családi pótlék


juju # 2007.12.24. 14:52

Gyermekem egyedül nevelem 17 éve, közalkalmazottként családi pótlékot ennek alapján kapok.
2007 augusztusban azonban külföldön férjhez mentem, a házasságkötés magyar anyakönyvezése most december 10-én
megtörtént.
Azonban férjem mindezideig nem tudott bejönni az országba (iraqi állampolgár).
Akkor a családi pótlék szempontjából papiron van férj, de a valóságban nincsen. Ugyanis a családi állapotomban bekövetkezett állapotváltozást köteles vagyok bejelenteni!? azonban a házassági papiron kivül semmilyen változás nem történt az életemben??
Mivel nem tudom mikor tud férjem legelőször bejönni Magyarországra (lehet fél év is) eddig még nem jeleztem az állapotváltozást a családi életemben, amely csak papiron van.
Jogilag büntethető vagyok ezért? Helyesen tettem?
Köszönöm válaszát!!

ObudaFan # 2007.12.24. 18:44

Nem helyesen tetted, a tényleges helyzetet kell a hatóság tudomására hoznod.

juju # 2007.12.25. 06:57

Kedves ObudaFan!
Boldog Karácsonyt Kivánok
és köszönöm, hogy ilyen hamar válaszolt nekem.

Úgy látszik nagyon nem tudok jogászul gondolkodni, tehát ha jogilag (papiron) létező férjnek számit, függetlenül attól, hogy Magyarországon még sohasem éltünk együtt, AKKOR, ha ezt a gondolat menetet követem, akkor például jogosultak vagyunk gázártámogatásra is mert két fizikailag létező és egy csak jogilag létező ember között csak én vagyok keresőképes munkában.
Nem élnék vissza a helyzet kivételességéve, csak kérdezem, hogy megértsem?
Ugy gondolom, ha számomra jogilag kedvezőtlenebb helyzetben létező személy, akkor számomra kedvező helyzetben is létező.
Nem jól gondolom?
Bocsánat és köszönöm!

csumák # 2007.12.25. 07:44

ObudaFan! A tényleges helyzetet kellett volna jelenteni.
Tudja /ill. tudod-e/ mi a tényleges helyzet. Jön a kismama tanácsadásra, aki eltartott és az élettársa munkanélküli.Épül-szépül a házuk.Miből?


jano

juju # 2007.12.26. 19:35

Kedves ObudaFan!
Egyáltalán meddig jár a gyereknek a családi pótlék??
18 éves lesz jan 16-án és gimnazista,
akkor jan 16-án már ugysem lesz jogosultság?
hogy van ez?
köszönöm juju

ObudaFan # 2007.12.27. 15:57

A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

juju # 2007.12.29. 14:08

kedves ObudaFAN!
Ezt találtam
http://www.ugyvezeto.hu/?…
a neten utána kutakodva a családi pótlék ügyemnek, akkor most én ebbe a kategoriába tartozom???
jelenlegi helyzetemben, miszerint:

"Egyedülállónak minősül a hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön élő személy."

????akkor most ez a rám vonatkozó jogszabály????

köszönöm juju

ObudaFan # 2007.12.29. 15:28

Amit belinkeltél, az sehova sem mutat.

juju # 2007.12.29. 16:21

ok. Feladom....majd a munkahelyemről 4-én intézkedem.
bár még csak annyit utoljára, hogy
az idegenrendészeten a jogász azt mondta a férjem beutazó vizumára vonatkoztatva,
hogy külföldön kötött házasságnak csak a magyar anyakönyvezést követően vannak joghatásai???
ez akkor a családi pótlékra is vonatkozik???
köszi Obudafan, BUÉK
judit

juju # 2007.12.30. 17:17

Most már délután óta keresek a neten, hogy hol tudnék pontos választ kapni a kérdésemre.
Egyáltalán hova forduljak??????????
Sajnos az Ön válaszával nem tudok semmit sem kezdeni????
Kérem, hogy segitsen.....legalább azt mondja meg, hogy hova fordulhatok
az államháztartási hivatal honlapján sem tudok eligazodni............................
egyáltalán nem értem????????
hogy egy fizikailag nem létező személy, akait lehet, hogy sohasem engednek be az országba jogilag létező legyen??????????????
Elnézést, de nagyon csalódott vagyok.
és lakonikus válaszát nem tudom használni??
sajnos................
üdv. judit

ObudaFan # 2007.12.31. 11:46

Az illetékes területi államháztartási hivatalhoz.

Bogyo79 # 2008.01.16. 08:10

Az én kérdésem az lenne,hogy mennyi havi nettóra számíthatok ha:
Van egy sérült 9 éves kislányom,jelenleg gyesen vagyok vele,de én dolgozom mellette8órában, rá még emelt összegű családi pótlékot kapok,mert egyedül nevelem.
Viszont áprilisban férjhez megyek,és szeretnék még ebben az évben teherbe esni. Bruttó havi bejelentett jövedelmem 150.000FT, 2007.06.01.óta.
Nem igazán tudom,hogy a sérült kislányom gyese elveszik,ha szülök egy másik babát???? Illetve mennyi Gyedet,és családi pótlékot esetleg gyest kapok majd???

fannika98@citromail.hu

köszönöm

loona # 2008.01.23. 10:07

Nekem volna egy olyan problémám, én esti tagozatra járok most fogok érettségizni és eddig járt nekem a családipótlék. 22 éves vagyok. Szóval a kérdésem az lenne ha érettségi után én megszakítás nélkül szeretnék iskolába járni szintén esti tagozat (2év). Jár-e nekem tovább a családi. Fontos lenne ha vki tud vmilyen választ kérném h segítsen. Előre is köszönöm

amatőr # 2008.01.23. 11:09

Akár saját jogon kapod a családi pótlékot, akár utánad folyósítják a szülőnek, a családi pótlék annak a
tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betöltöd a 23. életéved, feltéve, hogy közoktatási intézményben folytatod a tanulmányokat.

Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola,
gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-,
konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.

/Az ellátás folyósításának időtartama alatt minden év szeptember 30. napjáig – az igényelbíráló szerv
felhívására – igazolni kell a tanulói jogviszony fennállását. A közoktatási intézmény vezetője
által kitöltött „Igazolás a tanulói jogviszony fennállásáról” című formanyomtatványt –
amelyet a folyósító szerv juttat el az igénylő részére - soron kívül, de legkésőbb a
kézhezvételtől számított 8 napon belül kell a folyósító szervhez benyújtani./

loona # 2008.01.23. 11:33

Tehát ez azt jelenti ha én szept.30-ig igazolom h iskolába járok akkor 23 éves korig kapom tovább , független attól hány éves a suli. Nem szeretnék erhetettlen lenni de olyan sok variáciot hallotta h már magam sem tudom miben higgyek. Már hallottam olyant is h 24 éves korig jár, egyébként a szülők kapják.
Nagyon köszi a segítséget!

marcika # 2008.01.23. 13:18

szép jó napot mindenkinek. Az lenne a kérdésem, hogy ha valakit júniusban (15-én?)kirugtak/eltanácsolnak a gimnáziumból, és csak augusztus 22-én iratkozik be egy másik középiskolába, akkor nyárra jár neki a családi pótlék, ha elmúlt 18 éves?

szivas # 2008.11.06. 19:09

Utánaolvasva annyit kihámoztam, hogy egy gyerek 23 éves koráig jár családi pótlék, ha "közoktatási intézmény"-ben tanul. Ezek fölsorolásában azonban sehol se találom az egyetemeket-föiskolákat. Ez nem közoktatási intézmény?
Az egyetemistáknak ezek szerint nem jár családi pótlék?

monalisa1 # 2008.11.06. 21:03

Az én olvasatom szerint a cs.pótlékra jogosultság: "... középiskolai, szakközépiskolai tanulmányokat folytató nagykorú személy annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt a 23. életévét betölti."

Mást nem tudtam kihámozni a jogszabályból.

Írd be a Google keresőbe a "családi pótlék" kifejezést, és a megjelenő x számú találatból mindjárt az elsőt olvassad el.

Monalisa
laikus hozzászóló

szivas # 2008.11.06. 21:17

Köszönöm, de a kérdésem az volt, hogy egyetemistáknak jár-e családi pótlék, és ha igen, miért nem:-)?
Azaz, ha nem, hogy lehet az, hogy az egyik féle intézményben tanulónak jár, a másiknak nem?

monalisa1 # 2008.11.06. 21:40

Figyelj: alapvetően a középiskolai tanulmányok elvégzéséig, illetőleg az életpályát megalapozó esetleges szakképzési tanulmányok befejezéséig, legtovább 23. éves korig bezárólag csak. Valamint a 18. életévét betöltött és tartósan beteg gyermek esetében.

A az egész jogszabályt oda-vissza kétszer is elolvastam, de még csak utalás sincs a felsőfokú tanulmányokat folytató gyermekre vonatkozóan, ergo őneki már nem jár.

Ha mégis jár részére a cs.pótlék, akkor hozzáértő bizonyára kijavít majd.

Tipp: kérdezd az egyetemista ismerőseidet...

szivas # 2008.11.07. 07:02

Nem akarok veled vitatkozni, inkább köszönöm, hogy foglalkozol a dologgal, de épp erröl van szó; "Az életpályát megalapozó esetleges szakképzés befejezéséig."
Valaki ezt egyetem keretében teszi, van aki meg máshol. Némi szerencsével 23 éves korára akár még az elöbbi esetben is befejezheti a tanulmányait. Akkor miért azt jutalmazzuk aki esetleg 23 éves koráig bukdácsol egy középiskolában, aki meg a lehetö legrövidebb úton megszerzi az "életpályát megalapozó esetleges szakképzés"-t azt diszkrimináljuk? Hogy van ez?

"ki nem szólt csak bégetett, az kapott dícséretet=? Tényleg létezik a birkaiskola?

lewho # 2008.11.07. 07:55

A közoktatási intézményben tanuló után jár, a felsőoktatásiban tanuló után nem jár. Ez van. Hogy miért, kérdezd meg a jogalkotót:)

Az egyetem, fősuli nem közokt. intézmény.

zsuzsuka8917 # 2008.12.18. 19:27

Van egy ismerősöm aki 20 éves és főiskolai tanulmányokat végez nappali tagozaton.Neki van egy élettársa.A kérdésem az lenne hogy ő kapja-e a családi pótlékot és az árvaságit tovább?(mert eddig kapta)

Válaszotokat előre is köszönöm az ismerősöm nevében is!

tündérke08 # 2009.01.12. 12:25

Van egy promlémám, amiben segítséget kérnék.A lányom jelenleg még tanulmányait folytatja és még nincs 23 éves. Vagyis jár neki a családi pótlék. Viszont a közeljövőben férhez megy, de továbbra is iskolába fog járni, és ugyan ugy nállunk lakik majd a férjével együtt.Akkor is jár továbbra is a családi, vagy ha nem akkor mi a teendő? Előre is kösz a válaszokat!

Mágnes09 # 2009.01.29. 12:29

Tanácsot kérnék!

Lányom 15 éves, az apja német állampolgár.Édesapjával nem tartjuk a kapcsolatot sem tartásdíjat illetve semmilyen támogatást nem kapunk. Van-e mód arra, hogy lányom után- aki magyar állampolgár- a német államtól családi pótlékot kapjunk.Ha igen, akkor mi a módja?
Segítséget előre is köszönöm.