gyerektartás 18 év után


Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.28. 13:25

Szerintem ez se jobb. De legyen neked: nem köteleznek rá.

(Ti. az ítélet nem úgy fog szólni, hogy "szerezz ennyi meg ennyi pénzt". Az ítélet úgy fog szólni, hogy "fizess ennyi meg ennyi gyerektartást". Megjegyzem, valószínűleg ilyen ítéletet sem kell hozni - mert már van. Vagy nincs?)

ata101 # 2020.02.28. 13:09

Azt akartam kérdezni,hogy mivel a volt nejem 30000 Ft-os gyerektartást(rokontartást)szeretne,kötelezhetnek-e arra,hogy szerezzek a maradék 16500 Ft mellé még 13500 Ft-ot.(Provident stb)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.28. 10:30

Akkor az van, hogy van másik 2 kiskorú gyermeked a 2.házasságodból,akik után tartást fizetsz és ezenkívül a devizahiteleid miatt mindösszesen 16500 Ft-od marad a megélhetésedre.

Biztos, hogy ezt akaratad kérdezni?

ata101 # 2020.02.28. 07:26

És mi van abban az esetben,ha még van másik 2 kiskorú gyermekem a 2.házasságomból,akik után tartást fizetek és ezenkívül a devizahiteleim miatt mindösszesen 16500 Ft-om marad a megélhetésemre.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.28. 06:41

Ha az a kérdés, akkor cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes nagykorú gyermekkel szemben nem áll meg a méltatlanság pusztán a kapcsolattartás elutasítása miatt.

ata101 # 2020.02.28. 05:33

Üdvözletem!
Elvált apa vagyok,és a gondnokság alatt lévő gyermekem és az édesanyja úgy nyilatkoztak,hogy nem akarják tartani velem a kapcsolatot.
Rokontartást fizetek a gyerekem után

Ezek után köteles vagyok fizetni?

Köszönöm a válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.28. 06:54

Lásd lentebb.

ccsilla68 # 2019.10.27. 22:03

Kerdesem a kovetkezo: fiam 25 eves ( 2019 majusban toltotte be), egyetemen vegzos, szakmai gyakorlatat vegzi egy cegnel ahol diak fizetest kap. Erdeklodni szeretnek, hogy meddig jar meg a gyerektartas?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.26. 10:18

Akkor amíg hatályos a tartásdíjról szóló döntés, addig kapod.

mamek77 # 2019.10.26. 08:36

Az anyukája vagyok, velem él közös háztartásban.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.26. 08:33

Ki kérdezi?

mamek77 # 2019.10.26. 08:16

Gyerektartással kapcsolatban kérnék egy kis segítséget...

Úgy tudom, h a gyerektartás 18éves korig, ill az életpályára előkészítő első szakképzettség megszerzéséig jár...számomra nem teljesen tiszta h pontosan mi tartozik ide...
Adott 20éves SNI-s, enyhén értelmi fogyatékos "gyerek" aki eddig közoktatásban nappali tagozaton két rész-szakképesítést szerzett, és most szintén nappalin, közoktatásban csinálja az első teljes szakképesítést adó szakmát.
Jár még rá gyerektartás? A rész-szakképesítés a gyerektartás szempontjából megszerzett szakmának minősül vagy nem?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget. :)

drbjozsef # 2019.10.16. 05:25

RenéL,

Viszont a gyermek azt szeretné

vs.

elmarasztalják-e az apukát, mert így egyszerűbbnek látta, hogy másnap megy érte.

Azért is fel lehetne jelenteni apukát, ha mondjuk én piroson megyek át a zebrán (ugye, a saját döntésemből) ?

RenéL # 2019.10.15. 16:40

Köszönöm szépen a válaszokat! A tévhitet eloszlatva, amit hozzászőnek a kérdéshez: A gyermek edzés után nem az apukával megy el, hanem a barátaival születésnapot ünnepel, aminek olyan 21-22 óra körül van vége. Ilyenkor az apa elmegy a gyerekért és hazaviszi Debrecence. Viszont a gyermek azt szeretné, hogy otthon alszik 2 utcával a buli helyszínétől, de az anya nem engedi be, mert ezen idő nem az Ő ideje és ezért nem tartózkodik otthon. A gyermeknek van kulcsa a lakáshoz és hazamegy aludni. Az edesanya feljelentheti-e ezért a tettéért és jogosan esetleg elmarasztalják-e az apukát, mert így egyszerűbbnek látta, hogy másnap megy érte. Erre irányult a kérdés! :) De köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.15. 06:32

Akkor az én nemzedékem tagjainak a 90% veszélyeztetve volt. Legalább a 90%-a.

Immaculata # 2019.10.14. 23:15

Az apa láthatása alatt az apa tudtával a 16 éves gyermek ellenőrizetlenül, az apa számára ismeretlen helyen, 200 km-re bulizik, majd éjszaka egyedül csámborog, mert a pályaudvar is bezár és utazni sem tud.
Az anya, gondolom, minderről nem is tud.

Ha ez egyszer fordulna elő, akkor elvinné a helyszínre kocsival és megvárná, de a kérdésből látható, hogy ez rendszeres.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.14. 20:17

Ugyan, mivel?

Immaculata # 2019.10.14. 17:23

Remélem érthető volt, hogy a veszélyeztetést az apa követi el.

Immaculata # 2019.10.14. 17:22

3. Kiskorú veszélyeztetése. Ebből jogos eltiltás is lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.14. 16:23
  1. Nem.
  2. Nagyjából.
  3. Jézusom...
RenéL # 2019.10.14. 14:03

Tisztelt Ügyvéd!

Elnézést kérek, nem találtam meg, hogy volt-e már ez téma. A kérdésem az lenne, hogy

  1. 18 év után a gyermektartás díját fizethetem-e magának a gyermeknek vagy mindenképpen az édesanyát illeti meg a teljes összeg?
  2. 18 éves kor után a láthatás szabályzása teljesen megszűnik és mint nagykorú dönti el, hogy mikor találkozik a külön élő szülővel, ugye?
  3. Ha a gyermek két hetente az apánál van vidéken (szombat-vasárnap), az anya (teljes felügyeleti jog) Budapesten él és a 16 éves gyerek egy buli után haza szeretne menni Budapestre aludni, mert egyszerűbb, mint mondjuk Debrecenbe visszamenni az apához, akkor az anyának kötelező beengednie a lakásba vagy háríthat, hogy ez az apád ideje és feljelentheti-e az apát jogosan, hogy nem gyakorolta a láthatást ha nem jön érte?

Köszönöm szépen a választ, sajnos előjöhetnek ezek a buta helyzetek.

Kati64 # 2019.10.03. 12:35

drbJozsef

Köszönöm a gyors és világos válaszokat. Úgy látom az a legjobb, ha fizetünk tovább, amíg a gyerek tanul.

drbjozsef # 2019.10.03. 12:14

Kati64,

Ha ítélet adta a tartásdíj fizetési kötelezettséget, az csak a bíróságon változtatható (csökkentés, megszüntetés, akár növelés is). Nem érdemes "sima" megegyezésre hagyatkozni, mert későbbi nézeteltérés esetén behajtják mint a pinty.

Akkor sem lenne egyértelmű ha még tanul, mert az a jövedelmétől is függene. Ha nem tanul, akkor egyértelmű.

Kati64 # 2019.10.03. 11:38

drbjozsef

Köszönöm. A gyerek önhibájából bukott ugyan meg, de bíróságra semmiképp nem szeretnénk menni. Megpróbálunk megegyezni az érintettekkel, és ha nem sikerül egyelőre fizetünk tovább. Szerettem volna tudni mielőtt egyeztetni kezdünk erről, hogyan szól a törvény.Ha jól sejtem a helyzet csak akkor lenne egyértelmű, ha az érintett gyereknek bejelentett állása lenne.
Így van?

drbjozsef # 2019.10.03. 10:41

Kati64,

Ez a szabály.
A gyerektartás megállapítása eleve egy szubjektív dolog, és minden eset más, mert fontosak a gyerek szükségletei, és a családok egyéb körülményei is.

Esetetekre azt mondanám, határeset. A ti körülményeitek alapján, és ha a gyerek önhibájából bukott meg már kétszer is, akkor lehet kérni a gyerektartás megszüntetését a bíróságtól. Talán megszüntetik, talán nem, a bíró mérlegel minden körülményt. Kiskorú esetén nem is lenne kérdés, hogy marad.

Mondjuk annak a jó viszonynak nem biztos, hogy nem ártana, szóval mindenképpen érdemes előre megbeszélni.