Hagyateki targyalas


Zoltán György # 2004.03.24. 06:16

Lehet.
Nézd meg a Tulajdomi lapot, mi van rajta!
Ezért nem feltétlen kell odautazni, Budapesten is ki tudják adni.
Azon aztán minden rajta van.

debrecen # 2004.03.23. 19:23

Nem. Megkerdeztem anyukamat, egyutt kozosen kezdtek es fejeztek be az epitkezest
nagyapam es nagymamam. Sot, kolcsont is egyutt vettek fel. Meg az en edesapam is kert kolcsont a helyi tsz-tol es beleadta az epitkezesbe (O meghalt 6 eve).
Csak a nagyapam "vezeto" beosztasban volt mindig a kozsegben, es egymast takarjak a baratok.
A mostani Polgarmester az egyik legjobb baratja.
Lehet, hogy nagymamam halala utan atment a nagyapam nevere ??
Rolam nem akarnak tudomast venni...
Koszonom a hozzaszolast.
Balazs Lengyel

Zoltán György # 2004.03.23. 17:05

Nem lehetséges, hogy az a lakás mindig is a Nagyapádé volt és jelenleg is az Õvé?

debrecen # 2004.03.22. 15:42

Levelet kaptam a magyarorszagi "Nagykozsegi Polgarmesteri Hivataltol" nagymamam hagyatekaval kapcsolatosan.
Erdeklodesemre kozoltek levelben, nagymamam hagyateka ugyeben hagyateki leltar felvetelere nem kerult sor, mivel a hozzatartozo nyilatkozata alapjan az elhunyt utan "hagyatek ala eso vagyontargy nem maradt". Ez nem igaz. Tudtommal sajat lakassal rendelkeztek, abban eltek, tobb, mint 30 eve. Mennyi az az osszeg, ami a bevallast kotelezove teszi ? A nagykozsegi hivatalnak nagyon jol tudnia kell azt, hogy a nyilatkozat, amit a hozzatartozo tett, nem felel meg a valosagnak. Mivel a kozsegben nagy az ismeretseg altali takaras, jogellenes -e a hivatal eljarasa ?? Csak a lakas kb a mai arviszonyokban tobb mint 8-10 mill. er.
Mit lehet tenni ? Nagyapam meg mindig abban a lakasban el. Koszonettel:
Balazs Lengyel

mosolygó :) # 2004.01.22. 10:59

email ment

debrecen # 2004.01.20. 17:50

Tisztelt "mosolygo", koszonom ertekes hozzaszolasat.
Van-e "elevulese" oroklesemnek. Edesapam 6 eve hunyt el, nagymamam 2 eve.
Hogyan lehet kulfoldrol hozzaerto ugyvedet talanom.
Udvozlettel:
B. Lengyel

mosolygó :) # 2004.01.18. 10:04

Kérdéseire általánosságban a Ptk.alapján a főszabályok:

  1. Édesapja után -amennyiben nem maradt utána végintézkedés- a törvényes öröklési rend alapján ön mindenképpen örököl (a gyermekek fejenként egyenlő részben)
  2. Amennyiben van végintézkedés, úgy abban az esetben is jogosult az ún. köteles részre.
  3. Nagymamája után is főszabályjént jogosul örökölni -végintézkedés hiányában- mivel a törvényes öröklés alapján: az örökhagyó után a gyermekek fejenként egyenlő részben örökölnek, gyermek kiesése (azaz édesapja halála) esetén annak leszármazói (azaz ön és féltestvére)
debrecen # 2004.01.13. 04:52

10 eves korom ota nem lattam edesapamat.
Szuleim valasa utan edesanyammal eltem. Edesanyam hazassaga reven kulfoldre koltoztem. A birosag megitelese ellenere sem kertunk gyerektartast. Edesapam nem kereste a velem valo kapcsolatot, ujra nosult, es az uj hazassagbol kozos gyermek szuletett. A szuleim felbontott hazassagabol, edesapam kerult ki szerencsesen sikeresen elvitte a kozosen gyujtott kp-t, stb. Az uj hazassagabol lenyeges anyagi reszesedese volt.
Veletlenul szereztem halalarol tudomast.
Senkitol nem kaptam a hagyatekaval kapcsolatos ertesitest.
Eloszor azt gondoltam, nem erdekel, de megiscsak a gyereke voltam....
Strapaljam magam, koltsek az orokosodesi reszem kovetelesere, vagy ne ?
Kerem adjanak tanacsot.
Koszonettel !!!
Masik.
Apai nagymamam is elhunyt. Van-e orokosodesi lehetoseg, ha a gyerekei kozul, a lanya el (a ferje is/nagypapa), a fia utan, en mint unoka beszamithato vagyok-e a csaladi oroklesi rangsorba ?
Koszonettel varom tanacsukat !