Válás - Vagyonmegosztás - per


Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.24. 12:53

(A vagyonmegosztást sem lehet összevonni a bontással.)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.24. 12:52

Nem jók ezek a kérdések.
Maradjunk annyiban, hogy ha a feleknek nincs külön-külön ügyvédjük a szerződéskötéskor, akkor a szerződésből eredő jogvitában a szerződéskötéskor eljárt ügyvéd nem képviselheti az egyiküket. Igaz, hogy a bontóper nem a szerződésből eredő jogvitát tárgyalja, de magad mondtad, hogy a bontóperben feltártakat fel akarod használni az ajándék visszakövetelése megalapozásához. Így szerintem már nagyon is aggályos lenne, ha a bontóperben az ajándékozási szerződést készítő ügyvéd képviselne. Nem is szabadba elvállalnia.

Ferkó74 # 2019.08.24. 12:29

Köszönöm a választ Kovács_Béla_Sándor!

Kifejtenéd miért ne követeljem utána?Mi az pontosan amibe beleköthetnek?Illetve az sem járható ha váláshoz ez az ügyvéd képviselne?Vagyon megosztás-ajándék vissza követelésnél pedig más?A vagyon megosztásba mehet a vissza követelés egyáltalán?Vagy az újabb per lesz?Köszi előre is a választ,és bocsi a sok kérdésért.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.24. 08:45

Nem kéne. (Vagy akkor utána ne követeled vissza az ajándékot.)

Ferkó74 # 2019.08.23. 19:27

Köszönöm a vàlaszokat.Még arra tudnàtok vàlaszolni,hogy abba beleköthet a feleségem,hogy a vàlàson az ajàndékozàst készìtő ügyvéd képviseljen?Ergo az àlltala készìtett szerződés felbontàsàhoz ő nyújt be bizonyìtékokat,és segìtséget ad?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.23. 17:44

Különben is, egyik bíróság a másik döntéséhez kötve nincs. Márpedig az ajándékozás visszakövetelése másik per lesz, azt a bontással összevonni nem lehet.

drbjozsef # 2019.08.23. 17:05

Ő állítja,hogy akkor még csak barátság volt közte és jelenlegi párja között.

Szerintem ez nincs kapcsolatban az ajándék visszakövetelésével. Ha hónapokkal, esetleg évekkel később szakad meg az életközösség, bizonyos körülmények között az is elég az ajándék visszakéréséhez, ti. a feltevés (hogy majd évtizedekig éltek együtt, és együtt öregedtek meg boldogan) meghiúsult. Nem teljesen mindegy mikor, de esetedben bőven az elvárható időn belül.

Nem azt mondom, hogy sikerülni fog a visszakövetelés, mert a körülményeket nem ismerjük, de a fenti állítás legalábbis indifferens.

aprilismajus # 2019.08.23. 16:46

Tisztelt Ferkó74, a bíróság felbonthatja a házasságot, ha az teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott. Az ítéletben, az Önök házasságfelbontása kapcsán, kitérhetnek az indokolásban a feleség hűtlenségére.

Ha a házasságot a fentebb írtak módon felbontja a bíróság, akkor a bontó ítéletet az ajándék visszakövetelése iránti perben benyújthatja Ön bizonyítékként, hiszen az ajándékot vissza lehet követelni, ha az ajándékozáskor fennálló feltevés utóbb meghiúsult, s ez a feltevés lehet esetünkben a házassági szeretet, megbecsülés, hűség.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.23. 14:29

Ezt a fogalmat a jog szigorúan véve nem is ismeri.

Ferkó74 # 2019.08.23. 13:07

Kedves Fórumozók!

Feleségem tavaly elhagyott,válópert beadta.Szeretném elérni,hogy a válást hűtlenség megjelölésével mondják ki,mivel későbbiekben a neki ajándékozott ingatlanom felét ezen okra hivatkozva szeretném vissza követelni.Ő állítja,hogy akkor még csak barátság volt közte és jelenlegi párja között.De orvosi papírral tudnák igazolni,hogy a párja egyébként is impotens.Milyen esélyem a hűtlenséget bebizonyítani?Mi számít hűtlenségnek?A feleségem lánya akivel ő jelenleg haragban áll,tanúsítaná,hogy egy alkalommal alibinek használta volna őt a feleségem,hogy a barátjával találkozzon.Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.01. 14:11

Vannak dolgok, amiket te kimondhatsz, én nem.

drbjozsef # 2019.08.01. 11:24

Értem, de azért nem ugyanúgy nézel meg ingatlant, mint én civil, a saját ügyfélkapummal, gondolom. Persze nyilván nem ingyen van az ügyvédnek sem, de a kérdező esete erősen lehúzásgyanúsnak tűnik (ilyen értelemben a tanácsod hibátaln volt).

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.01. 11:11

Nemigen használják már a TAKAR-netet. Én soha nem is használtam.

drbjozsef # 2019.08.01. 09:14

Ügyfélkapu?
(Bár szerintem egy levélbe szükséges adatok, vagyis a cím, helyrajzi szám, az látszik az ingyenesben is)
Az ügyvédek nem a TAKARNET-et használják?
Vagy ha azt használják, akkor ott a betekintés is fizetős nekik?

lajcsó # 2019.08.01. 07:15

"még letöltenie se kell, ingyen látja az adatokat,"
Ügyfélkapun keresztül ez nem működik.
Szerintem sem szükséges e-hiteles tulajdoni lap.

drbjozsef # 2019.08.01. 05:04

ucandoit,

Egy ügyvédi felkérés a peren kívüli megállapodáshoz? Ahhoz még letöltenie se kell, ingyen látja az adatokat, és beleírja a levélbe. Mi a fenének kellene ehhez csatolni bármit is?

ucandoit # 2019.07.31. 19:47

De bízom benne, csupán nem értem hogy miért kell egy levél megfogalmazásához e-hiteles tulajdonilap.
Mert ha az kell ám legyen, csak tényleg a miértje érdekel.
:)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.31. 18:48

Ha nem bízol az ügyvédedben, bízz meg mást.

ucandoit # 2019.07.31. 17:51

Üdv.

Ügyvéddel egyeztettem és közös megyezésre való "felhívás" gyanánt levelet küldene az alperesnek. Mivel több ingatlanról van szó a vagyoni részben így mindenről azt mondta e-hiteles tul. lapot kell letöltenie ... mikor külterületi ingatlant adtam el, mindig megelégedtek a nem hiteles (1000 HUF értékű) példánnyal.
Amikor egy ilyen levél ami tételesen tartalmazza a vagyont valóban szükséges az e- hiteles másolat?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.29. 16:36

adhatok be a bíróságra letiltást ellene a tartozás 50%-ig
Persze. Csak el fogják utasítani.

Ez nem így megy.

pocahontas73 # 2019.07.29. 13:23

Üdvözlöm! A következőben kérném a segítségét. Váláskor (2015-ben) a vagyonmegosztásnál be kellett adnunk egy iratot az elismert közös tartozásokról is, illetve, hogy milyen arányban oszlik meg, miután közös így felezni kellett. Ez egy mellékletként szerepel a válási iratok között. A jegyzőkönyvben is szerepel, hogy mellékelve vannak a közös tartozások. Azóta nem hajlandó a volt férjem ezek rendezésében részt venni, mondván, hogy ami az én nevemre lett felvéve azt rendezzem én, annak ellenére, hogy együtt adtuk be mint közös tartozás és mint írtam felezni is kellett. Közben nálam megindult végrehajtás is, erről is küldtem a volt férjemnek igazolást, hogy az eddig levont tartozás felét rendezze felém. Kérdésem az lenne, ha ez elismert tartozás és a válási jegyzőkönyvben is szerepel akkor adhatok be a bíróságra letiltást ellene a tartozás 50%-ig, vagy annak ellenére, hogy ez bele van foglalva a válási papírok ő adhat be ez ellen fellebbezést. Nem szeretnék újabb tárgyalásokat mert a válásunk is a hozzá állása miatt 3 évig húzódott. Rengeteg ügyvédi és bírósági költséget kifizettem. Válaszát köszönöm!

alim # 2019.07.23. 08:10

Üdvözletem!

Őszintés sajnálom, hogy nem sikerült sem pro, sem kontra választ kapnom a 2019.07.13. 12:32-kor írt kérdésemre!
A meglátásom szerint gyanítom, hogy sok ezer "sorstársamnak" (legyen az akár nő, akár férfi) sikerült vagy duplán kifizetnie a használati díjat vagy pedig az arról való lemondás ellenére mégis kifizetnie azt az ingatlan árának a meghatározásakor. Csak azért, mert valahol azt olvastam, hogy vagyonmegosztásnál az ingatlan esetén a forgalmi érték a meghatározó. Ám éppen a többi, ehhez kapcsolódó tényt nem hajlandó figyelembe venni senki (ez alatt a bíróság is értendő)?!
Ellentétben az egyetlen reagálóval szemben, pont nem szeretném kétszer kifizetni, illetve a jelen esetben a lemondás ellenére kifizetni mégis a használati díjat.

További szép napot kívánok a Fórumozóknak!
alim

alim # 2019.07.13. 18:39

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Ha kifejtené a véleményét, azt megköszönném, mivel nem értem pontosan, hogy mire is céloz!
Én azt gondolom, hogy ha valamiről egyszer valaki lemondott, akkor szerintem azt nem lehet már később érvényesíteni.
Hisz már lemondott róla. Ha pedig lehet, akkor milyen lemondásról beszélünk?
Egyszerűen erről van szó az én meglátásom szerint.
Erre vártam volna segítő hozzászólásokat, véleményeket -akár igazam van, akár nem- lehetőleg jogi alátámasztással.
Ha egy peres ügyben lemondok a fellebbezési jogomról, akkor hiába akarok kicsit később mégis csak fellebbezni, már nem lehet. Mivel már lemondtam róla. Nem így van?
(Arról pedig, hogy ki akar ez ügyben nyerészkedni, talán elég az exem felém intézett utolsó szavait olvasni: "Leperlem rólad a gatyádat is!").
Tisztelettel: alim

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.13. 13:00

Kétszer akarsz keresni ugyanazon.

alim # 2019.07.13. 10:32

Üdvözletem!
Elhúzódott a vagyonmegosztási perem (2015 óta), csak most volt első fokú ítélet, de már tudom, hogy az exem miatt lesz másodfok is. (A régi Ptk vonatkozik az ügyemre.)
2014-ben váltam el, és az erről készült jegyzőkönyvben szerepel, hogy a közös ingatlan (2/3-a az enyém, 1/3-a a volt feleségemé) kizárólagos használatára én vagyok jogosult, így a lakással kapcsolatos valamennyi költség viselését természetesen én vállaltam. A volt feleségem kijelentette, hogy a lakáshasználati jog ellenértékére nem tart igényt. (A kérdésemben ennek lesz jelentősége.) Az első fokon eljáró bíró ítéletében a lakás beköltözhető forgalmi értékén számolta az ingatlant, bírói gyakorlatra hivatkozva. Ezt nem értem, biztosan „kőagyú” vagyok. Én egy „matematikai képletben” vezettem le az ingatlan értékének a meghatározását. Ezt egyszerűsített formában megpróbálom leírni:
A lakás beköltözhető forgalmi értéke = A lakás értéke.
Lakáshasználati jog ellenértéke (40%) = A lakás beköltözhető forgalmi értéke – Lakott érték.
/1952. évi IV. törvény, Csjt. 31/C. § (2)/
Lakáshasználati jog ellenértéke (40%) + Lakott érték = A lakás értéke.
Lakáshasználati jog ellenértéke (40%) + Lakott érték = A lakás értéke.
„A felek a lakáshasználati jog ellenértékét egymás közötti megállapodással is rendezhetik, amely a bíróságot is köti.”
Vagyis a lakás értéke speciálisan ebben az esetben a „Lakott érték”! Miért nincs ez így, mikor a „képlet” nem hazudik? Most úgy néz ki, hogy a korábbi „akarata” ellenére mégis megkapja azt az összeget is, amiről már lemondott??! Azaz: ha megkapta a használati díjat, akkor lakott értéken számolnak, ha lemondott róla vagy nem kapta meg, akkor forgalmi értéken?! Ha valamiről lemondtam, akkor az nem jár nekem, de e szerint mégis? Én ezt nem értem! Ha nincs igazam, akkor hol tudnék erről bővebben tájékozódni, hol olvashatnék róla konkrétan?
A segítséget előre is nagyon köszönöm! (Sajnos nem mindig vagyok internet közelében.)
alim