gyermektartas kulfoldrol


Vszilvia # 2012.09.28. 12:25

Kérdésem, párom külföldön dolgozik, elváltak. Az ex is külföldön tartózkodik. Közös gyermek az ex feleségnél van. Magyar fizetésből vonják a gyerektartást, most viszont igényt tartana havi 272 euro-ra, gondolom volt bent a hivatalban, ennyit állapítottak meg, Németországról van szó. Nem akarunk ennyit kifizetni neki, hisz pl. legutóbb mi hoztuk el a gyereket tőle, láthatásra, majdnem 200 euro volt az utiköltség. Kérdés hogy ilyen esetben, az utiköltség feleződik e, valamint hogy kötelesek vagyunk e a 272 euro gyerektartást fizetni, holott kapja a magyart havonta?

ObudaFan # 2012.09.25. 18:54

Kellene, hogy a brit állam végrehajtsa a maga egészében a magyar ítéletet, de mivel ez nem egy brit fórum, nem hiszem, hogy meg fogja itt mondani bárki, mi lehet a baj. Viszont ha az kell a briteknek - és ezek szerint az kell - hogy magasabb legyen a minimum összeg, akkor ezzel kellene próbálkozni a magyar bíróságon, mert az a legegyszerűbb neked szerintem.

andigu79 # 2012.09.25. 09:30

Tisztelt fórum.Ezekszerint a meglévő első fokú itéletet hogy a mindenkori jövedelme 20%a nem tudom érvényesítetni az angol hatòsàggal?Az alperes bejelentett munkával rendelkezik a magánjogi osztaly meg is talalta őt a brit hatóság segítségével de az Esztergom Városi Bíròsággal nem közöltek semmi informáciot a jövedelmével és címével kapcsolatban.Hova tudnák fordulni hogy az ügyemben segítséget kapjak?Talan nem mindegy mint egyedülállò anya havi 90£ vagy a jövedelme 20%a ami az 1400£ kereset alapjan joval többet kapna.Mikor elváltunk hitelre vettem egy lakast aminek a törlesztöje a 4 évvel ezelötti 45ezer forint helyett 85ezerre emelkedett.Az alperes pedig 3évente új autòt tud venni és amiről mi csak a kislànyommal csak álmodni tudunk az a nyaralás de ő minden évben megtudja engedi magának.és ráadásul az sincs hogy 2 hetente költene rá vagy élelmiszerbe tàmogatná a kislányát.Kérem aki tud segiteni irjon.Tisztelettel.G.A.

ObudaFan # 2012.09.24. 09:03

Azért attól, hogy nem veszi át a leveleket, még a bíróság megemeli az alapösszeget, ha bizonyítod, hogy többet keres. Látni kellene az eddigi irataidat.

andigu79 # 2012.09.22. 09:13

Tisztelt fórum! Keresek egy ügyvédet aki tudna nekem az angliai gyerektartási ügyben segíteni.tel:06-30/212/0801.

andigu79 # 2012.09.20. 16:24

Üdvözlöm.Tanácsot szeretnék kérni gyerektartás ügyben.A kislányom apukája angol àllampolgár.Egy éves volt a kislanyom mikor hazaköltöztűnk a volt parommal.2007.be külőnváltunk.pereskedtem vele itt magyarorszagon mert nem volt hajlando gyerektartast fizetni.Akkor ö meg jelen volt itt a magyarorszagon
.2009.be hozott a bíròsàg egy ítéletet amely szerint a mindenkori jövedelmènek a 20% a de min 25000ft ot köteles fizetni..eladta a közös házat ami az ő neven volt de 6 evig együtt éltünk és egy fillért nem kaptam a kőzel 30milloi forintbôl.szóval a kislányom apukaja akkor visszaköltözött Angliàba és havi 90£nàl többet nem hajlandó adni.keresete egy régebbi bevallasa alapjan havi 1400£.voltam a birosagépton ugyanis cime mar ismeretlen a birosag elött ezért kapcsolatba léptünk a Nemzetközi magànjogi osztállyal hogy deritsék ki a brit hatòsàggal a cimet és jövedelmét.Azt szeretném hogy a jövedelmének a 20% át vonják töle.De mindig csak falakba ütközök.egy brit kalkulator szerint is joval többet kellene fizetvie a mostani 90£helyet havonta.ráadásol nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültem.a kislanyal évente 2 ~3szor talalkozik.A magànjogi osztály azt mondta hogy csak az alapöszeget tudják levonni töle mert az angolok nem százalékos rendszerbe vonják.kihez tudnàk fordulni hogy èrvényesitsék a magyar bíròsági határozatot és fizetés letiltással vonjàk a 20%ot.megemeltetni az alapösszeget sem tudom mert nem fogja átvenni a leveleket amit a bírösàg kűldene és az megiint hosszú idö.kérem segitsenek.

ObudaFan # 2012.09.03. 11:04

Ha kér emelést, akkor erre jó esélye van.

Kefir66 # 2012.09.03. 09:06

Tisztelt Jogi Fórum!
Elvált vagyok, a válást követően a tartásdíjat rendszeresen fizetem, fizettem illetve a munkáltató levonta és utalta.
Külföldi (Egyesült Királyság) bejelentett munkavégzés esetén a volt feleségem,
igényt tarthat-e a külföldi magasabb jövedelmem utáni tartásdíjra, ha az itthon megállapított tartásdíjat rendszeresen fizetem,
bár Magyarországon ebben az időszakban nem rendelkezem munkaviszonnyal?
Milyen jogi lehetőség van tisztába tenni a dolgot a későbbi viták, perek elkerülése érdekében?
Köszönöm a válaszukat

eszterhai_melinda # 2012.08.25. 15:36

Üdv mindenkinek!
Ismét a kisfiuval kapcsolatban merült fel néhány kérdés.A gyámügyön úgy iratták alá vele a családból kikerülés(apától el),és aztán családba kerülés(nagyszülőkhöz be)-ről szóló papírt,hogy a nagyszülők nem voltak jelen.(a fiu jelenleg 17 éves)Ez jogszerű?És sajnos eddig ugy áll a dolog,hogy az apuka fogja továbbra is kapni az árvaellátást,családi pótlékot,mert ő maradt a gyám.Hivatalosan már a nagyszülők nevelik,ruháztatják,iskoláztatják,és minden egyéb gyermek neveléssel járó költség őket terheli.Jogorvoslattal élhetnek-e a nagyszülők,illetve perelhető-e az apa,vagy törvényesen ez így jogszerű?Nagyon szépen köszönjük a segítséget!!!Üdv,további szép napot!

ObudaFan # 2012.08.22. 20:33

Pártfogó ügyvédet a megyei igazságügyi hivatal rendelhet ki, ha a bíróság költségmentességet adott.

Momo90 # 2012.08.22. 19:38

Értem! öm! És még egy utlsó kérdés (elnézést de életemben egy peres ügyem se volt még). Tehát ennyi a dolgom hogy bemegyek a területileg illetékes biróságra (gondolom idpoint kell) elmondom a problémám és kérem hogy rendeljenek ki egy ügyvédet?

ObudaFan # 2012.08.22. 18:14

Azzal együtt szokás, bár a jogszabály szerint előzetesen is lehet.

lilla1235 # 2012.08.22. 17:58

Sziasztok. A gyermektartásdijjat a volt férjem nettó jövedelméből állapitják meg? Mert azt kevês összegre redukálta. Viszont a házastársa nagyon jól keres azt is figyelembe veszik? Vagy az nem számit?

Momo90 # 2012.08.22. 12:12

Köszönöm a választ! A költségmentességet a per elkezdése előtt vagy azzal együtt kell kérni?

ObudaFan # 2012.08.22. 12:02

Költségfeljegyzéses a per, nem kell a költséget előlegezni, a végén viseli a pervesztes. Nincs ügyvédkényszer, de ha olyan az anyagi helyzeted, kérheted költségmentesség biztosítását és a megyei igazságügyi hivataltól pártfogó ügyvéd kirendelését. A kapcsolattartás reálisan az intézményi szünetekben tud megvalósulni.

Momo90 # 2012.08.21. 18:13

Már volt kérdés de választ nem találtam rá. Kisfiam 5 hónapos, az apa angol, nem ismerte el és nem is akar gyerektartást fizetni. Ha perre kerül a sor van e lehetőség rá hogy ne nekem kelljen fizetni, sajnos az anyagi helyzetem nem engedi meg h több tízezret költsek ügyvédre vagy a bíróságra. Illetve hogy zajlik egy ilyen per, idézik e őt, vagy kint hallgatják meg? A láthatás ilyen esetben hogy alakul?

Dóra59 # 2012.08.21. 17:33

Nade megemeli még erre a pár hónapra is akkor a fizetése 80%át kell gyerektartásra kifizetnie. Ezt engedi a törvény? Mert szeptembertöl kb 110 ezer lesz a keresete az elöző év keresete alapján viszont 80 ezerre emelnék a gyerektartást. Igazolni tudja az októberi tárgyaláson már hogy szeptembertöl már csak ennyi lesz a fizetése.

ObudaFan # 2012.08.21. 16:14

Ha ez igazolható, akkor a bíróság valószínűleg eleve csak erre a néhány hónapra emeli fel.

Dóra59 # 2012.08.21. 16:06

A minimum összeget fizeti, de az elözö év keresete alapján viszont nagyon magas gyerektartást kellene fizetni, viszont most újra visszaesik a jövedelem ezért kérdezem. HOgy most akkor megemelik a magas jövedelem 20%-ára holott októbertöl újra keveset keres? mert kb annyira emelnék a gyerektartást elözö év keresete szerint ami most a nettó keresete lesz havonta.

Dr.Attika # 2012.08.21. 15:32

Van minimum összeg meghatározva? Ha igen, akkor azt köteles fizetni.

Dóra59 # 2012.08.21. 14:27

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Ha a bíróság bekéri az elözö év jövedelemkimutatását mert a felperes emeltetni akar, de az alperes munkahelye ez év szeptemberétöl megváltozik és kevesebbet keres mint elözö évben akkor most mi alapján állapitják meg a gyermektartást? MIvel ha az elözö év alapján akkor egy olyan bér után fizet az apa, a mostani kevesebb jövedelméböl ami már nincs? Hogy van ez? Köszi a válaszokat.

Dr.Attika # 2012.08.21. 13:58

Igazad van. Nem jól írtam. Kapcsolattartás kérdését akartam írni.

ObudaFan # 2012.08.21. 13:47

Elhelyezés kérdésében két éven túl sem, mert az elhelyezés is kizárólag a bíróság dolga.

Csjt. 72/A. § (1) A gyermek elhelyezéséről a szülők döntenek. A szülők megegyezésének hiányában a bíróság a gyermeket annál a szülőnél helyezi el, akinél a kedvezőbb testi, értelmi és erkölcsi fejlődése biztosított. Ha a szülőnél történő elhelyezés a gyermek érdekét veszélyezteti, a bíróság a gyermeket másnál is elhelyezheti, feltéve, hogy ez a személy a nála történő elhelyezést maga is kéri.
(3) A gyermek elhelyezése, valamint az elhelyezés megváltoztatása iránt a szülő, a gyámhatóság és az ügyész indíthat pert.

Dr.Attika # 2012.08.21. 13:28

A gyámhatóság egyes munkatársai azt sem tudják, hogy bírósági határozat által elhelyezett gyermek esetében az elhelyezés kérdésében sincs hatáskörük dönteni két éven belül.

ObudaFan # 2012.08.21. 12:21

A gyámhatóságnak nincs hatásköre tartásdíj ügyében dönteni, ez a bíróságra tartozik.