvéremék nincsennek válófélben?És ha a gyámhatóság engedi a láthatást a sógornőm ezt semmivel nem akadályozhatja meg?

kalamalyka # 2007.11.11. 17:45

Szerintem igen, bár minden eset egyedi. Nem tudni így miért nincs kapcsolat, meg azt sem, hogy ha nincs, akkor a gyermek érdekeivel nem ellentétes-e az, ha lesz. De ha nem, ami , akkor igen, lehet kérni nagyszülői láthatást.

Ha akapcsolattartás meg van ahtározva, az kötelező mindkét félre betartani. Épp úgy, mint a szülői kapcsolattartást. Amennyiben a kötelezett fél ennek nem tesz eleget, akkor a gyámhivatal felszólítja, majd ismételten birságol is érte.

nagyneni30 # 2007.11.11. 19:35

kalamalyka köszönök mindent!
holnap az első dolog a gyámhivatal lesz!

Uccu # 2007.12.13. 11:49

sziasztok!

Nekem is kérdésem van. Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

Elváltam, de baráti kapcsoalt meradt a férjemmel és családjával. Új férjem és az ő családjával is rendben megy minden.

A saját édesanyám elfordult családomtól. Új férjem egyedül nevelte kislányát, mert meghalt anyukája, így két gyermekem lett.

Ugyanúgy szeretem mindkettőt. A családom fel elfogadta a helyzetet, a másik fele nem. Anyám és bátyám ellenünk fordult.

Anyám a gyámhatósághoz fordult, hogy láthatást kér ,de csak a vérszerinti unokájára, a másik hatáves kislányt látni sem akarja, még a hideg is kirázza tőle.

Velem nem akar szóbá állni, a volt férjemet ellenem próbálta uszítani.

A volt férjem pétektől vasárnapig viszi kéthetene a gyermekét (bíróság által jóváhagyottegyezség alapján).

Anyámnak havi egy szombatot ítéltek a Gyermekjólétiben, mert a pszichológus megállapította, hogy nem viheti el.4 óra hosszát egyetlen szobában tartják ilyenkor a gyerekemet.

Így a családunknak is egy hétvége marad csupán. Nagyszülői pótlást szerdán délután kettőtől ítéltek.

Ekkor mi még dolgozunk, a kislányok iskolában vannak. Este már nem tudok tanulni vele, ert használhatatlan. 7 éves.

Nagyon sokat beteg, így félévente alig egy hétvége marad, amikor valamit tudunk is csinálni együtt, mi négyen, mint család. Ilyenkor rokonokat látogatunk, a maradékot, aki normális velünk...tehát közös időnk nincs.

A Bíróságon fellebbeztem, hogy megítélt apai mellé teljes jogú nagyszülőit ítéltek, ami sérti a gyerek jogait, a pótlást meg akkorra, amikor iskolában van, majd táncolni jár, én meg tanfolyamra.

A másodfok nem törődött a kifogásaimmal. A nagyszülő nem akar mediációt. Nem akar magától békülni sem, csak követelőzik. Kértem, hogy havi két órára szabályozzák, péntek délután 17 órától, nemet mondtak...

Most várom a Bírósági határozatot, de addig él a másodfok. belehalunk, mint család, s hülyére fognak bírságolni....

Köszönöm

Uccu # 2007.12.13. 12:40

Tehát a kérdés: mi a teendő, hogy a lányok s a család joga kevéssé sérüljön, s a gyámhatóság kecskéje is jóllakjon.

szota # 2007.12.13. 12:47

uccu-kezd új életet egy másik, távoli városban. Senki sem szeret 2-3 órai akcióért 0,5 napokat utazni!!!


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

Uccu # 2007.12.13. 12:51

Szia!

Köszönöm szépen, ezen gondolkoztam én is. De ez lenne az egyetlen megoldás? A jog ennyire nem áll a család, gyermek mellett?

Nekünk kell elmenekülnünk?

Kinéztem egy vásost, tőlünk 120 km. Az megoldás lenne.
Azon is gondolkoztam, bejelentkezünk férjem lakásába jó messze van.
És akkor Budapest nem illetékes....

ilyeneken törtem a fejem...

Uccu # 2007.12.13. 12:53

Így meg a munkalehetőség - lehetetlenség gond merül fel...remek

béla79 # 2007.12.13. 20:50

sziasztok segitséget kérnék!
Boldog családban élünk a feleségemmel és a 11honapos kislányommal.Édesanyámmal nem tartom a kapcsolatot évek óta.Amiota megszületett a lányom zaklat,hogy látni szeretné,most már azzal fenyeget,hogy él nagyszülöi jogával.A kapcsolatunk akkor fordult roszra amikor a kiskoru öcsémet,testileg bántalmazta/nevelés céljábol/,ugyan ezt tette velem kiskoromba.Ugy megvert bennünket hogy bevizeltünk.A rossz kapcsolat miatt nem találkozunk és a lányommal sem szeretném hogy találkozzon.Szerintetek van e esélyem hogy ez igy maradhasson.?Köszönöm a segitségetek elöre is.

monalisa1 # 2007.12.13. 21:25

béla79!

Elvileg adhat be az édesanyád "nagyszülői láthatás" szabályozása iránt kérelmet a bíróságra, de ha mindkét szülő ellene van, akkor...

És a gyámhivatal sem fogja erőltetni a dolgot.

justizmord # 2007.12.13. 21:38

Nincs nagyszülőnek láthatási joga.

NINCS

semmilyen törvény nem ír elő ilyet

nem létező jog

pont annyira létezik, mint ha követelnéd, hogy jogod van a szomszéd nagynénjének unokatestvérének a sógorának a kutyáját sétáltatni.

A gyerek a szülőhöz tartozik, ő felelős a neveléséért. Nemzetközi gyermekjogi egyezmények is a szülő jogait sorolják a gyerekláthatásra.

Ha nagyszülői gyerekláthatás létezik, akkor unokatestvéri, nagynénii, másodunokatestvéri, mostohaszülői, féltestvér nagynénjének mostohaunokájának a láthatása is létezik.

A csjt. szerint két embernek van köze a gyerekhez, nem 6, vagy 100 embernek.

A nagyszülői láthatás 4 db nagyszülő!!!

Ha szülő 1 db (a másik a gyerekkel él) meg 4 db nagyszülő kér láthatást, akkor a gyereket köteles kiadni 5 időpontban 5 helyre?

NEEEEEEEEEMMMMMMMM

NEM NEM NEM NEM NEM

És a dédszülő? Abból 8 db van. Még 8 különböző időpontban 8 helyre? NEEEMMMMM


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2007.12.13. 21:45

Amikor nálad van a gyerek, annak mutatod meg, akinek akarod.

Amikor a gyerek apja elviszi a gyereket gyerekláthatásra, ő annak mutatja meg az ő idejében a gyereket, akinek akarja.

Kész, ennyi, nincs több.


Iniuria non excusat iniuriam

monalisa1 # 2007.12.13. 21:46

Nyugi...

monalisa1 # 2007.12.13. 21:52

justizmord,

a közvetlen alanti beírásod nem arra vonatkozó hozzászólás mint amit bela79 kérdezett., ők a feleségével boldog házasságban élnek, tehát nincs szó arról, hogy az "...apja elviszi a gyereket gyerekláthatásra" - idéztelek vissza téged.

A gyermek otthon van, a nagymama meg nemkívánatos rokon...

justizmord # 2007.12.13. 22:13

Akkor sincs gyerekláthatási joga.

NINCS.

Ha a szülők önként odaadják, viheti.

Ha nem adják oda, vagy nem engedik be a lakásba, akkor nincs olyan törvény, ami alapján bárki megítélné, vagy megítélhetné a részére a láthatást.

A gyereknek két szülője van, mindenki más csak akkor beszélgethet, vagy tarthat kapcsolatot a gyerekkel, ha a szülők egyetértenek.

Ha mindkét szülő tiltakozik, akkor semmi.

Ha az egyik szülő benne van, akkor vagy eléri a másik szülőnél, hogy beengedjék a közös lakásba, vagy kiviheti a gyereket olyan helyre, hogy hozzáférjen a nagyszülő.

A szülők bármelyikének joga kivinni a gyereket a lakásból, ha tehát a nagyi látogatásával már az egyik szülő egyetért, akkor megoldható a láthatás.

Ha egyik sem ért egyet, akkor a nagyi megszívta. A nagyinak tessék úgy viselkednie, ha látni akarja az unokáját, hogy a gyerek szüleinek tessen a viselkedése, és cserébe megengedjék a láthatást.


Iniuria non excusat iniuriam

monalisa1 # 2007.12.13. 22:37

Ismételten nyugi...

Uccu # 2007.12.14. 08:27

Justizmord!

Köszönöm, de rossz hírem van.

A nagyszülőnek joga van, két éve gyermekláthatásért perel, s meg is kapta.

Az új suabályozás szerint van joga....én sem hittem el először, de a saját bőrömön tapasztalom.

Mi, a férjem a volt férjem és én is tiltakozunk. Az elmeszakértő is kimondta, hogy hibbant a nagyi, de azért javasolt kapcsolattartási időt, méghozzá a Gyermekjólétibe ellenőrzött keretek közé.

A Gyámhat. megítélte, behajtható, ha kell rendőr viszi el a gyereket, s bírságolnak is.

Heti 2szer 4 órát javasolt az elmeszakértő, s emellett minden második hétvégén végig apukáé.

Én is hivatkoztam azokra a rendeletekre, mely szerint én vagyok a felelős a gyerek fejlődésért...senkit nem érdekel.Én vagyok a gondozó szülő, mi vagyunk a gondozó család....Mondtam azt is , hogy az iskola miatt és azért mert mi dolgozunk, nem tudjuk a pótlásokra délután kettőre odavini a lányt. Azt mondták, jó akkor majd bírságolnak...

Oktatási Jogok Biztosa is széttárta a kezét, nem tudtak igazából segíteni, mindenki elképedt...A Gyámhat kötelez arra, hogy menjek el a nagyi miatt előbb a munkából, ha nem valósul meg szombaton a láhatás.

Havi 1 hétvégénk maradt együtt!!!Egyetlenegy!Abból is általában pótlunk, ha elmaradt apai van, így egy sincs....Hogy lehet ez. ?

A másodfok is megítélt 1*4 órát.

Tönkreteszik a családunkat, a gyerekemet és tétlen vagyok!!!

Aqua # 2007.12.14. 13:48

Melyik az a jogszabály, amelyik ad a nagyszülőnek láthatást abban az esetben, ha a szülők HÁZASOK??? És miért van az, hogy a gyámhivatal szerint jár, az ügyvéd szerint nem jár a nagyszülőnek a láthatás? Egyáltalán, mi köze a gyámhivatalnak a családhoz, ha családon belül egyetértés, béke, nyugalom van?

rill # 2007.12.14. 13:59

Justizmord, a nagyszülőt kapcsolattartási jog illeti meg!

149/1997. Korm. Rend.

28. § (1) A gyermekkel való kapcsolattartásra mind a szülő, mind a nagyszülő, mind a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult.

ne felejtsük el, hogy kapcsolattartás nem csak akkor merül fel, ha a szülők elváltak. családbafogadás, átmeneti nevelés is létezik.

ha nem váltak el a szülők, akkor is joga van a nagyszülőnek kapcsolattartásra, persze csak ha a gyámhivatal ezt megállapítja.

Uccu # 2007.12.14. 14:05

Aqua!

A gyámhatóság megítéli! Ebben biztos lehetsz...

Két gyámhivatal és egy közig hivatal (gyámhiv felettes szerv) is megítélte.

Jobbik eset, ha vidéki vagy. Valamiért ott a szülők véleményére többet adnak, vagy nemtudom az okát.

Látod a mi esetünket. Két hétvége mellett mégegyet elvettek tőlünk...

Vannak trükkök, amivel kijátszható, de ez is csak időhúzás!

Pl.: Elköltözhetsz papíron a vizsgálat közepén vagy utána, majd visszaköltözhetsz, ezzel időt nyersz...De a Gyámhivatal megítéli, az tuti.

Uccu # 2007.12.14. 14:08

Béla 79. Sajnos megítélnek, jobbik eset, ha nálatok a lakáson. Rosszabbik, ha Kapcsolattartási Ügyeleten. 11 hónaposan talán még nem foglalkoznak az üggyel. 3 év alatt nemigen rángatják. Utána Hivatkozhatsz arra, hogy nincs kötődés, nem ismeri a nagyit. De a Gyámhatóság "Isten", így simán meg fogja ítélni...Sajnálom.

kalamalyka # 2007.12.14. 15:05

kEDVES jUSZTISOND!

MÁRPEDIG OLYAN, MINT NAGYSZÜLŐI LÁTHATÁS IGENIS LÉTEZIK. éS VAN...

Ha tetszik, ha nem. Sőt!!!!! A csonkult család esetéen, pl.ha a külön élő szülő nem él, akkor az annaktestvére is benyújthat kérelmet láthatásra.

Merthogy azt is törvény mondja ki, hogy a gyermeknek joga van vérszerinti családja megismréséhez... És ezt a jogát támogatják is..........

idézzem konkrétan???

Ja4!!! Annyira azért nem minden esetben "sajnos" ítélik meg.... Azonban ha a nagyszülők ellen ilyen komoly érv van, akkor elő kell azt adni a Gyh-ban....

GUMIJOGSZABÁLY

Uccu # 2007.12.14. 16:37

Kalamalyka!

Jó , hogy van, elő is adtuk az érvet, gondolod érdekelt valakit?
A GyH. azért van (a mi esetünkben), hogy tönkretegye a gyerekeket és szétszedje a családot...

ObudaFan # 2007.12.14. 18:07

Az az igazság, hogy nem valami egységes a joggyakorlat ebben.

béla79 # 2007.12.14. 23:06

sziasztok!köszönöm válaszaitokat!Akkor is jár a nagyszülönek a láthatás ha életében többször tett öngyilkossági kisérletet,pszihijátriára járt mert kikészült idegileg?4ik férjét fogyasztja a 3.dikat hagyta meghalni,mert nem hivott hozzá mentöt?A saját anyját 74éves idös nö,akinek 3agyvérzése volt ,kétéve nem látta?REMÉLEM EZEK SULYOS INDOKOK LESZNEK ELLENE igy nem fog kapni láthatási jogot.PLáne a lakásomba be nem teheti a lábát.