Gyámság alá helyezés


MissPantera # 2019.08.04. 06:14

Már jött 1 papír 4 napja, hogy fellebezhet 30 napig és ügyvédgondnokot jelöltek ki anya részére. Mi az az ügyvédgondnok? Szegény szinte csak vegetál, azt se tudja hol van és mit csinál. Sosem gondolja az ember, hogy ilyen pillanatok alatt megtörténhet....

Bori Bori # 2019.08.03. 21:24

02.29-én nyújtottam be a keresetet, 01.05-én lett jogerős az ítélet. 2 vagy 3 tárgyalás volt, nem emlékszem már pontosan. Ez 2016-ban volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.03. 21:11

Ez nem teljesen igaz. Az ideiglenes gondnokot a gyámhatóság is kirendelheti. Akár azonnal. Ebben az esetben 8 napon belül be kell nyújtania a keresetlevelet a bírósághoz, a bíróságnak pedig a keresetlevél beérkezését követő 30 napon belül felül kell vizsgálnia az ideiglenes gondnokrendelést. Hogy ti. fenntartja vagy megszünteti.

Egy átlagos gondnoksági per hossza a kereset benyújtásától a jogerős ítéletig nem több, mint fél év. És csak azért ilyen "hosszú", mert az alperes teljes perképességgel rendelkezik, tehát a bíróságnak meg kell várnia, míg az ellenkérelem benyújtására nyitva álló határidő számára is eltelik. (Ez most valamivel rövidebb lesz, mert a 45 napot levitték 30-ra.)

rigoz # 2019.08.03. 20:49

Igen, ez nem percek kérdése, hanem egy alapos ideiglenes gondnokrendelés tárgyában hozott döntés is kb. 1,5-2 hónap, legalább. Elsőfokon.

Bori Bori # 2019.08.03. 20:19

Egészen pontosan mit jelent az, hogy megindítottad a gondnokságiját?

Bori Bori # 2019.08.03. 20:16

Nem ellened szólok, de erre nem látok esélyt. Nem véletlen, hogy csak igazságügyi orvosszakértői vélemény alapján bíróság mondhatja ki a cselekvőképtelenséget, a bíró az alperest is berendeli tárgyalásra, meghallgatja. Nincs lehetőség gondnokságra pár nap alatt, ezt jogszabályok nagyon helyesen nem engedik.

rigoz # 2019.08.03. 20:15

Ha a per már folyik, lehet megfelelő indokkal a bíróságtól ideiglenes gondnokrendelést is kérni.

MissPantera # 2019.08.03. 20:07

Itt nagyon gyorsan döntés kellene. Hivatalos személy is adhat a tanácsot...

Bori Bori # 2019.08.03. 19:42

Nálam egyértelmű volt, ellenérdekű felek nem voltak. A 8. hónap végén a hallgatás miatt panaszt tettem, és a gyámhivatalt megkínáltam egy sérelemdíjjal. A 3. napon a kezemben volt a kijelölő határozat. A jogerőért a 45. napon fizetési felszólítást kellett írnom a sérelemdíjra vonatkozóan. Egyébként a sérelemdíjra konkrétan nem reagáltak. Aztán már én sem foglalkoztam vele, mert nem a sérelemdíj volt a célom, hanem a kijelölő határozat.

rigoz # 2019.08.03. 19:33

Én jóval hosszabb ügyről is tudok, nagyban függ attól is, hogy mennyire egyértelmű a szükségessége.

Bori Bori # 2019.08.03. 19:11

Kb. 1 év volt a bírósági eljárás, a bíró igazságügyi orvosszakértőt rendel ki, ennyi idő volt, mire jogerős határozatom lett arról, hogy korlátozottan cselekvőképes az alperes. A bíró utasítja a lakóhely szerint illetékes gyámhatóságot, hogy rendeljen ki gondnokot. A gyámhatóságnak 8 hónapig tartott, míg kijelölt gondnoknak. Ennyi ideig tulajdonképpen nem csináltak semmit. A soron kívüli kijelölésről nincs tapasztalatom.

Burn Out # 2019.08.03. 16:44

Inkább egy évvel számolj, mire gondnokság alá lesz helyezve

Burn Out # 2019.08.03. 16:36

MissPantera:

Az anyukád lakó-, vagy tartózkodási helye szerinti járási hivatal gyámügyi osztályától kérheted, hogy ideiglenes gondnoknak rendeljenek ki az édesanyád részére, azzal már tudod intézni az intézeti elhelyezést, illetve ott tudod kérni a gondnokság alá helyezését is.

Az ideiglenes gondnokrendeléshez vigyél magaddal orvosi igazolást, hogy a gondnokság alá helyezése indokolt. Amúgy a gondnokság alá helyezés alsó hangon is legalább 6-9 hónap, vagy több.

MissPantera # 2019.08.03. 14:26

Üdvözlöm. Anyum hirtelen pszichés és demenciás romlása végett veszéllyel van születendő kisbabámra, rám, páromra és a szomszédokra, saját magára. Most a megyei zárt osztályon van. Június elejével elinditottam a gondnokságiját. Orvosa mondta, hogy szinte semmi esély a javulásra. Hova tudnék fordulni, hogy minél elöbb hivatalosan elhelyeztessem valahova? Gyámhivatal,családsegitő, bíróság? Osztályon maximum 1 hónapot maradhat. 1 ápoló ismerősöm mondta, hogy tudnék kérni 1 papírt a kortörténetéről a kezelőorvosától. Azt igazolva, hogy minél elöbb el kell helyezni, mert nem lehet gondozás nélkül. Bíróságról valami papírt, hogy elinditottam a gondnokságot és valami elhelyezésében segítő igazolást. Valóban0 vannak ilyen papírok?kérem segítsen. 26éves 9hónapos kismama vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.31. 11:25

A négy konjunktív feltétel:

  • mentális zavar
  • a mentális zavar következtében az ügyek viteléhez szükséges belátási képességek tartós vagy időszakosan visszatérő, nagymértékű csökkenése
  • a gondnokság alá helyezés a gondnokolt érdekeinek védelmében indokolt
  • ez a védelem más biztosítható.
drbjozsef # 2019.05.31. 11:19

Szeretnénk tartozásait rendezni, jövedelmeit beosztani és kijózanítani, valamint adósságaival nem terhelni még a mi gyerekeinket is.

Se titeket, se a gyerekeiteket nem terhelnek, és nem is fognak az adósságai. Adósságot örökölni nem lehet, legfeljebb az örökség vagyonrészéig feleltek az ő tartozásaiért, ami esetleges elhunyta után maga után hagy.

Legrosszabb esetben is nem örököltök semmit.

Hogy a rossz pénzügyi döntések (saját pénze, ugye) elégségesek-e valakinek a belátási képességének csökkenését bizonyítani, az is kérdésesnek tűnik.

Még ha a problémád át is érzem.

Eperkee # 2019.05.31. 10:21

Tisztelt Szakértő!
Röviden a probléma ismertetése:
Négyen vagyunk testvérek, a problémánkkal kapcsolatban teljes egyetértésben.Édesanyánkról van szó, aki 67 éves, fizikálisan a saját ellátására képes egyedül, önállóan él. A probléma a mentális dolgokkal van. Anyagi döntései kritikán aluliak (hitel, albérlet nem fizetése,amit már kiposztoltak a Facebook-ra is, csalóként emlegetve) nagy családi kölcsönök, amik nagy terhet jelentenek számunkra. Ezeket mindig ideiglenesen megoldjuk, de aztán kezdődik minden újra. Meggyőzés, rávezetés, beszélgetések, amikkel már sokszor próbálkoztunk, mindhiába.Külföldi csalásba keveredve (amerikai tengerész szabadságmegváltására fizetett és fizet nagy összegeket) nem fogadta el véleményünket és hivatalos bizonyítékainkat ezt leleplezvén, egyre többet sunyít és rontja minden kapcsolatát átláthatatlan hazugságaival.
Szeretnénk tartozásait rendezni, jövedelmeit beosztani és kijózanítani, valamint adósságaival nem terhelni még a mi gyerekeinket is.
Egyetértésben elindítanánk a gyámság alá helyezést, hogy s hol kezdjük?
Előre is köszönöm a segítségét.

wers # 2018.10.08. 07:49

:)))

wers # 2018.10.08. 07:42

hát, csak sikerült rendesen szétoffolni :))) lassan ki leszünk tiltva.

Egyébként ami jó az vagy bűn, vagy hizlal.

wers # 2018.10.08. 06:54

Mea culpa.

Felesleges, te nem vagy hiú. (és ne mond, hogy elfogult lennék)

"hiú" szinonimái:
gőgös, felfuvalkodott, pöffeszkedő, fennhéjázó, dölyfös, pökhendi, önhitt, nagypofájú, önelégült, kivagyi, kevély, rátarti, nagyképű, elbizakodott, fölényeskedő, öntelt, beképzelt, fellengzős, fölényes, hetyke, hencegő, lekezelő, hányaveti, hetvenkedő, hatalmaskodó, orrát fennhordó, arrogáns, gangos, önfényező, vagánykodó, nagyzoló, egoista, önimádó, okoskodó, el van telve magától, szerénytelen

Na nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.08. 06:38

A hiúság egyes bibliafordítások szerint bűn. .)

Mea culpa. (És talán még csak nem is maxima.)

wers # 2018.10.08. 06:00

de ott van a szmájli
:)) nekem is, csak nem látod.

wers # 2018.10.08. 05:50

Nekem mást jelent a híú szó is, az, hogy ad magára, büszke, az nem hiú.

A lusta.... Bélánál a laza séta másnál lassú futás, vagy még csak nem is lassú.

wers # 2018.10.08. 05:35

De nem csak kicsit lusta, hanem eléggé hiú is vagyok

:)) lusta.... ja. Relatív, kihez képest. A gyalogkakkukkhoz talán.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.07. 20:59

OFF
Egy percig sem aggódtam. Ez egy nyílt fórum, válaszolj csak máskor is nyugodtan. Ha megelőzöl, még örülök is neki, mert akkor nekem már nem kell - és egy kicsit lusta vagyok. De nem csak kicsit lusta, hanem eléggé hiú is vagyok, ezért nem szeretem, ha valaki azt a látszatot kelti, mintha rossz, téves választ adtam volna.
ON