kiskorú gyermek és szülő eltérő lakóhelye


wlaci # 2021.05.05. 17:03

Kedves Szakértők!

Egyedüli szülőként, és törvényes gyámként érdeklődöm, hogy a törvény engedélyezi-e a kiskorú gyermek a szülőétől eltérő lakcím változtatásának kezdeményezését, vagy a szülő és a kiskorú gyermek állandó lakcíme (vagy legalább tartózkodási helye) a törvény szerint mindenképp meg kell egyezzen.

Köszönettel!

László

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.05. 18:38

Konkrétan, jó?

wlaci # 2021.05.05. 19:41

Kedves Béla!

Próbálom án, de azért túl sok részlettel sem szeretnék senkit untatni :)
Apaként, és egyedüli szülőként állandó lakóhelyem 'A'.
Kiskorú gyermekemet szeretném átjelenteni egyik nagyszülőjéhez, 'B' állandó lakcímre, mert ehhez átmenetileg bizonyos érdekünk fűződik.
Gyermekem életvitelszerűen továbbra is velem él 'A' lakóhelyen.
Ha ez így törvénytelen és/vagy gyámügyi problémába ütközik, akkor az segít-e, hogy magam is átjelentkezem tartózkodási helyként 'B' lakóhelyre?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.05. 21:11

Az állami nyilvántartások közhitelesek, a bennük foglalt adatok valódiságához nyomós társadalmi érdek fűződik. Mindenkinek az legyen a bejelentett lakóhelye, ahol ténylegesen lakik.

wers # 2021.05.06. 04:22

Továbbá: a kiskorú egyedül nem költözhet, nem létesíthet lakcímet.

146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet

30. § (1) * A kiskorú gyermek lakóhelyeként - ha a bíróság vagy a fővárosi és megyei kormányhivatal gyermekvédelmi és gyámügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatala (a továbbiakban: gyámhivatal) a gyermek lakóhelyéről jogerősen vagy véglegesen másként nem határoz - a szülő, ennek hiányában a törvényes képviselő lakóhelyét kell bejelenteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.06. 05:39

Riszpekt. Ilyesmit mindig tőled fogok megkérdezni. :)

drbjozsef # 2021.05.06. 05:41

Az állami nyilvántartások közhitelesek, a bennük foglalt adatok valódiságához nyomós társadalmi érdek fűződik.
Hahaha. De aki offshoreozni, meg magántőkealapítványozni kezd, az mind demagóg.

wlaci,

Jelentkezz át te is, kutya nem foglalkozik a lakcímmel, az aztán tényleg a legkevésbé ellenőrzött nyilvántartás. Csak arra figyelj, és jól képezd ki a nagyszülőt, hogy a hivatalos leveleidet vegye át, arról értesítsen, nehogy meglepetés érjen.

wers # 2021.05.06. 06:18

Béla, örömmel segítek bármikor, bárhol, bármiben ..... :)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.06. 06:26

Bizony. Merthogy magánalapítvány a magyar jogban nincs is. Szóba került az új Ptk. előkészítése során, de aztán meghagytuk az angolszászoknak. Amire kend gondol, az a közfeladatot ellátó közérdekű alapítvány - és nem igazán világos, hogy mi vele a gond.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.06. 06:27

Ez most komoly? Politikai frusztráltság okán nyilvánosan lázítasz a jogkövető magatartás ellen?! Többre tartottalak, őszintén. Szomorú vagyok.

wlaci # 2021.05.06. 06:45

nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.

drbjozsef # 2021.05.06. 07:07

(nem, amire én gondoltam, az a magántőkealap, tényleg elírtam, de mindegy is, a lényeg a frusztráltság, igen. De fő az átláthatóság, meg a társadalmi érdek. Mint mindig.)

drbjozsef # 2021.05.06. 07:44

wlaci,
Ha nem jelentesz be lakcímet, azt nem büntetik. Viszont ha olyat jelentesz be, ami nem a valós életvitelszerű lakcímed, az egyfajta okirathamisítás.

De ha ez az "érdek" valami olyasmi, hogy pl. a gyerek oda járhasson iskolába/óvodába, akkor ezt a szörnyű bűncselekményt kb. tízezres nagyságrendben követik el honfitársaink, úgyhogy kiegészítem magamat azzal, hogy nem, nem ajánlom én ezt neked, mert nem szabad, és az ejnye no.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.06. 07:59

:)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.06. 07:59

"A képmutatás a bűn hódolata az erény előtt."

drbjozsef # 2021.05.06. 09:11

Igen, igen, jó aforizma, egyetértek - bár biztosra veszem, hogy nem ugyanarra értjük... :D

wlaci # 2021.05.06. 13:16

kedves József!
köszönöm, hogy próbált és tudott is segíteni a "probléma" megoldásában.

wers # 2021.05.07. 03:52

wlaci, a kérdésed kb. ilyesmi volt:

Szerintetek is azt a 30-as táblát az iskola előtt, amit a gyermekek védelmére helyeztek ki, iskolai szünetben vasárnap 12.30-kor, mikor szinte senki sem közlekedik, ugye nem is nagyon kell figyelembe venni?