Válás menete 2019ben


Zsenilia # 2019.02.03. 10:12

Köszönöm Rigoz! Akkor türelem....

rigoz # 2019.02.03. 10:00

@KBS: Ha igazolja, hogy a létfenntartása veszélyeztetett, akkor tudtommal kaphat teljes személyes költségmentességet is akár, de ha azt nem, akkor részlegest, illetve költségfeljegyzési jogból még akár teljest is.

Persze attól függően, mennyi a háztartásában az egy főre eső jövedelme.

Ha viszont az utóbbi meghaladja a durván 87.000Ft-ot, akkor illetékfeljegyzési jogon túl bármilyen további költségkedvezményt csak nagyon kirívó esetben fog kapni...

rigoz # 2019.02.03. 09:27

@Zsenilia: Sehogy.

Az első tárgyalást legkésőbb az ellenkérelem előterjesztésére nyitva álló határidőt követő naptól számított 30 napon belül ki kell tűzni, ahhoz képest legfeljebb 4 hónapon belüli időpontra.

Zsenilia # 2019.02.03. 07:38

Miért nem kellene megvárnom a 45 napot az ellenkeresetre?
Hogyan gyorsíthatnám meg az eljárást?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.02. 21:21
Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.02. 21:20

Nincs semmi baj azzal a mondattal se.

MankaPanka # 2019.02.02. 20:24

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
Tehát nem jó a mondat amit beleíratott..., azaz hogy nem írhatom, hogy "közösen kérjük".
Akkor miért van egyáltalán költségmentességi nyomtatvány?
Értem. Kell a két tanú, hiszen nekem nem lesz jogi képviselőm.
Hol jutok hozzá a "kötelezően használandó nyomtatványhoz"? A bíróságon az ingyenes tanácsadó irodán erről senki nem beszélt... :-(
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.02. 19:44

Közös keresete csak több felperesnek lehet, a felperesnek és az alperesnek nem.
Nem tud olyan kevés lenni a fizetésed, hogy költségmentességet kapj. De nem fizeted az illetéket, hanem előlegezed.
A jogi képviselő nélkül eljáró fél aláírását a keresetlevél egy példányán két tanúnak kell igazolnia. De ez a kötelezően használandó nyomtatványon elég egyértelműen rajta van.

MankaPanka # 2019.02.02. 18:42

Kedves Fórumozók!
2014 októbere óta külön élek kislányommal az édesapjától, aki a férjem. Hogy ez a helyzet papíron is rendeződjön, szeretném beadni a válást és a gyermekelhelyezést a bíróságra. Megírtam a keresetet, elolvasta és többszörös egyeztetés, változtatás után, úgy tűnik elfogadta amit írtam (persze beleírtam olyan dolgokat is, amiket ő kért).
A keresetet úgy írtam mint felperes, de van egy mondat benne, amit ő kért: "Házasságunk felbontását végleges elhatározáson alapuló, befolyásmentes megegyezésünk alapján, közösen kérjük."
Ettől ez már közös kereset?
Az illetéket én fizetem ki. Mivel a fizetésem alapján esélyes, költségmentességet szeretnék kérni.
Csak nekem kell aláírni a keresetet, ugye? Kell tanú?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.28. 09:15

Így el fog tartani egy darabig. Házassági perben meghagyás kibocsátásának nincs helye. A bíró ragaszkodni fog az alperes személyes megjelenéséhez, legalábbis néhány alkalommal meg fogja idézni. Aztán majd csak felbontja a házasságot.

Zsenilia # 2019.01.28. 07:42

Köszönöm!
Nem azért nem vitatkozik, mert beleegyezik.
Nemes egyszerűséggel mindent összetépett kézhezvétel után. Azt sem tudja, hogy mi állt a keresetben és mi a teendője.

ObudaFan # 2019.01.28. 06:45

Ha nem vitat semmit az alperes, akkor ezt az ellenkérelmében bármikor leírhatja, gyorsítva az eljárást.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.28. 05:51

Nem kellene kivárni a 45 napot.

Zsenilia # 2019.01.28. 03:49

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném megkérdezni, hogy hogyan változott meg a válás menete?
Ha az alperes 45 napig nem él az ellenkeresettel akkor tűzik majd ki a tárgyalásokat? Esetleg így csak egy tárgyalás van, mert mindent jóváhagy, nem vitázik? Általában hány héttel kell számolni a 45 nap után a tárgyalás kitűzésével?
Köszönöm a segítséget!